Quantcast

Tarantule

D@nijel

Zainteresovan član
Poruka
106
Imam je nekih dvadesetak dana.nije bacala dlacice jer je mala pa ih jos nema.Ali mislim da ce ih dobiti kada se presvuce.A sto se tice dlacica ne bacaju ih sve neke vrste ih imaju neke ne.Zavisi koju vrstu uzmes.Kada dodje koza u dodir sa iritirajucim dlacicama to mesto pocne da svrbi,kazu da bas lepo svrbi pa savetuju da se takve T. ne drze po rukama sem ako te ne nervira svrab i mozes da ga podneses.;)

tanana...

Zainteresovan član
Poruka
305
E, a mozesh li neshtyo o cishcenu terariuma da mi kazesh...Da li je teshko ocistiti i kao se uopshe cisti...

Umalo da zaboravim ,da li znash koji im je prosecni zivotni vek?

Ako smaram slobodno reci :) !

D@nijel

Zainteresovan član
Poruka
106
Cisti se jednom godisnje,T. hvatas pomocu neke posude,obicno properes treset i ispeces ga da bi poubijala bakterije i otklonila necistocu,mada mozes skroz da ga zamenis.Muzjaci zive 6-7 god sve zavisi u kakvim su uslovima cuvani,a zenke mogu i do 20 god. da zive.Ne smaras. ;)

chupa

Početnik
Poruka
21
joj...poštujem svaku životinju i živuljku. Ne kažem da mi je odvrato, samo se naježim od glave do pete kada je vidim...Svašta sam držala po rukama mada tarantulu još nisam i nekako nemam želju...bbbrrrrrrhhhhhhht

D@nijel

Zainteresovan član
Poruka
106
Ako ima nekih koji znaju nesto o tarantulama neka pisu ili pitaju ako ih interesuje nesto sto vec nije napisano.Steta sto je jako malo ljudi zainteresovano za dzanje T.

D@nijel

Zainteresovan član
Poruka
106
Jedna interesantna stvar,tarantule mogu da ne jedu i po godinu dana i da im nista ne fali.recimo moja je jela tek posle dvadaeset dana od kad sam je kupio i od tad nista.a imam je oko mesec i po dana.Sve zavisi od vrste,neke su prozdrljive a neke ne.Mada moze da se desi da i one vrste koje su prozdrljive ne jedu nista duze vreme.

D@nijel

Zainteresovan član
Poruka
106
Prva slika je extra,mislim da je to Brachypelma auratum,ona je u istom rodu kao i moja Boehmei.Tarantule iz roda Brachypelma spadaju u jedne od najlepsih tarantula.:D

chika steva

Početnik
Poruka
11
Ne ne,nego kod nas jos niko nije uspesno uspeo da ih razmnozi,upare se i zenka polozi jaja ali sve to propadne,ne zatvori kokon ili se nesto drugo desi.U drugim zemljama uspevaju.Male tarantule su uglavnom razmnozene u kucnim uslovima,mislim na one koje kupujete.
Izvini ali moram da te demantujem.
Postoji gomila ljudi kod nas koja ih razmnozava i to vrlo uspesno. Ne bih da nabajam sada jer bi bilo predugacko :)

chika steva

Početnik
Poruka
11
Posto sam nov, admin jose pregleda moje poruke pa ne znam kada ce ovo biti postovano, al ajde...

Znaci razmnozavaju se i kod nas. Planiram i ja da pocnem sa tim pa sam se malo raspitivao.

Prvo zreli muzjak od paucine napravi tzv. spermweb na koji izluci spermu i zatim je uzme u posebne receptore na pedipalpima (prednji par nogu). Potom ide u potragu za zenkom i prelazi nekad i po 7-8km. Kada naidje na ulaz u njeno skroviste ulazi lagano i lupka pedipalpima po zemlji. Ona oseti njegove "vibracije" :) i ukoliko nije spremna za parenje napada ga jer ga vidi kao pretnju. Ako je spremna prilazi mu, on je podize svojim prednjim nogama i izgleda kao da plesu.. Zatim pedipalpima ubacuje spermu u njene spermateke koje se nalaze na stomaku (da ne koristim strucnije termine). To traje nekoliko sekundi i tada muzjak, ako uspe, bezi glavom bez obzira jer ce ga zenka pojesti.

chika steva

Početnik
Poruka
11
Evo me nazad. Mora sam nesto da obavim.
Dakle u zatocenistvu to izgleda ovako... Znas da je muzjak polno zreo posle poslednjeg presvlacenja kada napravi spermweb.
Zrelost zenke se utvrdjuje samo na osnovu velicine i izgleda, tj. odokativno..
Stavis muzjaka kod zenke (neki rade obrnuto ali meni ovo deluje logicnije) i pratis. Obavezno mora biti spremno parce kartona i neki duzi stapic, ako ga zenka napadne da mozes da ih odvojis ali lagano da ih ne bi povredio/la,
Dakle ako parenje uspe, ona ce ga sigurno napasti ..onda ih odvojis i muzjaka vratis u njegov ter.
Zenka potom pravi kokon i polazeja jaja. Neki pustaju prirodni tok, dok neki vade kokon stvljaju ga u inkubator, okrecu svaki dan nekoliko puta itd.. da ne detaljisem.

Uglavnom tar. iz roda Brachypelma su na Citesu, tj. zabranjene su od strane medjunarodne komisije za kontrolu trgovine divljom florom i faunom. Zasto? Zato sto je bas Brachypelma Smithi, ili mexican red knee, prva tarantula koja je dospela u terarijume, i zbog velike popularnosti=velikog izlova smatra se ugrozenom.
Jos neke su Brachypelme zabranjene, ali koliko ja znam ostale T nisu na Citesu.

Thoron

Početnik
Poruka
42
evo nekih slika tarantula!!

Ova treca mi jako lici na Avicularia Metallica, ali ima jako tanke noge, wtf?? Isto postoji jedna vrsta koja bi mogla da bude ali ne mogu da setim kako se zove, kad su mali nisu plavi nego imaju tigrastu guzu i crvene noge, tek kasnije poplave :D
I ja sam Veliki ljubitelj tarantula, ali nemam nijednu. Moj decko ima tri, Smithija, Boehmeija i ovu trecu sto ima tigrastu bulju kad je mali. Smithi jako retko ujeda, najmirniji je od svih tarantula, i ako vidite neku tarantulu u filmu-to je 99% Smithi! :)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.