Temperament i sex

Paula

black cat
Moderator
Poruka
28.391
Malo ozbiljnija tema. Pre nego uđemo u razgovore (ko želi naravno), da podsetim na onu osnovnu klasifikacionu šemu temperamenata na sangvinični, kolerični, flegmatični i melanholični, prema fundamentalnim reakcijama (videti sliku dole). Sangvinični - reaguje brzo i u manjem intenzitetu, kolerici - reaguju brzo i intenzivno, flegmatici - spor i slab, melanholici - spor i jak tenperament. Mislim ima i savremenijih podela, ali ovo je najlakše.

Da li ste mooooožda (neko od vas) primetili kako temperament utiče na slaganja koja ste imali sa partnerima u sexu? npr, ako ste flegmatik da li vam je bilo dobro sa nekim ko je kolerik, ako ste spori sa nekim ko je brz, ili ako sve radite brzo da li ste uspeli imati dobar sex sa nekim usporenim tipom i slično... Znam da je ovo sve onako na dugačkom štapu, ali me zanimaju dosadašnja iskustva :flert:. Možda bi ovo bilo i za forum Psihologija, ali je ovde ključno sex, sexualni doživljaj. A može i šire - odnos sa partnerom.

Ima li ono da se tu ipak slični međusobno najbolje kapiraju i prijaju? Ili ... naprotiv.

Meni se čini da sam se najbolje slagala i da me privlače muškarci sa vrlo sličnim temperamentom .. ali o tome ću kasnije.

1655970229413.png
 
Jel si li melanchoilik?
Ako nisi, ni ja neću ozbiljnije na ovu temu, kasnije.
Sad sam u kafani. :D
Pa uživaj u kafani 😁
Na svim testovima koje sam radila kod mene ide ovaj redosled u procentima od većeg ka manjem: prvo flegmatik, pa melanholik, kolerik, pa sangvinik... na žalost, nisam neka pričalica uživo :)
Ali ako si melanholik, tu smo negde hehe
 
Ne mogu da se prisetim da sam imao uopste i muvanje sa devojkama koje
nisu na neki nacin slicne meni. "Slican se slicnom raduje"
Daa smo tu negde i po temperamnetu i intelektualno i emotivno ...

Bilo je par iznenadjenja ali naravno da su kratko trajala jer se oseti da
osim strastvenog pogleda i pozude slabo sta imamo zajednicko, kao da je
visilo u vazduhu da nesto nedostaje u odnosu.

Da voleo sam da osetim osobu kompletno i onda je
i sex bio lu di lo... L U D I L O :lol:
 
Kako nema, mora brzo da reaguje i brzo da misli.
pa dobro, to da brzo misli može i melanholik... a ovo da brzo reaguje, to ti je više ono da li reaguje odmah ili odloženo. Ja imam ubedljivo spor temperament , ali sve stvi obavljam vrlo efikasno i brzo, samo se na meni ne vidi ta momentalna reakcija. Ono kada slušam uglavnom ćutim i na sve mirno reagujem. Ali odmah i preduzimam korake. Nije to isto.

Ne mogu da se prisetim da sam imao uopste i muvanje sa devojkama koje
nisu na neki nacin slicne meni. "Slican se slicnom raduje"
Daa smo tu negde i po temperamnetu i intelektualno i emotivno ...
mhm, takođe
Bilo je par iznenadjenja ali naravno da su kratko trajala jer se oseti da
osim strastvenog pogleda i pozude slabo sta imamo zajednicko, kao da je
visilo u vazduhu da nesto nedostaje u odnosu.
e, to... i ja sam probala par takvih veza. ono razumno gledano sve je ok, no nešto mi stalno smeta..
 
pa dobro, to da brzo misli može i melanholik... a ovo da brzo reaguje, to ti je više ono da li reaguje odmah ili odloženo. Ja imam ubedljivo spor temperament , ali sve stvi obavljam vrlo efikasno i brzo, samo se na meni ne vidi ta momentalna reakcija. Ono kada slušam uglavnom ćutim i na sve mirno reagujem. Ali odmah i preduzimam korake. Nije to isto.


mhm, takođe

e, to... i ja sam probala par takvih veza. ono razumno gledano sve je ok, no nešto mi stalno smeta..
Ali za neke stvari da reaguje i odlozeno.
Uglavnom, kako meni odgovara :mrgreen:
 
Moj prvi stvaaaarno dobar sex sam imala sa osobom koja je ono baš baš melanholik. Taj je radio sve sporo, temeljno, ozbiljno, ali sa beskrajnom količinom strasti, upravo da eksplodiram od intenziteta ! To je ta neka ogromna introvertna energija koja pojede. Posle sam primetila da muškarci koji su previše pričljivi i tako mlaki po temperamentu me uopšte ne dotiču u toj energiji... Potrebno je da baš osetim snagu temperamenta i volje pa da mi se muškarac svidi. Ali da nije ekplozivan kao kolerik, to me odbija jer me malko plaši. U svakom slučaju, jak temperament u osnovi ili baš kao moj.

Poslednja osoba sa kojom sam se slagala je na testu imao potpuno sličan rezultat kao i ja, isti redosled, pa sam to zapamtila.

Ima žena koje su ovako u društvu tihe i povučene, a u sexu razvaljuju. A ima i obrnutih slučajeva. Mora da se proba, pa da se vidi. :mrgreen:
Msilim da u ovome ima nečeg, a to je da sex probudi ono istinski što smo.
Kao kada se čovek napije.
Ko ima divljinu u sebi, ali je socijalizacijom to potisnuo, u sexu eksplodira, ono dete u njemu iskoči i dominira !
 
Malo ozbiljnija tema. Pre nego uđemo u razgovore (ko želi naravno), da podsetim na onu osnovnu klasifikacionu šemu temperamenata na sangvinični, kolerični, flegmatični i melanholični, prema fundamentalnim reakcijama (videti sliku dole). Sangvinični - reaguje brzo i u manjem intenzitetu, kolerici - reaguju brzo i intenzivno, flegmatici - spor i slab, melanholici - spor i jak tenperament. Mislim ima i savremenijih podela, ali ovo je najlakše.

Da li ste mooooožda (neko od vas) primetili kako temperament utiče na slaganja koja ste imali sa partnerima u sexu? npr, ako ste flegmatik da li vam je bilo dobro sa nekim ko je kolerik, ako ste spori sa nekim ko je brz, ili ako sve radite brzo da li ste uspeli imati dobar sex sa nekim usporenim tipom i slično... Znam da je ovo sve onako na dugačkom štapu, ali me zanimaju dosadašnja iskustva :flert:. Možda bi ovo bilo i za forum Psihologija, ali je ovde ključno sex, sexualni doživljaj. A može i šire - odnos sa partnerom.

Ima li ono da se tu ipak slični međusobno najbolje kapiraju i prijaju? Ili ... naprotiv.

Meni se čini da sam se najbolje slagala i da me privlače muškarci sa vrlo sličnim temperamentom .. ali o tome ću kasnije.

Pogledajte prilog 1175222
bilo bi lepo da prevedes ovaj grafikon.
ne znaju svi engleski.
 
Ima onaj stari, iz Titovog doba: "Sex sa ružnom ženom je obično najbolji, pošto ona uvek misli da joj je poslednji put...." :mrgreen:
Sex sa ružnijim muškarcima je takođe bolji ... kažu žene ?

bilo bi lepo da prevedes ovaj grafikon.
ne znaju svi engleski.
uh, onda će tema baaaš biti ozbiljna. Pa da, moglo bi.
Samo ja sad nisam moderator, možda si zaboravio :lol:. ne mogu da menjam prvi post ?
 
Ima onaj stari, iz Titovog doba: "Sex sa ružnom ženom je obično najbolji, pošto ona uvek misli da joj je poslednji put...." :mrgreen:

istina, dva puta proverio ... i pravdao se drugarima "zasto sa njom"
zato bre... sto su me raspametile i nisam nista video od mraka
a osetio sam tu neku ENERGIJU koju i dan danas pamtim
:kez:

koja su to dva sexa bila uuuuuu sad sam se setio :D ...
dva puta po jedanput
 
uradis u novom postu
Yes, sir ! 😁
evo ovako: (prevod)

sangvinik: liderstvo, bezbrižnost, živost, e sad ide easygoing što ja uvek ostavljam na engleskom - dobra složenica, kao osoba sa kojom ide lako komunikacija, reaguje brzo i pozitivno, pričljiva, ispoljava sebe jednostavno, društvena.

kolerik: aktivan, optimističan, impulsivan, promenljiv, lako se ekscituje, agresivan, ne miruje, lako ga dirnuti.

melanholik: tih, nije društven, rezervisan, pesimističan, ozbiljan, senzibilan, rigidan, anksiozan, ostavlja utisak melanholije, misterije.

flegmatik: miran, ne da se lako izazvati ili naljutiti, pouzdan, kontrolisan, miran, zamišljen, pažljiv, pasivan.
 
Па овде глуми неугледну...
Мени је она више допадљива него лепа, далеко ми је од прелепе. Али волим да је гледам и добра је глумица. На страну што за мужа има најбољег фрајера :lol: :heart:
ja tog muža sasvim razumem, ona je baš lepa.. kod mene to nekako ide sa onim unutrašnjim. i u ovom filmu je veoma lepa.

Poznato je da su živele i žene bez nogu, sa nekim manama, koje su imale puno muškaraca zaljubljenih u njih... Savremeni primer, žena sa jednom nogom dosta kraćom, pričala mojoj kumi i pokazivala slike, muškaraca sa kojima je bila i koji su bili na neki način opčinjeni njome.. Prosto, postoji neka strast koja iz nekih ljudi zrači... seksepil, i nema nikakve veze sa spoljašnjom lepotom.
 

Back
Top