''Тарифа'' за услуге које пружају свештеници

Naravno, ali jednostavno postoji neki red, a to je da sam covek da svesteniku koliko moze jer on ne prima platu. I ne samo red, nekad je to i potreba, prosto je od srca.

Veci je problem kod drugih stvari npr. kod sahrana. Tu covek ne moze da planira niti mu je to dragi momenat u zivotu, tako da su tu krivi sto traze i tu najpre treba da vazi to pravilo da ko koliko ima - da. Tu ja zameram a drugo manje - vise.

ne prima platu kazes,ona sica koja se ostavlja po ikonama izvetri,parohiju koju dobije je kupio,kad ide po gajbama za slavu i to je malo
 
Apsolutno treba, pa i kucu kad imas moras da je odrzavas.

edit: Ukratko, postoji nesto sto je opravdano, a postoji i nesto sto je preterivanje, i sa tim delom, preterivanejm, se ni sama ne slazem. Ali necu da dozvolim sebi ekscese ili zbog losih primera da napustim pravoslavlje jer neko mozda bas to i hoce negativnom selekcijom kadra, a bilo je i primera. Znaci, strpljenje...
 
Poslednja izmena:
ok znas dobro da se hvatas za slamku i da namerno skrnave ne bi li dobili xtra novca,obnova i restauracija se radi jednom u pola veka,mozda,a odrzava se samo njihov dzep

Radi se godisnje odrzavanje crkava, a na kraju neka se i sliva u njihov dzep, ja gledam sebe a ne njih....svako za sebe odgovara. Ako oni (neki) grese, treba li ja da gresim?

U tome je poenta sve drugo je prazna diskusija.
 
Neko to od gore vidi sve :)
Vidim ja njega i odozdo...Nešto mi providan...Još malo pa se neće ni videti...:zelenko3:

- - - - - - - - - -

da a lekari ne trpaju novac u dzep....po tome su gori od svestenika

z:cry:Od sveštenika? Pa od tog zlotvora u onoj ledari moš samo TBC zaraditi,a doca da te posle leči...:zcool:

- - - - - - - - - -

Ne draga licno iskustvo ...a i nije tema
Imala si iskustva i s lekarima i sa sveštenicima?:eek: Cruna Daksi,bež ti od tih secikesa...
Dam ti ja par saveta za zdrav život-ta dvojica stručnjaka tu ne spadaju...
 
Vidim ja njega i odozdo...Nešto mi providan...Još malo pa se neće ni videti...:zelenko3:

- - - - - - - - - -



z:cry:Od sveštenika? Pa od tog zlotvora u onoj ledari moš samo TBC zaraditi,a doca da te posle leči...:zcool:

- - - - - - - - - -


Imala si iskustva i s lekarima i sa sveštenicima?:eek: Cruna Daksi,bež ti od tih secikesa...
Dam ti ja par saveta za zdrav život-ta dvojica stručnjaka tu ne spadaju...

tebi su bas moja iskustva zanimljiva z:lol:...nista ne brini svestenike zaobilazim a ove druge jbg ne mogu bas
 
da a lekari ne trpaju novac u dzep....po tome su gori od svestenika

ја рецимо не кривим ни лекаре ни свештенике, народ их сам навикао када су им доносили кокошке, прасиће, то је једно време било замењено са вискићима и бомбоњерама а сад са еврићима, е онда се они навадили па плаћај ако оћеш да ураде иначе оно што треба да ураде
 
ја рецимо не кривим ни лекаре ни свештенике, народ их сам навикао када су им доносили кокошке, прасиће, то је једно време било замењено са вискићима и бомбоњерама а сад са еврићима, е онда се они навадили па плаћај ако оћеш да ураде иначе оно што треба да ураде
Pa šta su onda donosili političarima kada su se tako povampirili :ceka:
 
Pa šta su onda donosili političarima kada su se tako povampirili :ceka:

а тек њима што се народ увлачи у гујицу, довољно је у једном предузећу да видиш какви су људи
мада политичари доносе законе па за њих нема зиме, могу и легално и нелегално да отимају и да не одговарају
 
ја рецимо не кривим ни лекаре ни свештенике, народ их сам навикао када су им доносили кокошке, прасиће, то је једно време било замењено са вискићима и бомбоњерама а сад са еврићима, е онда се они навадили па плаћај ако оћеш да ураде иначе оно што треба да ураде

Tacno je to sto kazes ali da se zadrzum na svestenicima.Oni imaju zavanicnu tarifu za svoje usluge pa ako ti trebaju plati.Mozda je na selu drugacije to ne znam.

- - - - - - - - - -

Pa šta su onda donosili političarima kada su se tako povampirili :ceka:

z:lol:
 
Tacno je to sto kazes ali da se zadrzum na svestenicima.Oni imaju zavanicnu tarifu za svoje usluge pa ako ti trebaju plati.Mozda je na selu drugacije to ne znam.

- - - - - - - - - -



z:lol:

Нема свака, мишљења сам да не зависи од свештеника већ од народа, не знам да ли си некад ишла на службе и остајала након службе када се обављају неформални разговори међу свештенством и верницима.
Кривим свештенике јер попуштају пред народом и тако испада бућкуриш. Нису они оперисани од пара као и сваки човек. У мојој парохији свештеник који никад ни динара не тражи добија више пара од оног што се алави. Мени је за сахрану мајке када сам га питао колико, рекао 2.500 динара (неки тзв парохијал) за целу годину, што укључује и трећи, девети, четрдесети дан, пола године и годину. А има и оног какви верници такав и свештеник.
Учитељи, свештеници и лекари треба пре свега да су хумани и да им држава помаже или омогући услове јер то су три по мени најбитније животне ствари (темељи)
Бити образован, здрав и ко жели да гаји наслеђену веру, а кроз веру учимо се љубави и духовно се развијамо да искоренимо мржњу, сујету и предрасуде јер све то ствара унутрашњи пакао.
Међутим тога нажалост неће бити јер смо сви поманитали бојећи се шта ће бити сутра, а опет за све то је крив народ који је политички неписмен и наравно политичари који то користе.
Моје мишљење.
 

Back
Top