Quantcast

TORTE: recepti, saveti, ideje...

Daca_Su

Ističe se
Poruka
2.734
Sa skrivenim tacnama nema zime, sto kaze Daca svaka moze da drzi svaku.
Ja imam samo jedan primjer kontra te moje a i sada tvoje tvrdnje, zato sma i naglasila da je to takoa li da se skuvati filovi moraju 100% cvrsti, nema nista onako ofrlje. Jer sam ja tako sa bijelom nugat prosla, fil je zumanjca na pari, moja frka i zurba mnogo filova i vrucine, onaj je serpa u serpu i nikad nisam sigurna da li je gotov. Presudim da je dosta kuvanja, kad ono MEDJUTIM - sutradan mi dvije moskve koje su bile na toj nugat za malo nisu skliznule sat vremena pred isporuku, iako je imala sakrivena tacna sa sve stubicima ispod. Moskve stajale ni pomakle se nisu, a ova se sljunula, stapici se nagnuli zajedno sa tortama. Zato sada Daca ima mikro i nema greske sa takvim filovima.
Ma pricala sma ja to vec negdje na forumu, ali ipak da ponovim da se zna da skrivene tacne nisu dovoljne, bez dobro odradjene torte, a to se jel' de PODRAZUMJEVA

Poslednja izmena:

natasha64

Aktivan član
Poruka
1.357
Evo mojih tortica, prva je još od pre puta za kući, klasika, odneli tortu usput i produžili dalje. Uvek frka kod mene pre putovanja

Ovo je od ovog vikenda

klasična plazma torta starinska

ovde moram da napišem da je i ovo doboška, pošto sam je sakrila :-) . Ukrasila sam je novim silikonskom modlom i sekačem za cvetiće meni je divno. Slika je štampana na fondanu.

i malo detalja, da se pravim važna da i ja znam nešto lepo da uradim :-)

Jagoda1986

Početnik
Poruka
11
moraš dati neke bliže informacije , kakav je to kurs i gde se održava ... ima nas ovde sa raznih strana ...
Ponovicu odgovor posto ne znam da li je prethodna poruka otisla...U pitanju je Univerzitet Znanje u Zemunu, obuka traje tri meseca i kosta 23 000 din, nakon zavrsene obuke i polozenih ispita dobijam sertifikat sa kojim danas, sutra mogu da otvorim nesto svoje, i naravno obezbedjena je strucna praksa u Kuci hrane Lazarevic. Pa kako vam se cini?

Jagoda1986

Početnik
Poruka
11
jagoda ja sad nesto gledala,to ti je cena bez knjiga ili literature(ne znam sta moze tu biti al mislim da ce naci nesto i za to)i bez polaganja ispita.mislim da nije lose al spremi se za jos dodatnih troskova,tako to kod nas ide
Knjige su 1500,00 a ispit 2000,00 i jos cu morati sanitarni da odradim da bi mogla na praksu a on je oko 1400,00 mislim...
Samo da provalim kako da postavim slike od nekih mojih pocetnickih torti, pa cete mi reci da li imam talenta ili da li vredi...

Kata Sombor

Aktivan član
Poruka
1.042
Knjige su 1500,00 a ispit 2000,00 i jos cu morati sanitarni da odradim da bi mogla na praksu a on je oko 1400,00 mislim...
Samo da provalim kako da postavim slike od nekih mojih pocetnickih torti, pa cete mi reci da li imam talenta ili da li vredi...
ja bih išla ... ( inače sam poznata po odlasku na kojekakve kurseve ) ako misliš ozbiljno da ploviš po ovim vodama i ako imaš vremena za to , znanja nikad nije na odmet ...

Jagoda1986

Početnik
Poruka
11
ja bih išla ... ( inače sam poznata po odlasku na kojekakve kurseve ) ako misliš ozbiljno da ploviš po ovim vodama i ako imaš vremena za to , znanja nikad nije na odmet ...
Moj sadasnji posao nema veze sa ovim, kao ni fax koji sam zavrsila, ali ovo je nesto cime bi volela da se bavim jer me cini srecnom, e sada vremena pored posla i muza bas i nemam ali naci ce se, sva sreca pa je muz pristao da jede sendvice svaki dan:cmok2: i sto me podrzava, najverovatnije krecem sledece nedelje pa vam javljam utiske... Ne zaboravite da iskomentarisete moje torte:rumenko: (koje su pored vasih smesne ).

wanja08

Aktivan član
Poruka
1.345
jagoda,tvoje torte nisu smesne i nemoj tako da govoris o svom radu.(uf,sto sam stroga)bez sale,meni se dopadaju.
sto se tice tog kursa,moja jedna koleginica je isla,imala je praksu u Don Zuan poslasticarnici.Nisam probala nijednom nesto sto je ona napravila,pa ne mogu reci da li je nesto naucila ili ne jer je u komentarima bila vrlo neodredjena.znam samo da je rekla vezano za praksu kako zene koje tamo rade nisu htele nista da pokazu ili objasne i da im je ona bukvalno sedela na glavi dok se nisu raskravile i pocele kao da nesto objasnjavaju.

Kata Sombor

Aktivan član
Poruka
1.042
tortice su Ti skroz ok , uredne su , a to je bar po meni najbitinije ... što se tiče saveta i deljenja znanja , ja kada sam počinjala sa tortama , odem kod svekrve od moje sestre da vidi moje dotadašnje torte i da popričamo ... Kad sam je upitala za recept od fondana koji ona koristi ( iako sam uveliko već i sama pravila ) , žena mi reče : Izvini , Kaća , obećala sam ženi koja mi ga je dala da nikom neću reći i da ću recept u grob poneti ! Svaki moj dalji komentar o deljenju znanja je suvišan ....
e da ona vidi ovaj forum , izvrnula bi se ...