Quantcast

Teorije o poreklu Srba

korkanj

Ističe se
Poruka
2.464
Ne, to kartu je linkovao ISTOĆNI VETAR - ali vidim, da se tebi ne svidja??

SAM IZMJENIO TEXT GORE DA PIŠE SADA ISOĆNI VETAR KOD CITATA
Pardon ja tebi nesto kao pricam da stavljas na odgovor sa citatom a vidi mene (LUD :) )
nema sta da se meni svidja ili ne, ti si jednostavno izneo neke primere i dokaze pa neka i ostali presude
ja ti nisam rekao da se meni to svidja ili da se meni to ne svidja, ato sta ti vidis ja stvarno neznam ( sala ,ti mora da si vidovit) :) uzdravlje :)

Istocni Vetar

Domaćin
Poruka
4.571
Ništa ne znaći, ako neko objavi kartu kao je ova - citat ISTOĆNI VETAR:
Vodeci francuski Istoricar 1862 je objavio u Parizu kartu -Slovenci su Srbi i Slovenija je Srbija ..

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Greater_Serbia.png

jer nisi citirao u kojem smislu je je objavio.

Sigurno u tom smislu obsudjivanja srpskog nacionalizma:
http://en.wikipedia.org/wiki/Serbian_nationalism
jer iz te ideologije izvira i karta Velike Srbije = greater Serbia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Greater_Serbia

Znani su dokumenti, kako je tadašnji premier kraljevine SHS Nikola Pahić - Srb potpisao sa Italianima dokument o okupaciji Slovenije.

Citas li Ti Slovenac ispod mape -opis karte-autora karte..
Gospodin Thiers je napisao knjigu na francuskom-to nema veze sa srpskim nacionalizmom-to je karta francuskog istoricara..
Drag si mi Slovenac-ali mi je draza Istina..

Description Greater Serbia.png

Map of Greater Serbia published during 1862 in Paris. Title of the map is: „Map of the Serb population of Turkish Europe and of Southern Austria with the borders of the Serbian Empire of Dushan the Great (XIV. century)” is the translation from the French orriginal.
Date

1862.(1862.)
Source Book
Français : „Serbie, son passé et son avenir”
English: Serbia, their past and their future
Author

H. Thiers

korkanj

Ističe se
Poruka
2.464
Gospodin Thiers je napisao knjigu na francuskom-to nema veze sa srpskim nacionalizmom-to je karta francuskog istoricara..

Map of Greater Serbia published during 1862 in Paris. Title of the map is: „Map of the Serb population of Turkish Europe and of Southern Austria with the borders of the Serbian Empire of Dushan the Great (XIV. century)” is the translation from the French orriginal.
Date

1862.(1862.)
Source Book
Author

H. Thiers

Istocni vetre; nemoj da se nerviras, jer ocigledno je da ovde vecina jednostavno ne zeli i nece da ti da priliku( tebi kao i svima ostalima) da se nesto pokusa dokazati,ti stavi sta imas a neka onda oni razmisljaju,gledaji itd. uzdravlje:)

Nordijanac

Zainteresovan član
Poruka
127

Date

1862.(1862.)
Source Book
Author

H. Thiers

Kao već rekao, izdavanje karte ništa ne znaći o njenom namjerom i opštom teorijom, ZAŠTO je autor u stvari izdava oovu kartu kojim smislom itd...
Pojam Velike Srbije je uvjek jedino u jednoj zvezi i to je sa srpskim nacionalizmom.

O ulogi Srbije i tome, kako su njeni politićari gledali na ostale narode u 19. veku, pošto karta je iz 19. veka, nekoliko lika ovdje:
1. http://www.freemasonry-croatia.org/vlh_razgov2.htm citat:
"Kad se slobodnozidarska centrala preselila u Beograd, otpor u Zagrebu bio je tako velik da je mnogo ljudi istupilo "
2. http://www.hervardi.com/jugoslovanski_prostozidarji.php

Citat (nadam se da razumjete slovenaćki jer ipak nismo isti narod):
"samo v Beligradu pred zadnjo svetovno vojno 433 članov prostozidarjev. Zasedali so pomembne položaje v vladi, diplomaciji, policiji, v bankah, vojski in v šolstvu. Srbi so že konec 19. stoletja spoznali, da jim izredno koristi članstvo v mednarodnih prostozidarskih ložah. Tesno povezani so bili zlasti s francoskimi, pa tudi z italijanskimi in angleškimi prostozidarskimi ložami. Z njimi so imeli skupen interes, zlasti v odnosu do avstro-ogrske in nemške politike. Prostozidarstvo je bilo neke vrste nevidno središče politične moči in tedanjega političnega sistema ter povsem v rokah srbske boržuazije. "

Citat.
"
Nikola Pašić, predsednik srbske vlade, je že leta 1914 zapisal, da je treba pohiteti z ustanovitvijo Jugoslovanskega odbora v Londonu. Tega so sestavljali v glavnem srbohrvaški prostozidarji. Nijhov poglavitni namen je bil preprečitev programa Zedinjene Slovenije in slovenskega osamosvajanja izpod Habsburške monarhije, ter priključitev zmanjšanega dela slovenskega ozemlja k srbohrvaškemu ozemlju v skladu z velesrbskimi in velehrvaškimi interesi. Prostozidarji v tem odboru so bili : Hinko Hinković, Franjo Potočnjak, Dinko Trinajstić, Ivan Meštrović, Nikola Stojanović in Jovan Petrović. V tem odboru so bili simbolično tudi slovenski predstavniki, ki pa so seveda »za Slovenijo« delovali pod okriljem in v okviru srbske masonerije: Bogomil Vošnjak, Drago Marušič in Niko Zupanić (t.i. Slovenac)."

Citat ta dio o srpskim prevarama, da je jugoslovenski prostor jednovit, homogen:
"Srbi so svojo zunanjo politiko zasnovali dokaj spretno in velepotezno, tudi s pomočjo svojih prostozidarjev. Tako Angleže, kot tudi Francoze so namenoma zavedli glede »nacionalne homogenosti« na ozemlju kasnejše Jugoslavije""

Srpski pakt sa italijanima, da je treba naše slovenaćko deželu razdvojiti i okupirati:
"Pašić v tej svoji izjavi dobesedno priznava, da je tudi med Srbi in Italijani sklenjen pakt o delitvi ozemlja v skladu z obojestranskim interesom. Ne eni ne drugi seveda niso imeli nikakršnih težav, saj so se oboji strinjali z medsebojno razdelitvijo tujega ozemlja, Dalmacije, Istre, Goriško- Gradiščanske in dela Notranjske. Oboji so računali, da bodo z vojno pridobili nova ozemlja. Srbom, ki so javno in na glas razglašali, kako smo Slovenci, Hrvati in Srbi en, »troedini narod«, je bilo kaj malo mar za interese Slovencev"

Itd...
ne bi bilo ćudno i neobićno, da je ovakva karta izašla na sugestiju srpskih fremasona ali to što manje potvrdjuje njenu istinitost, takva karta danas je samo politićka provokacija!

Istocni Vetar

Domaćin
Poruka
4.571
I karta Ilirikuma u 4 Veku je delo masona..

http://en.wikipedia.org/wiki/Praetorian_prefecture_of_Illyricum

Citao si u katolickoj enciklopediji clanak o Slovenima gde pise da je rimski Norikum-danasnja Austrija naseljen Ilirima..
Ilirija je najjaci i najbrojniji deo Rimske Imperije..
U II Veku je i Trakija bila deo Ilirije..
Otac slavistike Dobrovski pise da su Iliri-Srbi..
Austrijanci uce u svojoj Istoriji da je najveci deo Austije bio naseljen Ilirima-Srbima ili Slovenima i da su napadnuti od Avara trazili pomoc od Germana..
Germani su pomogli u borbi protiv Avara-ali je Austrija ili Norikum posle germanizovan..

In 1822 the father of Slavonic philology, Joseph Dobrovsky, recognized nine Slavonic peoples and languages: Russian, Illyrian or Serb, Croat, Slovene, Korotanish, Slovak, Bohemians, Lusatian Sorb and Polish.

Poslednja izmena:

Nordijanac

Zainteresovan član
Poruka
127
Citat:
"Citao si u katolickoj enciklopediji clanak o Slovenima gde pise da je rimski Norikum-danasnja Austrija naseljen Ilirima..

To je srpski nacionalistićki citat! i nije više istorijsko istinit. U srednjom veku su verovali i da je zemlja ploća i na grmadama kurili nevine žene koje su optuživali da su vještice. Ako ti je izvor znanja staro znanje - izvol i vrati se u tadašnje vreme! Onda odmah napusti internet.

Iliri nikada nisu živjeli u Austriji i Iliri nisu Srbi!

Sa Ilirima su vjeći problemi pošto današnjim Albancima vi ne priznajete nikakvih osnovnih prava a Iliri su Albanci - onda su Albanci živjeli u Austriji a ne Srbi!!

citat:
"(...) nine Slavonic peoples "

Ime odn. naziv Sclavini/ Slaveni/ Sloveni je danas definiran sa nama Slovencima a ne sa Srbima! Ostatak od tog poimanja jeste današnja Slovenija i Slavonija u Hrvatskoj, a ne Srbija! Istovetnost izraza Sclavini = Sloveni = Slovani (Slavs) nije izpravna, to su sve umjetna nazivanja pošto izraz Slovani je umjetni konstrukt iz 19. veka napravljen pokušajem da se na umjetni naćin od autora kao je taj panslavistićki autor, stavi razlićite narode u istu kutiju. Još danas ima zbog tih istorijskih greška probleme na Balkanu - ali valjda, najbrojniji narod a to ste vi Srbi, oćete na sve načine izmanipulirati te falsificirane teorije nazad do valjanosti pošto u tadašnjom sistemu imali ste od ostalih zemalja najviše korsiti i punili beogradske banke i svoje džepove tuđim novcem i našim iz Slovenije. Naravno, ako pasu se ukrade njegovo maso, da on će se za to boriti ali istina je, da pas svog masa nije sam iznašao nego mu je bilo poklonjeno ili možda ga je pridobio sa silom kao žrtvu.

Poslednja izmena:

Nordijanac

Zainteresovan član
Poruka
127
Citaj Slovenac..

(35) Zeriuani, quod tantum est regnum, ut ex eo cuncte genetes Sclauorum exorte sint et originem, sicut affirmant, ducant.

http://de.wikipedia.org/wiki/Bayerischer_Geograph

da citiram odavde:

"Siehe auch [Bearbeiten]
Westslawen mit genauer Zuordnung des Bayerischen Geographen
Wenden
Slawen" (linki: Westslawen / Wenden / Slawen)

Link: Slawen:
Staaten mit mehrheitlich slawischer Bevölkerung sind Russland, die Ukraine, Polen (einschließlich der Minderheit der Kaschuben), Tschechien, Weißrussland, die Slowakei, Slowenien, Kroatien, Serbien, Montenegro, Bulgarien, Republik Mazedonien und Bosnien-Herzegowina. Große slawische Minderheiten leben in Kasachstan, Moldawien, Litauen, Estland und Lettland.

I dalje:
"Im deutschen Sprachraum gibt es außer der großen Bevölkerungsgruppe slawischer Zuwanderer die anerkannten einheimischen slawischen Minderheiten der Sorben in der Lausitz, (...) "

Ako bi autor WIKI texta mislio da ste vi Srbi kao vas naziva jasno najprije bili i oni Lužićani, ne bih napisao da se oni gore nazivaju Sorbi nego Srbi. Svako vidi jasnu razliku!!

Dalje iz Linka:
"Im 19. und 20. Jahrhundert wurde in oft erbitterten und zumeist nationalistisch gefärbten Debatten eine „Urheimat“ der Slawen gesucht, da man sich „Völker“ nur als homogene Einheiten vorstellen konnte"

jasnije nego bjeli dan piše, da SU U 19. I 20. VEKU PA VIDIM DA I DANAS U 21. VEKU TERIJE O ZAJEDNOM IZVORU SVIH SLOVENA NACIONALISTIĆKE!!

Vidi i ti to kartu iz tebi jako omiljenog 19. veka od, godine 1869 - samo nekoliko godina kasnije od tvoje karte koju si linkao:
http://de.wikipedia.org/w/index.php?title=Datei:Slaven.jpg&filetimestamp=20091208215353

Šta piše ko je napisan na našoj slovenaćkoj zemlji, pa na hrvatskoj itd....??? šta piše tamo???

Za 6. vek piše dalje, da smo mi Slovenaci naslednici od Alpskih Slovena a ne od Srba!!!
Citat:
"Um 600 kämpften Alpenslawen, Vorfahren der heutigen Slowenen, gegen (....)"

Dalje Link Slowenen:

Dje vidiš da ti piše, da smo mi Slovenaci Srbi??? Ako to vidiš, citiraj mi ta dio ovdje!!

Dalje Link Wenden:

Citat:
"Wendisch“ und „windisch“ als Politikum [Bearbeiten]
Im heutigen Österreich ist „Windische“ eine verbreitete Bezeichnung für die eingesessene slowenischsprachige Minderheit in Kärnten sowie die Eigenbezeichnung derjenigen slowenischen Muttersprachler, die nicht als Slowenen gelten möchten.

Die deutsche Eigenbezeichnung der alteingesessenen Slawen in der (brandenburgischen) Niederlausitz ist Gegenstand von Auseinandersetzungen. Während die DDR die einheitlichen Bezeichnungen Sorben für die Slawen der Nieder- und Oberlausitz propagierte, verstehen sich viele Niederlausitzer als Wenden in Abgrenzung zu den Sorben in der (sächsischen) Oberlausitz. In diesem Sinne wird auch die slawische Sprache in der Niederlausitz als Wendisch oder Niedersorbisch bezeichnet, von der sich das (Ober-)Sorbische in der Oberlausitz unterscheidet"

Kakva je veza ovdje kod politizacije naziva Wenden i Sroben??
Kako se više vole nazivati nižinski Lužićani da bi se potom toga nazivanja ODVOJILI/RAZDVOJILI OD NAZIVANJA SORBI??

itd.... svaki citat daje mi puno više argumenata protiv tebe odn. tvojom teorijom nego za tvoje teorije.

Poslednja izmena:

Nordijanac

Zainteresovan član
Poruka
127
Svi Sloveni su poreklom Srbi-to su dokazali Dobrovski i Safarik pre 200 godina..
Vodeci francuski Istoricar 1862 je objavio u Parizu kartu -Slovenci su Srbi i Slovenija je Srbija ..

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Greater_Serbia.png

Ranije sam ti prezentovao kartu iz 6-7 Veka gde se jasno vidi da su danasnju Sloveniju i Austriju i Hrvatsku naseljavali Srbi.
Pre 100 godina-Sloveni su najbrojniji Indo-Evropski Narod..
U dijagramu delenja Indo-Evropskih jezika vidi se grupa anatolskih jezika-koji vise ne postoje jer originalno Indo-Evropsko stanovnistvo Anatolije-danasnje Turske je u proslosti helenozivano i turcificirano..
Citaj Istoiju Anatolije..
Vidis li na karti grad Sardes i Sardes-oblast..

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b3/Map_achaemenid_empire_en.png

I ja imam kartu iz 19. veka - vidi se, da niste vi ništa širi prema zemlji kao ste danas i vidi se i to, da Slovenja uopšte ne leži na Balkanu nego koa piše, granica izmedju vas i nas je naša reka Kupa, koja je danas granica Shengena....
Link: http://sl.wikipedia.org/wiki/Balkan

citiraj i ti to kartu!!

Nordijanac

Zainteresovan član
Poruka
127

Nordijanac

Zainteresovan član
Poruka
127
I karta Ilirikuma u 4 Veku je delo masona..

http://en.wikipedia.org/wiki/Praetorian_prefecture_of_Illyricum

Citao si u katolickoj enciklopediji clanak o Slovenima gde pise da je rimski Norikum-danasnja Austrija naseljen Ilirima..
U II Veku je i Trakija bila deo Ilirije..
Otac slavistike Dobrovski pise da su Iliri-Srbi..
Austrijanci uce u svojoj Istoriji da je najveci deo Austije bio naseljen Ilirima-Srbima ili Slovenima i da su napadnuti od Avara trazili pomoc od Germana..
Germani su pomogli u borbi protiv Avara-ali je Austrija ili Norikum posle germanizovan..

In 1822 the father of Slavonic philology, Joseph Dobrovsky, recognized nine Slavonic peoples and languages: Russian, Illyrian or Serb, Croat, Slovene, Korotanish, Slovak, Bohemians, Lusatian Sorb and Polish.

Citat:
rimski Norikum-danasnja Austrija naseljen Ilirima..

da, da, to se vidi na toj karti kako veliki je Ilirikum:

http://www.euratlas.net/history/europe/400/index.html

Nordijanac

Zainteresovan član
Poruka
127
Citat:

"Ranije sam ti prezentovao kartu iz 6-7 Veka gde se jasno vidi da su danasnju Sloveniju i Austriju i Hrvatsku naseljavali Srbi."

da, vidim i to, kako si opet pogodio ternu:

http://www.euratlas.net/history/europe/500/index.html

i druga - baš ta te ljepo argumentira:
http://www.euratlas.net/history/europe/600/index.html

Imamo nas Slovenace/Slavs kod nama

Kod vas ima: Avare i Vizantijski odn. istoćni rimski imperij. Nema baš 0,00% od Srba!!

ZNAĆI VI STE AVARI A NE SLOVENI!! JASNO PIŠE NA KARTI. DALI LAŽEM??

Taćno ovdje je argumenat, da vi oćete ukrasti naziv Slavs /Sloveni da je vaš ali to nije tako.... i istotako oćete ukrasti naziv odn. narod Sorba gore na Elbi/Visli - pošto tako pomalo lići na naziv Srbi ali kod linka o Weneten sam citirao, da ti pojmi NISU ISTI!!

Ako i kad mi odgovoriš, već imam pripremljen citat iz 6. i 7. veka, dje jasno piše i stoji, da smo mi Zlovenzi/Slovenci Sloveni a baš ništa ne piše o Srbima nigde!!

Poslednja izmena:

Nordijanac

Zainteresovan član
Poruka
127
..... dali nije ona bavarska geografija iz g. oko 10. veka?? da prema njoj smo mi Slovenci Srbi itd::::?

ljepo vidimo i to tvoju super teoriju, kakva je bila:
http://www.euratlas.net/history/europe/800/index.html

haha, svakome u osnovnoj školi je jasno, da kod nas tada je bio osnovan Francuski-Frankovski imperij.... da, da, i Francuzi i Karel Veliki je bio Srb loool

Šta ima novo još koju finu i istinitu teoriju ili kartu o Veliki Srbiji na Balkanu??

Nordijanac

Zainteresovan član
Poruka
127
Istocni vetre; nemoj da se nerviras, jer ocigledno je da ovde vecina jednostavno ne zeli i nece da ti da priliku( tebi kao i svima ostalima) da se nesto pokusa dokazati,ti stavi sta imas a neka onda oni razmisljaju,gledaji itd. uzdravlje:)

i ja sam tako prema toj logiki stavio neka se razmišlja možda se neko kod vas naući nešto od istinske istorije a ne da ostajate robovi od vaše izmanipulirane nacionalizmom, koja iz vas samih napravlja žrtvu jer samo dirate u stvari koje vama nisu nikada pripadale i na teritorije, dje nikada vas nije bilo - ali potom tih prakca i akcija argumentirate hrpu kvai nikada priznanih xy hronista i istorićara - da bi opravdavali svoje težnje. Ali izvori prićaju baš protiv vama, ne za vas, tako da postavljam kratko i jasno pitanje: kada ćete se vi nešto naućiti iz tog razmišljanja?
Ovakve vaše prakse kod stranih naroda nalete samo na još veći odpor prema vama - ali vi nikada nećete odgovornost za to naći kod sebe, nego uvjek je prevaljujete i prebacivate na druge ali kod toga zaboravljate, da vi vjerujete nikada istinitim istorijskim izvorima - takvima, kakve su citirali i ovdje nekvi koji nemajo pojma o istoriji.

Istocni Vetar

Domaćin
Poruka
4.571
i ja sam tako prema toj logiki stavio neka se razmišlja možda se neko kod vas naući nešto od istinske istorije a ne da ostajate robovi od vaše izmanipulirane nacionalizmom, koja iz vas samih napravlja žrtvu jer samo dirate u stvari koje vama nisu nikada pripadale i na teritorije, dje nikada vas nije bilo - ali potom tih prakca i akcija argumentirate hrpu kvai nikada priznanih xy hronista i istorićara - da bi opravdavali svoje težnje. Ali izvori prićaju baš protiv vama, ne za vas, tako da postavljam kratko i jasno pitanje: kada ćete se vi nešto naućiti iz tog razmišljanja?
Ovakve vaše prakse kod stranih naroda nalete samo na još veći odpor prema vama - ali vi nikada nećete odgovornost za to naći kod sebe, nego uvjek je prevaljujete i prebacivate na druge ali kod toga zaboravljate, da vi vjerujete nikada istinitim istorijskim izvorima - takvima, kakve su citirali i ovdje nekvi koji nemajo pojma o istoriji.
Na karti se jasno vidi da Austiju i Sloveniju naseljavaju Srbi..
Gore su Bavarci-gde i danas zive;Lombardi su Lombardiji..

Poslednja izmena:

Nordijanac

Zainteresovan član
Poruka
127
To nije istina, citat:
"Bitno je da se zna istorijska istina da je staro ime za sve Slovene -Srblji i da svi Sloveni su srbskog porekla.." nego staro ime za Slovene je Sloveni a danas smo to mi Slovenci. Srbi prema mojim kartama su sasvim druga nacija!!
Dali trebam još jednom linkovati kartu Slovena/Slavs iz 6. veka??

Nordijanac

Zainteresovan član
Poruka
127
Eto još jednom, pošto vidim da nećeš ni pogledati mojih linka!

Šta piše na zemlji današnje Slovenije?? Piše tamo Srbi?? O Srbiji ni ne traga ne spasa oko g. 600! A tada kod vas ima Avara, tako da vi ste Avari! A mi smo Sloveni/Slovenci već ime imamo slavensko a Srbi već ime je sasvim strano rjeći Sloven=Slovenci.
Karta: http://www.euratlas.net/history/europe/600/index.html

Možeš izmišljati šta god oćeš - istine ne možeš promjeniti kakva je bila pa da citiraš autore iz Marsa! A šta će ti Amerika pomognuti, vidio si kako vama je pomagala, ako bi ja citirao zapadne autore, onda bih mi rekao da smo izmanipulirani sa strane zapada tako da ta igra rjeći je glupa.

Poslednja izmena:

Nordijanac

Zainteresovan član
Poruka
127
Citat:

"Iza karte stoji Thomas Bulfinch-cenjeni intelektualac u USA pocetkom 19 Veka.."

- opet tvoj voljeni 19. vek! Šta su Amerikanci znali od isinskog istorijskog materiala iz Europe? I sami nisu imali važne i ujedinjene politike tada a onda bih istinsko korektno presudjivali narode o kojima ni da bi imali bilo šta pojma! Pitaj danas prosjećnog Amerikanaca, dje leži Slovenija!! - dali je glavni grad Slovenije Praha/Praga? Slovakia? A onda se pozivaš na takve kvazi autore itd... baš si smješan u tom poslu!
Ko će bolje poznati svoj osobni džep, onaj koji nosi pantalone ili neko koji je od njih udaljen 1000 km i nije niti nikada vidio te pantalone?

Nordijanac

Zainteresovan član
Poruka
127
...a da si ćuo možda za malo drugaćiju teoriju: Sloveni kao preci današnjih Slovenaca su bili najprije ovdje kod nama, došli su ovamo via Austrija&Madžarska iz sjevera, a tek onda su otišli kod vas u Dunavski teritorij? Za to teorijo i autore i karte još nisi ćuo? Mi smo vama izvor a ne obrnuto! Ak već citiraš nekve autore, onda prećekiraj material barem sa više ugla i od više autora!

Nordijanac

Zainteresovan član
Poruka
127
... pa kad se seznaniš sa tim novim autorima onda komentiraj to kartu dje su bili Slovenci a ne Srbi ako bi to bili Srbi onda ne bi se karta tako nazivala kako se naziva jeli:
http://www.hervardi.com/images/venelin004bold.jpg

PS: karta je iz 19. veka kojeg ti voliš kod citiranja, pa eto ima iz 19. veka još karta iz skladišta!

PPS: imam fotkane i originale iz 15 i 16 veka štampane u Flandriji i Holandiji a baš nigde nema tragova o Srbima kod nas!

Nordijanac

Zainteresovan član
Poruka
127
Onda kao treće prećitaj si taj text o naši slovenaćki istoriji i nadji sam, ako imaš bilo dje napisano, da smo mi Srbi ili da su Srbi živjeli kod nas: pa onda prerasudjuj dali sam ja već tada u 6. ili 7. veku ili kasnije sugerirao ovim istorijskim likovima neka pišeju istoriju tako, kako će meni sada odgovarati u 21. veku!
Link:
http://www.hervardi.com/pojem_slovenija.php

Dali je lagao Anton Vramec u g. 1578 kad nas je nazvao sa nazivom "Kmeti na Szlouenieh"?

Dali lažejo ostali autori u poćetku 19 veka - tebi povoljni vek citiranja?

Citat:
"Očitno je, da je bila v začetku 19. stoletja Slovenija znano ime (...)" koji se nanosi na text od autora Citat: "Janez Nepomuk Primic, Novi Nemshko – Slovenshki Bukvar ali A. B. C. Otrokon lehko Sastoplen, Gradec 1814, str. 122 " Text je na Njemaćkom i naliman na linku gore.

Dali idemo nazad do ranijih vremena?

Poslednja izmena:

Nordijanac

Zainteresovan član
Poruka
127
Još više autora i citata?Eto ljepo ovdje Link:
http://www.hervardi.com/helmolt.php

Prema njemu valja istorija Srednje Europe tako:
"Helmolts Weltgeschichte, zvezek št. 5, poglavje »Das Auftreten der Kroaten und Serben«, stran 277; »Es muss aber in Erinnerung gebracht werden, dass das ganze, jetzt von den Kroaten beseste und nach ihnen benannte Land früher den Slowenen gehörte und Slowenia hiess...« "

Prevod:
"Dolazak Hrvata i Srba"; " Trebamo naglasiti, da se je sve to, dje su se sada naselili Hrvati, prije pripadalo Slovencima i se je prije nazivalo Slovenija."

Idemo još dalje nazad u rani srednji vek:

Citat:
"Drugi del Kronike v katerem so opisana starejša obdobja, ne predstavlja primarnega zgodovinskega vira. Kljub temu pa je jasno, da je Vramec vsebino od nekod povzemal. Najstarejša omemba Slovenije se nanaša na leto 280 v katerem naj bi bil »na Zlouenieh« umorjen rimski cesar Aurelius Probus. Večina zgodovinskih virov navaja, da je bil rimski cesar Marcus Aurelius Probus dejansko ubit v Sremu leta 282."

Već u g. 282 imamo naziv za nas Slovence!!!

Ili kasnije u vremenu Atile i Huna,
Citat: "Slovensko zemlo in Orzagh omenja tudi v letu 401, v povezavi s hunskim kraljem Atilo, ki je med drugim do temeljev »poter« (podrl, uničil, op.p.) panonsko mesto Sisek in zavil vse do morja. "

Slovenija: slovenski (za muški pol); slovenska (za ženski pol);
1. sklon: Kdo ali kaj? - Slovenska zemlja
4. sklon ženski pol: Koga aili kaj? - Slovensko zemljo

U Textu na linku gore imaš još ranija poimanja za Sloveniju iz vremena oko g. 110 BC i u vremenu A. Makedonskog!

Tako da nakon svega toga pisanja samo možem se još više smijati - jer ti o stvarnim i istinskim izvorima nemaš baš ništa pojma o pojmu.
Zato sam napisao, da vi danas želite nama ukrasti ono, šta se izvorno naveziva na nas Sloveniju.

Poslednja izmena:

Nordijanac

Zainteresovan član
Poruka
127
I pogledaj si, kako su već u g. 1789 razumjeli izraze Slaven/ Slav sa Slovencima i Slovenkama na orig. textu, kod citata:
"Ožbalt Gutsman, Deutsch – windisches Wörterbuch, Celovec 1789, str. 284, razlaga pojmov Slav – Slovenec, Slavenland – Slovenska dežela in Slavisch - slovenski "

izvirna fotka texta je na linku ovdje:
http://www.hervardi.com/pojem_slovenija.php

Još jedan argument, da nama kradete ono, šta je naše.

Poslednja izmena:
stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.