Tadic i Tomica smisli kako da smanje doktorima plate : Placace ih navodno "po ucinku"

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.460
eograd -- Ministar zdravlja Srbije Tomica Milosavljević izjavio je da 2011. godina mora biti godina u kojoj će biti promenjen način plaćanja zaposlenih u zdravstvu.

Milosavljević je rekao da je veliki izazov za tu oblast uvođenje plaćanja po učinku u domovima zdravlja i po dijagnostički srodnim grupama u bolnicama.

"Ovo je godina u kojoj mora da počne neobično važna promena načina finasiranja i oprezni sam optimista kad je o tome reč. Od nas će zavisiti koliko brzo i efikasno će to biti sprovedeno", kazao je ministar.

On je istakao da se prosečan rad mora plaćati prosečno, ono što je iznad proseka da se plati više, a ono što je ispod proseka da se plati manje.

Moramo naučiti da se svaki dinar u zdravstvu mora pošteno zaraditi, poručio je Milosavljević.

Prema njegovim rečima, razlike u plaćanju zaposlenih u zdravstvu biće u početku simbolične.

Predstavnici sindikata u zdravstvu, međutim, ocenjuju da je uvođenje sistema kapitacije - plaćanja po učinku, loša mera koja će se negativno odraziti na kvalitet usluge.

Oni su više puta tražili odlaganje uvođenja novog sistema plaćanja u zdravstvu i najavali sve oblike sindikalne borbe da to i postignu.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=01&dd=02&nav_category=12&nav_id=483282

A mogu da mislim kakvi ce uslovi da budu za ucinak

Ko pregleda danas 50 pacijanata 20.000 din platu

Ko pregleda 100 za dan 45.000 din platu

A ko pregleda 500 za dan 60.000 dinara platu :hahaha:


A mogu tek da mislim kakav ce biti kvalitet tog "lecenja" gde se pacijanti smenjuju kao na traci 2 min i aj cao . Vise necete moci da dodjete kod doktora i da vas on temeljno pregleda jer cete doktoru tako oduzimati bukvalno novac iz dzepa!

Vise nece biti punih cekaonica al ce zato kroz ordinacije pacijenti bukvalno protrcavati jer ce se svaki doktor truditi da za dan napravi sto veci broj pacijenata.

Ziveo Boris Tadic i njegovo ZUTO ZDRAVSTVO :super:

Kako je krenulo posle sledece "reforme" zdravstva donece propis po kojem MESARI menjaju doktore opste prakse :hahaha: :rotf: :super:
 
Ne znam kakve su uslove placanja trazili sindikati, ali ovo mi (na prvi pogled) deluje kao dobra vest.

Imas puno lenstina lekara, pogotovu doktorki, koje u ambulantama samo sede i piju kafu s pacijentima (koji im donesu jos ponesto) a druge zanemaruju. Za to vreme kolega se "ubija" od posla.

Inace, u pravu si. Treba biti oprezan sa normama, jer nijedan lekar nije automatt.
 
eograd -- Ministar zdravlja Srbije Tomica Milosavljević izjavio je da 2011. godina mora biti godina u kojoj će biti promenjen način plaćanja zaposlenih u zdravstvu.

Milosavljević je rekao da je veliki izazov za tu oblast uvođenje plaćanja po učinku u domovima zdravlja i po dijagnostički srodnim grupama u bolnicama.

"Ovo je godina u kojoj mora da počne neobično važna promena načina finasiranja i oprezni sam optimista kad je o tome reč. Od nas će zavisiti koliko brzo i efikasno će to biti sprovedeno", kazao je ministar.

On je istakao da se prosečan rad mora plaćati prosečno, ono što je iznad proseka da se plati više, a ono što je ispod proseka da se plati manje.

Moramo naučiti da se svaki dinar u zdravstvu mora pošteno zaraditi, poručio je Milosavljević.

Prema njegovim rečima, razlike u plaćanju zaposlenih u zdravstvu biće u početku simbolične.

Predstavnici sindikata u zdravstvu, međutim, ocenjuju da je uvođenje sistema kapitacije - plaćanja po učinku, loša mera koja će se negativno odraziti na kvalitet usluge.

Oni su više puta tražili odlaganje uvođenja novog sistema plaćanja u zdravstvu i najavali sve oblike sindikalne borbe da to i postignu.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=01&dd=02&nav_category=12&nav_id=483282

A mogu da mislim kakvi ce uslovi da budu za ucinak

Ko pregleda danas 50 pacijanata 20.000 din platu

Ko pregleda 100 za dan 45.000 din platu

A ko pregleda 500 za dan 60.000 dinara platu :hahaha:


A mogu tek da mislim kakav ce biti kvalitet tog "lecenja" gde se pacijanti smenjuju kao na traci 2 min i aj cao . Vise necete moci da dodjete kod doktora i da vas on temeljno pregleda jer cete doktoru tako oduzimati bukvalno novac iz dzepa!

Vise nece biti punih cekaonica al ce zato kroz ordinacije pacijenti bukvalno protrcavati jer ce se svaki doktor truditi da za dan napravi sto veci broj pacijenata.

Ziveo Boris Tadic i njegovo ZUTO ZDRAVSTVO :super:

Kako je krenulo posle sledece "reforme" zdravstva donece propis po kojem MESARI menjaju doktore opste prakse :hahaha: :rotf: :super:

Nije točno. Taj sistem postoji u Njemačkoj tzv fee for service. To znači da bi se plaćalo cijena x usluga. Ne znam dali bi vaš ministar uzeo kompletan sustav kako postoji u Njemačkoj.- liječnici opće prakse bi bili na taj način stimulirani da više rade. Manje kirurške zahvate(šivanje rana,odstranjenja madeža,bradavica i uraslih noktiju)bi oni radili. Dijagnostika:EKG,UTZ-tko ima,osnovni lab nalazi. Sve bi to mogli obaviti kod svog liječnika opće prakse. Na taj način bi se smanjilo opterećenje bolnica i pacijenti nebi često išli kod specijalista i tamo čekali u redovima. Dobra ideja
 
Ааа,зато господа иду пријеко и траже да их лече странци.
Колко брав, пардон друг доктор извар,пардон прегледа комата,толка и кинта.
Лијепо,ки некад, ударнички.
Другови који пребаце норму,зна се,сликовање са најљепшим.И плакета.
Плус љетовање у кампу десет дана за повлашћене.(другове чланове партије)
 
pa pratim sta se desava sa budzetom

u budzetu nece biti ni 60% para koliko su oni predvideli da bude

tako da su smanjenja plate neminovna

a posto bi se ljudi bunili tek tako da im smanje plate sami od sebe onda su im uveli ove fore placanja po ucinku da ne mogu da se bune

Cekaj Tihi,polako...Sad ozbiljno. Odakle ti ideja da ce SVIMA da smanje plate, to te pitam!
 
pa vrlo prosto

stavi ti za USLOV tvoje sadasnje plate broj pacijenata tj UCINAK KOJI NE MOZES DA ISPUNIS

na primer ko ja tebi da stavim kao uslov da skaces skok u dalj 8 metara ili trcis ispod 11 sekundi na 100 metara.

Nece moci, znaju se vec norme pojedinih vrsta lekara. Mozda se ovde misli samo na ambulante.
 
Pa nece moci ZA SVE.

Zna se koliko traje obican pregled kod lekara opste prakse, a koliko npr. neuroloski pregled.

ima da traje kolko tomica napise da traje.

svim lekarima ce da se smanje plate ja sam spreman da se kladim sad u sto evra sa kim god ko hoce

nekim manje nekima vise .mozda ce nekima i da se povecaju plate al ce vecini lekara da se smanje i tako ce tomica da smanji izdatke zdravstva na ime plata lekara
 
ima da traje kolko tomica napise da traje.

svim lekarima ce da se smanje plate ja sam spreman da se kladim sad u sto evra sa kim god ko hoce

nekim manje nekima vise .mozda ce nekima i da se povecaju plate al ce vecini lekara da se smanje i tako ce tomica da smanji izdatke zdravstva na ime plata lekara

Ma slazem se s tobom, samo se ne slazem da ce to biti za SVE.

Postoje norme, postoje udruzenja i komore lekara koje ce se suprotstaviti Tomicinoj samovolji, ako bas dotle i dodje.

Ali ono sto hocu da podvucem je da za neke i treba da se smanji plata,jer nista ne znaju,pacijenti ih nece i zato nista ne rade.
 

Back
Top