Tetku progutao mrak nakon posete Titu: ju, vrag te izeo, moj Josip nije imao prst, a ti imaš celu ruku! Ovo je najveća tajna SFRJ

Човек ратовао у Русији, а србски антикомунисти измислили да је убијао Србе по Мачви.
Tito nisani Srbe.jpg

Тито каплар.jpg
 
Savka Čolić bila je dugogodišnji šef posluge doživotnog predsednik SFRJ Josipa Broza Tita na Belom dvoru.

Tokom godina bila je svedok mnogih važnih događaja, saznala je mnoge tajne jugoslovenskog maršala, a tokom jednog intervjua osvrnula se na glasine da se iza identiteta Josipa Broza krije druga osoba.


Napominje da Slavko Broz do smrti nije priznavao Tita kao brata.

- Slavko nije priznavao da mu je Tito brat. A jednom kad mu je tetka došla u Beograd, teča je valjda umro pa joj je našao stan preko puta Belog dvora, sedela je sa Titom i odjednom reče: "U, vrag te izeo, moj Josip nije imao prst, a ti imaš celu ruku, njemu je mašina odsekla prst". Tito se samo smejao - rekla je Savka svojevremeno u emisiji "Goli život" i dodala da su tetku potom odveli i da je niko nikada nije video.

Savka je priznala da i posle toliko godina provedenih u personalu doživotnog predsednika SFRJ "nema pojma" ko je zapravo bio Tito.

Svi smo mislili da je Tito naš čovek. Ja i danas imam tako neki osećaj. Ali kad se pogleda malo bolje i kad se čita istorija dolazi se do toga da je on ipak bio Austrijanac - rekla je Savka koja je bila poslednji svedok sa Belog dvora.

Dodala je da je Tito bio prilično uredan čovek i da za njim uopšte nije bilo potrebe da se čisti.

- Bio je ranoranilac. Ustajao je i pre posluge - otkrila je Savka.

2721501_fdf_ls-s.jpg


https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3770673/tetka-nestala-nakon-posete-titu?

znaci tile nije bio tile :think:
E moj prijatelju.
Moj pokojni otac je sedmdesetih kao vođa šahovske ekipe bio u Sloveniji,na Bledu,na radničkim sportskim igrama.Na slobodan dan ih poveli u obilazak Kumroveca.Bio red povelik i otac,obzirom da je imao šumarski faks nije htio da čeka nego ode s par njegovih iz firme da snime obližnji park(jer nije bio član partije pa je manje strecao od neke sankcije ako mu zamjere neulazak u dom).Tamo u parku na klupi bio čiča lokalac i pita ih što su tu.Oni rekli da su u obilasku spomen doma Josipa Broza.On odgovorio kao iz topa i uz ironičan osmjeh: "Ak' je on bil' Josip Broz ja bum Franjo Josif".To pamtim jer mi je otac ispričao tek početkom devedesetih kad sam već izašao iz škole.Uz upozorenje da priča nije za širenje jer je još bila UDBA jaka.Sad,može da se rezonuje i ovako i onako. Kakogod, simptomatično je da su seljani Kumroveca i sami znali za manipulisanje istorijskim činjenicama.
 
Могуће је да Тито није био Јосип Броз из Кумровца, рођен 1892 године.То су биле ратне и хаотичне године, комунисти су били прогањани широм Европе, и често су користили илегална имена и лажне идентитете.Када се одомаћиш у некој средини/организацији са једним именом и презименом, глупо је да после кажеш да си неко други, већ наставиш да користиш идентитет са којим си нешто остварио.
 
Karikatura na kub..

https://express.24sata.hr/top-news/lude-teorije-o-titu-bio-je-musliman-sin-franza-ferdinanda-1215
Željko Jozić ravnatelj hrvatskog instituta za jezik, ovih je dana u Jutarnjem listu objavio meritornu analizu Titova govora, kako bi ispitao teze koje su se pojavljivale u izvješćima CIA-e prema kojima Tito nije bio Hrvat i kajkavac.
.................
Ona nam gotovo savršeno precizno može potvrditi da je Broz upravo ono za što se i predstavljao cijeli život: Zagorac iz Kumrovca na Sutli. Na temelju provedene raščlambe njegovih govora, a posebno njegovih memoarskih pričanja, kojom su obuhvaćene neke njegove jezične značajke, može se s potpunom sigurnošću utvrditi da je govor Josipa Broza u osnovi bio kajkavski s primjesama štokavskoga. Bio je, dakle, izvorni govornik hrvatskoga kajkavskoga dijalekta, čije se dijalektne značajke koje ‘probijaju’ ispod naučenoga štokavskoga standarda ne mogu naučiti u kasnijoj životnoj dobi, nego se usvajaju isključivo u najranijoj fazi jezičnoga razvoja, a pogotovo to nije moguće izvornim govornicima ruskoga ili poljskoga jezika koji uostalom nemaju uzlazne i silazne naglaske kao što to ima kajkavski. Krunski dokaz jest tzv ‘akut’. Riječ je o specifičnom dugom uzlaznom, tzv. zavinutom naglasku, koji se govori isključivo u hrvatskim dijalektima, a Josip Broz ga nepogrešivo izgovara u brojnim riječima. On dokazuje: Tito je bio kajkavac i Hrvat”, zaključuje Jozić.
Nešto slično kaže i Medaković , doduše ne da je Hrvat već da potiče iz tačno određenog područja kojeg on (Medaković) prepoznaje.

 
Karikatura na kub..

https://express.24sata.hr/top-news/lude-teorije-o-titu-bio-je-musliman-sin-franza-ferdinanda-1215
Željko Jozić ravnatelj hrvatskog instituta za jezik, ovih je dana u Jutarnjem listu objavio meritornu analizu Titova govora, kako bi ispitao teze koje su se pojavljivale u izvješćima CIA-e prema kojima Tito nije bio Hrvat i kajkavac.
.................
Ona nam gotovo savršeno precizno može potvrditi da je Broz upravo ono za što se i predstavljao cijeli život: Zagorac iz Kumrovca na Sutli. Na temelju provedene raščlambe njegovih govora, a posebno njegovih memoarskih pričanja, kojom su obuhvaćene neke njegove jezične značajke, može se s potpunom sigurnošću utvrditi da je govor Josipa Broza u osnovi bio kajkavski s primjesama štokavskoga. Bio je, dakle, izvorni govornik hrvatskoga kajkavskoga dijalekta, čije se dijalektne značajke koje ‘probijaju’ ispod naučenoga štokavskoga standarda ne mogu naučiti u kasnijoj životnoj dobi, nego se usvajaju isključivo u najranijoj fazi jezičnoga razvoja, a pogotovo to nije moguće izvornim govornicima ruskoga ili poljskoga jezika koji uostalom nemaju uzlazne i silazne naglaske kao što to ima kajkavski. Krunski dokaz jest tzv ‘akut’. Riječ je o specifičnom dugom uzlaznom, tzv. zavinutom naglasku, koji se govori isključivo u hrvatskim dijalektima, a Josip Broz ga nepogrešivo izgovara u brojnim riječima. On dokazuje: Tito je bio kajkavac i Hrvat”, zaključuje Jozić.
Dođavola, ovo se nimalo ne uklapa sa aktuelnim teorijama zavere.

Šta ti naučnici misle, da ubiju narodnu zabavu u potpunosti?
 
Dođavola, ovo se nimalo ne uklapa sa aktuelnim teorijama zavere.

Šta ti naučnici misle, da ubiju narodnu zabavu u potpunosti?
Kako onda objasnjavas da je jedan obican bravar seljak imao gospodske manire ,svirao klavir ,imao sve prste...govorio vise jezika ?
 
Marsal je bio poput Jackie Chana, cega god se uhvatio, bio je dobar u tome.
Po toj logici bi se trebali cuditi cinjenici da je gospodin predsjednik Aleksandar Vucic vrhunski pravnik i fantastican kosarkas.
Znamo ,zato vrhunski bije blokade klincima od 1.50m
 
Znamo ,zato vrhunski bije blokade klincima od 1.50m
Od malena se djeca trebaju kaliti i borbi uciti.
Gospodin predsjednik Aleksandar Vucic ucinio je ogromnu stvar za njega.
Kao kada je Aleksandar Bilanovic prvi put probao ayu i mislio - sada cu ja malo astralno da putujem, ovo-ono, a na kraju i sam kaze kako je to bila velika skola za njega.


:mrgreen:
 
Kako onda objasnjavas da je jedan obican bravar seljak imao gospodske manire ,svirao klavir ,imao sve prste...govorio vise jezika ?

Није то ''обичан бравар сељак'',забележен је у загребачкој криминалној полицији као ''неуспешни обијач брава и сефова'' кад је уфаћен на делу са Анте Топићем-Мимаром у покушају пљачке загребачке катедрале али их је ''збунила брава'' ќојој нису могли ништа-....

Прилично лоше за једног ''бравара'':hahaha:
 
Није то ''обичан бравар сељак'',забележен је у загребачкој криминалној полицији као ''неуспешни обијач брава и сефова'' кад је уфаћен на делу са Анте Топићем-Мимаром у покушају пљачке загребачке катедрале али их је ''збунила брава'' ќојој нису могли ништа-....

Прилично лоше за једног ''бравара'':hahaha:
Bio čovek pomoćnik bravara, nije imao majstorsko pismo.
 
Botovska provokacija. Ti si stranacki opredeljen i smatraj da te ne smatramo ozbiljnim sagovornikom, ucesnikom u diskusiji, preciznije saradnik si okupatora, sitan igrac sistema. Verovatno radis u trafici i to je tvoj domet, dotle mozes da dobacis najdalje.
ne znam ko si i ne zanima me.

ali, ajde. na ignore of course! :bye:
 
Bio pravi Josip Broz,ili lazni ubaceni agent KGB,Tito je bio pravi covek,u pravo vreme,na pravom mestu.Da je Cercil dozvolio,da se Vlada Kraljevine
Jugoslavije vrati iz emigracije,vise je nego sigurno,da bi odmah nastao radjanski rat,izmedju Srba,Hrvata i Muslimana.Tito je doneo neki mir u zemlji,koji je odrzavao drakonskim putem.Ono sto je moralo da se dogodi,dogodilo se ubrzo posle njegove smrti.Bratski narodi su nasrnuli jedan na drugog.Nastalo je divljacko krvoprolice,koje nema presedana u istoriji.
 
Bio pravi Josip Broz,ili lazni ubaceni agent KGB,Tito je bio pravi covek,u pravo vreme,na pravom mestu.Da je Cercil dozvolio,da se Vlada Kraljevine
Jugoslavije vrati iz emigracije,vise je nego sigurno,da bi odmah nastao radjanski rat,izmedju Srba,Hrvata i Muslimana.Tito je doneo neki mir u zemlji,koji je odrzavao drakonskim putem.Ono sto je moralo da se dogodi,dogodilo se ubrzo posle njegove smrti.Bratski narodi su nasrnuli jedan na drugog.Nastalo je divljacko krvoprolice,koje nema presedana u istoriji.

И боље би било да се то десило 45-е а не 91-е...

Није био никакав ''прави човек у право време на правом месту''....

Био је то злочинац из Првог Св.рата а нашао се на челу злочиначке организације која је окупирала Србију 44-е
 
Bio pravi Josip Broz,ili lazni ubaceni agent KGB,Tito je bio pravi covek,u pravo vreme,na pravom mestu.Da je Cercil dozvolio,da se Vlada Kraljevine
Jugoslavije vrati iz emigracije,vise je nego sigurno,da bi odmah nastao radjanski rat,izmedju Srba,Hrvata i Muslimana.Tito je doneo neki mir u zemlji,koji je odrzavao drakonskim putem.Ono sto je moralo da se dogodi,dogodilo se ubrzo posle njegove smrti.Bratski narodi su nasrnuli jedan na drugog.Nastalo je divljacko krvoprolice,koje nema presedana u istoriji.
Samo je obrnuto.
Hrvati i muslimani bili bi stavljeni na mesto koje su zasluzili umesto da budu nagradjeni za zlodela.
 

Back
Top