Tesla, VOX, FOX, Adler...

Ne mozes da me ubedis da je bas tvoj eto ispao bolji od svih koje sam video,to ne moze uopste da se poredi sa duplo skupljim modelima,a
on hoce da kaze da su paneli isti..i ima istine u tome, ali je cinjenica da u jefitnije televizore ugradjuju manje kvalitetne panlele i nedostaje softverska podrska koja poboljsava sliku..daje tonalitet, dubinu i ostalo..zato postoji razlika u slici izmedju skupljih i jeftinijih modela..najvise u samoj softverskoj podrsci zbog koje bolji televizori imaju bolju sliku...inace sam kvalitet je manje vise slican.
 
Nemas ti nikakav problem, TV se gasi jer se posle dva sata neaktivnosti ugasi dekoder operatora, ne znam sto bi ti to smetalo, ali smeta ako ne mozes da kliknes na "Ok" ili " Enter" na daljinskom za dekoder. Dakle imas dva daljinska, za TV i dekoder, pa malo vezbaj, jer se TV gasi kada nema signala na HDMI ulaz kod starijih se ne gasi TV nego ostaje bez slike sa plavim ili crnim ekranom. Ako mozes da podesis daljinski dekodera da pali i gasi TV onda ti je dovoljan jedan, taj, daljinski, a pre toga podigni zvuk na najvisi nivo na TV i mozes da ga odlozis.
Naravno, moras da pazis koji uredjaj ti je aktivan na daljinskom i da palis oba uredjaja inace nema slike.
Kakav dekoder operatora, kakva dva daljinska, o cemu pricas druze ??? Hajde da malo detaljnije obrazlozim, znaci tv ce raditi nekad dva sata, nekad cetiri sata, nekad i citav dan da se ne ugasi a niko ga ne dira, a nekad mu dodje da se nakon dva-tri sata pojavi poruka gasenje za 4 minuta i to ne mozes otkazati nikako, sta god i gdje god da pritisnes.Znaci imam samo jedan daljinski koji je dosao sa njim . U postavkama i nemas neke opcije osim vec spomenutog ECO mode koji je iskljucen . Sleep timer iskljucen takodje.Hajde sve i da to ima neke veze sa tim dekoderom ili cim vec, kako objasnjavas da se ne moze upaliti preko daljinskog (baterije ok) , upalis ga na dugme na samom tv-u , onda nema zvuka uopste ???Jedino pomaze reset , utikac napolje iz uticnice , onda se i pali preko daljinskog i zvuk je ok.Ne znam za ostale marke smart tv i kakva su iskustva korisniika recimo samsunga , LG ili neke jace marke, ali cini mi se da ovaj Fox i nije bas najsrecnije napravljen.
 
A pa oprosti moja greska, verovatno signal dobijas sa krovne antene, a kupio si TV na akciji u bubanj potoku....
Najveći proizvođač lcd panela je svakako Samsung , zatim LG , AU Optronics , CHI Mei svi svoje fabrike većinom drže u Kini , zatim Sharp u Japanu i firma CPT u Taiwanu , ovih 6 firmi drže 95% svetske proizvodnje LCD panela. FOX , Vox , Vivax , Adler, Toshiba i slični televizori koji se skalapju u evropskim zemljama većinom koriste Samsungove i LG-ove panele za televizore, AU Optronics koriste Acer i Benq, Sharp proizvodi panele za Sharp i Sony i neke modele telefona iz Apl-a, CPT - Panasonic i Hitachi ekrane.
A ja cuo da je sony najjaca firma i ti japanci lazu, pu.
 
Kakav dekoder operatora, kakva dva daljinska, o cemu pricas druze ??? Hajde da malo detaljnije obrazlozim, znaci tv ce raditi nekad dva sata, nekad cetiri sata, nekad i citav dan da se ne ugasi a niko ga ne dira, a nekad mu dodje da se nakon dva-tri sata pojavi poruka gasenje za 4 minuta i to ne mozes otkazati nikako, sta god i gdje god da pritisnes.Znaci imam samo jedan daljinski koji je dosao sa njim . U postavkama i nemas neke opcije osim vec spomenutog ECO mode koji je iskljucen . Sleep timer iskljucen takodje.Hajde sve i da to ima neke veze sa tim dekoderom ili cim vec, kako objasnjavas da se ne moze upaliti preko daljinskog (baterije ok) , upalis ga na dugme na samom tv-u , onda nema zvuka uopste ???Jedino pomaze reset , utikac napolje iz uticnice , onda se i pali preko daljinskog i zvuk je ok.Ne znam za ostale marke smart tv i kakva su iskustva korisniika recimo samsunga , LG ili neke jace marke, ali cini mi se da ovaj Fox i nije bas najsrecnije napravljen.
O cem ba? Ma ok je samo ga ti gasi na dugme...moja greska....
 
koliko je meni poznato BRAVIA je cist sony proizvod koji se pravi u njihovim fabrikama.
imaš članak o Bravia modelu na wiki takođe , istražuj pa poveži malo stvari i sve će ti se samo kazati , inače do 2009-e je sony koristio samsungove lcd panele i posle toga je ušao u biznis sa sharp-om koji je u to vreme gradio najveću fabriku lcd panela u japanu meni se čini da je sony čak i suvlasnik sa nekih 10% vlasništva u istoj fabrici , sva elektronika jeste sonyjev proizvod ali sam panel proizvodi se u sharp fabrici a lupa se Sony-jev logo na njih., isto kao što se keramičke pločice Enmon ili keramika Jovanović štancuju u fabrici Tozi Markoviću Kikindi sa logom "Enmon" ili "Keramika Jovanović"
 
Ne mozes da me ubedis da je bas tvoj eto ispao bolji od svih koje sam video,to ne moze uopste da se poredi sa duplo skupljim modelima,a svako ko ima bilo koji krs u kuci koji je najjeftiniji uzeo uopste ne zna sta da gleda,on zaslepljen gleda sadrzaj i toliko mu mozak doseze,ne mozes da mu predocis kocke na vodi,vatri,zamucena zelena na fudbalskoj utakmici,kockice oko naslova koji prolaze i naziva kanala,to su osnovne stvari preko kojih moje oko ne moze da predje,onda kad vidis lepo lik coveka u publici na toj utakmici nije ti zao para i postede ociju
taj krš je kada sam ga ja kupio koštao 35000 dinara , inače u pitanju je fox led tv 40d102 model , samsunzi sa sličnim performansama su tada koštali oko 38k
 
A sad kosta 20 max,nego je kao full hd bio hit pa je bilo dranje,ne kapiram sto nisi uzeo neki komercijalniji brend,pa vrv je bio duplo skuplji
Ne danas ga ni nema u prodaji , zadnje cene kada su ih prodavali su bile između 32 i 37k u win win naprimer 35k. Led panel koji je ugrađivan u taj televizor je čisti i kvalitetan LG pa tividi , model su tako dobro trefili da koliko ja znam skoro da ni nema nigde negativnih komentara za taj model iz tog vremena.
 
Ja mogu samo sliku da gledam i uporedim ,ne komentare,ocene i sta je na papiru,uzeli ga ljudi i pitaju me sta kazem,jel mi se svidja,znaci oni nista ne provaljuju,njihov komentar je cena i dal je lep,dal se uklopio u enterijer,alo ljudi,neces ni za vox videti ni1 negativan komentar,jer taj koji kupi takav krs ne zna net ni da koristi
 
Par puta sam video kod mog drugara dva Vox TV-a od 43 inča,isti model. Kod jednog je slika bila malo lošija a kod drugog odlična. Ne znam u čemu je fora
ali jedan moj poznanik koji drži servis za televizore kaže da se u Vox televizore ubacuju paneli od LG-a. Ali ne ubacuju u sve,tipa ubace u njih 5-10 od 100 u seriji. I kome zapadne taj kao ima sreće jer se ne kvare tako često kao ovi sa nekim sumnjivim panelima
 
zavisi sta podrazumevas pod kvalitetom
trajnost moze biti nekad i veca..ali kvalitet slike nikad jer softverska podrska koja sluzi za peglanje slike koja ide uz jeda lg , samsung ili sony je daleko bolja od drugih brendova..

uostalom ne treba biti mnogo pametan.idi u prodavnicu..pogledaj slike na jednom i na drugom tv-u i videces ocigledne razlike u kvalitetu slike...narocito kad stoje jedan pored drugog..
 
zavisi sta podrazumevas pod kvalitetom
trajnost moze biti nekad i veca..ali kvalitet slike nikad jer softverska podrska koja sluzi za peglanje slike koja ide uz jeda lg , samsung ili sony je daleko bolja od drugih brendova..

uostalom ne treba biti mnogo pametan.idi u prodavnicu..pogledaj slike na jednom i na drugom tv-u i videces ocigledne razlike u kvalitetu slike...narocito kad stoje jedan pored drugog..
Ljudi su ocigledno zaslepljeni sadrzajem i ne znaju sta treba da gledaju
 
Ljudi su ocigledno zaslepljeni sadrzajem i ne znaju sta treba da gledaju
Viid ...mali offtopic ali I nije-masa ljudi recimo za telefon kaze ne vidi razliku izmedju 720 I 1080 rezolucije..E pa zao mi je ali JA VIDIM! Odmah...bez zagledanja..Evo neki dan sam u Bigu gledao 2 Samsung tablet oba ista jedan s HD-720 drugi sa Full HD-1920x1080...Odmah se vidi razlika.. I da je mnogo bolji ekran...Znaci apropo cele price-boli me ona stvar nek kupi neko I 800x640 TV njegova stvar ali nemojte biti ovce pa se uveravati da je manja rez bolji izbor nego veca ..NIKAD nije bila I nece biti...Nemjte kupovati jeftino 5 x bolje kupite jednom a da znate sta ste kupili..
 
Pre 15 dana sam uzeo za 29000 vox 43 sa smartom.Trebao mi je kao drugi tv,imao sam imam idalje lg 43 star 6 godina sa smartom koji je zastareo ali tv sljaka ka prvog dana.Sto se tice voxa iskreno ni ja nisam pristalica tih jeftinijih marki ali je sigurno da nije vise ni LG ni Samsung a posebno Sony sa svojom smesno skupim cenama kao sto ej nekad bio pa recimo kao sto ej bio pre 5,6 godina.Uporedivsi ova dva moja tv-a primetio sam neuporedivo bolji kvalitet izrade na strani LG,sto i ne bi bio ,kad je pre 6 gpodina placen preko 700 eura,Slika je mnogo bolja na LG,mnogo vise podesavanja i opcija ima isto LG,genralno za klasu je bolji.VOX ima nekako neprirodnu boju ,zuckastu koju nikako da skinem.Smart sa telefonskim androidom 7 radi lepo,you tube otvara odlcno ali u playstpre malo aplikacija moze da skine ,ne znam zbog cega.Generalno za te pare odlican,lep je na oko jedino malo deblji zato sto je direct led.3 godine garancije nije lose i mms da ta razlika koja je postojala nekada izmejdu tih jacih marki i slabiji vise skoro i ne postoji.Ja sam uporedio moj LG od pre 6 godina kada su se pravili mnogo bolji i kvalitetniji tv,tako da ovo uporedivanje i nije bas relevanto
 
Pre 15 dana sam uzeo za 29000 vox 43 sa smartom.Trebao mi je kao drugi tv,imao sam imam idalje lg 43 star 6 godina sa smartom koji je zastareo ali tv sljaka ka prvog dana.Sto se tice voxa iskreno ni ja nisam pristalica tih jeftinijih marki ali je sigurno da nije vise ni LG ni Samsung a posebno Sony sa svojom smesno skupim cenama kao sto ej nekad bio pa recimo kao sto ej bio pre 5,6 godina.Uporedivsi ova dva moja tv-a primetio sam neuporedivo bolji kvalitet izrade na strani LG,sto i ne bi bio ,kad je pre 6 gpodina placen preko 700 eura,Slika je mnogo bolja na LG,mnogo vise podesavanja i opcija ima isto LG,genralno za klasu je bolji.VOX ima nekako neprirodnu boju ,zuckastu koju nikako da skinem.Smart sa telefonskim androidom 7 radi lepo,you tube otvara odlcno ali u playstpre malo aplikacija moze da skine ,ne znam zbog cega.Generalno za te pare odlican,lep je na oko jedino malo deblji zato sto je direct led.3 godine garancije nije lose i mms da ta razlika koja je postojala nekada izmejdu tih jacih marki i slabiji vise skoro i ne postoji.Ja sam uporedio moj LG od pre 6 godina kada su se pravili mnogo bolji i kvalitetniji tv,tako da ovo uporedivanje i nije bas relevanto
Znaci citam I ne verujem ! Sam si naveo 3 bbitna minusa tog Voxa I pritom platio si ga skoro 300 evra-ni taj LG u toj klasi sigurno ne kosta 700 evra! Znaci zeleo ti to ili ne-sam si jasno pokazao koliko je bolja marka I zbog cega stvarno bolja..
 
Pre 15 dana sam uzeo za 29000 vox 43 sa smartom.Trebao mi je kao drugi tv,imao sam imam idalje lg 43 star 6 godina sa smartom koji je zastareo ali tv sljaka ka prvog dana.Sto se tice voxa iskreno ni ja nisam pristalica tih jeftinijih marki ali je sigurno da nije vise ni LG ni Samsung a posebno Sony sa svojom smesno skupim cenama kao sto ej nekad bio pa recimo kao sto ej bio pre 5,6 godina.Uporedivsi ova dva moja tv-a primetio sam neuporedivo bolji kvalitet izrade na strani LG,sto i ne bi bio ,kad je pre 6 gpodina placen preko 700 eura,Slika je mnogo bolja na LG,mnogo vise podesavanja i opcija ima isto LG,genralno za klasu je bolji.VOX ima nekako neprirodnu boju ,zuckastu koju nikako da skinem.Smart sa telefonskim androidom 7 radi lepo,you tube otvara odlcno ali u playstpre malo aplikacija moze da skine ,ne znam zbog cega.Generalno za te pare odlican,lep je na oko jedino malo deblji zato sto je direct led.3 godine garancije nije lose i mms da ta razlika koja je postojala nekada izmejdu tih jacih marki i slabiji vise skoro i ne postoji.Ja sam uporedio moj LG od pre 6 godina kada su se pravili mnogo bolji i kvalitetniji tv,tako da ovo uporedivanje i nije bas relevanto
I sad se ti tesis kad ispljujes laicki skuplje da si dobro prosao,pa ne bas je sony kao sto je bio jer zamerki nema,bukvalno nijedna,ne postoji razlika xaxaxa,pa idi u radnju uporedi ako znas sta da gledas pa ces videti razliku,jer da je nema svi bi bili kao ti pametni niko ne bi kupovao skuplje modele
 

Back
Top