Titovi izbori za predsednika su bili demokraticniji od ove farse

~Petar~:
e? zakuni se?

sad citam,birali su clanove gradskog odbora, i organe opstinskih odbora po nekim opstinama. prvi put neposredno.

kandidatura je samo za predsednika gradskog odbora, ne za predsednika stranke ili drzave.

ovi ostali sto se kao bune na nedemokraticnost... mislim malo je smeshno, s obzirom na to kako se na najvise funkcije biraju tj, postavljaju likovi u ostalim velikim strankama.
Ja ne kazem da je u drugim strankama bolje,ali nije istina da je DS bolji po tom pitanju.I da je ovo shto sam naveo izbor,nije.Za izbor morash da imash minimum dve alternative.Ovo je bilo unutarstranachko izjashnjavanje o poverenju Djilasu a ne izbor za neku funkciju unutar stranke na koju je i on pretendovao.Da moze da se kaze "i on"znachilo bi da postoji i protivkandidat,a njega nema.Tako da DS nije nishrta bolji od bilo koje druge stranke po unutrashnjoj organizaciji-Djilas je unapred bio predodredjen na tu funkciju a"izbori"su tu bili samo kao jevtina propaganda da se chlanstvu i shiroj javnosti prkaze toboza veca unutarpartijska demokratichnost DS-a u odnosu na ostale.
 
~Petar~:
e? zakuni se?

sad citam,birali su clanove gradskog odbora, i organe opstinskih odbora po nekim opstinama. prvi put neposredno.

kandidatura je samo za predsednika gradskog odbora, ne za predsednika stranke ili drzave.

ovi ostali sto se kao bune na nedemokraticnost... mislim malo je smeshno, s obzirom na to kako se na najvise funkcije biraju tj, postavljaju likovi u ostalim velikim strankama.

pa zato ja kazem da je ovo farsa. postenije je i iskrenije da postavis nekoga na neku funkciju nego da organizujes farsu od navodno "demokratskih izbora" sa jednim kandidatom
 

Back
Top