Teranje

Ne razumem bas ni sta je pitanje a ni kakav odgovor ocekujes. To sto ti je pas bezao nekoliko desetina puta za zenkama je posledica tvoje neodgovornosti. I ne, to nije problem za njega sve dok se ne izgubi, dok ga copor pasa ne izujeda, dok ga ne udare kola itd.

Molio bi da mi pojasnis tvoj drzak ogovor na moje pomalo saljivo pitanje. On ima bolji tretman u mojoj kuci od nekih ljudskih bica u svojim kucama. Jede bolje od mene, seta se vise puta dnevno, na veterinara dajem vise nego na lekare za sve ukucane djuture....ne znam stvarno zasto sam neodgovoran. Zato sto ga pustim u bastu da mokri pa on preskoci zicanu ogradu od 120cm pa se provuce kroz zivu ogradu i pobegne? Mozda bi trebao za njim istim putem?! Ili sam mozda kriv sto niko nece da da svoju zenku psu koji nema papire?! Sponzoruse! Mozda bi naj bolje bilo da pokupim neku jadnu kuckicu na ulici i da je zatvorim sa njim u bastu dok se ne "isprazni" pa da je vratim jadnu na ulicu da se sama stara o stencima i da ih gaze kola i izujeda copor pasa! Bolje bi ti bilo da potrazis resenje i odgovore na pitanja a ne da vredjas glupim konstatacijama! :-x
 
Imam dva sibirska haskija-mužjaka i ženku.Prošlog februara su dobili mlade i sve je proteklo super:Ženka je imala teranje početkom juna(parenje smo namerno preskočili),a zatim sredinom oktobra???Parili su se 7-8 dana(po nekoliko puta na dan)a ženka nije ostala skotna!Ništa mi nije jasno:confused:Da li iko zna o čemu se radi?
 
Kako je to kod manjih kuca? Pošto sam imala uvek mužjaka, nemam iskustva sa tim. A jedna osoba mi je rekla da manji kerovi (pekinezer,maltezer...) imaju teranje 3 puta godišnje po par dana....da li je to tačno?
 
Kako je to kod manjih kuca? Pošto sam imala uvek mužjaka, nemam iskustva sa tim. A jedna osoba mi je rekla da manji kerovi (pekinezer,maltezer...) imaju teranje 3 puta godišnje po par dana....da li je to tačno?

Moze da se desi da se tera pocetkom januara, negde u junu i krajem decembra. To su 3 puta u toku godine a svodi se otprilike na 6 meseci. I kod kuja je individualno, bas kao i kod zena. A to par dana... I to je individualno ali u toku teranja mora da ima prvo krvarenje, pa tzv. pravo teranje, pa vracanje u normalu. Kao ciklus kod zene, samo sa ogromnim pauzama izmedju ciklusa.
 
Moja pekinezerka ima teranje dva puta godišnje i to teranje traje oko tri nedelje.:)

To je uglavnom klasika-teranja se ponavljaju na 6-12 meseci i traju manje-vise 3 nedelje. Ako se javi na 3 meseca, onda definitivno nesto nije u redu. Znam jednu kuju koja se bez sve sale kotila po 3 puta godisnje, mesanka od majke kokerke i oca pudlana i vrlo veliki procenat stenaca joj je uginjavao ali ovo drugo je mozda i do vlasnika. (Svaka im cast ovako, stvarno su krajnje korektni ali sreca sto nemaju dece...ako znate na sta mislim...)
 
Opet ja... da li posotji neka inekcija da kuca ne može da ostane u "drugom stanju". Videla sam da postoji sprej da neutrališe miris, ali mislim da mi je neko rekao da posotji i inekcija. Da li je neko nešto čuo u vezi toga? I koliko je to štetno po malu curicu?
 
Opet ja... da li posotji neka inekcija da kuca ne može da ostane u "drugom stanju". Videla sam da postoji sprej da neutrališe miris, ali mislim da mi je neko rekao da posotji i inekcija. Da li je neko nešto čuo u vezi toga? I koliko je to štetno po malu curicu?

Postoji i injekcija ali je to hormonski preparat a oni kod mesozdera cesto naprave vise stete nego koristi. Ako neces da je paris a bojis se da se ne razboli, najbolje da je sterilises. I da znas, mozes da je sterilises cak i pre prvog teranja... Ma imas celu temu o tome.
 
jaoj...ja imam macku koja ce sad u martu vec 7 godina i kad dobije teranje to je opsti haos:p!!!mi zelimo da imamo macice,ali nigde ne mogu da nadjem macka....ima li ga neko:grin:
 
Cekaj, ona je obicna domaca maca? To bar nije problem ali ne vidim zasto biste je sad parili kad dosad niste. Ipak je ona vec zasla u neke godine kad nije ni toliko bezbedno ni da ostane skotna a ni samo kocenje nije bas bezazleno. Razmislite ipak da li je njeno zdravlje a mozda cak i zivot cena koju ste spremni da platite zbog jednog legla macica.
 
imam jedno pitanje. imam zenkicu maltezera koja je stara 13 meseci, ona je dosta sitna, ima oko 2,8kg. jos ni jednom nije imala teranje, posto sam citala da je prvo teranje uglavnom ranije. da li je moguce da to malo "kasni" iz tog razloga sto je sitnija?
 
imam jedno pitanje. imam zenkicu maltezera koja je stara 13 meseci, ona je dosta sitna, ima oko 2,8kg. jos ni jednom nije imala teranje, posto sam citala da je prvo teranje uglavnom ranije. da li je moguce da to malo "kasni" iz tog razloga sto je sitnija?

Sasvim je moguce dqa je to u pitanju. Isto kao sto nije dobro ni kad je kuja predebela, posto i jedno i drugo sa sobom povlace odredjene...pa ne uvek ni probleme sa hormonima, samo ne mogu trenutno da se setim boljeg izraza. Ali, ako ne udje u teranje u narednih par meseci ,to je vec znak za uzbunu i mozda bi trebalo (ako to potraje) da je odvedes negde na ultrazvucni pregled.
 
Ja bih samo dodala sto se tice hormonskih inekcija za izbegavanje teranja,mimi's mom je potpuno u pravu,nikako nemojte vase ljubimce da dovodite u takvu situaciju da dobija takve inekcije jer moze da naprave veliki haos.Sterilizacija je najbolje resenje.Ne zamerite mi sto sam bukvalno ponovila ono sto je mimi's mom vec rekla ali ipak ako ima vise istih misljenja lakse je doneti pravu odluku.
 
Meni je u jednom pet shopu receno da postoji sprej koji deluje tako da miris zenki postaje neutralan i ne privlaci muzjake, al covek ne zna gde mogu da ga nadjem. A preko mi je potreban jer je moja pudla bas sad u tom problemu i ne mozemo da se oslobodimo muzjaka:-(
 
Meni je u jednom pet shopu receno da postoji sprej koji deluje tako da miris zenki postaje neutralan i ne privlaci muzjake, al covek ne zna gde mogu da ga nadjem. A preko mi je potreban jer je moja pudla bas sad u tom problemu i ne mozemo da se oslobodimo muzjaka:-(

U kom pet sopu? Radi li i dalje onaj izmedju Slavije i Bircaninove, pored one pekare Dzo? Oni su bili stvarno odlicno opremljeni.
 
da li je Bela u teranju???
juce sam setala belu sa jednim sar pejem satim 3 god. Benom(kao i uvek...) i on se malo drugacije ponasao prema njoj vise ju je zaskakao i vise se igrao ali bi ga Bela odmah ujela ili ga sutnula nogom dok bi bila na zemlji...
e sad da li je ona usla u terenje ili ulazi...
jer ima 7 meseci i ona mi je prva zenka...
nisam sigurna jer nisam videla da je nigde ispiskila krv...
ili to kod njih nema???
bas se i ne secam dobro ali je svaki savet dobro dosao...
pozz :)
 
Verovatno nije jos usla ali ce uskoro. A cim vidis kapljice krvi po boksu e onda je usla u teranje. Muzjaci to osete ranije pa ako se druzi sa jos nekim muzjakom vidi ako i on naskace na nju a do sad nije to ti je to.
 
Ne mora da znaci da ima teranje, moju leu su zaskakali kad je imala 4 meseca, pa je i sad zaskacu ali ih ona tera-to su psi sa kojima se igra u parku. Kod kuja(to znam provereno) cesto se desi da im teranje prodje neprimetno, ali to se retko retko desava. Lea je prvo u decembru imala krvarenje jako malo jedva vidljivo i to dva dana ali nije bila otecena, a onda je pravo teranje dobila u januaru i krvarila je i bila je otecena. To je moje iskustvo sto se toga tice, jos malo pa ide na sterilizaciju!
 
@aaaaaaaaaaa
Vrlo je moguce da ce uci u teranje, pa ima 7 meseci tad je i vreme u stvari od 6 - 9 meseca zavisi od velicine psa . tj rase, a posle ide na svakih 6 meseci ( moj ti je savet da vodis evidenciju , ja to radim tako da ne moze da me iznenadi hehe)
A pogledaj dali je otekla to ti je prvi predznak da ce u teranje, posle ide krvarnje nekim zenkama prvo teranje prodje sa manje krvarenja mada ne mora da znaci moja kuja je u svakom teranju obilno krvarila.
A videces i po njenom ponasanju maznija je spava joj se ma ko prava zena, naravno u prvom teranju tesko da ce traziti da se pari jer je jos stene, cuvaj je dobro. Najbolje vreme ako hoces da je paris je posle 2, 5 god. Tada se vec i psihicki i fizicki razvije.
eto ukratko pozzz
 

Back
Top