TORTE: recepti, saveti, ideje...

Celestin komentar je nestao. Šta mislite kako.Pa mislim da je i njeno mišljenje diskrimisano. Ima pravo da kaže šta misli, zar ne.
A pojedine torte su mi baš.... uh ne bih volela da mi ih neko ponudi da probam da jedem to što je na tanjiru. Kao što ne bih mogla da sečem bebu u obliku torte, a neke su i krst pominjale da ne vole da ga seku na torti...
nije bilo potrebe da govori "FUJJJ" i slicne gluposti.... ako ne zna neko lepo da komunicira, bolje je da ostane uzdrazan! ;) mozda je nestao zbog toga, zar ne?
 
Beli krem koji lici na ono iz cokoladica

250g putera ili RAMA margarina u mikseru umutiti sa 250g mleka u prahu (proveriti da nije slano) i zaliti sa 500g uspinovanog secera sa malo vode. Vreli sirup sipati u masu. Malo mutiti i dodati arome po zelji, cokolada, lesnik, nista, sve po zelji i ukusu. Kada se masa ohladi stegne se i moze se oblikovati i prelivati cokoladom, valjati u lesnike....

Izvinjavam se sto nisam odmah odgovorila, nisam stigla.
 
Beli krem koji lici na ono iz cokoladica

250g putera ili RAMA margarina u mikseru umutiti sa 250g mleka u prahu (proveriti da nije slano) i zaliti sa 500g uspinovanog secera sa malo vode. Vreli sirup sipati u masu. Malo mutiti i dodati arome po zelji, cokolada, lesnik, nista, sve po zelji i ukusu. Kada se masa ohladi stegne se i moze se oblikovati i prelivati cokoladom, valjati u lesnike....

Izvinjavam se sto nisam odmah odgovorila, nisam stigla.

"uspinovanog secera" sta to znaci? :eek:
i koliko vode? :confused:
500g uspinovanog secera sa malo vode to je sirup koji se kuva i vreo sipa u masu od margarina i mleka?

nema veze, napravila sam plazna tortu u obliku... :zper:
eto :) hvala ti!!! :worth:
 
Шећер се кува са мали воде да буде густ као за слатко, онда се тако врео сипа на млеко и маргарин док миксер мути. Све личи на чорбу, али се у фрижидеру стегне.
Плазма торта је увек супер, ма ког облика била. Поздрав
 
picture.php
evo jos jedne guze od mene!
 
e mene ako preobratite sto se tice pravopisa na tastaturi,dobicete orden...tu sam jako neodgovorna sto sa papirom nije slucaj.cesto sednem,pisem na brzinu i vrlo me mrzi da jurim veliko slovo i to samo jedno.Zadovoljicu se jedinicom u dnevniku bez ikakvih zamerki da me profesori ne vole,ali cu isto tako obecati da cu se starati da budem bolja.
 
dosli drugarica drug i ja kod mene...i kaze moja keva da pravi neke kolacice sad ce biti gotovi
i upada ona u sobu i iznosi ovo:




(kliknite za uvecanje)
lose se vidi jer je slikano nekim losijim mobilnim i to jedva smo uspeli od smejanja da slikamo :zcepanje:
naravno drug je dobio ovo sto lici na zenski polni organ a ja i drugarica po "pendrek"


inace ovo je izmrvljeni patispanj dodata dopljena cokolada malo soka da se sve natopi i naravno slag

edit: pogresno napisala rec cokolada, sad ispravila, greska u kucanju
 
Poslednja izmena:
cccccccc... Pa ovde je strasno.. svasta ima ;) :hahaha: Ja kao tu nesto fina, pa necu na forum, jelte moderator, treba da da primer :mrgreen: ali vidim da je ovde bas veselo...
Aaaaa kada ne mozes da ih pobedis, onda im se pridruzi.

Kada sam ja pocinjala da se bavim ovim poslom, jedna od prvih torti mi je bila bezobrazna (bas ova ispod) i da te torte nije bilo, ko zna gde bi smo mi sada bili i cime bi se bavili. Ova torta nas je proslavila (bilo je odprilike: "kada ovo znaju da naprave, znaju sve" )

Moja kozmeticarka koja je inace dermatovenerolog mi je rekla da slobodno mogu da polazem anatomiju (doduse muskih i zenskih polnih organa ;) ) kako su verno pretstavljeni, a vi prosudite (doduse ja smatram da je mnogo mnogo vulgarnija od svih do sada vidjenih, ali sto rece Daca "i mi konja za trku imamo"


Moramo hitno da otvorimo temu za ovo, ovako vise ne moze :dash: I nemojte da me pitate ko mi je bio model... internet je pun ovakvih torti... a ja sam samo plagijator :rumenko:
e ja sam mislio da sam sve video,ali ovo je...:)
 

Back
Top