Tadic poskuplje gorivo alkoholna pica i pivo!

Ma o tome pričam , sestro slatka, a i moje poskupeše " samo " 10 dinara, a ne stigoh ni zalihe da pokupujem z:D

Tadiću, Tadiću....:zimag:z:((


Јој, ћути не подсећај ме! z:cry:

Ја увек купујем цигарете на бокс и увек купим залиху бар за пола месеца... знаш како ми је било криво кад су ме предухитрили за један дан! z:cry:
 
Јој, ћути не подсећај ме! z:cry:

Ја увек купујем цигарете на бокс и увек купим залиху бар за пола месеца... знаш како ми је било криво кад су ме предухитрили за један дан! z:cry:

ja da sam na tvom mestu otisao bi u republiku srpsku i tamo kupio paket cigara. das panduru posle 10 evra i on te pusti da prodjes.

sve je bolje nego da te tadic reketira i pljacka
 
na zalost jos nije smisljeno nesto kao skladiste elektricne energije osim akumulatora ali oni mogu da akumuliraju smesno malo

ma nakacis se na visoko naponski kabl u bl pa svetlis sve do bg-a...

na stranu zaebancija ali stvarno ove bezmozgile na vlasti izgleda da su dobile direktivu da naprave haos u zemlji radi predstojeceg rata na kosovu....
 
ma nakacis se na visoko naponski kabl u bl pa svetlis sve do bg-a...

na stranu zaebancija ali stvarno ove bezmozgile na vlasti izgleda da su dobile direktivu da naprave haos u zemlji radi predstojeceg rata na kosovu....

Њихова директива су кредити и презадуженост.Ништа не знају сем да узму кредите и њима попуњавају буџет уместо да улажу у привреду.Незамисливо и равно самоубиству.

Деру нас ови уз ЕУ, кожу нам гуле.Комерцијалне банке су постале зеленашке, камате високе као нигде у свету.И онда нам причају, то су улагања из иностранства.
 
ja da sam na tvom mestu otisao bi u republiku srpsku i tamo kupio paket cigara. das panduru posle 10 evra i on te pusti da prodjes.

sve je bolje nego da te tadic reketira i pljacka

Бих, да имам ауто (и пар стотина евра за мито)... :lol: ...мада и за аутомобиле кажеш да Бота рекетира ли рекетира... ја бих ондаК на твом месту бацила тај ауто на неку депонију... z:mrgreen: ;) :lol:
 
Не бре... :lol:

Моје цигарете су поскупеле 10 динара, а оне скупље (од мојих) цигарете и до 40 динара. z:)

Мада, "изгорех га" и са ових 10 динара... :zelenko:

Razumem ja tebe,ali ne razumes ti mene. Izgorela si ga koliko si lupila. Ni jedne cigare nisu poskupele za 40 dinara... z:hm:
 
Veće akcize na gorivo
21. januar 2010. | 01:05 -> 17:18 | Izvor: B92, Beta
Beograd -- Vlada Srbije povećala je danas akcize na naftne derivate i cigarete za 1,58 odsto, a akcize na alkoholna pića za 10,37 odsto.


Redovnim godišnjim usklađivanjem akcize za sve vrste benzina povećane su za 70 para, na 44,7 dinara po litru, za dizel gorivo za 47 para na 30,47 dinara po litru, a za tečni naftni gas sa 15 na 15,24 dinara po kilogramu, naveli su u Ministarstvu finansija Srbije.

Akciza za paklicu cigareta povećana je sa 17 na 17,25 dinara, dok je za cigare i cigarilose povećana sa 15,5 na 15,74 dinara po komadu.

Nakon redovnog usklađivanja, po stopi od 10,37 odsto, akciza za rakije od voća, grožđa, kao i specijalne rakije povećana je sa 79,35 na 87,58 dinara po litru, dok je akciza za rakije od žitarica i ostalih sirovina povećana sa 201,32 na 222,20 dinara po litru.

Akciza za žestoka alkoholna pića i likere povećana je sa 129,04 na 142,42 dinara po litru, a za niskoalkoholna pića sa 13,25 na 14,62 dinara.

Akciza za pivo povećana je sa 15 na 16,56 dinara po litru. Nove akcize primenjivaće se dan nakon objavljivanja u Službenom glasniku.

Akcize podižu cenu goriva

Napuniti rezervoar do vrha, danas u Srbiji postaje gotovo luksuz, jer je za tako nešto potrebno skoro 5 hiljada dinara.

Gorivo u Srbiji skuplje je nego bilo gde u regionu. Isto važi i za procenat koji u strukturi cene goriva ide državi kroz akcizu. Stopa iznosi nešto iznad 35 procenata, odnosno oko 36 dinara.

“Direktan uticaj cene goriva, odnosno promene maloprodajne cene na ukupnu inflaciju je 0,5. Svako imamo indirektan efekat budući da gorivo, uz kurs, značajno opredeljuje, odnosno to je ključna komponenta našeg standarda” ocenjuje za B92 Ivan Nikolić iz Ekonomskog instituta.

Za bojazan da će se veće akzice na gorivo preliti i na inflaciju, u ministarstvu finansija tvrde da nema mesta. Rekli su da nemaju vremena za izjave i objasnili da je povećanje akciza redovno usklađivanje sa inflacijom, kao i da će na cenu derivata uticati manje od dinar.

Građani kažu da im i to znači.

“U ovoj situaciji vlada traži izlaz tamo gde je najlakše. Zbog ovoga ljudi verovatno neće štrajkovati.”

“Koliko budem novaca imao toliko ću da se vozim. Mislim da je stvarno prevelika cena, marže neopravdano visoke. “

“Moram da radim i da vozim, nemam drugog izbora, Jel ta cena previše? Astronomska!”


Osim države, veća učešće u ceni derivta najavljuju i privatni vlasnici benzinskih pumpi.

Njihova zarada je, do sada bila fiksna, pet dinara po litri goriva. Sada najavljuju da će tražiti oko 10 procenata na maloprodajnu cenu. Bez toga, kažu, male pumpe koje nisu u prestonici će bankrotirati.
 

Back
Top