ТИСУЋГОДИШЊА НАЦИЈА

Poruka
8.488
ТИСУЋГОДИШЊА НАЦИЈА
(историјски театар апсурда)​

ЛИЦА (све сами чисти хрвати):
Бан Јелачић - од православних Јелачића, постављен за бана од стране српског патријарха
Анте Старчевић - син Милице Богданове, Српкиње
Андрија Артуковић - од православних Артуковића
Љубо Милош - од православних Милоша
Тања Торбарина - католкиња из области православног манастира Гомирје
Славко Дегориција - од православних Дегориција
Арсен Дедић - од оца Србина
Милан Кангрга - филозоф, од оца Србина
Иван Мештровић - од православних Мештровића
Јосип Франк - од Јевреја Јошуе
СТАТИСТИ:
хрвати из села Кијево - од поунијаћених Срба из села Кијево
постројба Херцег (Војвода) Стјепан - Војвода од Светог Саве
сатнија Краљ Твртко - Краљ Срба и Босне, милошћу Светог Саве
***
 
(Представа почиње.)
(Сви вичу: ) Устани бане! Устани бане!
(Бан устаје: ) Ево устах. И шта сад?
(Устаде бан, усташе сви:) Сједи бане! Сједи бане!
(Бан: ) Шта изводите!?
(Сви: ) Сједи на престо! Сједи на престо! хрватска те треба!
(Бан: ) А јел! Па, добро. (Сједа на престо, ал одмах скаче:) Не може то тако! Без церемоније, види ти њих. Доведите патријарха.
(Сви: ) Је л може кардинал?
(Бан: ) Јок! Он ме никад није устоличавао.
(Пјевају: ) Устани бане
хрватска те зове,
Патријарх саде,
бану власт да даде!
(Бан: ) Тања, пиши!
(Анте Старчевић: ) А зашто ја да у овој свечаној прилици не пишем?
(Бан: ) Зато што си ти писао у Београд да ти дају учитељко намјештење, а Тања је новинарка.
(Тања: ) Как бедаст тип. Ићи у Србију, осим на тенку . . . Страшно.
(Бан: ) Тањице, пишеш?
(Тањица: ) Пишем, пи-шем.
(Арсен: ) Бумо видел.
(Славко Дегориција, изгубљен, не схватајући ситуацију, одједном почиње да пјева: ) Устани бане!
(Бан: ) Ти би да ја скачем кад се теби прохтије! Ко је овај мамлаз?
(Љубо Милош: ) Дегориције, четници.
(Збуњени Дегориција, на спомен ријечи "четник", започиње нову пјесму: ) Зови, само зови, сви ће соколови . . .
(Андрија Артуковић: ) Марш у пизду материну четничку.
(Љубо Милош: ) Да га кољемо?
(Анте Старчевић: ) Сву ту влашку накот треба сикирама умлатити!
(Бан Јелачић, дере се: ) Иди кући па матер своју млати, мајмуне!
(Анте Старчевић: ) Извињавам се, бане. Нећу више никад.
(Бан: ) Какви сте ви то хрвати! Шљам хрватски! Нико од вас у трећем кољену није био хрват. Свима би вам Фрањо узео домовницу.
(Јосип, Јошуа, Франк, дере се: ) Ми смо Јевреји најбољи хрвати!
(Андрија Артуковић, исто се дере: ) Марш у пизду материну жидовску! (Обраћа се Љуби Милошу: ) Кољи га!
(Милан Кангрга, мудро: ) Просим лепо, то неће моћи. Господин Франк је родоначелник усташа.
(Артуковић, зачуђен: ) Је л? Значи, истина је да су Јевреји убијали Јевреје у Јасеновцу?
(Љубо Милош, идиотски се смјешећи: ) И Србе. И Србе.
(Анте Старчевић, скромно: ) Момци, дајте се смирите. На крају крајева, све заслуге припадају мени. Је л тако Тања, ви сте учена жена?
(Бан: ) И твојој мами. Јесам ти рекао да шутиш.
(Иван Мештровић одлучује да се укључи у разговор: ) Бане, ја бих могао да вас извајам како сједите на престолу, или на коњу, или на . . .
(Бан, прекида га поспрдно: ) Дупету! Који си ти? Шта си ти извајао?
(Мештровић, поносно: ) Марка Краљевића, Срђу Злопоглеђу, Петра I Карађорђевића, београдског Победника . . .
(Бан: ) Доста!
(Милош, Артуковићу: Је л да кољем, је л да кољем?
(Артуковић, Милошу: ) Кољи!
(Старчевић, шапће да га бан не чује: ) Сикирама, момци, сикирама.
(Бан, који га је ипак чуо, дере се: ) Маму своју сикиром, јесам ти рекао несуђени београдски учитељу.
(Анте, покуњено: ) Опрости, бане, опрости.
(Арсен, занесен, мисли да Анте почиње да пјева, па се и он укључује: ) А била је мала, личила на брезу!
(Бан: ) С ким ја сарађујем!
(Идиот Милош: ) Је л да кољем, је л да кољем?
(Бан, изнервиран до крајности: ) Марш у пизду материну! Марш у своју Херцеговину, па тамо сери колико хоћеш.
 
(Артуковић, кисело се смијући, покушава да извади ситуацију: ) Бане, моје вјерне усташе из Херцеговине, постројене су теби у част. (Виче према усташама: ) Постројба Херцег Стјепан, за дом!
(Сатнија једногласно: ) За дом, усташе из сатније Херцега Стјепана, војводе од Светог Саве!
(Бан, згранут, посматра.)
(Идиот Милош, мислећи да је Артуковић постигао пун погодак, обраћа се својим усташама из сатније Краљ Твртко: ) За дом, усташе!
(Сатнија, једногласно: ) За дом, сатнија Твртко, краљ Срба и Босне!
(Бан!!)
(Славко Дегориција, желећи да се и он додвори: ) Моји земљаци из села Кијево.
(Бан, грмну: ) А ја сам хрват из села Србиславци, пизда ли вам материна!
(Анте Старчевић, улагујући се бану: ) Је л их могу сикирама?
(Арсен: ) А била је мала . . .
(Торбарина: ) Дедићу, дајте се контролирајте.
(Дедић: ) Просим, ја сам из мијешаног брака.
(Кангрга: ) Ви из мијешаног. Ви сте чист кретен!
(Дедић, покушава да га удари, али погоди Франка. Падну заједно.)
(Кангрга, виче Артуковићу: ) Удари вам родоначелника!
(Артуковић: ) Ко **** Јевреје.
(Милош, Артуковићу: ) Да их кољем?
(Старчевић, изнервиран: ) Ја сам родоначелник.
(Милош, Артуковићу: ) Да га кољем?
(Артуковић, Старчевићу: ) Ти си за сикире.
(Старчевић, одобровољен: ) Је л могу сикиром. Само мало.
(Артуковић, за Дегорицију, који је у међувремену раздвојио завађене:) Ал само Дегорицију, његови су били у четницима.
(Уто бан грмне: ) Стоко, хоћете ли се смирити већ једном!
(Сви се укипљују и вичу једногласно:) Устани бане, хрватска те треба!
(Бан, изнервирано: ) Устао сам , устао!
(Сви: ) Усташе, усташе!
(Сатније пјевају: )
Херцег Стјепан, војвода од Светог Саве,
чувао је хрватске главе!
А Твртко, краљ Срба и Босне,
води наше ратнике поносне!
(Бан, резигнирано: ) Вама Бог не може помоћи.
(Артуковић: ) Може, може, Свети Сава, заштитник нашег Војводства, тј. Херцеговине.
(Бан, и даље резигниран: ) Ај, не лупај.
(Старчевић: ) А је л би могао ја да га мало сикиром?
(Милош, први пут за Артуковића, пита бана:) А да га кољем?
(Артуковић га гледа запањено.)
(Јосип Франк: ) Све треба елиминисати који нису за нашу хрватску ствар!
(Кангрга: ) Филозофски темељно.
(Франк: ) Никога не треба штедити.
(Артуковић, избезумљен од страха: ) ***** ти матер, жидовску!
(Љубо Милош, бану, идиотски мирно: ) Је л да их кољем обојицу!
(Старчевић: ) Мени једног за сикиру.
(Арсен, пјева: ) А била је мала!
(Дегориција, пјева такође: ) Зови, само зови!
(Мештровић: ) Све ћу да вас овјековјечим.
(Кангрга, подсмјешљиво: ) Ко Марка Краљевића.
(Мештровић се окреће ка њему бијесно.)
(Милош: ) Да кољем?
(Старчевић: ) Сикира је боља.
(Кангрга: ) Темељно филозофски.
(Франк: ) Све одреда.
(Мештровић: ) У камену.
(Торбарина, као да долази себи: ) Ко су ови?
(Бан, грмну: ) Лудаци! Је ли било доста! Гдје је патријарх!?
(Сви: ) Нисмо нашли патријарха бане!
(Торбарина: ) И шта сад?
(Артуковић слијеже раменима.)
(Дегориција: ) Сад ништа.
(Франк: ) Ту се ниш не мре. Бан не може бити устоличен.
(Сви запањени: ) Осташмо без бана!?
(Бан, устаје, стоји мало, а онда се развиче: ) ***** ТИ ЗЕМЉУ У КОЈОЈ НЕМА ПАТРИЈАРХА ДА МЕ УСТОЛИЧИ!
(Устаде бан, усташе сви!)
(Пада завјеса.)

Горан КЉАЈИЋ
 
KoscheiBesmertnii:
ТИСУЋГОДИШЊА НАЦИЈА
(историјски театар апсурда)​

ЛИЦА (све сами чисти хрвати):
Бан Јелачић - од православних Јелачића, постављен за бана од стране српског патријарха
Анте Старчевић - син Милице Богданове, Српкиње
Андрија Артуковић - од православних Артуковића
Љубо Милош - од православних Милоша
Тања Торбарина - католкиња из области православног манастира Гомирје
Славко Дегориција - од православних Дегориција
Арсен Дедић - од оца Србина
Милан Кангрга - филозоф, од оца Србина
Иван Мештровић - од православних Мештровића
Јосип Франк - од Јевреја Јошуе
СТАТИСТИ:
хрвати из села Кијево - од поунијаћених Срба из села Кијево
постројба Херцег (Војвода) Стјепан - Војвода од Светог Саве
сатнија Краљ Твртко - Краљ Срба и Босне, милошћу Светог Саве
***
a oni iz latinskog Islama
 
KoscheiBesmertnii:
ТИСУЋГОДИШЊА НАЦИЈА
(историјски театар апсурда)​

ЛИЦА (све сами чисти хрвати):
Бан Јелачић - од православних Јелачића, постављен за бана од стране српског патријарха
Анте Старчевић - син Милице Богданове, Српкиње
Андрија Артуковић - од православних Артуковића
Љубо Милош - од православних Милоша
Тања Торбарина - католкиња из области православног манастира Гомирје
Славко Дегориција - од православних Дегориција
Арсен Дедић - од оца Србина
Милан Кангрга - филозоф, од оца Србина
Иван Мештровић - од православних Мештровића
Јосип Франк - од Јевреја Јошуе
СТАТИСТИ:
хрвати из села Кијево - од поунијаћених Срба из села Кијево
постројба Херцег (Војвода) Стјепан - Војвода од Светог Саве
сатнија Краљ Твртко - Краљ Срба и Босне, милошћу Светог Саве
***



ko o cemu ***** O POSTENJU!

pa pola tzv.srba su TURCI.

KARADzic,SAMARdzic,TOPALovic,BULATovic,SOKOLovic,SERIFovic..

ili posrbljeni Hrvati..

Matici(mate),Antici(ante),Jozici(jozo;ha,ha i toga ima)Stipici(stipe;sta reci),Kresici(kreso/kresimir),Lovrici(lovro),Dujici(sv.duje nece ni da cuje tralalala)
Marici(mareeeeeee,ha,ha)Marinovici(marin,staro servsko ime..)Marijanovici(ca ima marijane,ha,ha..)

a ovo "servsko" prezime je vrhunac!
LATINovici(pa "srbi",ha,ha,ha..)


ili posrbljeni rusi..

Petrovici,Pavlovici,Mihajlovici,Stojadinovici,..

ili posrbljeni vlasi(arumuni)

DRAKULici,RADULovici,..


ojxaaaaaaa..
 
KoscheiBesmertnii:
Нисам знао да имате ПОПове... ја сам мислио да су код вас свећеници???

cuj,nisi znao..

pa kakav je to protuargument?

ako ti nisi znao,onda nemoze biti istina,a batice!??

da si izisao malo iz svoje moravske vukoyebine,znao bi da mi ustase pored
termina svecenik koristimo i SLAVENSKI termin pop.

pa tako imas skoro najvise popovica u KATOLICKOJ ukraini.
inace pradomovini BJELIH HRVATA.

opet si nesto naucio.

internet je cudo! 8-)
 
KoscheiBesmertnii:
На нету сам научио да на једном месту може да се излије невероватна количина глупости... али то све иде у прилог тези да сте ви глупа и геноцидна нација!!!


nema dileme da medju najstarijim eurospkim narodom,hrvatima..ima i sitni procenat
debila,kao i ubica,alkoholicara i ostalih.

no,da smo u najvecem postotku genijalci i vrlo simpaticxan narod,tu nema dileme.

a uz to nam cili svit zavidi,sto imamo daleko najlipsu drzavu/zemlju izmedju milvokija i tokija.

neki su nam toliko zavidili,da su probali da nas porobe i pobiju.
no,svi su oni polomili zube u tom svom "dejstvovanju"..

a neki bogami i vise od zubiju.. 8)
 
KoscheiBesmertnii:
Ал` вас је ова једночинка заболелаааааааа...
Па разумљиво... истина боли;)


koja "jednocinka"?

kompleksashi proglasili pola hrvatske i hrvata "srbima",i to bez ikakvih dokaza.
i sad nas "zabolelo"...

to bi bilo isto, kao, kad bi ja rekao, da nacija tzv.srba nije nastala od bugara,hrvata,turaka,
vlaha,cincara,roma i ostalih indijanaca...

a nebi to mogao da dokazem,tj. da opovrgnem.. ;)
 
opacupa:
koja "jednocinka"?

kompleksashi proglasili pola hrvatske i hrvata "srbima",i to bez ikakvih dokaza.
i sad nas "zabolelo"...

to bi bilo isto, kao, kad bi ja rekao, da nacija tzv.srba nije nastala od bugara,hrvata,turaka,
vlaha,cincara,roma i ostalih indijanaca...

a nebi to mogao da dokazem,tj. da opovrgnem.. ;)

... а видиш ја, рецимо, могу да документујем мноооогоооо ваших злочина...
 
kompleksashi proglasili pola hrvatske i hrvata "srbima",i to bez ikakvih dokaza.
i sad nas "zabolelo"...

to bi bilo isto, kao, kad bi ja rekao, da nacija tzv.srba nije nastala od bugara,hrvata,turaka,
vlaha,cincara,roma i ostalih indijanaca...

a nebi to mogao da dokazem,tj. da opovrgnem..
Mnogo bre seres na foru onog muslije sto je tvrdio da su Bosanci najstariji narod na svetu, a da su Srbi i Hrvati najcistiji potomci njihoih arhneprijatelja. Prikazivanje selektivnih podataka kako bi odgovarali necijoj tezi.

Evo neceg pomirljivog u celoj prici. U svojim putesestvijama (putovanjima) upao sam u raspravu sa nekim Grcima i Bugarima, koji imaju iste price kao i mi. Prvo su Grci (jedan nalik nasem radikalu a drugi nalik LDP-ovcu) poceli da pricaju svoju pricu. Grk radikal o antickoj Grckoj, pa je to preneo i na Vizantiju i time je dokazivao kako celi Balkan do Dunava jeste Grcki, onda je ovaj drugi pricao kako su te pretenzije glupe, ja spomenuo Cara Dusana i na kraju je Bugarin rekao da smo svi mi ustvari Bugari.
Pouka oe price je da smo svi mi (ukljucujuci i Hrvate) ista balkanska goveda sa istom pricom.
Ovo je turbulentan prostor na kom je sve izmesano i glupo je dokazivati sta je i ko je stariji i cija je krv najcistija. Vi Hrvati ste bili vekovima pod okupacijom svih zivih, kao i vase primorje. Da ne nabrajam cija je Dalmacija pre svega bila. Znas i sam kako izgledaju srednjovekovne mape Hrvatske.
I tako nemoj da gledas sa visine na bilo kog Balkanca jer veruj mi da smo svi manje vise isti.
 
_guru_:
Mnogo bre seres na foru onog muslije sto je tvrdio da su Bosanci najstariji narod na svetu, a da su Srbi i Hrvati najcistiji potomci njihoih arhneprijatelja. Prikazivanje selektivnih podataka kako bi odgovarali necijoj tezi.

Evo neceg pomirljivog u celoj prici. U svojim putesestvijama (putovanjima) upao sam u raspravu sa nekim Grcima i Bugarima, koji imaju iste price kao i mi. Prvo su Grci (jedan nalik nasem radikalu a drugi nalik LDP-ovcu) poceli da pricaju svoju pricu. Grk radikal o antickoj Grckoj, pa je to preneo i na Vizantiju i time je dokazivao kako celi Balkan do Dunava jeste Grcki, onda je ovaj drugi pricao kako su te pretenzije glupe, ja spomenuo Cara Dusana i na kraju je Bugarin rekao da smo svi mi ustvari Bugari.
Pouka oe price je da smo svi mi (ukljucujuci i Hrvate) ista balkanska goveda sa istom pricom.
Ovo je turbulentan prostor na kom je sve izmesano i glupo je dokazivati sta je i ko je stariji i cija je krv najcistija. Vi Hrvati ste bili vekovima pod okupacijom svih zivih, kao i vase primorje. Da ne nabrajam cija je Dalmacija pre svega bila. Znas i sam kako izgledaju srednjovekovne mape Hrvatske.
I tako nemoj da gledas sa visine na bilo kog Balkanca jer veruj mi da smo svi manje vise isti.


buraz,ja mogu sve sto si ti napisao bez problema i dileme da POTPISEM!

neznam kakvi su grci i bugari.
no,prelistaj srbijanske,hrvatske,bosnjacke,crnogorske forume.

nazalost uvik ista spika,jedini su su srbijanski forumasi(naravno,ne svi!)koji mantraju
spiku "svi ste vi srbi".

ja sam se dugo vremena argumentativno suprostavljao tim splacinama.
dok nisam skuzio,da najbolji nacin sa takvim mitomanima je,biti isto mitoman.



tako,da se neshvate moje replike previse ozbiljno.

kao sto si mozda i primjetio,i ovu diskusiju nije otvorio hrvat,bosnjak,crnogorac,albanac
a bogami nit grk ili bugar.

postovanje!
 
Овај "опацупа" је досадан као пролив, а у старту се препознаје који год псеудоним да узме, јер после страница и страница расправа са свим његовим "инкарнацијама", и причама ко су Анта, Мата, Дуја, Степа, Креша (Антоније, Матија, Душан, Степан, Крешимир), он поново врти своју причу као покварену плочу.

Име Стјепан/Степан/Стипан је преко Срба католика прешло у савремену хрватску нацију. Једино се код Срба, Руса и Бугара види то карактеристично прелажење из Ф у В и П, па од грчког имена Стефан имамо Стеван и Степан, од имена Филип имамо Вилип и Пилип, од имена Трифун имамо Тривун и Трипун.

Хрвати, као католици, не говоре Степан, него Штефан, или скраћено Штеф. Сви знамо за Хрвате Штефа и Штефицу, а нико никад није чуо за "Штјепа" или "Штјепицу". Италијани кажу Стефано, Мађари Иштван, Немци Штефан, а Хрвати нашли баш да користе Стјепан и Стипан, које сасвим "случајно" постоје само код Срба, заједно са именима Степан и Шћепан, којих код Хрвата нема.

А што се тиче КАРАџића, овог "експерта" ономастике треба упитати које ли је порекло презимена КАРАн, или КАРАматић (знамо ко га данас носи), КАРАвађо, КАРАмазов, или града КАРАкас. Све сами Турци, безбели! Ево, и данас је презиме Караџић најчешће међу српским муслиманима... [/иронија]
 
Bogart:
Овај "опацупа" је досадан као пролив, а у старту се препознаје који год псеудоним да узме, јер после страница и страница расправа са свим његовим "инкарнацијама", и причама ко су Анта, Мата, Дуја, Степа, Креша (Антоније, Матија, Душан, Степан, Крешимир), он поново врти своју причу као покварену плочу.

Име Стјепан/Степан/Стипан је преко Срба католика прешло у савремену хрватску нацију. Једино се код Срба, Руса и Бугара види то карактеристично прелажење из Ф у В и П, па од грчког имена Стефан имамо Стеван и Степан, од имена Филип имамо Вилип и Пилип, од имена Трифун имамо Тривун и Трипун.

Хрвати, као католици, не говоре Степан, него Штефан, или скраћено Штеф. Сви знамо за Хрвате Штефа и Штефицу, а нико никад није чуо за "Штјепа" или "Штјепицу". Италијани кажу Стефано, Мађари Иштван, Немци Штефан, а Хрвати нашли баш да користе Стјепан и Стипан, које сасвим "случајно" постоје само код Срба, заједно са именима Степан и Шћепан, којих код Хрвата нема.

А што се тиче КАРАџића, овог "експерта" ономастике треба упитати које ли је порекло презимена КАРАн, или КАРАматић (знамо ко га данас носи), КАРАвађо, КАРАмазов, или града КАРАкас. Све сами Турци, безбели! Ево, и данас је презиме Караџић најчешће међу српским муслиманима... [/иронија]


Vala, mudro zborish Bogarte....
 
Bogart:
Овај "опацупа" је досадан као пролив, а у старту се препознаје који год псеудоним да узме, јер после страница и страница расправа са свим његовим "инкарнацијама", и причама ко су Анта, Мата, Дуја, Степа, Креша (Антоније, Матија, Душан, Степан, Крешимир), он поново врти своју причу као покварену плочу.

Име Стјепан/Степан/Стипан је преко Срба католика прешло у савремену хрватску нацију. Једино се код Срба, Руса и Бугара види то карактеристично прелажење из Ф у В и П, па од грчког имена Стефан имамо Стеван и Степан, од имена Филип имамо Вилип и Пилип, од имена Трифун имамо Тривун и Трипун.

Хрвати, као католици, не говоре Степан, него Штефан, или скраћено Штеф. Сви знамо за Хрвате Штефа и Штефицу, а нико никад није чуо за "Штјепа" или "Штјепицу". Италијани кажу Стефано, Мађари Иштван, Немци Штефан, а Хрвати нашли баш да користе Стјепан и Стипан, које сасвим "случајно" постоје само код Срба, заједно са именима Степан и Шћепан, којих код Хрвата нема.

А што се тиче КАРАџића, овог "експерта" ономастике треба упитати које ли је порекло презимена КАРАн, или КАРАматић (знамо ко га данас носи), КАРАвађо, КАРАмазов, или града КАРАкас. Све сами Турци, безбели! Ево, и данас је презиме Караџић најчешће међу српским муслиманима... [/иронија]



slusaj bugarizirani hrvatu!

ti kad meni nadjes samo jednog jedinog tzv.srbina sa lipim ustaskim,oli hrvatskim imenom,STIPAN,ja cu se odma uclanit u svetsosavsku sektu,tzv.spc-a.

samo su hrvati IKAVCI,nitko drugi izmedju tokia i milvokia ne koristi taj dialekt.
s kojim se u srednjem vijeku pricalo izmedju beca i stambola.

inace,stipan,stjepan,scepan,stefan,stef su variacije koje koriste hrvati.
izmedju drave i hravatskog mora i hrvatske rase u istri i hrvatske drine.

sad ti..
 
opacupa:
slusaj bugarizirani hrvatu!

ti kad meni nadjes samo jednog jedinog tzv.srbina sa lipim ustaskim,oli hrvatskim imenom,STIPAN,ja cu se odma uclanit u svetsosavsku sektu,tzv.spc-a.

samo su hrvati IKAVCI,nitko drugi izmedju tokia i milvokia ne koristi taj dialekt.
s kojim se u srednjem vijeku pricalo izmedju beca i stambola.

inace,stipan,stjepan,scepan,stefan,stef su variacije koje koriste hrvati.
izmedju drave i hravatskog mora i hrvatske rase u istri i hrvatske drine.

sad ti..

Samo da znas pored svega toga ti bi i dan danas ziveo u Ugarskoj da te Srbi na kraju I svetskog rata nisu oslobodili.Ugarska vojska bi vas satrla da se Srpska vojska odmah posle oslobodjenja Srbije nije nasla u Zagrebu,Ljubljani,Splitu Sarajevu itd.Posle toga smo mogli da vas drzimo ko vazale ,ali smo vam dali da budete konstitutivni u kraljevini SHS.Oduzili ste nam se 1995.Olujom tako sto ste pobili hiljade ljudi. Posto nasu SPC nazivas svetosavskom sektom, sto je izuzetno uvredljivo, reci mi sta je onda tvoja Rimokatolicka crkva koja je odobravala i podrzavala sve zlocine koje ste ucinili i koje i danas cinite? Verovatno ste vi onda SATANISTI!!!
 
Nikola Forkapa:
Samo da znas pored svega toga ti bi i dan danas ziveo u Ugarskoj da te Srbi na kraju I svetskog rata nisu oslobodili.Ugarska vojska bi vas satrla da se Srpska vojska odmah posle oslobodjenja Srbije nije nasla u Zagrebu,Ljubljani,Splitu Sarajevu itd.Posle toga smo mogli da vas drzimo ko vazale ,ali smo vam dali da budete konstitutivni u kraljevini SHS.Oduzili ste nam se 1995.Olujom tako sto ste pobili hiljade ljudi. Posto nasu SPC nazivas svetosavskom sektom, sto je izuzetno uvredljivo, reci mi sta je onda tvoja Rimokatolicka crkva koja je odobravala i podrzavala sve zlocine koje ste ucinili i koje i danas cinite? Verovatno ste vi onda SATANISTI!!!


nikoga srbija nije oslobodila,pa ni samu sebe.
englezi i francuzi su rijesili za vas i za nas sto turke sto austrougare.

izvinjavam se zbog ono "sekta".
iako su za mene SVE danasnje crkve,pa tako i tzv.katolicka nista drugo
do...necu..


jer ipak ima ovdje ljudi koji vjeruju u te crkve..

necu da kazem da nema dobrih kako svecenika tako i sveStenika.
 

Back
Top