testiranje na zivotinjama

Testiranje preparata na zivotinjama

  • Podrzavam

    glasova: 0 0,0%
  • Ne podrzavam

    glasova: 10 62,5%
  • Ne podrzavam ali smatram da je nuzno zlo i prihvatam.

    glasova: 6 37,5%

  • Ukupno glasova
    16
  • Anketa je zatvorena .
Ne podrzavam
Koliko god da nehumano izgleda, na ovom svetu ima toliko zlocinaca koji su izvrsenim zlocinom naneli stetu drugim ljudima -silovatelji, ubice, nasilnici..zakonom bih regulisala da uz zatvorsku kaznu ide I upotreba njih za razlicita testiranja
Pa nek padne na pamet ponovo nekome da siluje ili udari zenu I dete
tu imas jedan problem.. nekad su ljudi nevino osudjeni..i to se nije jednom desilo.
 
jutros kad sam isao na posao vidim kombi jedne kompanije i na celoj strani gde je ispisan naziv brenda krupnim slovima stoj i da nije testirano na zivotinjama

zanima me ..sta mislite o testiranjima na zivotinjama u medicniskoj, farmaceutskoj, kozmetickoj i drugim raznim industrijama?

neophodno ili moze i bez toga?
Svako medicinsko istraživanje se vrši in vitro - experimentalno, raznim laboratorijskim metodama, posle toga slijedi in vivo, tj. primjenom na žive organizme.
Metode in vitro ispitivanja se usavrsavaju i napreduju, težnja da se izbjegne testiranje na životinjama je ubrzala razvoj tih metoda, pa je broj in vivo testiranja smanjen.
Osim etičkih razloga, postoje i drugi problemi sa testiranjem na životinjama. Metabolizam i organizam životinja ne funkcioniše kao kod covjeka, te su ta istraživanja svakako nekompletna i nepouzdana.

Što se tiče kozmetike, bezveze je pričati o tome da se ne testiraju, sve stubstance koje se koriste u kozmetičkim prozvodima su već prije oprobane na živim organizmima tako da govoriti o CF kozmetici je besmisleno, svaki sastojak maskare koju koristim je već testiran prije nego je CF stupio na snagu. A i ako nije testiran od strane kozmetičke branše, urađeno je to testiranje u nekom drugom okviru.
Prozvodjacima je jos to dobrodoslo, testiranje košta, a prozvidjaci ne vole koštanja :mrgreen: a vole i dobru reklamu.

Nisam protiv testiranja na čovjeku, ako je etički jasno i transparentno.
Protiv svakog testiranja na životinjama sam, kao i testiranja nad onim koji ne mogu dati svoju saglasnost.
Siromašni narod Afrike ne treba biti testgrupa medicinskih giganta.
 
jutros kad sam isao na posao vidim kombi jedne kompanije i na celoj strani gde je ispisan naziv brenda krupnim slovima stoj i da nije testirano na zivotinjama

zanima me ..sta mislite o testiranjima na zivotinjama u medicniskoj, farmaceutskoj, kozmetickoj i drugim raznim industrijama?

neophodno ili moze i bez toga?
žalosno je isprobavati na životinjama pored toliko pedofila i silovatelja po zatvorima
 
jutros kad sam isao na posao vidim kombi jedne kompanije i na celoj strani gde je ispisan naziv brenda krupnim slovima stoj i da nije testirano na zivotinjama

zanima me ..sta mislite o testiranjima na zivotinjama u medicniskoj, farmaceutskoj, kozmetickoj i drugim raznim industrijama?

neophodno ili moze i bez toga?
Živ je tab, umro nije...

Ne podržavam, mislim da bi ljudi trebali biti uključeni u eksperimente. Naravno, obavešteni o posledicama, pa čak i o tome kako se ne zna kakve će posledeice biti.
 
Ja bih da se nastavi testiranje na životinjama, nekako mi djeluje bolja opcija nego pacijenti koji za malo para prihvate da se nad njima vrše razna testiranja. Da ih ja sačuvam kad ne umiju sami sebe.

Treba napraviti vještačkog čovjeka i na njega testirati. Imaju para za takvo nešto.
 
Ja bih da se nastavi testiranje na životinjama, nekako mi djeluje bolja opcija nego pacijenti koji za malo para prihvate da se nad njima vrše razna testiranja. Da ih ja sačuvam kad ne umiju sami sebe.

Treba napraviti vještačkog čovjeka i na njega testirati. Imaju para za takvo nešto.
Jest, evo čim onaj prevarant iz Južne Afrike napravi koloniju na Marsu, odmah stižu pare i za to.
 
jutros kad sam isao na posao vidim kombi jedne kompanije i na celoj strani gde je ispisan naziv brenda krupnim slovima stoj i da nije testirano na zivotinjama

zanima me ..sta mislite o testiranjima na zivotinjama u medicniskoj, farmaceutskoj, kozmetickoj i drugim raznim industrijama?

neophodno ili moze i bez toga?
mislim da imam u garderoberu bunde, kožnu odeću,podrazumeva se obuću/u cipelarniku ili tako po čitavom stnau/...pa da ne glumim kako me tangira ovo.
Plus obožavam meso.
 
Zao mi je zivotinja, isto kao i onih sto ih narodi iz pojedinih kultura jedu zive ili onih cije ubijanje sluzi za zabavu.
Stvarno je tako iživljavanje u lovu, pa i ishrani i testiranje ruku pod ruku..nažalost još jedan primer umobolnih članova ljudske zajednice koji truju i unesrećuju sve oko sebe..i pokušavaju svoju bolest koja konstantno oštećuje ekosisteme jelte, no umobolni to ne vide pa non stop glume loodila i nameću svoje načine ubijanja kome god mogu.
 

Back
Top