svetlosno biće - religijski bog okom kamere

Rabindrante 123,
Sa pozicije fizičkog sveta um je neuništiv. Privid da je oštećenjem mozga oštećen i um dolazi otud što svaki deo mozga ima odgovarajući lompatibilni deo uma sa kojim razmenjuje informacije.
Takođe, sa smrću fizičkog tela a samim tim i mozga um nije nestao niti može nestati. Jednostavno, mi kao jedino svesno biće, JA ili Duša, silaskom sa čisto transcedentzalnih nivoa ili čisto duhovnih svetova, dobijamo prvi omotač ili telo kojeg zovemo Mentalno telo ili Um. On ima više slojeva i podela, kako po nivoima ili svetovima na kojima pojedini delovi budu aktivirani tako i po funkcionalnosti. Jedan od delova uma jeste aktivan kada smo u fizičkom telu i zadužen je za prenos informacija između mozga i viših delova uma a ovi ka Biću odnosno Duši.
Povredom mozga, nekog dela ili celog mozga samo bude prekinut prenos ionformacija ka i od uma sa kojim je bio u kontaktu. To je detalj kojeg ovaj nazovi naučnik pokušava da objasni.
U svemu tome treba znati da deo uma zadužen za dnevnu aktivnost u ovom svetu za svesni prenos informacija kada nismo u stanju sna, kod ponovne inkarnacije bude ili zamenjen ili bude potpuno izbrisan da bi mogla osoba da nesmetano od početka gradi nova iskustva koja neće imati interakcije sa prethodnim.
Praktično um u celosti bude odbačen tek kada mi kao svesno biće, JA odnosno Duša, dosegnemo visoka stanja svesti i napustimo sve niže svetove koji pripadaju negativnom polu kreacije. Jer, mi kao JA (Duša) ne komuniciramo niti dobijamo informacije preko misli ili govora ili telepatije (ništa od toga nema na svetovima čiste svesti ili čisto duhovnim. Tamo jednostavno znamo u svakom trenutku ono što nam je potrebno i što želimo znati a što odgovara našem dosegnutom stanju svesti.
Mi kao JA odnosno Duša, nikada ne možemo biti bolesni nezavisno u kom svetui se nalazimo. >Ono što može biti "bolesno" sa određenim anomalijama ili blokadama jeste naše fizičko telo sa mozgom, naše Astralno telo koje je Emocionalno telo kao i naše Mentalno telo ili Um sa njegovim aberacijama.

Oni koji žele proučavati istinu mogu zaviriti u svoje ranije životre i otkriti da su sigurno imali bar nekoliko života u kojima su imali značajne nedostatke po operativnosti delova mozga. Jednostavno to su životi u kojima se takođe uči ili saznaje mnogo o samom životu nezavisno što mi iz pozicije dnevne svesti to nikako da shvatimo. Lično sam zavirio u jedan takav život u kojem je moja mogućnost komunikacije bila više nego poražavajuća. Sa svakim pokušajem da nešto kažem iz mene je izlazilo samo mucanje. Video sam da sam odlično razumeo druge, da sam mnoge stvari od njih bolje znao i razumeo ali kada bih pokušao da im objasnim jam bih samo mucao što je kod njih izazivalo podfrugljkiv smeh.
Ako bi neko pitao uopšte šta se pod milim Bogom uči u jednom takvom životu odgovoriću da se uči i nauči da druge slušamo i saslušamo ono što govore kako bi naša komunikacija bila uspešna. Jer, mi kao ljudi nemamo dovoljno dobro razvijenu osobinu da druge slušamno, ako uopšte i slušamo. Jedino što volimo to je da drugi slušaju naše prazno kloparanje uma pa čak i kada vidimo da oni drugi znaju nešto više i bolje od nas.


Ali ti "visi i nizi nivoi" su cista spekulacija. Na osnovu cega tvrdis da sam sa viseg nivoa sisao u ovaj nizi (koji uzgred pripada "negativnom polu kreacije") ?
Pogotovo kada svaka manipulacija u fizickom ima svoj odraz u duhovnom!

Uostalom koja bi bila svrha silaska sa jednog nivoa u drugi i onda vracanje nazad?! Besmisleno mucenje ...
 
Ali ti "visi i nizi nivoi" su cista spekulacija. Na osnovu cega tvrdis da sam sa viseg nivoa sisao u ovaj nizi (koji uzgred pripada "negativnom polu kreacije") ?
Pogotovo kada svaka manipulacija u fizickom ima svoj odraz u duhovnom!

Uostalom koja bi bila svrha silaska sa jednog nivoa u drugi i onda vracanje nazad?! Besmisleno mucenje ...
Nemoj da smaraš nego kupi taj Ključ života -imaš uptstvo kako da dostigneš te nivoe...
Meni,ko Bukovskom,leži ovaj yebeni nivo-lego mi ko budali šamar!:mrgreen::lol:
Msm-neću viši nivo...;)
 
Kaжеш "Slobodnog vremena imam na pretek".

Зар то није у контрадикцији са оним што јуче написа: " samo sam u prolazu... nemam ni želju niti vremena"

Мислим да заправо овако изгледа та скулптура од жељеза на којој радиш?

300px-Construction_Workers-1.jpg







Ozimane, evo ti par fotografija da ti pokažem šta ustvari radim ovdje. Ovdje je vječno ljeto.... :)



photo-31_zpsmr0xkmdf-1.jpg

b1480dc0-7fe9-45c1-830c-3d717d1a0d5a_zps-1.jpg

d6aa0235-7b3c-4d63-b79b-8de677536098_zps-1.jpg



Ovo i mnogo toga je kad ne radim...





eba4bd7a-c1f6-41fe-af8d-d78375dd9c3d_zps-1.jpg


Urme još nisu bile zrele... a sada sam ih već i pojeo... :)
 
A ovo je što radim:

Ovo je gipsani model od kojeg sam napravio kalup od silikonske gume i resina... bit' će izlivena u bronzi i kromirana... jedna pozlaćena.
66b01e76-de80-4520-a912-bd973d0286c9_zps5czv8xms.jpg



Ova skulptura je još u procesu, željezo...

6d1e90ec-c994-46bf-9d11-98a4298f77e2_zps-1.jpg

a44d6b15-2a9d-4b0d-8338-3ae8f9d956f4_zps-1.jpg



ista sculptura samo sa pomoćnikom koji radi za mene das se vidi stvarna veličina.
ad3e06cf-8da6-4633-a61d-d7830c2361b4_zps-1.jpg


detalj...
8fad043c-3af9-487d-8ed7-4a0b25d858dc_zps-1.jpg


još jedan detalj...
d3a113d9-7d9a-47e5-9905-76ce2d634086_zps-1.jpg


i još jedan...
3e3a9d1a-2543-441a-a0a3-2c78d1bac63f_zps-1.jpg


Kao što vidiš, da, radim na građevini... gradim... jeste, da, upregli me... hahaha...
 
Poslednja izmena:
A ovo je što radim:
Ovo je gipsani model od kojeg sam napravio kalup od silikonske gume i resina... bit' će izlivena u bronzi i kromirana... jedna pozlaćena.
Ova skulptura je još u procesu, željezo...
ista sculptura samo sa pomoćnikom koji radi za mene das se vidi stvarna veličina.
detalj...
još jedan detalj...
i još jedan...

Oвакве "скулптуре" раде се у 3D MARKU na kompjuteru копирањем реалног модела. Ово је обичан увећан приказ камиле. И нема везе са уметношћу. Представља обичан кич.

Чак и да си ти креатор тога, шта ти ту радиш када си једном направио модел на компјутеру? Јел говориш радницима , ову жицу савијте овако , а ову онако. Ону исечите овако а ову онако.

Kao što vidiš, da, radim na građevini... gradim... jeste, da, upregli me... hahaha...

Наравно да су те упрегли. Чак и да ствaрно радиш ово a на običnu грађевину, то је такође рад. Служење другом. То те чини робом а не господаром свог времена.

Ozimane, evo ti par fotografija da ti pokažem šta ustvari radim ovdje. Ovdje je vječno ljeto.... :)

Као што рекох не бих могао да боравим у земљи где религија није одвојена од државе. Исувише би ме иритирао такав заостали примитиван хабитат.

И на крају, која је поента уопште ових твојих дечјих транскционих игара типа: "Гледајте шта ја имам а ви немате".
Онај ко је задовољан оним што има, нема потребу да се тиме хвали пред онима који по његовој претпоставци то немају.

Сама та инфатилна потреба указује на твоју несигурност и незадовољство ониме где си и шта радиш, па покушаваш да то ублажиш инфатилним трансакционим играма.
 
Oвакве "скулптуре" раде се у 3D MARKU na kompjuteru копирањем реалног модела. Ово је обичан увећан приказ камиле. И нема везе са уметношћу. Представља обичан кич.

Чак и да си ти креатор тога, шта ти ту радиш када си једном направио модел на компјутеру? Јел говориш радницима , ову жицу савијте овако , а ову онако. Ону исечите овако а ову онако.

Kič? Hahaha. Sad si postao i likovni kritičar. Šta ti znaš o umjetnosti? NIŠTA.
Kroz ovaj atelje je prošlo mnoštvo umjetnika iz različitih zemalja svijeta kao i galerista i niko još nije ni pomislio o kiču... a gle, našao se Oziman da mi kaže kako je ovo kič. I ovo nema nikakve veze sa kompjuterom... sve radim iz glave, možeš reći spontano. Gipsani model nije napravljen kao model za ovu veću skulpturu već je to radna verzija za još veću skulpturu (10-12 metara visine) u bronzi i kromu. Skultura prije svega nije nikakva uvećana verzija kamile već se radi o kamili sa sedam grba, koja uopšte ne postoji do u mojoj glavi i predstavlja ujedinjene Emirate. A vidiš, to ti čak nisi ni vidio, niti pomislio da ova kamila nije postojeća... što znači da sam je napravio veoma uvjerljivo, zar ne. Hahahaha. kao i svi laici koji se zakače za ono što misle da vide tako i ti niti si mogao da vidiš o čemu se ovdje radi niti na koji način se stvara... idi... a ja sam se našao da baš tebi objašnjavam... hahaha...

I naravno da govorim radnicima kako da saviju šipke (10 mm radiusa) a ja ih ipak lično dovršavam. Naravno da ja moram da budem prisutan pri svakom varu, jer niko do ja ne zna kako to treba da izgleda... jer čak ne postoji niti crtež sa kojeg radim... hahaha... kakav kompjuter? Kada bih čitav plan napravio u kompjuteru onda ja više ne bih bio potreban a ako ja ne bih bio potreban niti prisutan ne bi se život mogao unijeti u željeznu strukturu... ovako, sve je spontano a ipak sve je poznato i živo.

I niko mene nije upregnuo ni u šta... ja sam došao kod njih, predložio im ideju, a oni su prihvatili... ti čovječe stvarno imaš pregoleme probleme u glavi....


Dakle, da se još jednom nasmijem... HAHAHAHA, nemaš veze moj ti... a nemaš ni pojma koliko veze ova kamila ima sa sredinom u kojoj radim. Ti si samo jedan zajedljivi mali mozak koji je zavidan svakome za sve što taj neko može da čini a ti ne možeš ili ne umiješ... nije ti lako... imam savjet za tebe... PROBUDI SE!
 
Kič? Hahaha. Sad si postao i likovni kritičar. Šta ti znaš o umjetnosti? NIŠTA.
Kroz ovaj atelje je prošlo mnoštvo umjetnika iz različitih zemalja svijeta kao i galerista i niko još nije ni pomislio o kiču... a gle, našao se Oziman da mi kaže kako je ovo kič.

Taj argumement ad populum ne значи ништа. To што мноштво пролази кроз нешто не значи да је то добро.

I ovo nema nikakve veze sa kompjuterom... sve radim iz glave, možeš reći spontano. Gipsani model nije napravljen kao model za ovu veću skulpturu već je to radna verzija za još veću skulpturu (10-12 metara visine) u bronzi i kromu. Skultura prije svega nije nikakva uvećana verzija kamile već se radi o kamili sa sedam grba, koja uopšte ne postoji do u mojoj glavi i predstavlja ujedinjene Emirate. A vidiš, to ti čak nisi ni vidio, niti pomislio da ova kamila nije postojeća... što znači da sam je napravio veoma uvjerljivo, zar ne. Hahahaha. kao i svi laici koji se zakače za ono što misle da vide tako i ti niti si mogao da vidiš o čemu se ovdje radi niti na koji način se stvara... idi... a ja sam se našao da baš tebi objašnjavam... hahaha...

I naravno da govorim radnicima kako da saviju šipke (10 mm radiusa) a ja ih ipak lično dovršavam. Naravno da ja moram da budem prisutan pri svakom varu, jer niko do ja ne zna kako to treba da izgleda... jer čak ne postoji niti crtež sa kojeg radim... hahaha... kakav kompjuter? Kada bih čitav plan napravio u kompjuteru onda ja više ne bih bio potreban a ako ja ne bih bio potreban niti prisutan ne bi se život mogao unijeti u željeznu strukturu... ovako, sve je spontano a ipak sve je poznato i živo.

Кажеш живот у скулптуру. Једини живот ове кaмиле који си приказао јесте окретање њене главе мало у страну.

Суштинa скулптуре је пре свега у радњи. Приказ плaтoновских метафизичких идеја искaзује се радњом а не једнoставним портретом, да тако кажемо.

Кaпираш?

Суштина је у радњи. У покрету приказаном и замзрзнутом у скулптури.

Evo ti recimo ovo kao priemer, kad очито треба да те учим о уметности:

3_horse_4_1-jpg.30454


Овде је приказан коњ, али не коњ као коњ него коњ у покрету, у акцији. И у тој акцији је суштина приказа његове метафизичке идеје.
Једино мртва природа говори обликом . Приказ виших ступњева објектиивације воље захтева покрет.

Схваташ ли сада зашто та товја камила није уметност већ кич.


Наравно. Не омаловажавам твој рад, само га назови правим именом а не уметношћу.
 
Sculptura koju ja pravim nikada nije imala za cilj da pokaže taj divlji pokret za koji ti smatraš da predstavlja 'životnost', naprotiv, za cilj ima jedan zaustavljeni momenat, gdje se pokret samo nagovještava a ono što treba da bude važno pri tom jeste igra oblika koji na sebe skreću pažnju (grbe, obline, krivine vrata itd). Te obline imaju višestruko značenje. Ne samo da predstavljaju grbe već i sugestiju duna, pokreta formacija pijeska na horizontu, koji čine jednu harmoničnu cjelinu. Život i životnost dakle, ne prestavljam u nekakvom naivnom zaustavljenom napregnutom pokretu životinje, već u njenom opuštenom i stabilnom stavu tijela koje služi kao baza ka kojoj se istinsko kretanje, kretanje krivina horizonta (prirode) dešava, i ostvaruje istinsku dinamiku. Noge su postavljene u solidnom, statičnom položaju, upravo da bi se dodao izraz sabilnosti a koncentracija prenijela na ono što želim reći....Jedini detalji koji iole prilaze nekakvoj prirodnosti kamile jesu glava, i stopala, koji su urađeni tako da dodaju utisku uvjerljivosti. Sve ostalo je uistinu geometrija...

Eto, malo predavanje za danas...
 
Циљ уметности јесте приказ идеја, у Платоновом смислу.

Али, како то може разумети неко ко не познаје Платoнову или Шопенхаурову филозофију? Никако.

Међутим, од уметника се то ни не тражи. Он како каже Шопенхауер:

otkriva najdublju sustinu sveta i tu najdublju mudrost izgovara jednim jezikom koji njegov razum ne shvata"
Artur Sopenhauer

За уметника говоре његова дела а не он. Ти видим тумачиш своја. Дајеш нека обајшњења. "Грба значи ово, глава оно."

Смешно.

Ово је форум, овде можеш писати шта хоћеш. Али се суздржи од таквих тумачења својих дела, ако хоћеш да те неко тамо где радиш узме озбиљно.
 
Циљ уметности јесте приказ идеја, у Платоновом смислу.

Али, како то може разумети неко ко не познаје Платoнову или Шопенхаурову филозофију? Никако.

Међутим, од уметника се то ни не тражи. Он како каже Шопенхауер:



За уметника говоре његова дела а не он. Ти видим тумачиш своја. Дајеш нека обајшњења. "Грба значи ово, глава оно."

Смешно.

Ово је форум, овде можеш писати шта хоћеш. Али се суздржи од таквих тумачења својих дела, ако хоћеш да те неко тамо где радиш узме озбиљно.



Moje djelo govori onima koji mogu da ga shvate. A shvataju ga mnogi koji ga vide. Moje objašnjenje u drugu ruku je moj dodatak ovom forumu, tebi koji si umislio da poznaješ istinu o svemu a nisi je ni dotakao do u knjigama, gdje ona NIJE. Mene uistinu shvataju veoma ozbiljno, toliko ozbiljno da mi plaćaju sve što tražim a prifit dijelimo. Ja se ne bunim, ja se ne žalim, a ne znam zašto se ti toliko brineš o meni. Naravno da kada završim djelo, kad bude postavljeno gdje će da bude, ja više neću govoriti o njemu... ono će samo za sebe imati svoju riječ. Ovdje, ja govorim, zato jer hoću, jer mogu i imam šta da kažem. Ti, u drugu ruku, to ne možeš. Ne možeš jer prvo, nisi umjetnik, drugo, nemaš predstavu o tome šta to znači umjetnost, treće, nikada nisi ni pokušao da nešto stvoriš... stoga, ja dakakao mogu jer tako i hoću da kažem ono što kažem jer sve stoji iza mene... i moje djelo i moja riječ... a ono što tebe najviše muči jeste da sam ja i umjetnik i prosvijetljen... stoga, ne samo da mogu da stvaram iz ideja koje dolaze iz izvora već znam i zašto i kako to činim, kako to čini Biće koje stvara realnost. Ali, ti govoriš iz zavisti, te mi nije čudo da ne možeš da sagledaš ništa drugo do ono što sam za sebe smatraš da je jedino ispravno.



За уметника говоре његова дела а не он. Ти видим тумачиш своја. Дајеш нека обајшњења. "Грба значи ово, глава оно."

Ja dajem objašnjenja na tvoja objašnjenja... jer si pokušao da daš nekakva isprazna natucanja za koja nemaš nikakve osnove. Ja sam ti dao samo jednu malu, kratku lekciju na šta treba da se usmjeriš dok gledaš... to će naravno biti ostavljeno na slobodu onima koji budu ispred same skulpture...


За уметника говоре његова дела а не он. Ти видим тумачиш своја. Дајеш нека обајшњења. "Грба значи ово, глава оно."

Смешно.

Smešan si ti sa svojim ubjeđenjima. Ispred moje skulpture stajat' će ljudi koji će već znati, bivajući u ovom okruženju, na šta će ih vizija navoditi... to ti ne možeš znati, jer niti si u neposrednom okruženju, ne prepoznaješ simboliku ičega što je predstavljeno jer ti je strana (nisi upoznat sa njom), niti znaš išta o kulturi posmatranja.
 
Poslednja izmena:
Ti koji jesi,nije ti loš onaj konj...Liči...
Samo sumnjam da je u tom velikom prostoru gde to praviš I klimatizovano...
Naime,sad je kod nas +38,a u Arabiji ybmumater ako nije+50...
Znaš kad bi im ja išta za ikakve pare šljakao tamo na +50?
Ni tad!
Od mene ,kao I od Drakčetamogu da dobiju za sada samo....:mrgreen:


Dragoljube,
Do nedavno sam radio unutar u radionici a onda sam skulpturu morao da iznesem napolje, zato radim isključivo noću. Danju spavam, sve je klimatizovano... kako si vidio imam i bazen za plivanje, kuvara, sobare, čistače i pomoćnike... Minimalna temperatura je oko 32 stepena celzijusa (preko noći)... ali za razliku od iste temperature u Srbiji recimo, ovdje je to kao da je 25 stepeni. Zašto? Zato što je vlažnost vazduha veoma mala te kad nema sunca nema ni osjećanja prevelike toplote, dok u vlažnim sredinama temperatura se uvećava zagrijavanjem vode u vazduhu... Po danu spavam, i radim ono što mogu da radim unutar prostorija...itd... ne brini... ja sam ovo izabrao sam od sebe i po sebi. Imate totalno pogrešnu viziju svega... ne čudi me, niste nikada bili ovdje, niti toliko dugo kao ja sada. Ovdje sam već 8 mjeseci... i sasvim sam u redu... a za pare... to ne brini... ne brinem ni ja. :)

- - - - - - - - - -

Ti koji jesi,nije ti loš onaj konj...Liči...

Izvini, zaboravih te pitati... na koga ti to moj konj liči???

- - - - - - - - - -

Idem, čekaju me radnici... hahaha
 
Али погледај само тај атеље. :)

Прашина, прљавштина и ђубре на све стране. Зарђао наковањ. Пресечено буре као посуда. :D

Sve za umetnost na +50...
Kad bih ja na Đavi tražio od Soldatovića ili Trleta da mi ovih dana nešto naprave na + 38 oterali bi me u pm (interesantno
kako su nervozni :mrgreen:) I to još da im tražim da vare podgradnju neke konjusine...:hahaha::mrgreen:
 

Back
Top