svetlosno biće - religijski bog okom kamere

Ljubo2

Domaćin
Poruka
4.586

Ne postoji na svetu ništa drugo, "vanzemaljsko", pa i "ovozemaljsko", toliko zagonetno i mislično, što ima sposobnost da stupi u komunikativni odnos sa čovekom i predstavi mu se kao "bog" do svetlosna bića, koja evo danas mogu da se vide i okom kamere, pa i golim okom.

Evo u kojeg i kakvog boga veruju vernici svih religija širom sveta, i zbog kojeg i kakvog boga vernici širom sveta već hiljadama godina se mrze , vrše masovne međusobne pokolje jer ne mogu da se slože oko toga ko je od njih "pravi" vernik a ko "nevenik", ili čiji bog je "pravi" bog, ačiji je "klrivi"?
 
Poslednja izmena:
Ма да. То је бог.
Тако су и пећински људи посмтрајући муње на небу закључили да је то бог.

Ради се о ткз. "лоптастим муњама". Оне нису добро проучене јер су веома ретке у природи. Ипак постоје разне теорије чак и експерименти .

Ево један

Узгред. Шта ће ова тема овде а не на форуму "Мистерије".
 
OZIMAN:

Ради се о ткз. "лоптастим муњама". Оне нису добро проучене јер су веома ретке у природи. Ипак постоје разне теорије чак и експерименти .

Govorim o «svetlosnim bićima» iz ličnog iskustva prisnog kontakta s njima koje sam imao u više navrata. I ne zanimaju me teorije o njima koje su izmišljali ljudi koji pojma nemaju o čemu se radi. Jedno je videti «loptastu munju» u daljini i ne znati o kakvom je fenomenu reč, a drugo je stajati pored nje i videti da se radi o visoko razvijenom, netelesnom, duhovnom biću ljudskog oblika, okruženom belom svetlošću i razgovarati s njim na čistom srpskom i dobiti razne informacije od njega. Recimo, informacije u vezi zakona po kojima postoji materija, život i priroda. Ili recimo, informacija o događajima koji trebaju tek da se dese i koji se kasnije nakon nekog vremena, nekad i posle nekoliko godina, zaista i dese. Uostalom, nisam jedini na svetu koji je to iskustvo imao. Lično poznajem još dvoje ljudi u Srbiji sa takvim iskustvom – jednog muškarca i jednu ženu. Prvi, je napisao knjigu prorčanske sadržine o tome pod naslovom «Tajne neba». Druga osoba je tvrdila da je ona lično jedno od «svetlosnih bića» rođeno u ljudskom telu, sa zadatkom da radi na osnivanju «Novog naroda», čije pojavljivanje u Srbiji je prorokovao Mitar Tarabić. Ova žena je čak i napisala i izdala knjigu o životu «svetlosnih bića» pod naslovom «Zvezdane staze». Imam i pročitao sam obe njihove knjige. One zagonetne krugove na žitnim poljima Engleske i u još nekim delovima sveta, napravila su «svetlosna bića». Ona su «geni» čovečanstva i celokupnog organskog života na Zemlji i staraju se o njegovom postepenom razvoju od samog njegovog nastanka. Slično kao što se zametak u jajetu pileta, koji nosi kompletnu informaciju o piletu, stara o pravilnom postepenom razvoju pileta u jajetu. Organska priroda na čelu sa čovekom je takođe jedan celovit organizam koji se još uvek nalazi u fazi razvoja. Zakoni i pravila nastanka i razvoja svih materijalnih formi u prirodi na svim nivoima su ista, bez obzira da li je reč o samo jednom atomu, jednom nebeskom telu, ćeliji, ljudskom telu, organskoj prirodi ili o celom svemiru. Bez informacije (znanja) o tome kako nešto treba da izgleda i kako može da se napravi i bez onoga («boga») koji tim znanjem raspolaže i ko treba praktično da ga realizuje, ništa nije moguće.

У сваком случају појава има везе са електрицитетом а не са боговима и анђелима..

Ozimane, osim elektriciteta u svemiru ničeg drugog nema i ceo svemir, od najmanje do najveće stvari, od elektriciteta je napravljen. Ako ne veruheš, pitaj Teslu! Tesla u svom intervjuju novinaru iz 1899 godine na jednom mestu kaže: «Sve je energija». Malo dalje na drugom mestu u istom intervjuu kaže: «Sve je elektricitet». Na trećem mestu kaže: «Sve je svetlost». Ja tome mogu da dodam još i ovo i kažem: «Sve je život i sve je svest».

Ево ти о лоптастим муњама на википедији.

To što u Vikipedijio o loptastim munjama piše je da se vidi kako o tom fenomenu mali Đokica razmišlja.

Узгред. Шта ће ова тема овде а не на форуму "Мистерије".

«Misterija» je kad nešto postoji, a ne znamo šta je, pa zbog toga o tome treba da se razgovara samo u okviru tema o «misterijama». Ali čim «misteriju» uspemo da objasnimo i razumemo, o njoj više nema smisla raspravljati u okviru tema o «misterijama», već u okviru nauke i filozofije. Uostalom, u središtu snimka "loptaste munje" koji sam gore dao lepo se vidi ljudska silueta. Ovaj snimak nije "misterija", već može da posluži kao naučni dokaz svega ovoga što sam ja sada u ovom postu o "svetlosnim bićima" rekao. Ima takvih i sličnih snimaka dosta. kao i ljudi koji poput mene raspolažu iskustvom neposrednog viđenja i kontakta sa svetlosnim bićima. Dakle, dolazi vreme "svetlosna bića" prestanu da budu "misterija" i postanu deo našeg svakodnenog iskustva. Ne samo iskustvo nekih pojedinaca, već svačije iskustvo. Onako kako to stoji u knjizi "Tajne neba" koju sam gore pomenuo, gde autor kaže (parafraziram) da su današnjenaše crkve potamnele i da će pravoslavna vera uskoro postati "živa vera", jer će se u naše crkve vratiti "živi bog". Naravno, autor misli na početak javnih i masovnih kontakata "svetlosnih bića"s ljudima. To će da se desi kad u Srbiji krene taj prorpokovani "Novi narod" - pokret za ujedinjenje sveta i stvaranje jedinstvenog ravnopravnog svetskog društvenog i ekonomskog poretka. To i jeste osnovna namera i cilj "svetlosnih bića", jer čovečanstvo je došlo do tog stupnja razvoja da i sa uspostavljanjem takvog svetskog društvenog i ekonomskog poretka može da se počne.
 
Poslednja izmena:
Za nas su neki od vanzemaljaca koji su prošli mnogo duži i obimniji tehnološki i duhovni razvoj sasvim u skladu
s našim religijskim pojmom "boga"...Uostalom,antropoloških dokaza i istorijskih i sadašnjih na pretek...Evo i ovaj
Paul...Ne vidim ja u tom nešto "božanstveno" već samo napredno i zadivljujuće...
 
Poslednja izmena:
OZIMAN:

Govorim o «svetlosnim bićima» iz ličnog iskustva prisnog kontakta s njima koje sam imao u više navrata. I ne zanimaju me teorije o njima koje su izmišljali ljudi koji pojma nemaju o čemu se radi. Jedno je videti «loptastu munju» u daljini i ne znati o kakvom je fenomenu reč, a drugo je stajati pored nje i videti da se radi o visoko razvijenom, netelesnom, duhovnom biću ljudskog oblika, okruženom belom svetlošću i razgovarati s njim na čistom srpskom i dobiti razne informacije od njega. Recimo, informacije u vezi zakona po kojima postoji materija, život i priroda. Ili recimo, informacija o događajima koji trebaju tek da se dese i koji se kasnije nakon nekog vremena, nekad i posle nekoliko godina, zaista i dese.
Uostalom, nisam jedini na svetu koji je to iskustvo imao. Lično poznajem još dvoje ljudi u Srbiji sa takvim iskustvom – jednog muškarca i jednu ženu. Prvi, je napisao knjigu prorčanske sadržine o tome pod naslovom «Tajne neba». Druga osoba je tvrdila da je ona lično jedno od «svetlosnih bića» rođeno u ljudskom telu, sa zadatkom da radi na osnivanju «Novog naroda», čije pojavljivanje u Srbiji je prorokovao Mitar Tarabić. Ova žena je čak i napisala i izdala knjigu o životu «svetlosnih bića» pod naslovom «Zvezdane staze». Imam i pročitao sam obe njihove knjige. One zagonetne krugove na žitnim poljima Engleske i u još nekim delovima sveta, napravila su «svetlosna bića». Ona su «geni» čovečanstva i celokupnog organskog života na Zemlji i staraju se o njegovom postepenom razvoju od samog njegovog nastanka. Slično kao što se zametak u jajetu pileta, koji nosi kompletnu informaciju o piletu, stara o pravilnom postepenom razvoju pileta u jajetu. Organska priroda na čelu sa čovekom je takođe jedan celovit organizam koji se još uvek nalazi u fazi razvoja. Zakoni i pravila nastanka i razvoja svih materijalnih formi u prirodi na svim nivoima su ista, bez obzira da li je reč o samo jednom atomu, jednom nebeskom telu, ćeliji, ljudskom telu, organskoj prirodi ili o celom svemiru. Bez informacije (znanja) o tome kako nešto treba da izgleda i kako može da se napravi i bez onoga («boga») koji tim znanjem raspolaže i ko treba praktično da ga realizuje, ništa nije moguće

Јел то она светлосна бића која су ти понудила моћ чињења чуда?

Nije mi jasno ko ozbiljan може даље разговарати са тобом после оваквих "исповести" Није ти ово нека Афричка забит па да људи верују у магове , вештице, пророчанства, и светлосна бића.

Пази само, човек дошао на форум "филозофија" са причом о изласку из тела, о сусрету са "духовним учитељем" који му је поставио питање да ли жели да чини чуда. А Љубо је то одбио jer "čuda" zaglupljuju ljude,Каже: "Rekao sam da želim da objasnim i razumem "čuda". I što sam tražio to sam i dobio - Zakon postojanja. "

Зато дакле Љубо не може да чини чуда.

Наравно на ово питање које сам му постаавио нисам добио одговор:

"Него, зар ниси могао од тог светлосног бића да ипак примиш моћ чињења чуда?

Замисли када би претворио воду у вино, излечио слепе и убоге, нахранио гладне, ходао по води и дизао из мртвих? Знаш ли какву би пажњу то привукло? То би био најзначајнији догађај у историји човечанства.
Догађај који би привукао пажњу свих и уздрмао темеље како садашњих религија тако и науке.
Па затим, када би тако скренуо пажњу на себе могао би лепо да проповедаш закон постојања и сви би га слушали и чули.

Овако остаје ти да лапрдаш по форумима.

Или, да се вратиш Аладиновој лампи и духу из боце и лепо кажеш. "Испао сам глуп што сам одбио моћ чињења чуда.Ако могу сада да га добијем."

«Misterija» je kad nešto postoji, a ne znamo šta je, pa zbog toga o tome treba da se razgovara samo u okviru tema o «misterijama». Ali čim «misteriju» uspemo da objasnimo i razumemo, o njoj više nema smisla raspravljati u okviru tema o «misterijama», već u okviru nauke i filozofije.

А ти си објаснио лоптасте муње у оквиру науке и филозофије. И то научно филозофско објашњење гласи да су лоптасте муње бог.

005952hg.jpg


Uostalom, u središtu snimka "loptaste munje" koji sam gore dao lepo se vidi ljudska silueta. Ovaj snimak nije "misterija", već može da posluži kao naučni dokaz svega ovoga što sam ja sada u ovom postu o "svetlosnim bićima" rekao.

Па да. Тај снимак је непобитан научни доказ.

Ima takvih i sličnih snimaka dosta. kao i ljudi koji poput mene raspolažu iskustvom neposrednog viđenja i kontakta sa svetlosnim bićima.

Има таквих по одређеним установама колико ти душа жели.

Dakle, dolazi vreme "svetlosna bića" prestanu da budu "misterija" i postanu deo našeg svakodnenog iskustva. Ne samo iskustvo nekih pojedinaca, već svačije iskustvo. Onako kako to stoji u knjizi "Tajne neba" koju sam gore pomenuo, gde autor kaže (parafraziram) da su današnjenaše crkve potamnele i da će pravoslavna vera uskoro postati "živa vera", jer će se u naše crkve vratiti "živi bog". Naravno, autor misli na početak javnih i masovnih kontakata "svetlosnih bića"s ljudima. To će da se desi kad u Srbiji krene taj prorpokovani "Novi narod" - pokret za ujedinjenje sveta i stvaranje jedinstvenog ravnopravnog svetskog društvenog i ekonomskog poretka. To i jeste osnovna namera i cilj "svetlosnih bića", jer čovečanstvo je došlo do tog stupnja razvoja da i sa uspostavljanjem takvog svetskog društvenog i ekonomskog poretka može da se počne.

Тешко. Јер као што рекох лоптасте муње су ретка атмосферска појава. Потребни су специфични услови да би се оне формирале. Тако да своје уобразиље и пројекције морате тражити негде другде.
 

OZIMANE;

neverovatno je koliko se ti već godinama, čak. - može se reći - i decenijama, upinješ da sebe na forumima filozofije prikažeš kao nekakvog velikog u umnog filozofa i naučnika. A koliko si proziran i šupalj svi mi to dobro znamo. Pa ne postaje se filozofom tako što se napamet nabuba i godinama ponavlja nekoliko fraza sumnjive vednosti koje su sročili tamo nekakvi levaci, koji su, isto kao i ti, umišljali da su filozofi.

I šta ti sada hoćeš – da nama pokažeš svoju visoku filozofsku mudrost i inteligenciju tako što ćeš da nam staviš na znanje da ti ne veruješ u postojanje vanzemaljskih bića i inteligencija jer za to naučni dokazi ne postoje? Pozivaš se na svetsku nauku i filozofiju i iza njih se zaklanjaš, kao da su oni nekakv veliki autoreitet za pitanja takve vrste. Pa oni ne umeju da objasne ni postojanje jednog običnog magarca na zelenoj livadi, a kamo li da dokažu i objasne postojanje jednog vanzemaljca i poreklo i suštinu «loptastih munja»

Uostalom svrha ovog mog topika i nije bila da pokrenem pitanje da li vanzemaljci postoje ili ne, ni da li ti u to veruješ ili ne, već da ukažem na činjenicu u vezi toga kako su nastale svetske religije i svetske relijske podele, netrpeljivosti, mržnje, religijski ratovi i mnoga druga zla koja svetske reliogije uzrokuju. Pogledaj dobro ponovo naslov teme i moj uvodni post i uveri se, jer to je paravo filozofsko pitanje - kako se desilo da se viđenju vanzemaljaca na zemlji pretvorilo u verovanje u bogove i kako su se iz toga izrodile svetske religije.
.
Dragoljub ovde ispravno shvata suštinu postavljene teme kada kaže da «bezbroj antropoloških i drugih istorijskih dokaza o postojanju vanzemaljaca postoji i da on u tome ne vidi ništa božensko, već samo «napredno i zadivljujuće». Pitanje je dakle, zašto smo vanzemaljce proglasili bogovima i od toga napravili glupe i po čovečanstvo pogubne i štetne svetske religije?.

A što se mene tiče, za mene Ozimanovo neverovanje u postojanje vanzemaljaca nije ni od kakvog značaja. Ono me ne može pokolebati da posumnjam u moja lična iskustva i kontakte sa njima. Dokaz o njihovom postojanju koji nudim je «Zakon postojanja» koji sam objavio i koji u sebi sadrži kompletno objašnjenje u vezi postojanja materije života i prirode. To su kompletni, iskustveno i logički proverljivi i prihvatljivi odgovori na pitanja na koja do danas ni jedan svetski filozof, naučnik ili teolog nije našao odgovor, a te odgovore i sva objašnjenja sam dobio upravo od vanzemaljaca. Evo ti verzija na srpskom - i prevod na engleski, ako dobro ne vladaš srpskim. Pročitaj to i obori i jedna stav koji tu stoji, ako možeš. Ako nisi u stanju, slobodno možeš da pozoveš sve svetske naučnike, filozofe i teologe u pomoć, s obzirom da voliš na njih da se pozovaš i iza njih da se zaklanjaš da bi tako samome sebi i svom egu udovoljio i povećao vrednost.

ZAKON POSTOJANJA
 
Poslednja izmena:
To su kompletni, iskustveno i logički proverljivi i prihvatljivi odgovori na pitanja na koja do danas ni jedan svetski filozof, naučnik ili teolog nije našao odgovor, a te odgovore i sva objašnjenja sam dobio upravo od vanzemaljaca.

Jesi ti to pogresno otkucao ili si izjavio da si odgovore na pitanja o sustini zivota i sveta dobio od vanzemaljaca?
 
Јел то она светлосна бића која су ти понудила моћ чињења чуда?

Nije mi jasno ko ozbiljan може даље разговарати са тобом после оваквих "исповести" Није ти ово нека Афричка забит па да људи верују у магове , вештице, пророчанства, и светлосна бића.
.
Krivo ti i ljubosmoran si što i ti nisi imao takav svet kao tvoju predstavu!
Kritikuješ mistiku i religiju,a idealizam koji smatra svet za sopstvene ideje ili predstave,koji ti ovde zastupaš,prvi
su izvor Hriščanstva i Islama...Nisi dosledan!
Ideje Boga ili Svetlosnog bića ili Kušljukikirisa su sasvim legitimne ideje moguće i pojavne kao"karika koja nedostaje"
svakog solipsizma! Eno ti Barkli uostalom...:mrgreen:
 
Pre tridesetak godina u Kanadi dok sam istraživao malo dublje po svim oblastima naletim na jednu mladu vidovitu devojku. Tačnije, imala je otvorno Duhovno ili Treće oko pa je mogla videti i one koji su u Astralnim telima. Na našem prvom susretu počela mi pričati da je videla Boga i da se njegovo telo presijavalo ili svetlucalo u svim mogućim bojama kao da je načinjeno od bezbroj zvazdica.

Svakako, poverovao sam da je videla ali sam znao da nije videla Boga već je videla nekoga ko je egzistirao na prvom narednom svetu i bio je u Astralnom ili Zvezdastom telu pa se zato tako i videlo. Nisam joj unosio ni sumnju niti opovrgavanje njenog iskustva kojeg nije razumela.

Najveća nevolja je što je ovaj svet i svi ostali iznad njega, prepun još čovekom neshvaćenih i ne spoznatih detalja kojih je u izobilju. Ipak, život u ovom našem svetu je mnoštvo raznovrsnih oblika života. Na višem svetu je takođe mnoštvo a koje je daleko veće od ovdašnjeg. Pa tek iznad Astralnog sveta.

U svemu tome ima mnogo zabune i još više nerazumevanja. Iako su zemlju posećivala bića sa drugih prostora tako da je moguće da su ih ljudi smatrali bogovima, ipak samo postojanje boga ili verovanje u Njegovo postojanje nije nastalo kao posledica susreta sa vanzemaljskim civilizacijama već je nastalo kao posledica Njegovog stvarnog postojanja. Religije nisu nastajale zbog vanzemaljaca i nisu raznovrsne i mnogobrojne ni iz kojih drugih razloga već iz jednog sasvim različitog.

Duhovni učitelji u raznim vremenima i podnebljima iznosili su učenja koja su bila prilagođena određenim stanjima svesti ljudi. Ta učenja su ostajala da budu fiksirana i zacementirana ne shvatajući da prava duhovna učenja uvek moraju biti sveža i čista i da uvek kao takva trebaju biti donešena direktno iz samog Centra postojanja. Tako mnoga zacementirana učenja su ostajala sa vremenom a ljudi ih prihvatali kao jednom zauvek datim.
Onaj ko prodre u suštinu svih učenja uvek može sagledati veličanstvenu srž koja je donosila iste suštinske pouke ali prilagođene auditorijumu.
Praktično nijedno biće sa Astralnog sveta nije u mogućnosti nikome da da ono osnovno i jedino neophodno a to je jedno visoko stanje svesti. Informacije u ovom ili bilo kom univerzumu ili o ma kom detalju egzistencije ili pak o prošlosti i budućnosti neće biti ništa značajne i praktično su to informacije koje ne nose nikakav posebni značaj. Uistinu sa tim saznanjima čovek malo proširi svoju svest ali to je tako malo da nije neophodno zadržavati se na tome.
Takođe pre 30 godina bila je jedna doktorka psihijatrije koja je tvrdila da je sasvim normalno kontaktirati bića sa Astralčnog sveta. Uistinu je moguće kontaktirati ih ali je jednako tačno da nije normalno kontaktirati ih izvan Astralnog sveta. Da jeste normalno onda bismo svi živeli u istoj ravni ili na istom nivou egzistencije. Ali, tendencija je da se ljudima od nauke i titule rado poveruje.

Nedavno sam imao kontrolni pregled kod žene kardiologa. Namerno sam dotakao snove u našem razgovoru. Počela ih je negirati ali kako nisam hteo popustiti nije imala kud već mi je ispričala jedan slučaj kojem je bila svedok. >Jednoga dana je došla jedna žena koja je tražila da joj se ultrazvučno pregledaju dojke jer joj je u snu rečeno da obavezno dođe na pregled jer u jednoj dojci ima začetak teške bolesti. Svakako ova doktorka nije poverovala ali je pregledala i otkrila je da je stvarno u levoj dojki imala začetak kancera. Zahvaljujući tome što je pacijentkinja poverovala svojim snovima sačuvala je svoj život od moguće prerane smrti.
Naravno ova doktorka je bila svedok istinitosti informacije dobivene u snu ali je ipak nastojala da odbaci temu o snovima kao nešto vredno za diskusiju. Naravno da je to učinila iz vlastitih razloga a koji su bili odbijanje da se suoči sa sobom ili zbog njene nespremnosti da se suoči sa dubljom istinom vlastitog života.

I pored rečenog, naša obaveza je da poštujemo pravo drugih da odbiju ići bliže istini. Zašto? Zato što iom to može nauditi i može ih psihološki smrviti.
Prihvatanje istine o životu je izuzetno zahtevno...
 
ZNATIŽELJNI:
Jesi ti to pogresno otkucao ili si izjavio da si odgovore na pitanja o sustini zivota i sveta dobio od vanzemaljaca?

Nisam pogrešno otkucao.

I da bude jasnije - nisam odgovore dobivao u vidu objava, tj. u vidu citata koje ja havtam i beležim u svesku, kao što je to slučaj kod mnogih drugih duhovnjaka i medija, već su to bila široka logička objašnjenja (predavanja) kao na fakultetu, koja ja mogu u potpunosti da razumem i u praksi proverim, tako da ta objašnjenja mogu na isti način ljudima da prenesem kao novu nauku (nauku o svesti) koju takođe svako može da razume i praktično proveri. I nije se tu radilo o mnoštuvu svetlosnih bića sa kojima sam kontaktirao, već samo o jednom svetlosnom biću koje je bilo moj predavač i učitelj. Ti moji vantelesni kontakti sa svetlosnim bićem trajali su povremeno punih petnaest godina - od početka 1980 do 25. maja 1995 - kada me je svetlosno biće obavestilo da je moje "školovanje" završeno. Čak sam u duhovnom svetu dobio i diplomu pod određenim brojem. "Zakon postojanja" koji sam napisao i objavio je moja slobodna interpretacija znanja kojeg sam primio od svetlosnog bića. Svaki stav koji tu stoji ja mogu na više različitih načina da objasnim. I naravno, ja ZNAM da "Zakon postojanja" JESTE "VEČITO EVANĐELJE" koje je sv, Jovan Bogoslov prorokovao u Otkrivenju, rečima: "I videh drugog amđela kako leti posred neba, imajući večito evanđelje, da ga objavi svim narodima sveta".

Znam da sve ovo vama zvuči neverovatno i mistično, čak i ludo, ali to je TO. Ja nemam potrebu ni na koji način bilo kome da dokazujem da to JESTE TO, jer samo poreklo znanja koje stoji u knjizi "Zakon postojanja" je potpuno nebitno. Bitno je samo ono što u Knjizi u vidu "večite Istine" u vezi postojanja materije, života i prirode, stoji napisano, koje je sasvim dovoljno da kao takvo samo sebe, kao "Večitu Istinu", može da brani i odbrani pred svetskom naučnom javnošću i elitom, jer sve što u "Zakonu postojanja" stoji, svetskim naučnicima, filozofima i intelektualcima već je poznato. Nedostajalo je samo kauzalna povezanost tih naučnih činjenica u smislenu logičku celinu sa značenjem jedinstvenog prirodnog zakona po kojem svemir postoji i po kojem se u svemiru sve dešava. Upravo onog "zakona popstojanja" za kojeg fizičari znaju da mora da postoji i za kojim odavno tragaju u želji da ga otkriju. Hoću da kažem to da su naučnicima sve kockice mozaika zvanog "Istina" odavno poznate i nalaze se pred njima, ali nikako do sada nisu uspevali da ih stave svaku na svoje mesto i vide pravi izgled veličanstvenost mozaika.

I još da kažem i ovo. Nije nikakvo čudo da neki čovek na ovakav način dođe do nekakvih novih znanja i otkrića. Sva znanja i velika svetska naučna otkrića su na ovakav način našem ovozemaljskom svetu data preko određenih ljudi. Tesla, na primer, do svih svojih znanja i otkriča iz oblasti elektronike je došao na isti način kao i ja. Razlika je samo u tome što sam ja svo vreme bio potpuno svestan porekla svojih znanja i ideja, a Tesla možda nije. Jer napredne ideje mogu od svetlosnih bića da stižu do naših umova i telepatski, tako da primalac ideje nije ni svestan njenog porekla, jer ideje koje se šalju telepatski u našem umu se pojavljuju na isti način kao i naše vlastite misli, tako da primalac telepatski poslate ideje ne može da zna da to nije njegova vlastita misao i ideja, već tuđa. I o ovome govorim iz vlastitog iskustva, jer mi je moj duhovni učitelj prakttično pokazao i objasnio.i to telepatsko slanje i primanje misli i ideja.
 
Poslednja izmena:
Krivo ti i ljubosmoran si što i ti nisi imao takav svet kao tvoju predstavu!
Kritikuješ mistiku i religiju,a idealizam koji smatra svet za sopstvene ideje ili predstave,koji ti ovde zastupaš,prvi
su izvor Hriščanstva i Islama...Nisi dosledan!
Ideje Boga ili Svetlosnog bića ili Kušljukikirisa su sasvim legitimne ideje moguće i pojavne kao"karika koja nedostaje"
svakog solipsizma! Eno ti Barkli uostalom...:mrgreen:

Ti onda ne znas da su upravo hriscanski mislioci najvise kritikovali idealizam, narocito nuzne, vecne ideje i to nije "izvor" hriscanstva i islama, to je pocetak zloupotrebe i hriscanstva i islama..a vrhunac zloupotrebe celokupne filosofske misli zavrsava ti se ovde na krstarici.. opet napominjem, treba razlikovati misticno, duhovno, religiozno, ti opet stavljas sve u isti kos... istina uticaj platonizma je bio veliki, ali te gluposti niko normalan danas ne prihvata, ne samo u filosofiji...nigde...ja sam izgleda poslednji koji se tim budalastinama mlatio posto on ocigledno nikad nece prestati, zato mogu tako da kazem...ali u pravu si za ljubo(s)moru...tebi ni iz dzepa ni u dzep, meni olaksavajuca okolnost jer sve sto oznaci kao istinito odma znam da je lazno...i obrnuto. Oholi i gordi covek moze biti samo alergican na istinu...pa eto orijentacije i to pre svakog skepticizma, vidis..nesto gde ti cak nije ni potreban skepticizam a znas sigurno da si u pravu.:mrgreen:
 
LOUISKRSTIĆ:

Na našem prvom susretu počela mi pričati da je videla Boga i da se njegovo telo presijavalo ili svetlucalo u svim mogućim bojama kao da je načinjeno od bezbroj zvezdica.

Da, svetlosna bića - ima ih bezbroj u svemiru - su ono što treba podrazumevati pod rečju i pojmom «bog». I svako od tih bića, kad mu se postavi pitanje: «ko si ti», odgovoriće «ja sam bog».

O čemu je reč?

Reč je o tome da, uistinu, sve što postoji je bog. Jer, ako imamo na umu da sem svesne materije ništa dugo ne postoji i da je je ona ta koja sama od sebe sve u svemiru stvara i ruši, to je jasno da osim svesne materije nikakav drugi bog, niti postoji, niti može da postoji. No, imajući na umu da se to građenje i rušenje svemira i svih pijedinačnih stvari u njemu, stalno cikličmo ponavlja, to imamo situaciju da materija tokom tog rušenja i građenja stalno se pretače kroz svoja tri prirodna stanja. U svakom od tih stanja ona se različito ponaša i u svakom od tih stanja ona je nešto drugo, tako da na kraju ispada da bog nije JEDAN, već TROJEDAN. Jedno od tih stanja je stanje mirovanja i odmaranja. To je stanje u kojem nema nikakvih materijalnih forme, dakle, stanje u kojem materijalnog svemira nema. Drugo stanje je kada svest/materija svemira počinje da se budi i evoluira, kad počinje da se napreže, kreće i radi, tj, gradi materijalni svemir i sve materijalne forme od kojih se svemir inače sastoji. Treće stanje počinje nakon potpuje izgradnje svemira, kada sve stvari i pojave dođu na svoje mesto. Tada dolazi do postepenog opuštanja svemira zbog premorenosti, kada sve počinje po malo da stari i na kraju se ceo svemir raspadne, u cilju ponovnom mirovanja i odmaranja.

No, sve ovo ne bi bilo moguće izvesti bez znanja (informacije-projekta) o svemiru i svim njegovim delovima i delićima i tome kako i kojim redosledom sve to treba da se gradi i teče. I nije moguće izvesti bez nosilaca svih tih znanja koji će da budu kreatori i graditelji svemira. Zato svemir tokom svog materijalnog postojanja uvek na kraju iza sebe ostavi «semenku», slično kao i svaka biljka ili životinja, na primer, sa celokupnim znanjem o sebi, čija je uloga da po tom znanju uvek iznova sadradi svemir i svaku materijalnu formu u njemu. I upravo u tome i jeste suština, smisao i simbolika hriščanskog verovanja u TROJEDNOST BOGA sa značenjem OCA, SINA i SVETOGA DUHA. Gde uvek imamo da je materijalni svemir uvek OTAC koji iza sebe, kada se umori i sruši, ostavlja svetlosna bića kao svoje sinove sa svim znanjem o svemiru, čija će dužnost da bude da posle odmaranja svemirske materijalne svesti od te iste materijalne svesti kreiraju novi svemir. I upravo zato svetlosna bića koja postoje u celom svemiru i koja grade svemir, danas imaju značenje BOGA OCA, jer ona su ta koja svemir grade. Ta svetlosna bića danas – to su zapravo ljudska bića, koja su živela kao ljudi za vreme postojanja onog prošlog svemira, kada su kroz svoje mnogobrojne inkarnacije učila sve u svemiru i u sebi sačuvala sva znanja o svemiru, da bi sada bila u stanju da sagrade novi svemir. I ona to sada i rade i zbog toga s punim pravom mogu da nazivaju sebe bogovima.

A kakva je uloga nas ljudskih bića danas u svemu tome? Naša uloga je to da učimo sve o sebi i svemiru, da bi na kraju, kada ovaj svemir ostari i sruši se, mi bili znalci i bogovi, kako bi bili u stanju da mi tada sagradimo isti ovakav svemir. Nas su sagradila svetlosna bića, isto kao i ceo svemir i ona su naši istinski stvoritelji, roditelji – OČEVI i UČITELJI, a mi smo njihove kćeri i sinovi. Zato Isus Hrist i jeste govorio o svetlosnom biću sa kojim je kontaktirao kao o svom BOGU-OCU. A u narednoj inkarnaciji svemira uloge će se izmeniti. Mi današnji ljudi ćemo da budemo bogovi stvoritelji, učitelji i OČEVI, a današnja svetlosna biće će da budu naši sinovi i kćeri koji će marati da uče sve ponovo ispočetka, da bi u narednoj imkarnaciji svemira oni ponovo bili BOGOVI-OČEVI, a mi njihove KĆERI I SINOVI.

A šta je «SVETI DUH» u svemu tome i kakva je njegova uloga? Sveti duh je svesna i živa materija od koje se sve gradi i sastoji – i materijalni svemir i organski život u njemu zajedno sa nama ljudskim i svetlosnim bićima u njemu. Jer uistinu samo ta živa i svesna materija postoji i ona je istinski BOG, a svetlosna bića i mi ljudi u svemiru smo samo materijalne forme, tj. fizičke manifestacije te materijalne svesti. Mi dakle, nismo istinski bogovi, već samo kreacije i manifestacije te materijalne svesti, koji se stalno ponavljamo tokom večitog, TROJEDNOG ponavljanja svemira. Kao materijalne, fizičke forme smo i stvorivi i propadljivi i zbog toga naša suština nisu naši materijalni oblici, već naša nestvoriva i neuništiva svesnost, koja se ogleda i ostvaruje uz pomoć naših večitih, nestvorivih i neuništivih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti – naprezanja, kretanja, opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja. Tih sedam sposobnosti su ZAKON POSTOJANJA. Kad bi i jedna od tih sedam sposobnosti nedostajala, postojanje ne bi bilo moguće. Tih sedam sposobnosti su suština svega. Sa ovim sposobnostima sve je moguće, a bez njih ništa.

Dakle, zapamtite, bog je SVE ŠTO POSTOJI. On je TROJEDAN, zato jer se večito pretače kroz svoja TRI prirodna stanja. Zato jer je to jedina mogućnost i ZAKON POSTOJANJA koji je uslovljen nužnošću večitog ponavljanja pomenutih sedam fizičkih i psihičkih radnji, koje nužno, večito, naizmenišno i kauzalno, kružno jedna iz druge proističu i tako se večito kružno ponavljaju. Te fizičke i psihičke radnje se uzajamno naizmenično i kružno uzrokuju i zato u svemiru ništa ne može da bude večito po načinu večitog trajanja, već isključivo po načinu večitog (TROJEDNOG) ponavljanja.
 
Ljubo,smem li jedno skromno pitanjce?
Šta ti je to:"svesna i živa materija"?
Ili još bolje:šta ti je "postojanje"?
Znaš,svaka zatvorena,univerzalna šema-doktrina mi deluje kao ringišpil bez ljudi!
A sad će Prvi maj i Kamenički park u kom se zavrti nekoliko ringišpila s dečurlijom i omladinom!
Trešti muziketina i vrište devojke i klinci s ringišpila!
 
Nisam pogrešno otkucao.

I da bude jasnije - nisam odgovore dobivao u vidu objava, tj. u vidu citata koje ja havtam i beležim u svesku, kao što je to slučaj kod mnogih drugih duhovnjaka i medija, već su to bila široka logička objašnjenja (predavanja) kao na fakultetu, koja ja mogu u potpunosti da razumem i u praksi proverim, tako da ta objašnjenja mogu na isti način ljudima da prenesem kao novu nauku (nauku o svesti) koju takođe svako može da razume i praktično proveri. I nije se tu radilo o mnoštuvu svetlosnih bića sa kojima sam kontaktirao, već samo o jednom svetlosnom biću koje je bilo moj predavač i učitelj. Ti moji vantelesni kontakti sa svetlosnim bićem trajali su povremeno punih petnaest godina - od početka 1980 do 25. maja 1995 - kada me je svetlosno biće obavestilo da je moje "školovanje" završeno. Čak sam u duhovnom svetu dobio i diplomu pod određenim brojem. "Zakon postojanja" koji sam napisao i objavio je moja slobodna interpretacija znanja kojeg sam primio od svetlosnog bića. Svaki stav koji tu stoji ja mogu na više različitih načina da objasnim. I naravno, ja ZNAM da "Zakon postojanja" JESTE "VEČITO EVANĐELJE" koje je sv, Jovan Bogoslov prorokovao u Otkrivenju, rečima: "I videh drugog amđela kako leti posred neba, imajući večito evanđelje, da ga objavi svim narodima sveta".

Znam da sve ovo vama zvuči neverovatno i mistično, čak i ludo, ali to je TO. Ja nemam potrebu ni na koji način bilo kome da dokazujem da to JESTE TO

Да. да. Био си на предавањима код светлосног бића 15 година. и на крају добио диплому под одређеним бројем.

Такође је о теби писано у библији.

"Egotizam (latinski: ego - ja), stanje prevelike samovažnosti, sebeljublje. Označava uzdizanje sebe, naročito u govorenju i pisanju. Izraz srodan reči egocentričnost - promatranje svega iz svoje perspektive. Obeležaju ga psihološki kompleksi: kompleks više vrednosti, mesijanski kompleks i kompleks Boga. Poznate osobe s božjim kompleksom su Napoleon Bonaparte i Micuo Matajoši.
Oblik blizak egocentrizmu primjećuje se kod osoba koje su "vrlo važne" i u početku mogu zaista nešto i napraviti jer su vrlo vjerojatno vođene altruističkim idejama no nakon nekog vremena si pripisuju raznorazne "povlastice", "čuda", ali i "zasluge" bilo da su ih stvarno napravili ili da zadrže svoj status. Takve osobe jako boli pad i vrlo vjerojatno pate od teških depresivnih stanja. Ako su takva stanja još popračena raznoraznim izmišljenim formama mogu puknuti skroz. Nerijetko, zbog nerazumjevanja završavaju na težim narkoticima i alkoholu ili pak u mentalnim ustanovama....
Misionari (svih vjerskih zajednica) kao i karizmatici često imaju ovaj kompleks izražen. Nerijetko mnogo jače nego kod nekoga drugoga.
Na raznim forumima diljem interneta ih možemo naći, no večinom se zadržavaju na području religioznosti što je i razumljivo...
Recimo poznat je N. Bonaparte sa ovim kompleksom, a uz karizmatičnost svoje ličnosti napravio je ono sve što danas znamo o njemu. Po mom mišljenju tu bi se mogao uvrstiti Neron kao i još neki rimski carevi. Mislim da je među njima i Isus ali i neke druge vjerske vođe i oformitelji raznoraznih vjerskih zajednica. Ima ih i danas. Samo kao primjer...D. Icke no taj ima još nekih drugih problema (ima cijelo jato ptića u glavi).... zatim raznorazni karizmatici (od karizmatika smatram da imaju problema sa masijanskim kompleksom njih 99.999%). Takvi mogu biti ekstremno opasni te povesti na desetke ili stotine ljudi u smrt ili pak poticati na ekstremisitčke akcije (vidi Al'Qaida; Osama bin Laden)(Jim Jones) .....
Ima takvih i u politici (kod nas pogotovo)...
Naravno osobe sa mesijanskim kompleksom vam NE MOGU pomoći jer u ostalom, ne mogu pomoći ni sebi."

zivi-mesija.jpg

Знаш ли колико у свету има вас "месија" . Милиони. Јер сматра се да чак 10 посто људи имају у себи неки облик тог комплекса. Неко више неко мање.
 
Poslednja izmena:
DRAGOLJUB:
Ljubo,smem li jedno skromno pitanjce?
Šta ti je to:"svesna i živa materija"?
Ili još bolje:šta ti je "postojanje"?

Zar još nisi pročitao Zakon postojanja?

"Živa i svesna materija" i "postojanje" su reči koje označavaju jedan i isti pojam. Taj pojam je u nauci označen rečju "energija". Tesla je taj pojam nazvao još i rečju "elektricitet" svojom tvrdnjom da je sve elektricitet, Takođe i sa rečju "svetlost" tvrdeći istovremeno da je sve svetlost. To je ono što se u filozofiji označava rečju "bitak".

Kod svih ovih izraza problem je to što niko ne zna suštinu pojma koji je označen ovim rečima. Niti naučnici znaju da objasne šta je "energija", niti filozofi znaju da objasne "bitak", niti je Tesla znao da objasni šta je "elektricitet", odnosno "svetlost". Tek u Zakonu postojanja je sve to do kraja objašnjeno. Dakle, "energija", "bitak", "elektricitet" i "svetlost" su samo različiti nazivi one jedine tvari koja POSTOJI, od uvek i zauvek, koja je nestvoriva i neuništiva, koja uvek iznova od sebe same sve gradi i sve ruši, koja se beskonačmo i večito pretače iz jednog oblika u drugi i iz jednog stanja u drugo. I to sve uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, koje nikada, ni na koji način, ne mogu, ni da se stvore, ni izgube. Iz iskustva sebe samih kao energetsko-materijalnih bića, znamo da su tih sedam sposobnosti - naprezanje, kretanje, opažanje, osećanje, pamćenje, mišljenje i razumevanje - osnovni faktori i sposobnosti naše svesti. Odnosno, faktori i sposobnosti energije, odnosno materije koja naše telo kao organizaciju svog kretanbja i rada gradi. Ovde je važno da se shvati da ove fizičke i psihičke sposobnosti nisu sposobnosti ljudskog tela kao organizma, jer ljudsko telo nema značenje postojanja. Značenje postojanja ima samo energija/materija koja naša tela gradi, koja je postojala i pre naših tela i koja ostaje da postoji i posle kada se naša tela raspadnu. Ovo je važno da se zna zbog toga da ne bi pomislili da su ljudi svesna bića i da su fizičke i psihičke sposobnosti svojstvene samo čoveku i da one nestaju sa smrću i raspadom čovekovog tela. Ne, to nije tačno. Ove fizičke i psihičke sposobnosti su svojstvo sveukupne energije/materije koja postoji i od koje je sagrađen svemir i po ovim sposobnostima, koje su njena suština, energija/materija je večito živa i svesna i upravo ta svesnost je njena prava i večita priroda i suština. To podrazumeva, kad koristimo reči "nergija", "materija", "bitak", "elektricitet", i "svetlost", da se tu uvek radi o živoj i svesnoj, duhovnoj, prirodnoj sili i pojavi, koja postoji sama po sebi uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, koje su ZAKON i suština svakog postojanja. I sve što je u svemiru napravljeno od te žive i svesne materije, takođe je živo i svesno.

E, sada, kad je reč o čovekovom preživljavanju posle raspada i smrti tela, to preživljavanje se zasniva na činjenici da istinski čovek, tj, nosilac čovekove svesti, je ono elektro magnetno polje koje obavija i prožima telo, pomoću kojega radi čovekov mozak i nervni sistem. To elektromagnetno polje je čista "energija", tj. čista svest", koja se ne sastoji ni od čega drugog, do od sebe same i svojih nestvorivih i neuništivih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti. Po ovim sposobnostiča čovek je uvek živ i svestan, bez obzira da li je vezan za ljudsko telo, mozak, čula i nervni sistem ili se da se nalazi potpuno odvojen od tela. I kad je odvojen od tela, mozga i čula, to elektromagnetno polje zadržava sve svoje fizičke i psihičke sposobnosti, tj. i dalje ima sposobnost da opaža svet oko sebi, oseća, pamti, misli i da razumeva. Takođe i da se kreće. Ili još bolje leti prostorom kao grudva bele svetlosti. Onako kao što se to vidi na onim YouTube snimcima koje sam gore dao da sepogledaju.
 
Ljubo,
svako ima prava gledati na život iz svog shvatanja bez da mu izvlačimo tepih ispod nogu, pa ipak, istina je daleko drugačija. Svako je gospodar svog mikro univerzuma ili možemo reći svako je bog u svom mikro univerzumu. Ali, to je daleko od toga da je svako bog ili da iko od nas može postati jedno sa Bogom.
Iz Indije dolaze mnoga učenja jer ih tamo svako selo ima posebnim i specifičnim. Drugačije rečeno, tamo svako selo ima svoju religiju.
Jeste da imaju verovanje u reinkarnaciju ali čak ni to ne shvataju na ispravan način tako da osobe sa ovih prostora trebaju biti krajnje obazrive kod prihvatanja njihovih učenja - otići će iz jedne u drugu krajnost.
Praktično, čovek je duhovno biće, Duša, koja još ovde u životu uči da živi u skladu sa svojim postulatima bez da zavisi od pravila, shvatanja i postulata drugih ljudi. Kako bi rekli Hindusi, "uči da bude bog u svom mikrouniverzumu". Najvažnije je da sva lična pravila i zakoni moraju biti u skladu sa jedinstvenim zakonima koja je postavio Kreator ili TO (Biće) ili Bog, kako ga mi zovemo......
Čovek kao Duša može dosegnuti najviše jedinstvio svesti sa suštinom života a to je Sveti Duh ili Logos odnosno REČ Boga.
..................................................
Dragoljub69,
osnovni cilj spoznaje sebe i Boga jeste da čovek iskustveno zna a ne da veruje. Golo verovanje ne daje podlogu niti vodi ekspanziji svesti iako je verovanje (tačnije poverenje) neophodno i na putu svesne spoznaje i Sebe i Kreatora (TO). Tada i samo tada nema straha od smrti zato što osoba tada putuje svim višim svetovima još za života u ovom svetu.
Ipak, to ne znači da pojedinac treba da priziva smrt. Praktično se smrti boje oni ljudi koji se boje života nezavisno da li su ili nisu vernici ....
Onaj ko prilazi religiji ili traženju svrhe životu zbog straha od smrti verovatnoća je da neće daleko odmaći...
 
OZIMANE,
Neverovatno koliko si uporan u tome da obezvrediš mene i sva ova moja kazivanja. Želiš da sve ovo moje potisneš u drugi plan a Šopenhauera i ono njegovo "svet je moja predstava" zadržiš u žiži interesovanja i pažnje. Dobro, reci mi od kavog je, za svet i svetsku filozofiju, značaja ta Šopenhauerova frljoka, sročena u rečenici "svet je moja predstava"? da to tako nazovem. Da li nam to - "svet je moja predstava" - otkriva bilo kave ittne u vezi postojanja materije, života i prirode. Ili, naprotiv, sa saznanjem da je "svet moja predstava" ostajemo iste neznalice, ako ne i veće, nego smo bili pre što smo to od Šopenhauera saznali.

Sa ovim želim da kažem to da ti, Ozimane, nemaš sposobnost da u nauci i filozofiji razabereš vredno od nevrednog. Ti samo, bez dubljeg razumevanja stvari učiš napamet, i to samo ono što je u filozofiji i naci neko već pre tebe priznao kao valjano i učeno, da bi ti sada time okitio, sa namerom kako bi drugi koji te slušaju pomislili da si ti sam pametan i učen. Daleko od toga, Ozimane. Nemoj da se kitiš tuđim perjem. Daj nešto svoje smisli i ponudi svetu i time nas zadivi. A ne tamo nekakvom bezveznim i ofucanim Šopenhauervom frazom "Svet je moja predstava"!.

A što se mene tiče,. ja se ne kitim tuđim perjem. Ja priznajem da Zakon postojanja nije moje delo, ni kazivanje, već viših od mene sila i inteligencija.

A to što želiš da me nabediš da sam sebi umislio da sam mesija - daleko od toga. Više puta na ovom forumu sam objasnio da nikada ljudi ne vladaju svetom, već ideje. I ako ovde ikada bude ikavih mesijanskih promena, one se neće desiti zahvaljujući meni, već opet "zakonu postojanja". Koji, kao što rekoh, nije moje znanje, ni delo, već "BOŽIJE". I ako nešto imaš protiv Zakona postojanja, nemoj meni da se žališ. Žali se bogu". A ako ne veruješ da bog postoji jer "to naučno nije dokazano", jer boga još niti i jedan naučnik nije uspeo da uhvati za rep i strpa u laboratoriju i ispita, niti ga je Šopenhauer uspeo da objasni u svojoj "predstavi sveta", onda ti drugo ne preostaje, već sedi i plači..

Živeo ti meni!
 
Da, Ljubo,
ne zaboravi da energija koja je u stalnom toku kroz tela čoveka nije ono što mi jesmo niti je nosioc svesti koja mi jesmo. Materija i energija su sa našim telima da bi ih održavali i činili funkcionalnim za našu upotrebi. Mi kao svest ili kao duihovno biće, Duša, dolazimo u ta tela i napustamo ih kada odlsuže svoje i kada mi završimo svoje bivanje ovde posle planiranog perioda.
Ta cvetlosna bića imaju u zadatak da daju po neko zrno istine samo da bi zaveli a nikako da daju istinu jer je i sama nemaju. Onaj ko ima i zna istinu taj nikada neće i ne može davati ništa drugo osim istine.
Ne moraš ići dalje, pogledaj učenja Sokrata, Zaratustre, Isusa, Sv. Pavla i mnogih njima sličnih. Niko od njih nije mlatio praznu slamu da objašnjava kreaciju nižih svetova i način njihovog funkcionisanja.
Ako ti sam nisi u mogućnosti da se vineš u više svetove i čak u same čiste duhovne svetove da saznaš da sama Svetlost ne može dati ništa već da su Svetlost i Zvuk zajedno neophodni da kreiraju onda golo predavanje ne vredi ništa. Mi kao duhovna bića moramo znati iz prve ruke da bi znanje stvarno bilo znanje.
Zato postoji zlatno pravilo, "Okani se svih onih koji nude saznanja a da ih nisi pitao."
Jednini onaj koji može dati svest nikada neće davati beskonačne teorije već će ti pokazati samo put i način kako da i sam spoznaš Istinu vlastitim naporima.
Sve što piše u knigama ili drugi ispričaju je potpuno nebitno i gotovo beskorisno dok tvoja noga ne stupi na tlo najviših nivoa svesti, u čisto duhovne svetove gde si i kreiran. Tada se dobija neintelektualno znanje ili, kako obično kažem, znanje bez znanja. Znanje koje dolazi iz vlastite suštine a ne spolja od bilo kakvih bića pa makar bili to i filozofi.

Uh, uh, uh, tek sada detaljnije pročitah ono što si pisao.
Da, da, sve to ne služi ničemu osim da se na kraju shvati da je neko išao žedan preko vode.
Kada osoba dobija pravu duhopvnu hranu onda iznutra zna, ne svojim umom, i to unutarnje znanje čini osobu srećnom, odgovornom, ispunjenom, nesebičnom i to unutarnje znanje da je razumevanje. Sve to je izostajalo uvek kada se servira predavanje. Na unutarnjim svetovima imaš na hiljade teorija, i religija koje vrbuju jednako snažno i mnogo bolje ljude koji noću idu naviše da bi širila svoje torije poput J.S.
Kqakve diplome kakvi bakrači. Diplome su ljudska besmislica i ovde u svetu. To su poput odličja i filmu "Čarobnjak iz Oza" da slabima daju samopouzdanje verujući da sa time nešto više vrede.
Kda neko poručuje da zna odgovore da reši probleme ovoga sveta poput onoga sa slike koju je priložio Oziman, jeste najbolji znak da je osoba prodala svoju slobodu jer ništa nezna o životu. Pa taj čovek nezna da reši vlastite probleme a on juri da drugima nudi odgovore na svetske probleme.
Rešenje svih svetskih problema leži u jednoj rečenici:
"Ako želite mir u ovom svetu onda svet oko sebe ostavite na miru."
Ništa više i ništa manje.

No, dugujem ti izvinjenje za ovaj komentar budući da imaš prava prihvatati što god poželiš jer je to sastavni deo tvojih potreba a možda i tvoje misije u ovom svetu. Mi jednu polovinu mnogih života provedemo vukući svet u pomor a drugu polovinu gurajući ga da izraste. Takvi smo svi mi nezavisno šta trenutno pričamo i radimo.
Živeli.
 
Poslednja izmena:
LUISE,
kod mene se ne radi o verovanju u boga. Ja sam ateista od uvek bio. Nikakve religije i ničija učenja u vezi boga nikada nisam čitao, niti me uopšte zanimaju. Radi se samo o mom ličnom iskustvu i kontaktu s bogom, mene kao ateioste, koji sam ovde opisao. Ja to moje iskustvo nikome ne nudim kao neprikosnovenu istinu. A i kad bih nudio to nikome ne bi moglo da bude ni od kakve koristi.. To sam uzgred ispričao ovde na ovom forumu, samo kao, možda, jedno zanimljivo duhovno iskustvbo i doživljaj. Ono što ja nudim je "zakon postojanja" - logički razumljivo i iskustveno proverljivo objašnjenje postojanja materije, života i prirode i to je sve. To je ono kojem ni jedan naučnik, filozof ili teolog sveta nikada neće moći ni pero odbiti. I to je jedino bitno.
 
kad se 3 misticara pokace pocinje (zlo)volja i predstava.

Немој мене да сврставаш у исти кош са овим пророкованим "месијама".

Ти заправо спадаш у њихово друштво заједно са осталим млатитељима празних појмова. Нема велике разлике.
 
Немој мене да сврставаш у исти кош са овим пророкованим "месијама".

Ти заправо спадаш у њихово друштво заједно са осталим млатитељима празних појмова. Нема велике разлике.

Pa u pravu si da ne treba da te svrstavam sa njima...ti nisi psihicki normalna osoba..slobodno mogu reci otelotvorenje zla. To je ono sto jesi i to je razlika. A posto ne mozes da u tom postu o mesijanstvu prepoznas svoj duhovni sklop i duhovno slepilo, taj duhovni egocentrizam koji promovises potpuno je jasno da ti nista ne mozes da razumes, pogotovo ne ozbiljnu filosofiju. Mozes jedino da trunes u zavisti, ljubomori, zlobi, teseci se da si "energija".
 

Back
Top