Quantcast

testiranje na zivotinjama

Testiranje preparata na zivotinjama

• Podrzavam

glasova: 0 0,0%
  • Ne podrzavam

glasova: 10 62,5%
  • Ne podrzavam ali smatram da je nuzno zlo i prihvatam.

glasova: 6 37,5%

• Ukupno glasova
    16
  • Anketa je zatvorena .

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
54.650
jutros kad sam isao na posao vidim kombi jedne kompanije i na celoj strani gde je ispisan naziv brenda krupnim slovima stoj i da nije testirano na zivotinjama

zanima me ..sta mislite o testiranjima na zivotinjama u medicniskoj, farmaceutskoj, kozmetickoj i drugim raznim industrijama?

neophodno ili moze i bez toga?

Em.

Elita
Poruka
21.202
Pa ima probnih testiranja lekova na ljudima, ima ko pristane na njih. Kako bi se inače uveli novi lekovi ako nikada nisu bili testirani? Život je surov, za bolesne, za one koji pristaju na testiranje, ali se ipak napredovalo, duži je životni vek nego ikada ranije. Cena? Plaća se.

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
54.650
Ne zastupam stav, jer zaista ne znam šta je humanije, nije rešenje ni da nam deca umiru od zaraznih bolesti jer niko nikada ne sme da isproba vakcinu.
postoji prica da je cuveni panic stvorio bogatsvo na leku koji je pusti u promet a koji nije bio dovoljno dobro testiran i da je moglo da dodje do katastrofalnih poslediica.

cronnin

Domaćin
Moderator
Poruka
4.921
Pa ima probnih testiranja lekova na ljudima, ima ko pristane na njih. Kako bi se inače uveli novi lekovi ako nikada nisu bili testirani? Život je surov, za bolesne, za one koji pristaju na testiranje, ali se ipak napredovalo, duži je životni vek nego ikada ranije. Cena? Plaća se.
Одакле ти идеја да је животни век дужи?

"In the 1st Century, Pliny devoted an entire chapter of The Natural History to people who lived longest. Among them he lists the consul M Valerius Corvinos (100 years), Cicero’s wife Terentia (103), a woman named Clodia (115 – and who had 15 children along the way), and the actress Lucceia who performed on stage at 100 years old."

Metla na vestici

Stara legenda
Poruka
98.835
znaci ti bi stavila svoje lice umesto nekog pacova na primer na probu nekog nepoznatog preparata koji moze i da ti sprzi lice?
Brate al si skapiro jjebo si mu kevu

Covek ce to raditi dobrovoljno, potpuno samosvesno, sopstvenom odlukom, uz novcanu nadoknadu, ko sto vec i rade....

Koja zivotinja radi to samosvesno majke ti....

Jedno je zlostavljanje a drugo je dobrovoljni pristanak uz svestan rizik

Ajmo logika, ukljuci je....

Bambi

Poznat
Poruka
8.549
jutros kad sam isao na posao vidim kombi jedne kompanije i na celoj strani gde je ispisan naziv brenda krupnim slovima stoj i da nije testirano na zivotinjama

zanima me ..sta mislite o testiranjima na zivotinjama u medicniskoj, farmaceutskoj, kozmetickoj i drugim raznim industrijama?

neophodno ili moze i bez toga?
Teska tema. Ljudi su generalno protiv, nehumano je.
Radi se na tome da se testiranja vrse na drugi nacin, i ja to naravno pozdravljam, ali tehnoloski jos nismo dosli do stadijuma da je to u potpunosti izvodljivo. Ali jednom ce biti.

Em.

Elita
Poruka
21.202
Одакле ти идеја да је животни век дужи?

"In the 1st Century, Pliny devoted an entire chapter of The Natural History to people who lived longest. Among them he lists the consul M Valerius Corvinos (100 years), Cicero’s wife Terentia (103), a woman named Clodia (115 – and who had 15 children along the way), and the actress Lucceia who performed on stage at 100 years old."
Prosečan životni vek, valjda je to jasno, ne mora sve da se napiše.

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
54.650
jbg..sad se razmisljam..ispadam kao cinik i demagog ali sam izabrao trecu opciju u anketi..ne podrzavam ali prihvatam

u sutini i jeste tako.. mozemo da volimo zivotinje i da mislimo najlese o njima ali da li bi iko od nas pristao da isproba neki preparat za koji se ne zna kako ce reagovati u realnim uslovima?
siguran sam niko od nas .. pa cak i metlaja koja je rekla da bi testirala iskljucivo na ljudlma..ali uvek na nekim drugim ljudima koje ne poznajemo.

ok.. za lekove .. postoje ljudi koji na zalost imaju neku bolest i isprobali su sve sto postoji i hvataju se za slamku spasa i pristace na testiranja na nov lek..ali i taj lek je morao da prodje neku kontrolu realnog koriscenja na zivotinjama...ali ostale grane , narocito kozmeticka jer je neophodno istestirati da li proizvod moze da donese na primer osip.svrabez..alergiju ko zna sta.. to mislim da treba prvo na zivotinjama da se istestira.

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
54.650
Prosečan životni vek, valjda je to jasno, ne mora sve da se napiše.
e to je kvaka ..nije tako
i pre se zivelo dugo..

skoro sam bas citao o tome..

o cemu se radi..pre je bio veliki mortalitet na porodjaju i u ranom zivotnom dobu beba i male dece i to najvise zbog uslova zivota..
pa postoji i cuvena prica o vuku karadjicu zasto je dobio ime vuk...

iz tog razloga prosecni zivotni vek je pre bio manji..ali kad neko pregura tu kriticnu fazu ranog detinjstva onda su ziveli normalno i otprilike kao i sad.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.