Titovi izbori za predsednika su bili demokraticniji od ove farse

White Knight

Zainteresovan član
Poruka
131
Beograd -- Demokratska stranka danas bira predsednika beogradskog odbora, a jedini kandidat za tu funkciju je Dragan Đilas.

Đilas je do pre mesec i po dana već bio na toj funkciji, ali je posle izbora u januaru podneo ostavku jer je obećao da će to uraditi ako Demokratska stranka ne pobedi u Beogradu. Iako se ponovo kandiduje, i to kao jedini kandidat, on za B92 kaže da njegova ostavka posle 21. januara nije bila nikakav marketinški potez.

"Podneo sam ostavku zato što sam nešto obećao, dao sam svoju reč i mislim da kad nešto čovek obeća to treba i da ispuni bez obzira koliko to košta. Procedura za izbor je takva da je mene kandidovalo 5.000 ljudi sa svojim potpisima i neko drugi da je mogao da bude kandidat sakupio bi 2.500 potpisa, to je minimum, jer su ovo prvi neposredni izbori DS-a u Beogradu. Biće, znači, jedan referendum o tome što smo mi radili prošlih osam meseci, da se vidi da li demokrate Beograda smatraju da je to dobro ili ne", rekao je Đilas.

Oko 25.000 članova DS-a u Beogradu će prvi put na 173 biračka mesta imati priliku da neposredno bira rukovodstvo gradskog odbora.

Članovi DS-a će, osim predsednika, birati i članove stalnog sastava Gradskog odbora Beograda. Za 15 članova stalnog sastava Gradskog odbora prijavljena su 23 kandidata. Istovremeno, biće održani i izbori za organe opštinskih ogranaka DS-a u Grockoj, Zemunu, Lazarevcu, Mladenovcu, Obrenovcu i Savskom vencu.

Izbori će biti održani i za predsednike i članove opštinskih odbora u ograncima DS-a u Leskovcu, Svilajncu, Topoli, Rekovcu i Ubu.

--------------

novi vrhovi demokratije. "demokratski izbor" za predsednika sa JEDNIM KANDIDATOM. Smejurija
 
Unutar stranacki izbori su stvar svake stranke posebno,ne obracam paznju na to. Cinjenica je da je jedino DS svih ovih godina uvek imala dva kandidata na izborima za predsednika stranke.
SPO,nikad. Mada je bilo nekih pokusaja.
SRS,niko nije smeo ni da misli o tome.
SPS,onaj koji bi se usudio da pomisli verovatno bi bio pod zemljom.
DSS,oni ne umeju ni da misle,sa njima je lako rukovati u stranci.
Manje stranke ne vredi pominjati.
 
Calogero:
Unutar stranacki izbori su stvar svake stranke posebno,ne obracam paznju na to. Cinjenica je da je jedino DS svih ovih godina uvek imala dva kandidata na izborima za predsednika stranke.
SPO,nikad. Mada je bilo nekih pokusaja.
SRS,niko nije smeo ni da misli o tome.
SPS,onaj koji bi se usudio da pomisli verovatno bi bio pod zemljom.
DSS,oni ne umeju ni da misle,sa njima je lako rukovati u stranci.
Manje stranke ne vredi pominjati.

jedino je GSS menjao predsednike...
 
Calogero:
Unutar stranacki izbori su stvar svake stranke posebno,ne obracam paznju na to. Cinjenica je da je jedino DS svih ovih godina uvek imala dva kandidata na izborima za predsednika stranke.
SPO,nikad. Mada je bilo nekih pokusaja.
SRS,niko nije smeo ni da misli o tome.
SPS,onaj koji bi se usudio da pomisli verovatno bi bio pod zemljom.
DSS,oni ne umeju ni da misle,sa njima je lako rukovati u stranci.
Manje stranke ne vredi pominjati.

Oznaceno govori o onome ko se deklarise kao demokrata a ima glupe predrasude o ljudima, sledeci put cu od ove osobe cuti i da su ti i ti narodi takvi da ih treba sve pobiti .

A sto se tice teme, kod nas ni u jednoj stranci nema demokratskih izbora, vec su sve unapred pripremljene loby liste sto bi trebalo promeniti (Doduse jedino DS ima nesto sto lici na izbore ali tek posle Djindjica . kod njega se letelo iz stranke kada si mu protiv kandidat ''Setite se Vuksanovica)..
 
Eremita,Samanta,Biljo,Torrente,Rainbow i ostali pomozite mi i recite kako da se povezem sa administracijom Krstarice.Hocu da tuzim Jomnija i Irona za raspaljivanje nacionalne mrznje i prikrivanje fasista tj.Svetovida.Njegove poruke gde **** svima oca i mater je sklonio a mene je banovao zato sto sam mu odgovorio na provokaciju.Neznam ko me je od njih dvojice banovao al to cu da prepustim Krstarici ,pa nek se oni razaberu sa njima.Nadam se da ce Administrator moci ponovo da prikaze izbrisane poruke Svetovida.Ako mi administracija ne pomogne ja cu se obratiti u sud,pa Krstarica neka vidi dal ce to prijati njenoj reputaciji.Ako me opet banuju opet cu isto napisati pod drugim nikom,a ako mi banuju ip adresu ja cu promeniti provajdera a moju zgradu obsluzuje 9 provajdera pa ce mo videti kome ce da dosadi.Zahtevam da mi moderatori vrate moj stari nik.
Pozdrav Jevdjo.
 
Jevdjo Sumadinac:
Evo linka pa se sami ubedite da korisnik Svetovid nije banovan a svi postovi gde raspaljuje nacionalnu mrznju i **** mater svim ucesnicima foruma su izbrisani
http://forum.krstarica.com/threads/142117
ja ne vidim na tom linku da je Svetovid nesto raspirivao ali koliko sam shvatio radi se o coveku koji svakih nedelju dana odlazi sluzbeno na *granicu*sa Kosovom da za male pare cuva nase *pametne* glave,pa pretpostavljam da je zbog onoga cega se nagleda tamo i naslusa ovde sa razlogom ogorcen
 
jeremijabg:
ja ne vidim na tom linku da je Svetovid nesto raspirivao ali koliko sam shvatio radi se o coveku koji svakih nedelju dana odlazi sluzbeno na *granicu*sa Kosovom da za male pare cuva nase *pametne* glave,pa pretpostavljam da je zbog onoga cega se nagleda tamo i naslusa ovde sa razlogom ogorcen
Nemozes ni da vidis zato sto je Jomni uklonio te postove a najmanje njih deset.
Ako meni neverujes pitaj Ljude koji su ucestvovali na toj temi.
 
Pa demokratija u svojoj sushtini je samo pozorishte u kome vladajuca ekonomska oligarhija preko izbornog sistema izabere samu sebe ili svoje predstavnike za vlast.
Isti qurac i na zapadu,i kod nas i po strankama.Samo shto je zapad pametniji pa se neki promil vishe od "kolacha"izdvaja od ernormne manjine extremno bogatih lopova da bi se podmirilo "leba&igara"ostalogt stanovnishtva.A drushtva su im bogatija jer su se napljachkali za vreme kolonijalizma.
"Uchestvovanje glasacha u izbornom procesu da bi se promenila politika u odluchivanju"samo je farsa za budale.Demokratski proces nema nikakav smisao jer nikad narod ne moze da odluchuje ni o jednom od vaznijih pitanja,samo mu se mazu ochi...moze oko nekih bezsnachajnih stvari tipa "borba za ljudska prava zena u muslimanskom svetu,bla,bla..."-stvari koje shto se tiche politichke vlasti ne dovode sistem i vladavinu onih koji vladaju u pitanje.
Ali ili je to ili komunizam,bolje i ovo nego opet crveni.
 
jeremijabg:
nemoj mi samo reci da jomini potpomaze ljude kao Svetovid na forumu?E sad znam da ,ajde nek bude,preterujes :?
Pa cekaj objasni ti meni zasto me je onda banovo zato sto sam reko svetovidu Bolje da ti je otac izdrko nego sto ti je mamu **** i tebe napravio.Ja ko sam koga i uvredio to je bio jedan clan Svetovid,a on je vredjao i mene i ostale clanove koji su se tamo nasli i pretio smrcu i ostalim glupostima,i sta ja onda da mislim.
 
Jevdjo Sumadinac:
Eremita,Samanta,Biljo,Torrente,Rainbow i ostali pomozite mi i recite kako da se povezem sa administracijom Krstarice.Hocu da tuzim Jomnija i Irona za raspaljivanje nacionalne mrznje i prikrivanje fasista tj.Svetovida.Njegove poruke gde **** svima oca i mater je sklonio a mene je banovao zato sto sam mu odgovorio na provokaciju.Neznam ko me je od njih dvojice banovao al to cu da prepustim Krstarici ,pa nek se oni razaberu sa njima.Nadam se da ce Administrator moci ponovo da prikaze izbrisane poruke Svetovida.Ako mi administracija ne pomogne ja cu se obratiti u sud,pa Krstarica neka vidi dal ce to prijati njenoj reputaciji.Ako me opet banuju opet cu isto napisati pod drugim nikom,a ako mi banuju ip adresu ja cu promeniti provajdera a moju zgradu obsluzuje 9 provajdera pa ce mo videti kome ce da dosadi.Zahtevam da mi moderatori vrate moj stari nik.
Pozdrav Jevdjo.

Јевђо, да си икада прочитао Правилник Крстарице, знао би зашто си банован - а банован си зато што си МУ НА ТАЈ НАЧИН ОДГОВОРИО. Тај Световид, је човек са КиМ - има тамо земљу и смучи му се када дође овде и види ове ЛДП-овце и ДС-овце шта пишу и како размишљају. То су људи СХВАТИ изгнани из сопствене куће, са сопственог имања - покушај да се ставиш у његову кожу. Уопште га не правдам, али га разумем.

Укратко, и када по твом мишљењу неко вређа - НЕМАШ ПРАВО ДА МУ ОДГОВАРАШ ИСТОМ МЕРОМ. Ако то учиниш - БАН. Нисам ја измишљао
тај Правилник, само сам дуже на овом пдф - па сам понекад и сам био
банован.

п.с. Ако желиш да упутиш ЖАЛБУ, притиснеш црвени троуглић са знаком узвика који се налази поред сваког поста са леве стране (испод аватара) И ТУ НАПИШЕШ ЖАЛБУ.
Или пошаљи приватну поруку на ник: Lily
 
Jevdjo Sumadinac:
Original postavio Световид
Аријевци , долазе.........

А ви модератори , бришите попстове..............

Ево вам сајт , :

www.rasonalisti.net


Pogledajte ovaj link pa recite dal su oni normalni ili sam ja lud.
Volim i ja svoju drzavu i nisam nista manji Srbin od njih
Interesantno, čudno, nejasno, zastrašujuće, obećava, ne znam ni sam šta da mislim o ovom .Ima nacionalizma, komunizma, sektaštva, svega po malo a ništa konkretno, moraću malo više da se pozabavim ovim.
Šta drugi misle.
Možda jeste , a možda i nije.
 
Enfroz2891.:

Pa demokratija u svojoj sushtini je samo pozorishte u kome vladajuca ekonomska oligarhija preko izbornog sistema izabere samu sebe ili svoje predstavnike za vlast.
Isti qurac i na zapadu,i kod nas i po strankama.Samo shto je zapad pametniji pa se neki promil vishe od "kolacha"izdvaja od ernormne manjine extremno bogatih lopova da bi se podmirilo "leba&igara"ostalogt stanovnishtva.A drushtva su im bogatija jer su se napljachkali za vreme kolonijalizma.
"Uchestvovanje glasacha u izbornom procesu da bi se promenila politika u odluchivanju"samo je farsa za budale.Demokratski proces nema nikakav smisao jer nikad narod ne moze da odluchuje ni o jednom od vaznijih pitanja,samo mu se mazu ochi...moze oko nekih bezsnachajnih stvari tipa "borba za ljudska prava zena u muslimanskom svetu,bla,bla..."-stvari koje shto se tiche politichke vlasti ne dovode sistem i vladavinu onih koji vladaju u pitanje.
Ali ili je to ili komunizam,bolje i ovo nego opet crveni.

Свака част за ово размишљање, ово би требало да буде нека тема, али шта вреди када немамо довољно САГОВОРНИКА за овако добро и луцидно закључивање.
 

Back
Top