Quantcast

Tarantule

D@nijel

Zainteresovan član
Poruka
106
Tarantule se dele na tri vrste a to su vrste koje zive na zemlji,u krosnjama drveca i pod zemljom.Prve koje zive na tlu nisu penjacice i ne zakopavaju se,za njih je potreban terarijum koji nije previse visok da ne bi pale i povredile se.
Druge su penjacice,za njih treba visi terarijum da bi mogla da se ubaci neka grana po kojoj bi se pele.
Trece koje zive pod zemljom,za njih je potreban terarijum koji ima bar 20-30cm treseta da bi mogle da se zakopaju.
Vecini vrsta vlaznost vazduha od 60%-80% je dovoljna.Veca vlaznost vazduha je povoljna kada se presvlace jer tada odbacuju stari skelet i izlazi nova i veca tarantula.
Hrane se crvicima(tenebrija,phobas),cvrccima i jos nekim insektima.
Ove informacije sam pokupio sa sajta www.gekkogecko.co.yu pa ako vas interesuje jos nesto mozete tamo pogledati.

mimi's mom

Buduća legenda
Poruka
32.800
Ova treca, crna mi lici na one iz filma Arahnofobija. D@nijele, postavi neku sliku svog ljubimca i napisi jos nesto, npr. cime je hranis... I brate mili, prevedi ime na srpski! Ja sam imala 2 iz latinskog a ostali koji posecuju tvoju temu nisu ni stigli dotle. ;)

D@nijel

Zainteresovan član
Poruka
106
Ne mogu trenutno da okacim slike jer je u fazi presvlacenja a ne smem da je uznemiravam,kacim ih prvom prilikom.Hranim je tenebrijama(crvici) i malim cvrcima.Ona nije mnogo velika 3 cm,bice veca posle presvlacenja.Inace naziv koji koriste za vrstu koju imam je Mexican Redleg(da ne pisem na srpskom,glupo zvuci)

L.krofnica

Aktivan član
Poruka
1.484
Ova treca, crna mi lici na one iz filma Arahnofobija. D@nijele, postavi neku sliku svog ljubimca i napisi jos nesto, npr. cime je hranis... I brate mili, prevedi ime na srpski! Ja sam imala 2 iz latinskog a ostali koji posecuju tvoju temu nisu ni stigli dotle. ;)
Ja sam starija od tebe :lol:, ... godinu dana - ali starija :twisted: :lol:

D@nijel, smes li da je mazis, ili ume da ujede? Mislim, kada nije u fazi presvlacenja.
I da li je pustas da se malo seta van terarijuma? I da li te prepoznaje?

Znam i za jednu pricu iz ulaza pored mog.. Nemoj pogresno da me shvatis, nije upereno protiv tebe, niti protiv tarantula ni na koji nacin. Samo mi je bila jako upecatljiva. Ako je protiv nekoga uperena, uperena je protiv neodgovornih vlasnika, nevezano za vrstu zivotinje koju cuvaju.
Dakle, moja drugarica Vesna spava jedne letnje noci. Nesto je golica po nozi i ona se budi. U potpunom soku, misleci da sanja, vidi poveceg pauka (tako 3-5cm) na svom listu. Van sebe, od straha i soka, iskace iz kreveta. Pauk je ujeda, iz straha (pretpostavljam). Ona pali svetlo i nekako uspava da ucmeka pauka.
Epilog - posle neprospavane noci, Vesni na vrata zvoni komsinica iznad nje i placnim glasom pita da li je videla njenu Micu (npr, ne secam se imena). Kakvu Micu? Moju ljubimicu, pobegla je - tarantula. Vesnin odgovor je bio - naravno da ne. Ali je zavrsila (Vesna) sa povecim otokom na nozi i pred konzilijumom lekara u nasem Domu zdravlja. Naravno, otok je posle nekog vremena spao i njoj nije bilo nista ozbiljnije, sem naravno, stravicnog soka :lol:

mimi's mom

Buduća legenda
Poruka
32.800
Ja sam starija od tebe :lol:, ... godinu dana - ali starija :twisted: :lol:

D@nijel, smes li da je mazis, ili ume da ujede? Mislim, kada nije u fazi presvlacenja.
I da li je pustas da se malo seta van terarijuma? I da li te prepoznaje?

Znam i za jednu pricu iz ulaza pored mog.. Nemoj pogresno da me shvatis, nije upereno protiv tebe, niti protiv tarantula ni na koji nacin. Samo mi je bila jako upecatljiva. Ako je protiv nekoga uperena, uperena je protiv neodgovornih vlasnika, nevezano za vrstu zivotinje koju cuvaju.
Dakle, moja drugarica Vesna spava jedne letnje noci. Nesto je golica po nozi i ona se budi. U potpunom soku, misleci da sanja, vidi poveceg pauka (tako 3-5cm) na svom listu. Van sebe, od straha i soka, iskace iz kreveta. Pauk je ujeda, iz straha (pretpostavljam). Ona pali svetlo i nekako uspava da ucmeka pauka.
Epilog - posle neprospavane noci, Vesni na vrata zvoni komsinica iznad nje i placnim glasom pita da li je videla njenu Micu (npr, ne secam se imena). Kakvu Micu? Moju ljubimicu, pobegla je - tarantula. Vesnin odgovor je bio - naravno da ne. Ali je zavrsila (Vesna) sa povecim otokom na nozi i pred konzilijumom lekara u nasem Domu zdravlja. Naravno, otok je posle nekog vremena spao i njoj nije bilo nista ozbiljnije, sem naravno, stravicnog soka :lol:
Izvini, Krofnice, mislila sam na Lakija i Aleksandru, ti si se kasnije pridruzila. Smem da se kladim da tvoja drugarica pati od ozbiljne forme arahnofobije posle te noci. Jadna devojka!

Danijele, kad se presvuce, slikaj je... Pretpostavljala sam da je bas ta, preopznala sam ime na engleskom. One, ako se dobro secam, narastu toliko da love male glodare? Sad ce i da poraste. Inace, nisam sigurna ali mislim da si napisao da iz starog oklopa izlazi veca? To moram da demantujem. Zglavkari iz starog oklopa, kad ispuca po ledjima, izlaze skoro iste velicine (oklop puca zato sto su unutra neznatno porasli) a intenzivno rastu dok im se ne stvrdne novi HITINSKI EGZOSKELET.

Sta je sa Brankom Ziljakom? Koliko se secam, on je bio jedan od prvih nasih terarista.

Ksenija02

Aktivan član
Poruka
1.739
Ja volim tarantule!One su mi bas lepe i nisu mi ljigave gadne ili nesto tako!Bas su...ne mogu da opisem kako je lepo to njihovo drzanje i sve to,a ko ne voli tarantule ne mora se ni pojavljivati na ovoj temi jer je ovo tema za njihove ljubitelje!

L.krofnica

Aktivan član
Poruka
1.484
Izvini, Krofnice, mislila sam na Lakija i Aleksandru, ti si se kasnije pridruzila. Smem da se kladim da tvoja drugarica pati od ozbiljne forme arahnofobije posle te noci. Jadna devojka!

.
Ma samo mi je bilo zabavno. :lol: vezano za godine..

Nisam ni znala da se tako zove fobija od pauka. Vidis kako je koristan ovaj forum ;)
To je bilo prilicno davno, tako da mislim da je prebolela. U svakom slucaju ne pominje..

D@nijel

Zainteresovan član
Poruka
106
Mimi's mom
Danijele, kad se presvuce, slikaj je... Pretpostavljala sam da je bas ta, preopznala sam ime na engleskom. One, ako se dobro secam, narastu toliko da love male glodare? Sad ce i da poraste. Inace, nisam sigurna ali mislim da si napisao da iz starog oklopa izlazi veca? To moram da demantujem. Zglavkari iz starog oklopa, kad ispuca po ledjima, izlaze skoro iste velicine (oklop puca zato sto su unutra neznatno porasli) a intenzivno rastu dok im se ne stvrdne novi HITINSKI EGZOSKELET.

Sta je sa Brankom Ziljakom? Koliko se secam, on je bio jedan od prvih nasih terarista.[/QUOTE]

Da mogu da jedu male glodare kad porastu,napisao sam da izlazi veca jer kad kad pukne skelet i one izadju jos nedelju dana se one protezu i rastu a za to vreme im se ne daje hrana da se ne bi povredile jer su jos slabe.Ne znam sta je sa njim njegovu knjigu nisam citao a cuo sam od mnogih ljudi da im se ne svidja i da nema nista konkretno o tarantulama.

D@nijel

Zainteresovan član
Poruka
106
Jel ste znali da se fobija od pauka leci zajednickim skupovima gde ljudi koji se plase dolaze i pokusavaju da pipnu ili drze pauka,tako sam ja cuo ali nisam siguran.
Ne hvatam moju T. ali to nije problem dok je mala vec kad odraste,neke tarantule bacaju iritirajuce dlacice a to su dlacice koje se nalaze na abdomenu(dupetu),kada dodju u dodir sa kozom uzasno svrbi.
One ne sluze za hvatanje i drzanje po rukama ali mogu da se drze,isto zavisi od vrste da li je nervozna ili ne.

L.krofnica

Aktivan član
Poruka
1.484
Ja isto imam strah od pauka. Kada sam bila mala, najbolji drug me je stalno plasio sa ovim nasim, domacim. :lol:

Danijele, a kako joj cistis terarijum, ako je ne hvatas? I koliko cesto jedu? I da li mogu da se pare u kucnim uslovima? I koliko zive?.. mnogo pitanja..sorry .. :D

D@nijel

Zainteresovan član
Poruka
106
Cisti se jednom godisnje posto ga one ne prljaju,jedino povadis ostatke hrane.Neke mogu da jedu svaki dan,ali najcesce se hrane na svaka dva tri dana.Mada mozes da joj dajes stalno i ako odbija prestanes pa posle dva tri dana ponovo.mogu da se pare ali je jako tesko.Muzjaci zive po 6-7 god dok zenke zive duze do 20god.

mimi's mom

Buduća legenda
Poruka
32.800
mogu da se pare ali je jako tesko.
Da li to znaci da novi primerci moraju stalno da se izlovljavaju iz prirode? Ako je tako, odjednom mi njihovo drzanje vise nije okej. Zalim, u takvim situacijama proradi moja "zelena" priroda. Mislim, pretpostavljam da ima i onih koji ih uspesno razmnozavaju u zatocenistvu ali koliko je takvih? Ja licno ne opravdavam narusavanje prirodne ravnoteze cak ni na sasvim levom kontinentu na koji nikad necu ni otici samo zarad fazona. Znate ono sa leptirom i tornadom?

Mackic

Iskusan
Poruka
5.351
Jel ste znali da se fobija od pauka leci zajednickim skupovima gde ljudi koji se plase dolaze i pokusavaju da pipnu ili drze pauka,tako sam ja cuo ali nisam siguran.
Ne hvatam moju T. ali to nije problem dok je mala vec kad odraste,neke tarantule bacaju iritirajuce dlacice a to su dlacice koje se nalaze na abdomenu(dupetu),kada dodju u dodir sa kozom uzasno svrbi.
One ne sluze za hvatanje i drzanje po rukama ali mogu da se drze,isto zavisi od vrste da li je nervozna ili ne.
Bila je bas jedna emisija (ne secam se da li je na diskaveriju ili nacionalnoj geografji) o fobijama, i o tome kako su izlecili jednu zenu koju je ujeo pauk i od tada je imala uzasan strah od njih.
Radili su upravo to - morala je da pipne pauka. Mada su na pocetku krenuli sa manje strasnim testovima, prvo je bilo recimo na kompu preko vr slema je pipala pauka, i na kraju je dosla do toga da je mogla opusteno da pridje terarijumu i uzme pauka u ruke.

D@nijel

Zainteresovan član
Poruka
106
Da li to znaci da novi primerci moraju stalno da se izlovljavaju iz prirode? Ako je tako, odjednom mi njihovo drzanje vise nije okej. Zalim, u takvim situacijama proradi moja "zelena" priroda. Mislim, pretpostavljam da ima i onih koji ih uspesno razmnozavaju u zatocenistvu ali koliko je takvih? Ja licno ne opravdavam narusavanje prirodne ravnoteze cak ni na sasvim levom kontinentu na koji nikad necu ni otici samo zarad fazona. Znate ono sa leptirom i tornadom?
Ne ne,nego kod nas jos niko nije uspesno uspeo da ih razmnozi,upare se i zenka polozi jaja ali sve to propadne,ne zatvori kokon ili se nesto drugo desi.U drugim zemljama uspevaju.Male tarantule su uglavnom razmnozene u kucnim uslovima,mislim na one koje kupujete.

D@nijel

Zainteresovan član
Poruka
106
Bila je bas jedna emisija (ne secam se da li je na diskaveriju ili nacionalnoj geografji) o fobijama, i o tome kako su izlecili jednu zenu koju je ujeo pauk i od tada je imala uzasan strah od njih.
Radili su upravo to - morala je da pipne pauka. Mada su na pocetku krenuli sa manje strasnim testovima, prvo je bilo recimo na kompu preko vr slema je pipala pauka, i na kraju je dosla do toga da je mogla opusteno da pridje terarijumu i uzme pauka u ruke.
Pa da obicno tako bude,nisu oni strasni koliko izgledaju,normalno je da se desi da ujede nekog ali to se desi i drugim zivotinjama.Samo ih ne treba zivcirati.;)

tanana...

Zainteresovan član
Poruka
305
Ja obozavam sve zivotinje na ovoj planeti (ima nekih lepsih,nekih malo lepsih ali sve ih Volim)

Kao mala gaila sam (mislim da se ovako zove) Krstash ,pauka koji moze da se nadje u vinogradima i mogu vam recu da nimalo nije bilo lako gaiti ga, a pored toga malo kasnije imala sam Bogomoljku koju sam uzivala da posmatram...
Na zalost tarantulu nisam imala ali mi se svidja neka rozikasto-crvena (neznam latinski naziv)ali ima je na jednom od sajtova koje je neko ponudijo...
Svidja mi se jer mi lici na turbofolk pevacice...
Naravno shalim se za ovo zadnje,ocaravaju me neznom bojom i mocnim izgledom.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.