''Тарифа'' за услуге које пружају свештеници

Tacno je to sto kazes ali da se zadrzum na svestenicima.Oni imaju zavanicnu tarifu za svoje usluge pa ako ti trebaju plati.Mozda je na selu drugacije to ne znam.

- - - - - - - - - -



z:lol:
Oćeš da kažeš da neznaš kako je na Salajci z:shock:
Neznam da li je kod tebe možda neko sujeverje da obilaziš oko popa. Znam za odžičara da treba za dugme da se uhvtim kada vidim odžičara, mada u zadnje vreme ih nešto i nema, samo poštare vidjam. Al njih kada vidim neznam za šta treba da se uhvatim :zimag:
 
Oćeš da kažeš da neznaš kako je na Salajci z:shock:
Neznam da li je kod tebe možda neko sujeverje da obilaziš oko popa. Znam za odžičara da treba za dugme da se uhvtim kada vidim odžičara, mada u zadnje vreme ih nešto i nema, samo poštare vidjam. Al njih kada vidim neznam za šta treba da se uhvatim :zimag:

Pazi da ti crna macka ne predje put,da ti se ne slomi ogledalo ...i takoz:lol:
 
Naravno da nije, ali necu ni da dozvolim da me zbog toga bilo sta udalji od moje (pravoslavne) vere i crkve. A crkvu nikako ne cini samo svestenstvo tj. ljudi koji uslovno receno "rade" u njoj, uostalom svako za sebe odgovara i na ovom i na "onom" svetu.

Hajde budi postena prema sebi prvo, pa reci da li bi isla u crkvu i da nema svestenika :?:
Zasta svestenici sluze :?:
Ovo si u pravu da je tvoja pravoslavna vera, a sta pise u Bibliji :?:
Naravno da svako odgovara za sebe, ali cemu onda sluze svestenici :?:
U St.Zavetu, 13-esto izraelsko pleme je bilo odredjeno da sluzi Bogu,a ko je odredio pravoslavno svestenstvo, koje se "busa " u grudi i kaze da je pravoslavlje nastalo od apostola.
Pitanje za tebe: ako je to tako, zasto svestenstvo ne krstava kako su apostoli Pavle i petar krstavali u ime Isusa Hrista,a ovo je vrlo vazno da im je Isus rekao da sto zavezu i razvezu na zemlji isto tako ce biti i na nebu.
Znaci nigde u Bibliji ne pise da su apostoli poslusali Isusa i krstavali u ime Oca, Sina i Duha, jer to nisu imena, vec Bozije titule, vec i jedino u ime Isusa hrista,a sada ces i saznati i zasto, jer ko se u Hrista krstio, taj se u Hrista i Obukao.
Sta to znaci Kerkyra :?:
 
Oćeš da kažeš da neznaš kako je na Salajci z:shock:
Neznam da li je kod tebe možda neko sujeverje da obilaziš oko popa. Znam za odžičara da treba za dugme da se uhvtim kada vidim odžičara, mada u zadnje vreme ih nešto i nema, samo poštare vidjam. Al njih kada vidim neznam za šta treba da se uhvatim :zimag:

Bole, za dzep treba da se uhvatis , z:)
 
Hajde budi postena prema sebi prvo, pa reci da li bi isla u crkvu i da nema svestenika :?:
Zasta svestenici sluze :?:
Ovo si u pravu da je tvoja pravoslavna vera, a sta pise u Bibliji :?:
Naravno da svako odgovara za sebe, ali cemu onda sluze svestenici :?:
U St.Zavetu, 13-esto izraelsko pleme je bilo odredjeno da sluzi Bogu,a ko je odredio pravoslavno svestenstvo, koje se "busa " u grudi i kaze da je pravoslavlje nastalo od apostola.
Pitanje za tebe: ako je to tako, zasto svestenstvo ne krstava kako su apostoli Pavle i petar krstavali u ime Isusa Hrista,a ovo je vrlo vazno da im je Isus rekao da sto zavezu i razvezu na zemlji isto tako ce biti i na nebu.
Znaci nigde u Bibliji ne pise da su apostoli poslusali Isusa i krstavali u ime Oca, Sina i Duha, jer to nisu imena, vec Bozije titule, vec i jedino u ime Isusa hrista,a sada ces i saznati i zasto, jer ko se u Hrista krstio, taj se u Hrista i Obukao.
Sta to znaci Kerkyra :?:

Ne znam kako mislis da nema svestenika, ja i idem uglavnom kad nema nikog jer mi mir i tisina odgovaraju. Osim toga, postoje i manastiri.

A za ovo ostalo, ja sam tradicionalni vernik i uopste me te "visokoumne" rasprave o religiji ne interesuju jer bojim se, gde je mnogo "znanja" (citaj - praznog "knjiskog" umovanja) malo je vere. I ne da se bojim, nego sam bas primetila da je tako.
 
Poslednja izmena:
Нисам могао да копам по форуму...ако има тема нек мод споји.

Да ли негде постоји званична '''тарифа'' за услуге које пружају свештеници?

Венчање, крштење, помен, сахрана,.........?

Ви мени људи нисте јасни. Хтели би да крстите децу, да се венчате у цркви а да се стиснете. Вади лову и даруј новац нек ти је на благослов од Бога. Дај од срца и колико мислиш да можеш. Крштење се не плаћа по тарифи, већ се дарује свештеник. Ако си сиромах, даћеш колико можеш. Богу је битно да даш од срца.
 
Tarifa je koliko das ali ne ispod crvene linije.



z:cry:Od sveštenika? Pa od tog zlotvora u onoj ledari moš samo TBC zaraditi,a doca da te posle leči...:zcool:
Preterujes, Triper nije smrtonosan.

- - - - - - - - - -


Imala si iskustva i s lekarima i sa sveštenicima?:eek: Cruna Daksi,bež ti od tih secikesa...
Dam ti ja par saveta za zdrav život-ta dvojica stručnjaka tu ne spadaju...[/QUOTE]
 
Ви мени људи нисте јасни. Хтели би да крстите децу, да се венчате у цркви а да се стиснете. Вади лову и даруј новац нек ти је на благослов од Бога. Дај од срца и колико мислиш да можеш. Крштење се не плаћа по тарифи, већ се дарује свештеник. Ако си сиромах, даћеш колико можеш. Богу је битно да даш од срца.

Pomoliš se od srca za spas popove duše a novčanik ostaviš u džepu .
Mislim da bi to bogu bilo milije .
 
Sirotinja se snadje da popu da pare :D

Pa makar uzela i kredit :hahaha:

како мислиш кредит, од кад банке дају сиротињи кредити и на основу чега могу да добију кредит.
а можда си хтео да будеш занимљив, оћеш да ти убодем репутацију?

наравно да се на неки начин снађе јер њему је то свето, не жица се по сто динџи да одигра тикет или за пивкана испред продавнице да буде са браћом да кењају како попови деру јадан народ.
 
како мислиш кредит, од кад банке дају сиротињи кредити и на основу чега могу да добију кредит.
а можда си хтео да будеш занимљив, оћеш да ти убодем репутацију?

наравно да се на неки начин снађе јер њему је то свето, не жица се по сто динџи да одигра тикет или за пивкана испред продавнице да буде са браћом да кењају како попови деру јадан народ.


Na tiketu "mozda" i dobije nesto a od popa nista, samo suplju pricu :mazi:

- - - - - - - - - -

Od cavke mozete imati neke korusti. Od popova nema nikakve.

Tako je :klap:
 

Back
Top