Tool.

Album?

  • Undertow

  • Aenima

  • Lateralus

  • 10000 days


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Da na prison sex sam mislila,
prvenstveno,
ali ima jos pesama,
mrzi me sada da trazim i bakcem se sa muzikom koja mi se ne svidja,
da bih pronasla nesto...
Ako se setim jos neke,
(a garantovano hocu...)
Javicu vam...

NE POSTOJI NI JEDNA. Celokupni rad Tool-a se svodi na prosvetljenje, chishtjenje svih sranja do kojih se doshlo porvshnim putem, mrzhnje (zavisi koji stadijum, resantiman na primer po meni :)), chishtjenje autoriteta koje ste prihvatili kao da su oni istiniti i pravi (to je tako zato shto vam je recheno da je tako, ili vaspitali...), tj jebenog konformizma. Sve u svemu raspinjanje egoa (tj izolacija od sebe, izolacija koja sadrzhi sve ono gore navedeno), vas dovodi do toga da upoznate bolje sebe! to je i sushtina takvih spotova, da vas zamisli, zachudi i na taj nachin vas stimulishe da kopate po spotovima i zagonetkama, razmishljate shto odvaja um od tela :D . To vam je pricha stinkfista, prvo prst, shaka, ruka, lakat, rame :) . Sve je na vama ili tje te da imate predrasude o bendu da sagledavate stvari povrshno ili ... I tako ti dodje druga strana lichnosti koja ume da gura u rupu, gura shto dalje od vas, razumete ? ne postoji ljubav u strahu, (pushit). TO JE ONO NAJMANJE SHTO OVAJ BEND ZHELI ZA VAS! Strah je najmotjnije oruzhje za manipulisanje! Zato ochistite se od straha :) Bushovo najjache oruzhje je strah :D (da ne odem daleko, a mozhda i nisam). MTV je banovao spot prison sex, haha bash mi je drago. Jebeni kreteni tje da mi kazhu shta je dobro a shta ne.
Bilo bi ok da nabavite Bill Hicks-a (to je onaj shto drzhi ona 3 govora u tretjem oku). Imate na svim p2p, torrent etc oko 14 albuma, sve sama genijalna satira zasladjena komedijom koja ume toliko da trzne svest da prosto pozhelite jedan veliki talas da nas sve izbrishe, haha. Don't just call me pessimist, read between the lines. Po meni, volim onu sliku Ænima-e ono "belo" kad izbija iz "crnog" , mislim da je to put prosvetljenja kao (chishtjenje), koje se sve nastavlja i Lateralus-om, nastavlja se alatom :P
Mogao bih da ispishen chitavu knjigu o ovome, toliko da ne ugrozim mishljenje drugih. Pokushavam da budem shto objektivniji. Lateralus je mistichan album sa vrlo objektivnim rechima sve zavisi od vas do kog stadijuma posmatrate rechi, bile povrshno ili neshto dublje. Al chitajutji komentara tipa na songmeanings-u, skontao sam da postoji neki prosek, i mishljenja vetjine... Sve u svemu na vama je rad analiziranja ostavljen :)
A shto se tiche muzike njihove, ne znam dosta o gitari i basu, al danny carey-ev rad veoma cenim, volim njegovo poliritmichko sviranje bubnjeva. (Nisam tulov fan, totalno me zabole ***** za njih, al veoma cenim njihov rad. Subjektivno slusham bend po bend, volim da analiziram bendove :))...
 
Tool je stvarno jedinstven bend,Carey je jedan od najboljih bubnjara na svetu,Adam sa njegovim gitar efektima i riffovima,Justin je extra basista a Maynard je...ikona.Glaso sam za anenimu,mada je veoma blizu lateralus po kvalitetu.Imaju najbolje spotove na svetu,uzivo sabijaju....Ma legende.
 
Opiate nije album.A sto se tice tool-a,poceo sam da ih slusam u srednjoj skoli i ima se dosta reci o njima.Pre svega oni su muzicki geniji i nema mnogo bendova koji s njima mogu da se porede,svako od njih pojedinacno je vrhunski muzicar a kad se skupe BOLI GLAVA...
Album za koji sam glasao je undertow,pored njega sam BIO fan albuma aenima i lp opiate,lateralus sam prihvatio sa rezervom pre svega zato sto sam prethoda izdanja preslusavao od pocetka do kraja a kod lateralusa pored par vrhunskih pesama,parabola jedna od najboljih pesama tool-a,bar pola pesama sam preskakao.Poslednji album nisam ni slusao,mozda su godine u pitanju :) ali u poslednje vreme slusam nesto laksu muziku.
Oni su od aineme poceli da dobijaju siru bazu fanova,imali su cvrsto jezgro fanova i pre toga,puno ljudi slusa tool ali su puno imaju i averziju prema tome sto ovi ljudi rade,a ja kazem, jednostavno treba da imas "usi" da bi slusao tool,a ja sam izgleda postao 'gluv' pa nemogu da 'svarim' tekstove na prvom mestu u poslednje vreme.U *** al sam se raspisao,nije lako coveku da pise u izmenjenom stanj svesti POZDRAV
 
Bzuva hvala. Mada razmishljajutji mozhda nisam mora da stavim ovo u vezi pushit-a, poshto lichno je dozhivljavam tako shto ne znachi da isto i drugi dozhivljavaju. Mislim da put do prosvetljenja je uglavnom isti. Svaka prosvetljena osoba je ista po sebi i ne znachi da su sistemi vrednosti isti, znachi "razlichit medju jednakim". Kad bi ljudi bili prosvetljeni zhiveli bi u drugachijem okruzhenju. Svako bi koristio svoj mozak i zakljuchke bi donosili skupa a ne od strane neke tamo vlasti (ko sa third eye live-a oni autoriteti edukacioni, religiozni, politichki, medije) koje nam govori shta je dobro za nas pri tom uopshte ne ispitujutji isto. U pesmi Reflection gde se raspinje ego, nakon chega kontamo nas kao 1, sposobni za sve shto je zamishljeno i razumljivo ... Ljubav je volja.
Sad dolazim do onoga shto bi mi vetjina rekla da sam naivan, jer samo zato shto ne idem protiv sebe...

A Slavisha, ovaj, Maynard na nekom intervju sh'o sam gledao na youtube-u je lepo rekao "there's alot of light in our music in the end of the tunel..." [(******, opet subjektivno, povezujem ovakve stvari s pesmom pushit... neka iluzija koja je deo tebe te gura unazad ili si zbog nje anti-voljan (lenj), ogranichen u mislima (tvrdoglav u mislima...). svi smo isto ucheni, i da bi spasao sebe prerezhi vrat iluziji :)]

Ako mi neko neshto zameri, nek slobodno kazhe. I ja sam josh mlad da bi bio siguran u ovo shto velim :)
 
Abuser neznam koliko si mlad i NESME niko nista da ti zameri,stvari o kojima tekstovi govore su van vremenske i ako razmisljas o njima tvoje godine uopste nisu bitne.Sto se tice pomenute pesme njene sustine o iluziji koja nas drzi 'prikovanim' za zemlju kakvu poznajemo i lenjosti duha da se izdigne iznad nametnutih nam standarda,tu si potpuno u pravu.
Cudna je uloga danasnji svetskih i regionalnih lidera (politicara,medija i sve vise religija-sekti pa i muzicara) da 'narodne mase' drze u sto dubljem snu,tesko je danas coveku da otvori oci i preduzme nesto povodom toga sto je VIDEO,makar to bio i tracak svetlosti na kraju tunela,sto vise radis i zaradjujes veci su ti materijalni prohtevi i manje ti je stalo da se istinski okrenes na 'trenutak' ka sebi i objektivno sebe sagledas.
"There's alot of light in our music in the end of the tunel..." Verujem da ce neko naci TO svetlo u njihovoj muzici,kao i kod nekih drugih muzicara,ali imaj u vidu da TOOL putuju sirom sveta,zaradjuju dosta novca,devojke su oko njih,zive onako kako prosecan muzicki fan moze samo da sanja (u svojoj iluziji)...Mozda je to samo moje krivo vidjenje vecine muzicara ali sta cu kad sam ogranicen u mislima :)...
Za kraj posta da skrenem sa teme Bruce Dickinson peva u jednoj pesmi 'I don't wanna be a tattoo milioner"!!!Ko koga pravi ludim ovde?(odnosi se samo na zadnji pasus)
 
pa kada bi svako mislio svojom glavom i ne postovao autoritete... jbga... nastala bi opsta anarhija.... i civilizacija bi se raspala....
 
Tool je oduvek spadao u moj top 10.Glasala sam za sve albume:mrgreen:,al' Lateralus mi je nekako bash dobro dosao tad kad sam ga cula.Svaki album mi je bio savrshen al' jbmu sunce nisam bila na koncertu mwhaaaamwwww:???:

Volim Tool,nema tu velike filozofije.Posebno pred spavanje...Maynard je cale...
 
pa kada bi svako mislio svojom glavom i ne postovao autoritete... jbga... nastala bi opsta anarhija.... i civilizacija bi se raspala....

pa ne mora to da bude anarhija :P nek bude neposredna (direktna) demokratija, neko uredjeno drushtvo ... Zashto ljudi misle ako nije ovo onda je ono.. ?
"Feed my will to feel this moment urging me to cross the line.
Reaching out to embrace the random.
Reaching out to embrace whatever may come."

I onda ide deo od Bill Hicks-a
"Folks: It's time to evolve ideas. You know, evolution didn't end with us growing thumbs. You do know that, right? Didn't end there. We're at the point, now, where we're going to have to evolve ideas. The reason the world is so fucked up is we're undergoing evolution. And the reason our institutions, our traditional religions, are all crumbling, is because … they're no longer relevant. They're no longer relevant. So it's time for us to create a new philosophy and perhaps even a new religion, you see. And that's okay 'cause that's our right, 'cause we are free children of God with minds who can imagine anything, and that's kind of our role." fakat
 
Ima jedna zavrzlama koja mi se vrti u mozgu dok slusham 10k Gays album, po pitanju nasheg zhivota i poslednjih 5 pjesama na albumu lost keys, rosetta stoned, intension, right in two i viginti tres. Jer gledam u budutjnost nashih zhivota i sudbine s naftom, jednih prostim a veoma znachajnim resursom koji polako nestaje, mozhda tamo od 2015 godine tje pocheti da opada narednih 50 godina... Chitao sam dosta na netu da su mogutja razna sranja da izbiju kod chovechanstva :)
Sad koliko su ljudi svesni toga, ne znam... Vetjina nas zhivi ko da nema sutra ***, ili sam ja prerano pocheo da mislim o ovom problemu ..
Lik u rosetti stoned je bio nadrogiran dmt-om i nije imao olovku da zapishe novu hijeroglifu koja nam pricha o nashem kraju :) i tako sledetja pesma right in two gde se majmuni kolju za parche zemlje... surova pricha koja je zaista vanvremenska... ostaje da vidimo 2011 godine kad tul izbaci sledetji zavrzlama album :D
 
TOOL
Aenema

H

Ono sto dolazi je zivo.
ono sto stoji je ogledalo,
ono sto peva pesme je zmija
koja zeli da pretvori tu mokracu u vino.
U njima nema ni traga mrznje,
ali me ubijaju bez obzira na to.
I zmija iza mene sikce,
prolazim i ostajem ne povredjen.
moja krv ispred mene me moli
da ponovo otvorim svoje srce,
i osecam da dolazi to ponovo
kao oluja,stalno.
Zlobni me glasovi iskusavaju
i izvlace svu krv iz mene.
ostavljaju me slomljenog i praznog.
Vuku me na dole
kao neka slatka gravitacija.
I zmija iza mene sikce,
prolazim i ostajem ne povredjen.
Moja krv ispred mene me moli
da ponovo otvorim svoje srce,
i osecam da to dolazi ponovo
kao oluja,stalno.
Previse sam vezan za tebe da bih otisao,
da bih nestao.
Dani prolaze a ja te jos osecam
kako me dodirujes,
kako me menjas i stalno ubijas.

Bez koze,usred oluje
ispod ovih suza zidovi padaju.
Zmija je udavljena
i dok gledam u njene oci
MOJ STRAH POLAKO NESTAJE
prisecam se svih onih dana
kada sam mogao da placem
KADA JE TREBALO DA PLACEM.
I dok zidovi padaju,
i gledam u tvoje oci
moj strah polako nestaje.
PRISECAM se svih onih dana
KADA SAM UMIRAO I UMRECU
TO JE U REDU,NE SMETA MI,
previse sam vezan za tebe
da bih otisao,da bih nestao.
Dani prolaze a je te jos uvek osecam
kako me dodirujes,menjas me
i kako me stalno ubijas!


POMUCIO SAM SE ali se nadam da je VREDELO.
 
Think for yourself. Question authority. Throughout human history as our species has faced the frightening, terrorizing fact that we do not know who we are or where we are going in this ocean of chance, it has been the authorities, the political, the religious, the educational authorities who attempted to comfort us by giving us order, rules, regulations, informing, forming in our minds their view of reality.
To think for yourself you must question authority and learn how to put yourself in a state of vulnerable, open mindedness, chaotic, confused vulnerability to inform yourself.
 
Odmah da napomenem da tekst koji sledi nije moj vec je preuzet sa "jednog" foruma,a napisala ga je osoba sa nickom AENIMA.
Prenosim ga ovde zbog toga sto mislim da je veoma bitan za ovu temu!

...TOOL.

Pocetkom 90-tih izdaju prvi demo-album pod nazivom "Opiate".
1993: Album Undertow, koji se prodaje u neverovatnim ciframa.
1996: Album AENIMA, .....
- Zivi album: "Salival" sa delima albuma Opiate i Aenima -
2001: Album "Lateralus"
2006: Album "10 000 Days"

Band se sastoji od 4 clana:

- Maynard James Keenan (pevac, lyricswriter, zanimanje: arhitekta)
- Danny Carey ( bubnjevi, zanimanje: profesor muzike, drzi predavanja na jednom od kalifornijskih koledza )
- Adam Johnes ( gitara, zanimanje: specijalni efekti u filmovima, zaduzen za layout i spotove band-a )
- Justin Chancellor ( bas, profesionalni muzicar )

Crveni konac band-a: Lachrymology

Lachrymology zastupa filozofiju, da se covek bez iskustva sa bolom u emotionalnom, duhovnom ili fizickom smislu ne moze razviti.

(Lachrymology is a pseudophilosophy, allegedly founded in 1949 by Ronald P. Vincent. The word itself translates literally into "the study of crying", and central to the pseudoreligion is the teaching that only through physical and mental pain (and that pain's subsequent release, as in crying) one can become a higher being.)

TOOL stoji za dubokoumne, zahtevne tekstove i murgy, hard, progressive metal. Krajnje su socijalno-kriticni, politicki NEkorektni i u vecitoj potrazi za Bogom ili Visim Bicem. Pesme nikada nisu krace od 5min, osim ako se ne radi o takozvanim "intermissions, minutima za razmisljanje i pripremu".
Postoji jednostavno pravilo: ili ih volis ili ih mrzis. Ne poznajem apsolutno nikoga, ko, kada ih cuje, ostane ravnodusan.

Ljudi, koji slusaju TOOL, se obicno dele u tri grupacije:

- Fundamentaliste ( Vernici)
- Satanisti ( oni koji su nesto pogresno razumeli )
- LjUDI SA "TRI TACKE" TJ LJUDI KOJI SU OSETILI JAK EMOCIONALNI,DUHOVNI I FIZICKI BOL. I TO VISE PUTA!
 

Back
Top