Teorije o poreklu Srba

Nismo Mi Turci -vec su Turci poreklom Tohari sa Balkana koji su odselili pre 7000 godina po Renfrew-u ocu arheogentike-ostavio sam ti link o anatolskoj hipotezi ranije koju potvrdjuje glottohronologija..
Tohari su nestali-jedan deo je kinezovan -to su Sarbi ili Hianbei-dok je drugi od Ujgura primio tursku grupu jezika i od Arapa Islam..
Jedan manji deo Turaka je doselio u Tursku i formirao veliku Otomansku Imperiju-tj danasnju Tursku..
U danasnjoj Turskoj ima najmanje Turaka-94% stanovnistva je poreklom od naroda koji je u antici ziveo na Balkanu u Maloj Aziji i na Bliskom Istoku-to pokazuje genetika...

Ti si sam napisao, da su Srbi citat tebe od gore: "Srbi su prvi formirali stalna stanista-u danasnjoj JugoIstocnoj Turskoj u okolini jezera Van..
Prvi su poceli da se bave zemljoradnjom i pripitomili su vecinu domacih zivotinja.
Naselili su Balkan i okolinu Crnog Mora.. "
i dalje napisao da su ti Sarbi citat: "To je Sarbska ili Indo-Evropska Civilizacija."
 
Clanak je baziran na Kurganovoj hipotezi o poreklu Indo-Evropljana koji ima sva manju podrsku..
To je teorija da je domovina Indo-Evropljana u stepama Ukrajine i Rusije koje su sve do 5 Veka bile izuzetno retko naseljene..



Ne ova hipoteza nema sve manje pristalaca, zagovaraju je baš Srbi forumaši, da su Srbi isto kao Skythi i drugi nomadi.
 
Ti si sam napisao, da su Srbi citat tebe od gore: "Srbi su prvi formirali stalna stanista-u danasnjoj JugoIstocnoj Turskoj u okolini jezera Van..
Prvi su poceli da se bave zemljoradnjom i pripitomili su vecinu domacih zivotinja.
Naselili su Balkan i okolinu Crnog Mora.. "
i dalje napisao da su ti Sarbi citat: "To je Sarbska ili Indo-Evropska Civilizacija."

Rekao sam u danasnjoj JugoIstocnoj Turskoj..
Sigurno znas da su se prvi Turci -Seldzucki Turci pojavili u danasnjoj Turskoj ili Anadoliji pre hiljadu godina..
400 konjanika Turaka Osmanlija je doselilo u Anatoliju pre 800 godina i formiralo veliku Osmansku Imperiju..
 
Clanak je baziran na Kurganovoj hipotezi o poreklu Indo-Evropljana koji ima sva manju podrsku..
To je teorija da je domovina Indo-Evropljana u stepama Ukrajine i Rusije koje su sve do 5 Veka bile izuzetno retko naseljene..



Ne ova hipoteza nema sve manje pristalaca, zagovaraju je baš Srbi forumaši, da su Srbi isto kao Skythi i drugi nomadi.

Argumentiram sa citatom iz posta od korkanja na S. 4 ove tem, kad je poćeo prićati o Olgi i njenim radom, citat iz njegovog teksta:
"Mnoge istorijske nedoumice ( o Sarmatima, Skitima, Hiksosima, Hunima, Etrurcima,Keltima Trojancima, o raznoraznim „išcezlim“ grupama naroda i nerazrešenim nalazima slova i pisma) Olga je uspela da razreši zahvaljujuci višegodišnjem trudu i proucavanju evropskih, kanadskih i kineskih arhiva, ali pre svega zahvaljujuci ogromnom znanju razlicitih jezika "

Skithi i Sarmati su kruganska kultura. Znaći demantirao si Olgu.
 
Clanak je baziran na Kurganovoj hipotezi o poreklu Indo-Evropljana koji ima sva manju podrsku..
To je teorija da je domovina Indo-Evropljana u stepama Ukrajine i Rusije koje su sve do 5 Veka bile izuzetno retko naseljene..



Ne ova hipoteza nema sve manje pristalaca, zagovaraju je baš Srbi forumaši, da su Srbi isto kao Skythi i drugi nomadi.

Skiti su iranska grupa Indo-Evropljana -Oni su se odvojili sa Balkana pre 5000 godina po Renfrew-u..
 
Rekao sam u danasnjoj JugoIstocnoj Turskoj..
Sigurno znas da su se prvi Turci -Seldzucki Turci pojavili u danasnjoj Turskoj ili Anadoliji pre hiljadu godina..
400 konjanika Turaka Osmanlija je doselilo u Anatoliju pre 800 godina i formiralo veliku Osmansku Imperiju..

Da, a Srbi su došli na Balkan u 6. veku AD, citat: "the Huns and the Alans (400 CE), the Avars, the Bulgars and the Serbs (all around 600 CE), and the Magyars (900 CE), among others. These peoples originated from different parts of the Eurasian steppes, anywhere "

Znam da su Skithi Indoevropljanska grupa, ali ima ogromno forumaša ne asmo na tom forumu,. nego i na drugima koji ih proglašavaj za Srbe.
 
Da, a Srbi su došli na Balkan u 6. veku AD, citat: "the Huns and the Alans (400 CE), the Avars, the Bulgars and the Serbs (all around 600 CE), and the Magyars (900 CE), among others. These peoples originated from different parts of the Eurasian steppes, anywhere "

Znam da su Skithi Indoevropljanska grupa, ali ima ogromno forumaša ne asmo na tom forumu,. nego i na drugima koji ih proglašavaj za Srbe.

Ja ne verujem u Seobu Slovena u 6 veku-Sloveni su na Balkanu 8000 godina..
To je scenario po Renfrew-u..
Skiti su Indo-Iranska grupa Indo-Evropljana i odvojili su se od Srba sa Balkana pre 7000 godina..
To pokazuje i dijagram granjanja Indo-Evropskih jezika..



According to Renfrew (2003), the spread of Indo-European proceeded in the following steps:

* Around 6500 BC: Pre-Proto-Indo-European, located in Anatolia, splits into Anatolian and Archaic Proto-Indo-European, the language of those Pre-Proto-Indo-European farmers that migrate to Europe in the initial farming dispersal. Archaic Proto-Indo-European languages occur in the Balkans (Starčevo-Körös-Cris culture), in the Danube valley (Linear Pottery culture), and possibly in the Bug-Dniestr area (Eastern Linear pottery culture).
* Around 5000 BC: Archaic Proto-Indo-European splits into Northwestern Indo-European (the ancestor of Italic, Celtic, and Germanic), located in the Danube valley, Balkan Proto-Indo-European (corresponding to Gimbutas' Old European culture), and Early Steppe Proto-Indo-European (the ancestor of Tocharian).
* After 3000 BC: The Greek, Albanian, and Balto-Slavic families develop from Balkan Proto-Indo-European[citation needed]. Proto-Greek speakers move southward into Greece; Proto-Indo-Iranian moves northeast into the steppe area.
 
Citat: "Znam da su Skithi Indoevropljanska grupa, ali ima ogromno forumaša ne asmo na tom forumu,. nego i na drugima koji ih proglašavaj za Srbe" - tako ih i ovdje proglašavaju:
http://www.livesjournal.eu/library/lives2/radpe2/catena2.htm
na slovenaćkom: " Predindoevropska ali jafetitska stopnja razvoja Slovanov poleg Ilirov, Tračanov, Skitov, Sarmatov in že omenjenih Etrurcev zajema še Kimerce (Kineri ali Iberi – Kimberi), ki jih M. Budimir7 na podlagi termina sebar (starejša oblika: simb/e/ro) istoveti s poznejšim imenom Srbov, tj. srbskih Slovanov. " i na eng.:
"Pre-Indo-European or Yaphet phase in the Slav development encompasses the Illyrians, Thracians, Scythians and Sarmatians and already mentioned Etruscans as well as Kimerians (Kineris or Iberis – Kymberis), which M. Budimir,7 interpreting the term sebar (the older form simb/e/ro), identifies with later Serbian Slavs."
 
Da, uvjek citiraš grupu Pre-Proto-Indo-European ali nigde ovdje nema bilo koje veze sa Srbima tada i takisto ne argumenta za istinitost Rernfrewa odn. tebe.

U Istoriji su narodi cesto menjali imena..
Pre Hercega Stjepana-svi Hercegovci su bili Neretvljani..
Slovenci su novo ime-za vreme Napoleona su bili Karniola-Karantanija i Istrija i Stajerska..
Tohari su se odvojili pre 7000 godina i sacuvali su sarbsko ime u Dalekoj Kini..
U Iranu-Indiji ima dosta srbskih toponima.
 
U Istoriji su narodi cesto menjali imena..
Pre Hercega Stjepana-svi Hercegovci su bili Neretvljani..
Slovenci su novo ime-za vreme Napoleona su bili Karniola-Karantanija i Istrija i Stajerska..
Tohari su se odvojili pre 7000 godina i sacuvali su sarbsko ime u Dalekoj Kini..
U Iranu-Indiji ima dosta srbskih toponima.
I u Slovenji ih ima! A to ne znaći da smo mi bili ikada u Indiji) ili istotako to ne znaći, da je izvor bila Srbija, nego obrnuto - zajednićka kultura koja je majka odn. kokoška sa nadaljnja jajeta je bila izvor tih lingvistićkih slićnsoti u jeziku i toponimima nemate ih samo vi, imamo ih i mi ali naše su slovenaćke ne srpske rjeći .... A prije gore si rekao, da vi niste Turci / Tohari a sada ih opet citiraš dje ti je tu logika, igraš se rjećima tamo ovamo itd...? Ste ili niste Turci? Ako ste Sarabi, onda ste Turci pošto sam si napisao, da su imali zemlju u današnjoj Turčiji.
O tezi o zajednićkom izvoru Hrvata i Srba iz Irana sam već davno stavio link ovdje!
 
Poslednja izmena:
Citat:
"Xianbei su potomci Sarba (...) i citat: "The Xianbei were "(....) citat: "we know that the Xianbei must have been a Proto-Turkic ethnic." opet potvrdjuje, da ako ste vi Sarabi, ste Turci.

hm....moguce... turci su poznati po tome sto vole da se sire i pokorene narode nabijaju na kolac...koliko mi je poznato u sloveniji zivi oko 100 000 Srba...da sam ti zapitao bi se...
ah da,kako je ovo vazno za debatu? poredjenjem srba i turaka mozes mnogo toga korisnog da otkrijes za sebe...
 
I u Slovenji ih ima! A to ne znaći da smo mi bili ikada u Indiji) ili istotako to ne znaći, da je izvor bila Srbija, nego obrnuto - zajednićka kultura koja je majka odn. kokoška sa nadaljnja jajeta je bila izvor tih lingvistićkih slićnsoti u jeziku i toponimima nemate ih samo vi, imamo ih i mi ali naše su slovenaćke ne srpske rjeći .... A prije gore si rekao, da vi niste Turci / Tohari a sada ih opet citiraš dje ti je tu logika, igraš se rjećima tamo ovamo itd...? Ste ili niste Turci? Ako ste Sarabi, onda ste Turci pošto sam si napisao, da su imali zemlju u današnjoj Turčiji.
O tezi o zajednićkom izvoru Hrvata i Srba iz Irana sam već davno stavio link ovdje!
Svi Sloveni su poreklom Srbi-to su dokazali Dobrovski i Safarik pre 200 godina..
Vodeci francuski Istoricar 1862 je objavio u Parizu kartu -Slovenci su Srbi i Slovenija je Srbija ..

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Greater_Serbia.png

Ranije sam ti prezentovao kartu iz 6-7 Veka gde se jasno vidi da su danasnju Sloveniju i Austriju i Hrvatsku naseljavali Srbi.
Pre 100 godina-Sloveni su najbrojniji Indo-Evropski Narod..
U dijagramu delenja Indo-Evropskih jezika vidi se grupa anatolskih jezika-koji vise ne postoje jer originalno Indo-Evropsko stanovnistvo Anatolije-danasnje Turske je u proslosti helenozivano i turcificirano..
Citaj Istoiju Anatolije..
Vidis li na karti grad Sardes i Sardes-oblast..

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b3/Map_achaemenid_empire_en.png
 
Poslednja izmena:
Ništa ne znaći, ako neko objavi kartu kao je ova - citat ISTOĆNI VETAR:
Vodeci francuski Istoricar 1862 je objavio u Parizu kartu -Slovenci su Srbi i Slovenija je Srbija ..

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Greater_Serbia.png

jer nisi citirao u kojem smislu je je objavio.

Sigurno u tom smislu obsudjivanja srpskog nacionalizma:
http://en.wikipedia.org/wiki/Serbian_nationalism
jer iz te ideologije izvira i karta Velike Srbije = greater Serbia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Greater_Serbia

Znani su dokumenti, kako je tadašnji premier kraljevine SHS Nikola Pahić - Srb potpisao sa Italianima dokument o okupaciji Slovenije.
 
Poslednja izmena:
Ništa ne znaći, ako neko objavi kartu kao je ova - citet tebe:
Vodeci francuski Istoricar 1862 je objavio u Parizu kartu -Slovenci su Srbi i Slovenija je Srbija ..

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Greater_Serbia.png

jer nisi citirao u kojem smislu je je objavio.

Sigurno u tom smislu obsudjivanja srpskog nacionalizma:
http://en.wikipedia.org/wiki/Serbian_nationalism
jer iz te ideologije izvira i karta Velike Srbije = greater Serbia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Greater_Serbia

Znani su dokumenti, kako je tadašnji premier kraljevine SHS Nikola Pahić - Srb potpisao sa Italianima dokument o okupaciji Slovenije.

Slovenac ja tu kartu nisam izbacio!!!
Molim te Nadji mi taj moj koment ili post gde sam ja tu kartu postavio (ne vredjam ali ja se nisam dotako Slovenije,osim sto sam tebe nazvao Slovencem jer to i jesi :) )
Ali tu kartu ja nisam postavio u opste. Molim te onako prijateljeski ponovo preispitaj sebe gde si to video i KO??? je to postavio pa mi reci u kom segmentu ili delu istorije se radi i broj stranice gde sam ja to postavio HAJDE MOLIM TE
NEMOJ OVO SADA DA NEGIRAS I ZAPOSTAVLJAS
NADJI TAJ MOJ POST!!!
 
Citat:

"Vidis li na karti grad Sardes i Sardes-oblast..

http://upload.wikimedia.org/wikipedi..._empire_en.png "

da vidim kartu i vidim oblst od ACHAMENIDOVEGA IMPERIJA A NE IMPERIJ OD GRADA SARDES to je bitna razlika i Sardes kraljevinu vidim ovdje na karti:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sardis ali prema Etruskulogu ima grad Sard veze sa Sardinijcimi /Sradinijom a ne sa Srbima! loool
Link (sam već stavi ovdje jućer):
http://www.livesjournal.eu/library/lives2/radpe2/catena2.htm

Citat iz linka:
" At this point, we should keep in mind the Eydian town of Sard and the most recent researches of Massimo Pitau5 that the Etruscans came to Italy from Sardinia in the XV or the XIV century B.C. "

Ne piše, da je to Srpski grad! nego Lidijski!
 
Poslednja izmena:
Nordijac lepo sam te pitao da mi pokazes i nadjes to gde sam ja to postavio izjavio ili rekao,ja koliko znam nisam nigde a ti mi nadji pod kojim delom istorije sam to stavio i pod kojim brojem posta ajde molim te pa mi posalji.uzdravlje:)
 
Citat:

"Vidis li na karti grad Sardes i Sardes-oblast..

http://upload.wikimedia.org/wikipedi..._empire_en.png "

da vidim kartu i vidim oblst od ACHAMENIDOVEGA IMPERIJA A NE IMPERIJ OD GRADA SARDES to je bitna razlika i Sardes kraljevinu vidim ovdje na karti:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sardis ali prema Etruskulogu ima grad Sard veze sa Sardinijcimi /Sradinijom a ne sa Srbima! loool

a i taj Sardes nisam pominjao.
Slovenac nemoj molim te da izmisljas i pricas nesto sto nisam rekao ili postavio na post.uzdravlje :)
 
Slovenac ja tu kartu nisam izbacio!!!
Molim te Nadji mi taj moj koment ili post gde sam ja tu kartu postavio (ne vredjam ali ja se nisam dotako Slovenije,osim sto sam tebe nazvao Slovencem jer to i jesi :) )
Ali tu kartu ja nisam postavio u opste. Molim te onako prijateljeski ponovo preispitaj sebe gde si to video i KO??? je to postavio pa mi reci u kom segmentu ili delu istorije se radi i broj stranice gde sam ja to postavio HAJDE MOLIM TE
NEMOJ OVO SADA DA NEGIRAS I ZAPOSTAVLJAS
NADJI TAJ MOJ POST!!!

Ne, to kartu je linkovao ISTOĆNI VETAR - ali vidim, da se tebi ne svidja??

SAM IZMJENIO TEXT GORE DA PIŠE SADA ISOĆNI VETAR KOD CITATA
 
Poslednja izmena:
Ne, to kartu je linkovao ISTOĆNI VETAR - ali vidim, da se tebi ne svidja??

SAM IZMJENIO TEXT GORE DA PIŠE SADA ISOĆNI VETAR KOD CITATA

Hvala,( ja tu kartu i nemam,niti sam je izbacio)
Molim te da ubuduce odgovaras sa citatom tako da se zna na koga se odnosi Hvala jos jednom,
korkanj ne LAZE i korkanj netera nikoga da cita moje postove,ja samo iznosim neke dokaze koje nisu ni stampali,pisali,zabelezavali samo SRBI,pa zar nisi primetio da sam vecinu mapa ili karti kako hoces namerno izbacio sto su NE SRRBI pravili ili stampali (ovo ne srbi se odnosi ili misli da je nisu srbi pisali ili pravili).
Isto tako ja nikoga ne prisiljavam da veruje ili da se slaze sa mnom, i mojim misljenjem i dokazima,samo sam iznosio primere,citate,mape,slike i sl.
uzdravlje :)
 
Hvala,( ja tu kartu i nemam,niti sam je izbacio)
Molim te da ubuduce odgovaras sa citatom tako da se zna na koga se odnosi Hvala jos jednom,
korkanj ne LAZE i korkanj netera nikoga da cita moje postove,ja samo iznosim neke dokaze koje nisu ni stampali,pisali,zabelezavali samo SRBI,pa zar nisi primetio da sam vecinu mapa ili karti kako hoces namerno izbacio sto su NE SRRBI pravili ili stampali (ovo ne srbi se odnosi ili misli da je nisu srbi pisali ili pravili).
Isto tako ja nikoga ne prisiljavam da veruje ili da se slaze sa mnom, i mojim misljenjem i dokazima,samo sam iznosio primere,citate,mape,slike i sl.
uzdravlje :)

nema sta da se meni svidja ili ne, ti si jednostavno izneo neke primere i dokaze pa neka i ostali presude
ja ti nisam rekao da se meni to svidja ili da se meni to ne svidja, ato sta ti vidis ja stvarno neznam ( sala ,ti mora da si vidovit) :) uzdravlje:)
 

Back
Top