Quantcast

Tesla, VOX, FOX, Adler...

Poruka
3.237
Ima li neko iskustva sa Vivax TV od 49" dosta su jeftini znam da je sustina koliko para toliko i muzike interesuje me vredi li to uzeti . Fox je skuplji 4-5 hiljada a nije ni to neka zavidna marka.

https://www.winwin.rs/televizor-49-led-vivax-tv-49s60t2s2-full-hd-8636947.html
Samo cyu ti jedno reci-FullHd I 49 incha..??? jesi li ti svestan da postoji-2 HD, 4HD tj 4K, 8k..? i da Full Hd izgleda pristojno do 32 incha, ajde nek bude I na 37, mozda...Ali preko toga samo Full HD je smesno! + no-name prozivodjac + niska cena=recept za katastrofu! Znaci tako nesto ili kupis pa kako i koliko radi ali ne ocekujes cuda...

Poruka
3.237
ne slazem se sa tobom..ja imamo 55 inca i jeste 4k televizor ali 90% sadraja koje gledam su FullHD.
jednostavno u UHD rezoluciji imas malo stvari da gledas.
tako da moze da uzme i veliki ekran u 1080p bez problema.
To o cemu ti pricas nikakve veze nema s onim sto ja pricam...Jednostavno-FullHD ce na toj dijagonali biit mnogo veci pixel tj. losija slika a da ne pricamo da bilo koji film s NETa u BluRay pa cak i 2K, 4K ce takodje izgledati losije na FHD nego na 4K...Takodje postoji tabela koje reolucije su reealno kolike..I koja dijagonala je PREPORUCLJIVA...https://vsbytes.com/hd-vs-fhd-vs-4k/#1440p_Quad_HD_QHD_2K_2560_x_1440
Na osnovu slike bi trebalo da shvatite na sta moze da lici kad se FHD razvuce na mnogo veci ekran...Razvla
cite pixele fakticki a rezultat moze MORA biti losji prikaz slike..

markons82

Veoma poznat
Poruka
13.798
Samo cyu ti jedno reci-FullHd I 49 incha..??? jesi li ti svestan da postoji-2 HD, 4HD tj 4K, 8k..? i da Full Hd izgleda pristojno do 32 incha, ajde nek bude I na 37, mozda...Ali preko toga samo Full HD je smesno! + no-name prozivodjac + niska cena=recept za katastrofu! Znaci tako nesto ili kupis pa kako i koliko radi ali ne ocekujes cuda...
Ala ti kupas čoveče, 4k na 50inc je bespotrebno. Jbt gledao sam 65inc full HD koji su bolje izgledali od 50inc 4k. Ovde nije reč o monitoru za računar već o tv-u.

markons82

Veoma poznat
Poruka
13.798

silovski

Primećen član
Poruka
968
Moje pitanje je bilo da li neko ima iskustva sa OVIM televizorom a ne analiza strucnjaka i licitiranje na osnovu imena i cene da mi na nevidjeno kaze misljenje sta da ocekujem i kako to uopste ne valja zato sto je Sony mnogo bolji... Ako nisi imao ovakav tv bio on dobar ili los sama analiza podataka sa papira mi ne znaci.

Poruka
3.237
Moje pitanje je bilo da li neko ima iskustva sa OVIM televizorom a ne analiza strucnjaka i licitiranje na osnovu imena i cene da mi na nevidjeno kaze misljenje sta da ocekujem i kako to uopste ne valja zato sto je Sony mnogo bolji... Ako nisi imao ovakav tv bio on dobar ili los sama analiza podataka sa papira mi ne znaci.
od svih marki TVa, svih mogucih dijagonala, svega ti ocekujes da neko ima BAS taj TV...? A ustvari trazis izgovor da kupis jeftin TV...Kupi brate i ne pravi od buve slona...Samo posle nemoj doci i kukatti kako ti nesto ne valja..

Poruka
3.237
Pa neko ko lupeta da fps zavisi od veličine ekrana isto tako lupa i o tome da je 50nc za full HD previše.
http://carltonbale.com/does-4k-resolution-matter/

A evo ti link, pogledaj sta kaze, sa 5, 5 stopa na 84 Inc tek je vidljivo i primetno irimetno između 1080p i 2160p
Vidi..Po svakoj logici identicnoj grafickoj MORA trebati vise snage za veci ekran,,...Mora da pokrije vecu povrsinu. Da isporuci vise detalja...P.C. vezano za temu-imao sam 22 incha monitor 1680x1050. I oprodao sam ga I kupoio ovaj, 22 u incha isto tj. 21,5 incha...1920x1080..NIKO me ne moze ubediti da razlika u kvalitetu slike zbog te "male razlike " u rezoluciji ne postoji...jer POSTOJI! Tj. JA LICNO je vidim! U vremenu kad je FHD postao skoro pa minimum a 4K vec nije ni TOP vec je to 8K- mislim da jednostavno nije realno ocekivati vrhunski rezultat od istog..Nije pogresno reci"nemam ili necu da dam toliko novca"ali treba biti iskren-razlika POSTOJI!

markons82

Veoma poznat
Poruka
13.798
Vidi..Po svakoj logici identicnoj grafickoj MORA trebati vise snage za veci ekran,,...Mora da pokrije vecu povrsinu. Da isporuci vise detalja...P.C. vezano za temu-imao sam 22 incha monitor 1680x1050. I oprodao sam ga I kupoio ovaj, 22 u incha isto tj. 21,5 incha...1920x1080..NIKO me ne moze ubediti da razlika u kvalitetu slike zbog te "male razlike " u rezoluciji ne postoji...jer POSTOJI! Tj. JA LICNO je vidim! U vremenu kad je FHD postao skoro pa minimum a 4K vec nije ni TOP vec je to 8K- mislim da jednostavno nije realno ocekivati vrhunski rezultat od istog..Nije pogresno reci"nemam ili necu da dam toliko novca"ali treba biti iskren-razlika POSTOJI!
Razumeš se u tehniku kao Marica u kriv kuurac. Grafičkoj je apsolutno sve jedno dal ekran ima 50cm ili 3m, apsolutno je boli ona stvar i to višestruko. Kada igraš nešto selektujes/biraš rezoluciju a ne dijagonale ekrana, jeste u nekim programima/igrama će ti pisati dimenzije istog al je to grafičkoj nebitno. Nema ona šta više da iscrtava, ona iscrtava pixele, na 28inc je manji pixel od onog na 35inc a na tom je manji od onog na 80inc al ih ima jednak broj ( opet koliko ih ima zavisi od modela i rezolucije istog). Zato se i benchmark grafičkih radi u rezolucija a a ne na monitorima. I naravno da ces videti razliku kada gledaš sa 30cm I monitor, ja imam 34inc a pre toga ima od 28inc, pa ne vidim neku razliku.....

tab503

Buduća legenda
Administrator
Poruka
49.437
u stvari on je to i rekao..rekao je da se isti broj piksela razvlaci na vecu duzinu i samim tim se dobija losiji kvalitet slike na vecim ekranima jer su dimenzije piksela vece..

ali to je zanemarljivo i za ljudsko oko skoro neprimetno tako da 1080i se odlicno vidi i na 50" ekranima.

u stvari to je rezolucija HD kanala..zato sam i rekao da mu komentar nije bio tacan jer je 90% programa u HD rezoluciji..

4k rezoluciju samo namenski moze da gleda.

markons82

Veoma poznat
Poruka
13.798
u stvari on je to i rekao..rekao je da se isti broj piksela razvlaci na vecu duzinu i samim tim se dobija losiji kvalitet slike na vecim ekranima jer su dimenzije piksela vece..

ali to je zanemarljivo i za ljudsko oko skoro neprimetno tako da 1080i se odlicno vidi i na 50" ekranima.

u stvari to je rezolucija HD kanala..zato sam i rekao da mu komentar nije bio tacan jer je 90% programa u HD rezoluciji..

4k rezoluciju samo namenski moze da gleda.
Ovde nije rec o tome vec i o necem drugom, a to je da po njemu broj FPS zavisi od velicine ekrana pored toga sto zavisi od rezolucije.
Ekran od 50inc sa 4k rezlucijom je nepotreban, to je cisto da te prodavac ubedi da kupis jer nemas pojma sta kupujes.

snejks

Elita
Poruka
16.618
A što je veći monitor on je predviđen da se gleda sa veće razdaljine. Naravno da kada gledaš u ekran od 2 metra dijagonale sa pola metra razdaljine da će se videti pixeli tako da možeš da ih prebrojavaš golim okom i slika neće biti jasna ali on nije ni predviđen da se gleda sa pola metra nego sa 4 metra i veće udaljenosti.

ecio94

Primećen član
Poruka
789
Vivax i Tesla su smeće od televizora. Moji su uzeli VOX LED 32" Ima dve godine(još je bio polovan) evo ga radi i dan danas,slika je dobra kao i zvuk.

Od tih jeftinijih marki,čuo sam da su ljudi zadovoljni sa FOX I VOX televizorima.

georgejune

Zaslužan član
Poruka
149.527
A što je veći monitor on je predviđen da se gleda sa veće razdaljine. Naravno da kada gledaš u ekran od 2 metra dijagonale sa pola metra razdaljine da će se videti pixeli tako da možeš da ih prebrojavaš golim okom i slika neće biti jasna ali on nije ni predviđen da se gleda sa pola metra nego sa 4 metra i veće udaljenosti.
Pa zato sam bas sony i gledao sa jednog metra 49" i taj problem je izostao,pisao sam vec pre toga sam vratio toshibu i philips,pa sat vremena maltretirao prodavce u radnji dok nisam ovaj uzeo,najsmesnije sto su me odvracali od ovog,samo seru kako ljudi kupuju,ne zale se,a onda im pokazem ocigledne razlike oni cute ili kao pa jeste ipak je sony naj,pa sto ga onda ne gurate

ecio94

Primećen član
Poruka
789
Pa zato sam bas sony i gledao sa jednog metra 49" i taj problem je izostao,pisao sam vec pre toga sam vratio toshibu i philips,pa sat vremena maltretirao prodavce u radnji dok nisam ovaj uzeo,najsmesnije sto su me odvracali od ovog,samo seru kako ljudi kupuju,ne zale se,a onda im pokazem ocigledne razlike oni cute ili kao pa jeste ipak je sony naj,pa sto ga onda ne gurate
Da guraju TV od 600 evra u zemlji gde ljudi rade kod privatnika za 250. Zanimljivo...

Poruka
3.237
Da guraju TV od 600 evra u zemlji gde ljudi rade kod privatnika za 250. Zanimljivo...
Nudis coveku losiji kvalitet i proiitom ga ubedjujes da je bolji ..?Zanimljivo... :rotf: Te barijante Fox, VOx nek kupuje ko ima para viska I zivaca ja jok! "nisam toliko bogat da mogu da kupujem jeftino"lepo kaze jevrejska poslovica...Jer oni kako su cicije su pametni ustvari...Kupujes kvalitetno 1 putna duze staze I to te dodje jeftinije nego losije/jeftinije 3 puta..