Tesla, VOX, FOX, Adler...

Pozdrav svima! Moze li pitanje i savet u vezi sa prelaskom sa analognog na digitalni sistem i neophodnom promenom TV prijemnika - receno mi je da moram kupiti novi jer je moj jos onaj sa debelim zadnjim delom...juce sam bila u prodavnici i zapisala tri TV - a cija mi cena odgovara...ni otprilike ne znam koji da uzmem, meni nije bitno sve to tako detaljno kako sam na forumu procitala i o cemu raspravljate, znaci, treba mi veci ekran da vidim procitati sa 3-4 m prevod kad gledam film i da su mu osnovne karakteristike (zvuk, boje,..) pristojne, da je slika jasna. Procitala sam sve sto pisete o karakteristikana VOX TV -a, ponesto o VIVAX TV - u, ali nisam videla ni rec za onaj koji je kod nas trenutno na akciji i cena mu je 13.000,00 din...rec je o TELEVIZOR 32 STELLA LED TV S 32D50..on nema onu rupu za karticu, ali su mi iz kablovske rekli da ga slobidno mogu kupiti, a oni mi na revers daju STB uredjaj i karticu i to koriastim kao svoje sve dok sam korisnik njihovog paketa. Koliko cujem od ljudi koji su u istoj situaciji kao ja, vecina kupuje upravo ovaj TV...Molim savet za izbor...Ona druga dva TV - a su VIVAX IMAGO LED TV-32S60T2 po ceni id 15.990,00 din na akciji i VOX 32 SMART LED TV 32DLE268 po ceni od 18.999,00 din na akciji, oba imaju rupu za karticu. Ja bih najradije onaj prvi, najjeftiniji je, a ako ce raditi pristojno i moze da se popravi bez prevelikih troskova, a delovi se mogu nabaviti, ne bih placala vise nwgo sto moram jer mi i nije potrebno nista posebno. Pretpostavljam da bi odgovir na ovo pitanje mogao pomoci jos mnogim bakama i dekama, ujacima i svima nama iz ove starosne jategorije. Pozdrav i puno hvala unapred na pomici u vidu dobrog saveta!
Provajder je duzan da ti da Drop Nox i za stari televizor,a ako uzimas novi pogledaj da li pozadi ima mesta za karticu,velicine kao licna karta ili kartica iz banke i onda se opet javi provajderu da ti donese konektor za karticu i TV.Moja komsinica ima taj stari sa katodnom cevi i doneli su joj drop box sa karticom.Samo neces vise imati analogne kanale,samo digitalne.Sve zavisi od paketa koji uzmes,toliko ces kanala imati.Znaci,ako bas hoces,bas novi TV onda pitaj prodavce obavezno dal ima prikljucak za digitalnu karticu.Iako je to trebalo da se uvede,ali ima zastarelih modela,koji nisu stigli da to odrade,a prodaju se.
 
4 minuta posto ga ukljucis?

svi ti televizori imaju zastitu da se sami ugase posle odredjenog vremena neaktivnosti jer se smatra da si zaspao pa nema potrebe da radi.
Ma ne, radi recimo 2-3 sata, ne mjenjam kanal , i odjednom se ukljuci tajmer, poruka da se gasi za 4 minuta. Tajmer se ne moze iskljuciti sta god da radio, ugasi se poslije 4 minuta. I to nije jedini problem , recimo nekad nece da se upali preko daljinskog (iako je baterija perfektna) ,a kad se upali nema tona ??? I tako tih nekih sitnica koje vec pocinju da mi idu na zivce. Izgleda da ga nisu bas najspretnije skrojili ovi u EI Nis ili ko ga vec proizvodi.
 
to sto si rekao 2..3 sata kad ne menjas kanale meni lici na sleep timer.

pogledaj u opcijama da ti slucajno nije aktiviran.

sto se tice ostalog..da li si updatovao softver?

ja sam recimo na mom imao problem sa titlom.. nekad se desavalo da mi zamrzne titl, posle updatea softvera vise taj problem nisam imao
 
to sto si rekao 2..3 sata kad ne menjas kanale meni lici na sleep timer.

pogledaj u opcijama da ti slucajno nije aktiviran.

sto se tice ostalog..da li si updatovao softver?

ja sam recimo na mom imao problem sa titlom.. nekad se desavalo da mi zamrzne titl, posle updatea softvera vise taj problem nisam imao
Ma prijatelju da budem iskren, meni to lici na gov.o od tv-a, ali pokusacu u opcijama, hvala. I kakav je to televizor da ga prakticno moras istekati iz struje da mu recimo proradi zvuk ili se iskljuci tajmer ??? Kazu tehnologija, napredak, smart tv , letenje na Mars ...brale, dobri stari Cajavec tv , mogao si ga maljem opiciti , on radi ko singerica...
 
Ma prijatelju da budem iskren, meni to lici na gov.o od tv-a, ali pokusacu u opcijama, hvala. I kakav je to televizor da ga prakticno moras istekati iz struje da mu recimo proradi zvuk ili se iskljuci tajmer ??? Kazu tehnologija, napredak, smart tv , letenje na Mars ...brale, dobri stari Cajavec tv , mogao si ga maljem opiciti , on radi ko singerica...
Jeste tako da su stari bili dobri,ali i ovi smart imaju opcije da se tajmer iskljuci,samo treba naci u podesavanjima.nemoj se nervirati nego polako kad budes malo vise raspolozen,a nema nesto na tv-u sto bi gledao,ti polako pretrazi u podesavanjima tajmer,ima tamo iskljucenje od pola sata so vise sati,a ima i mogucnost iskljucenja.
 
Jeste tako da su stari bili dobri,ali i ovi smart imaju opcije da se tajmer iskljuci,samo treba naci u podesavanjima.nemoj se nervirati nego polako kad budes malo vise raspolozen,a nema nesto na tv-u sto bi gledao,ti polako pretrazi u podesavanjima tajmer,ima tamo iskljucenje od pola sata so vise sati,a ima i mogucnost iskljucenja.
Uspio sam samo naci ECO mode na tim podesavanjima i iskljucio ga ali nula bodova, opet se danas izgasi baksuz...Kako uopste da uradim update softvera za njega ? U postavkama nema nikakve opcije za to ? I nije samo tajmer problem .Rekao sam ranije nekad nece da se upali preko daljinskog , i onda kad ga na dugme na njemu ukljucis, onda nema zvuka uopste, niti ga mozes pojacati niti smanjiti, nista apsolutno . I onda je jedini lijek izvuci kabl iz struje , sacekati malo i ponovo ubaci u uticnicu ...i gle cuda, sad se moze upaliti i preko daljinskog i ima i zvuk !!!Ako je to zadnje cudo tehnologije stvarno sam impresioniran.
 
Procitao sam i to,ali mi je tomalo neobicno.Pazi dugme na TV-u mora biti ukljuceno non stom,a gasis ga na daljinski,normalno bi sutradan trebalo i da se upali na daljinski,a to sa zvukom mi nikako nije jasno.Mozda tu samo daljinski ne odradjuje svoje sta treba.Moguce je da je neka mana do njega.Sasavo sve zvuci.
 
Uspio sam samo naci ECO mode na tim podesavanjima i iskljucio ga ali nula bodova, opet se danas izgasi baksuz...Kako uopste da uradim update softvera za njega ? U postavkama nema nikakve opcije za to ? I nije samo tajmer problem .Rekao sam ranije nekad nece da se upali preko daljinskog , i onda kad ga na dugme na njemu ukljucis, onda nema zvuka uopste, niti ga mozes pojacati niti smanjiti, nista apsolutno . I onda je jedini lijek izvuci kabl iz struje , sacekati malo i ponovo ubaci u uticnicu ...i gle cuda, sad se moze upaliti i preko daljinskog i ima i zvuk !!!Ako je to zadnje cudo tehnologije stvarno sam impresioniran.
Nemas ti nikakav problem, TV se gasi jer se posle dva sata neaktivnosti ugasi dekoder operatora, ne znam sto bi ti to smetalo, ali smeta ako ne mozes da kliknes na "Ok" ili " Enter" na daljinskom za dekoder. Dakle imas dva daljinska, za TV i dekoder, pa malo vezbaj, jer se TV gasi kada nema signala na HDMI ulaz kod starijih se ne gasi TV nego ostaje bez slike sa plavim ili crnim ekranom. Ako mozes da podesis daljinski dekodera da pali i gasi TV onda ti je dovoljan jedan, taj, daljinski, a pre toga podigni zvuk na najvisi nivo na TV i mozes da ga odlozis.
Naravno, moras da pazis koji uredjaj ti je aktivan na daljinskom i da palis oba uredjaja inace nema slike.
 
Ja sam za vikendicu uzeo Vox 32, za oko 19000, na nekoj akciji u tehnomaniji pre 4 godine,
ako neko provali i ukrade ga, da ne bude velika steta.
Radi za sada odlicno kao i prvog, dana ,
mislim da je HD ali nisam siguran, nisam ni proveravao kada sam kupovao.
 
Pozdrav
Imam neki smart tv adler i radio sve super do pre neki dan, naime sada kada se upali ne reaguje na daljinski... Ima sliku ali kao da nece da pokrene sistem. Upali se pokaze adler znak pa onda prebaci i pise tv cloud i to je to... Posle par minuta se ugasi.
Zna li neko kako se radi reset pokusao sam sve ili neki savet dok ne dodjem do valjanog majstora
 
Pozdrav
Imam neki smart tv adler i radio sve super do pre neki dan, naime sada kada se upali ne reaguje na daljinski... Ima sliku ali kao da nece da pokrene sistem. Upali se pokaze adler znak pa onda prebaci i pise tv cloud i to je to... Posle par minuta se ugasi.
Zna li neko kako se radi reset pokusao sam sve ili neki savet dok ne dodjem do valjanog majstora
Jesi li razgovarao sa provajderom o tom problemu?Javi im se oni ce ti resetovati,samo posle reseta ,ces morati ponovo da pretrazis kanale.
 
Nije do provajdera... To sam pokusao... Menjao sve kablove... Ruter... Antenu... Cak kacili drugu kablovsku jer imamo dve razlite u kuc, ali nista... Mislm da je do tv-a nesto sa tim smart sranjima. Kao kad telefon zabaguje i vrti u krug, samo sto na twlefonu uradis reset i to je to. Ovde ne dohvoljava da se udje u meni niti bilo sta, samo vrti dize sistwm i ne uspeva
 
Nije do provajdera... To sam pokusao... Menjao sve kablove... Ruter... Antenu... Cak kacili drugu kablovsku jer imamo dve razlite u kuc, ali nista... Mislm da je do tv-a nesto sa tim smart sranjima. Kao kad telefon zabaguje i vrti u krug, samo sto na twlefonu uradis reset i to je to. Ovde ne dohvoljava da se udje u meni niti bilo sta, samo vrti dize sistwm i ne uspeva
Jel imas modul sa karticom u TV-u ili Drop Box,pa karticu u Dropu?
 

Back
Top