Teranje

imam psa...tacnije zlatnog retrivera... i zenka je! pre par dana pocela je da krvari... odveli smo je kod muzjaka, i zanima me kada cu znati, i kako da li je "trudna"?
 
Kada kroz dva meseca dobije male kuce. :roll:
Ajde malo prelistaj ovu temu, imaju samo dve strane, bezveze je da se ista pitanja ponavljau konstantno. Pise ti ovde lepo sve, i kada zenka pusta muzjaka i kako moraju da se upare da bi bilo malih kuca.
 
@aaaaaaaaaaa
Vrlo je moguce da ce uci u teranje, pa ima 7 meseci tad je i vreme u stvari od 6 - 9 meseca zavisi od velicine psa . tj rase, a posle ide na svakih 6 meseci ( moj ti je savet da vodis evidenciju , ja to radim tako da ne moze da me iznenadi hehe)
A pogledaj dali je otekla to ti je prvi predznak da ce u teranje, posle ide krvarnje nekim zenkama prvo teranje prodje sa manje krvarenja mada ne mora da znaci moja kuja je u svakom teranju obilno krvarila.
A videces i po njenom ponasanju maznija je spava joj se ma ko prava zena, naravno u prvom teranju tesko da ce traziti da se pari jer je jos stene, cuvaj je dobro. Najbolje vreme ako hoces da je paris je posle 2, 5 god. Tada se vec i psihicki i fizicki razvije.
eto ukratko pozzz

e hvala, ona mi je prva zenka i ne znam nista zato malo smaram, hvala i tebi i svima naravno...;):heart:
 
imam psa...tacnije zlatnog retrivera... i zenka je! pre par dana pocela je da krvari... odveli smo je kod muzjaka, i zanima me kada cu znati, i kako da li je "trudna"?

Kupi joj "mejbi-bejbi". :super: Najverovatnije nije ostala skotna.
Inace ako neznas, psi se moraju bar jednom "slepiti", da bi kuja ostala u drugom stanju.


To je mozda neki prosek, a meni je vet rekao da zavisi od psa kad su joj plodni dani nekoj kuji su od 3dana a nekoj od 19dana.
To je istina, ja sam sa svojom kujom imao problema, vodio sam je 3 puta i nista, onda sam je drugi put ostavio nekoliko dana, tek su se onda sparili. :super:
 
helou! pitanje za vece znalce od mene, a pre nego sto posetimo dra: kuja se poterala u januaru, krvarila i sve, trajalo je petnaestak dana. Sad je doslo vreme da se opet potera i bi tako (bar mislim da tako bi). Ona je skakala na muzjaka, valjda da mu pokaze sta od njega hoce jer je ona starija, zna radnju, on se primio, obavljali su nekoliko puta, slepljivali se i sve. ALI: ona nije krvarila uopste, samo je natekla i sve to zajedno je trajalo sedam dana max. U pitanju su francuski buldozi.
Btw. nije istina da se oni tesko upare prirodnim putem, funkcionisu isto kao drugi psi, a i ja sam imala taj trip.
Dakle, moje pitanje je konkretno: da li je nuzno da kuja u teranju krvari?
 
Ja imam 2 muzjaka jedan jos malo i ima 10 meseci a drugi 8,5 meseci.Problem je u tome sto stariji skace na mladjeg i pokusava pokusava da rade ''ono''.Imam utisak da on ne razlikuje sta je musko a sta zensko.Da li treba da nadjem neku zenku da se pare?Ali mislim da je jos mlad.
 
Jeсте, још је млад, треба да напуне минимум 12 месеци, а то што наскаче млађег може да буде и доказивање доминације (не мора да значи да нужно има полни нагон).
 
Moja Zoi je usla u teranje i po meni ovo bi trebalo da joj je drugi ili treci dan maksimalno. Mene interesuje progesteron test kada je najbolje da se uradi i da li neko zna jel to rade u Kraljevu ili mozda Raskoj jos bolje?
 
Moja Zoi je usla u teranje i po meni ovo bi trebalo da joj je drugi ili treci dan maksimalno. Mene interesuje progesteron test kada je najbolje da se uradi i da li neko zna jel to rade u Kraljevu ili mozda Raskoj jos bolje?

Može vet da joj izvadi krv pa da pošalje na analizu u Panlab ili Medikus, ne znam, možda ima i neka privatna laboratorija u Raškoj. Vidi, zovi Boška ili Ćuketa, ili VSI u KV. Ako ti treba neki broj, javi mi na PP.
 
Da upravo tako sad nam je bas veselo po kuci-ja kao ponosna"mama" sa krpom u ruci trckaram za njenim dupencetom-nego gde imaju da se kupe te gace-jel ima u Pet Centru zna li neko?!
 
Ljudi pomagajte, jel neko zna gde ima u Beogradu da se kupi sprej ili tablete za kuje u teranju, one koje pomazu da kuja nema miris. Snupi spava vec 3 dana na kisi, prate nas psi a toliko Snupi jauce da je komsija dosao na vrata misleci da ga mucimo ili sta ja znam sta vec!
 
Evo sad sam htela da pitam u vezi tog spreja, kupila sam ga ovde kod mene u pet shopu, mislim da bi to svaki pet shop trebao da ima, trixie, i naprskala sam tu zenkicu kod nas koja je u teranju i izlgeda da se Tedi primirio. Prvo nije uopste reagovao na taj miris iz spreja nego je i dalje pokusavao da naskace na nju, a onda je malo olabavio. Doduse ta dva muzjaka koji su sa njom su jos uvek zainteresovani, ali na spreju pise da treba da se prska vise puta dnevno ako je kerusa napolju, pa cu je ja naprskati jos koji put danas i javljam kako funkcionise.
 

Back
Top