Svet bez religija i verskih organizacija?

JER JE UPRAVO RELIGIJA NAJVECI PROTIVNIK DUHOVNOSTI.

Religija je upravo duhovnost. Filozofija se bavi pojmovima Boga,duse,religijom...po tvojoj logici i filozofija je isto ''protivnik duhovnosti'' ....smesan si lol
Atezima je upravo najveci neprijatelj duhovnosti, jer priznaje samo culno svet, kao sto hogarus rece Bog ne postoji jer ne moze da se vidi HAHAHAHAAH
 
Religija je upravo duhovnost. Filozofija se bavi pojmovima Boga,duse,religijom...po tvojoj logici i filozofija je isto ''protivnik duhovnosti'' ....smesan si lol
Atezima je upravo najveci neprijatelj duhovnosti, jer priznaje samo culno svet, kao sto hogarus rece Bog ne postoji jer ne moze da se vidi HAHAHAHAAH

Utah,Bog je protiv organizovane Biznis-religije,on je za Versku religiju,a to je ono sto treba da nas okrene njemu,a ne denominacije i kojekakva "cuda".
 
JER JE UPRAVO RELIGIJA NAJVECI PROTIVNIK DUHOVNOSTI.

Ако се под религијом подразумева организована религија, онда то јесте тако. Ова је "превазиђена" још од кад је Буда рекао:
Напор чиниш сам, савршени само указује на пут.
или
Сам се чистиш, сам се каљаш, нико никад никог не прочисти.

Људи ипак воле да им се сажваће. Алас, и око Буде су направили организовану религију...
А о културолошким бенефитима би се могло разговарати, у пакету са свим ратовима око религија.
 
Zamislite svet gde nema religija i verskih organizacija.
Gde svako veruje u sta zeli bez da javno iznosi svoju veru!
Da niko ne dosadjuje drugome u sta treba da veruje ili da govori nekome da je na pogresnom putu!
Da svaki pojedinac vidi Boga u svakome i da mu tako sluzi...

IMAGINE!

IDEJA POSTOJI, IDEJA ZIVI!

Sta vi mislite o tome?

Problem nisu religije (bar vecina) nego ljudi koji u ovom slucaju koriste religiju da iskale svoje frustracije. Da nema religija oni bi nasli nesto drugo. Danas 99% ljudi uopste ni ne zive kako te religije zapovedaju. Da mi zivimo kako Hriscanstvo zapoveda ratova nikada ne bi ni bilo. Glavne zapovesti i poruke Hristove se zaboravljaju, a neke nevazne stvari se stavljaju u prvi plan. Vazno je da se pokusa ziveti kako je Hrist propovedao, a da li je on Boziji sin ili nije to je nevazno. Hristov cilj je bio da promene svet i napravi ga boljim za sve nas. Hrist je kritikovao one svestenike koji su se u njegovo doba bogatili, a mi sada treba da postujemo svestenike koje rade te iste stvari. Ovde je najvaznija ideologija koje hriscanstvo propoveda, a ne da se "kao brani" vera sa cinovima koji se kose sa ucenjima te iste vere.

Da ponovim, ovde nisu problem religije vec ljudi koji ih zloupotrebljuju.
 
Problem nisu religije (bar vecina) nego ljudi koji u ovom slucaju koriste religiju da iskale svoje frustracije. Da nema religija oni bi nasli nesto drugo. Danas 99% ljudi uopste ni ne zive kako te religije zapovedaju. Da mi zivimo kako Hriscanstvo zapoveda ratova nikada ne bi ni bilo. Glavne zapovesti i poruke Hristove se zaboravljaju, a neke nevazne stvari se stavljaju u prvi plan. Vazno je da se pokusa ziveti kako je Hrist propovedao, a da li je on Boziji sin ili nije to je nevazno. Hristov cilj je bio da promene svet i napravi ga boljim za sve nas. Hrist je kritikovao one svestenike koji su se u njegovo doba bogatili, a mi sada treba da postujemo svestenike koje rade te iste stvari. Ovde je najvaznija ideologija koje hriscanstvo propoveda, a ne da se "kao brani" vera sa cinovima koji se kose sa ucenjima te iste vere.

Da ponovim, ovde nisu problem religije vec ljudi koji ih zloupotrebljuju.

Kako i na osnovu cega tvrdis da bi, ako nema religije, ljudi koji je 'zloupotrebljavaju' koristili nesto drugo? Daj da vidimo sta moze biti surogat, pandan religiji.

Vazno je da se pokusa ziveti kako je Hrist propovedao, a da li je on Boziji sin ili nije to je nevazno.

Sto bi bilo ko ziveo po pravilima nekog nevaznog? Jel bi ti ziveo po mojim pravilima?

Hrist je kritikovao one svestenike koji su se u njegovo doba bogatili,

Pa sam bog je u starom testamentu govorio da se njegovoj crkvi donosi zlata i svega...znaci, hristovo ucenje je direktno u suprotnosti sta bog iz starog testamenta naredjuje...

Ovde je najvaznija ideologija koje hriscanstvo propoveda, a ne da se "kao brani" vera sa cinovima koji se kose sa ucenjima te iste vere.

U ideologiji jednoumlja i jeste problem. To se inace zove totalitarizam, koji svaka religija ima kao osnovu. Svaka religija je u suprotnosti sa naukom, pustis je do kraja, i vracas se u srednji vek i mracno doba tiranije religije. Zato sto je to ucenje religije, tiranija.
Mi smo ovde gde trenutno jesmo, zato sto je religija izbacena iz mnogo domena zivota, u koje ne sme njusku da promoli ponovo, inace odosmo nazad odakle smo dosli. Sav progres koji smo napravili u zadnjih nekoliko vekova, bio bi uzaludan.
 
Poslednja izmena:
Kako i na osnovu cega tvrdis da bi, ako nema religije, ljudi koji je 'zloupotrebljavaju' koristili nesto drugo? Daj da vidimo sta moze biti surogat, pandan religiji.



Sto bi bilo ko ziveo po pravilima nekog nevaznog? Jel bi ti ziveo po mojim pravilima?



Pa sam bog je u starom testamentu govorio da se njegovoj crkvi donosi zlata i svega...znaci, hristovo ucenje je direktno u suprotnosti sta bog iz starog testamenta naredjuje...



U ideologiji jednoumlja i jeste problem. To se inace zove totalitarizam, koji svaka religija ima kao osnovu. Svaka religija je u suprotnosti sa naukom, pustis je do kraja, i vracas se u srednji vek i mracno doba tiranije religije. Zato sto je to ucenje religije, tiranija.
Mi smo ovde gde trenutno jesmo, zato sto je religija izbacena iz mnogo domena zivota, u koje ne sme njusku da promoli ponovo, inace odosmo nazad odakle smo dosli. Sav progres koji smo napravili u zadnjih nekoliko vekova, bio bi uzaludan.

1. Pare i imanja (zemlja) = moc

2. Zasto su pravila ne ubi, ne kradi, odnosi se prema drugima kao sto zelis da se oni odnose prema tebi itd losa? Sva Hristova ucenja imaju za cilj da poboljsaju osobu i okolinu bez poslediza za ikoga.

3. Pa jeste u pravu si, kao i sto sam znas Hristovo ucenje je superiorno u odnosu na ono staro. Hrist poziva ljude da sire dobrotu bez ocekivanja neke koristi za razliku od starog gde se sve bazira na nagradama tj materijalnoj dobiti.

4. Mi smo ovde jer su svi zakoni bazirani na toj religiji. Realno gledano da nije bilo Hriscanstva mi bi danas imali ili bili robovi, uzivali gledajuci ubijanja u arenama itd itd. Ja stvarno ne znam kako neko kao ti ne vidi tako ocigledne stvari.
 
1. Pare i imanja (zemlja) = moc

Osim politike i religije, gde je ta moc?

2. Zasto su pravila ne ubi, ne kradi, odnosi se prema drugima kao sto zelis da se oni odnose prema tebi itd losa? Sva Hristova ucenja imaju za cilj da poboljsaju osobu i okolinu bez poslediza za ikoga.

Ko je rekao da su losa, i odakle ti ideja da je to Isus 'otkrio'? Pa ljudi su znali to i bez njega, nije on izmislio to. On je izmislio ove ostale dubioze, poput velicaj moj ego, itd 'pravila'. Za ne ubij i ne kradi, ljudi su vec imali zakone, i primenjivali kazne za to.

3. Pa jeste u pravu si, kao i sto sam znas Hristovo ucenje je superiorno u odnosu na ono staro. Hrist poziva ljude da sire dobrotu bez ocekivanja neke koristi za razliku od starog gde se sve bazira na nagradama tj materijalnoj dobiti.

To je samo tvoja interpretacija, da hristovo ucenje moze biti superiornije u odnosu na kreatora, boga, supersilu koja je kreirala sve pa i samog hrista. Hrist je jos uvek sin boziji, sluga. Brkas ovde pojmove, ja nisam protiv dobrote. Ono sto biblija aludira jeste, ko da je hrist izmislio moral a glupavi ljudi nisu sami mogli da dodju do zakljucaka da ne ubijaju itd... medjutim , kroz vekove i kroz ratove, cini se da gotovo nijedna hriscanska denominacija nije to bas kontala najbolje, pa su ubijali samo je zvonilo. Pa gde je to hriscanstvo sebe dokazalo kroz vekove? Cemu je ono doprinelo?

Humanost, ljudskost, nije neka specijalna osobina hriscana. Moral je vrlo lako za definisati i kreirati zivotna rpravila po tome. Ako neka nasa akcija ne nanosi nekome patnju i bol, onda je ta akcija moralno prihvatljiva. Svaka definicija van toga, poput onoga sta ja mislim, nema veze sa mozgom, ja ne mogu da kontrolisem svoje misli, ali mogu akcije. To bi trebalo da bude osnova svakog ljudskog bica, obzirom da su ljudske emocije u pitanju, a ne zakoni. Zakon je tu da regulise individue, koje strce.

Drustvo je to koje utice na formiranje stavova, roditelji, skola. Tacno, i religija do neke mere, ali sve je to i bez nje i te kako moguce, bez plasenja ljudi od nekog vecnog pakla. Pogotovo deci pretpostavljati takav demonski autoritet, i atakovati njihov mozak sa takvim necim a tvrditi da te taj neko beskrajno voli, jedino sto si rodjen sa felerom, grehom, i moras da prihvatis nesto sto nikad video, nikad cuo. Bukvalno dete mora da izmislja tog nevidljivog isusa, i da voli svoju iluziju. To je teranje deteta da bude sizofrenicar. Zatupljivanje do koske. Totalno rastavljanje deteta sa realnoscu, zarad cega? Licne dogme, koju vernici forsiraju na dete. (srecom, ne svi, ali uh, vecina, na nesrecu) Dete treba da dozivi realnost onakvom kakva jeste, bez izmisljenih likova kao oslonca, vec treba da je stabilna licnost, samo sebi oslonac, kao i oslonac drugima u zivotu, a ne da je njemu oslonac bice iz maste njegovih roditelja. Pustiti dete da odraste, sazri, pa ako se onda odluci da veruje, pustiti ga. Naravno, vernici znaju da to ne radi bas najbolje tim putem, i da se religija ne prima na zreo i racionalan mozak, pa se upravo iz tog razloga i odlucuju na silu, indoktrinaciju, ne ostavljajuci detetu izbor, kao da se radi o nekom znanju.

4. Mi smo ovde jer su svi zakoni bazirani na toj religiji. Realno gledano da nije bilo Hriscanstva mi bi danas imali ili bili robovi, uzivali gledajuci ubijanja u arenama itd itd. Ja stvarno ne znam kako neko kao ti ne vidi tako ocigledne stvari.

Mi smo ovde samo zato sto smo konacno IZBACILI religiju iz delova zakona, IZBACILI totalitarizam i jednoumlje, ODBACILI ucenja da je zemlja nastala pre 10000-6000 godina, i ostalo smece, koje je dokazano kao netacno, inace bi smo jos ziveli u srednjem veku, a ne obrnuto. Ne bi smo tehnoloski makli s mesta, da se nismo malo odvojili od religijske dogme i zatuacnosti. Ucenje iz biblije je i dovelo do 'mracnog doba' u srednjem veku, inkvizicije, krstaskih ratova, itd. Kada smo se konacno resili te bede, i izbacili religiju iz svakodnevnog zivota, nauka je konacno napravila progres, dobili smo odgovore na gomile stvari koje smo zeleli da znamo. Cist dokaz koliko je religija losha, danas mozes videti u americi, koja se velikom brzinom vraca religiji. Oni su bili drzava koja je zasnovana na sekularizmu i sekularnom ustavu. A sta danas, kad im se religija vraca u zadnjih 50 godina u punom jeku? Pravi dar-mar svuda po svetu. Svaka zemlja u kojoj je prirodno opao broj vernika, je jedna od najobrazovanijih, sa najvecim dohotkom po glavi stanovnika, industrijalizovana. Takva je bila i Amerika, dok se nisu navrzli vernici, i poceli da je radikalizuju. Sad glupani u americi, na ulici kad ih pitaju gde je australija, nemaju pojma, zaglupeli su sopstveni narod, a vracaju ih crkvi i molitvama. Zasto? Zato sto je takav zaglupljen narod najlakse ubaciti u vojsku kao topovsko meso. Nece samosvestan da uzme pusku i da ide da gine za tudje ideale, i politicke malverzacije. Samo onaj koji je zatupljen i isprane glave hoce. I to ce se sam prijaviti. Tacno je da stoji nafta iza napada na bliski istok, ali to nije prica koja je prodana americkom narodu, njima je prodana prica o muslimanskim fanaticima, teroristima. Religija, bato.

Nema JEDNE jedine stvari koju mozes nabrojati, ali NIJEDNE, da je dobra, tacna, i da je proizasla iz religijskih tekstova, kao nekakvo delo u smislu nauke, ili nekog proizvoda, koji nam svima koristi. Apsolutno nikakav doprinos nije dala civilizaciji. Osim sto je zatupljivala generacije ljudi, i ima nameru i dalje da se koprca i zatupljuje.

Zakoni su postojali od kad postoje drzave, znaci daleko pre Isusa. Postojali su i interni plemenski zakoni, i pre drzava. Znaci, daleko od toga da su hrist i biblija uveli nesto novo sto ljudi vec nisu znali, i sto nije postojalo.
Sta uopste za tebe znaci zapovest 'ne ubij'? Pa ni zivotinje se ne ubijaju medjusobno, osim kada se hrane, ili brane od nekoga ko se hrani. Jel njima, koji su nizi od nas, trebaju specijalne napismene zapovesti za tako nesto? Naravno da ne trebaju, covek se prirodno plasi od smrti. To mu govori da je ona losa. Sve cega se covek zapravo plasi, misli da je lose.

Da su religije dobre, zasto bi pocinjale sa toliko ratova?
Cinjenica da je covek stvorio religiju, je previse ocigledna da bi se ignorisala.
 
Poslednja izmena:
Cvrle77:" Takva je bila i Amerika, dok se nisu navrzli vernici, i poceli da je radikalizuju.

Koliko istorija kaze u Ameriku su vernici stigli odavno i verujuci u Boziju rec,radili do besvesti,a danas je sve to okrenuto naglavacke,danas im je dolar bog,stradace gadno,dobice racun na vreme.

Sarvas:"Ovo me asocira na jednog brkicu !

Bas i mene zanima koji je to brkica:think:
 
Cvrle77:" Takva je bila i Amerika, dok se nisu navrzli vernici, i poceli da je radikalizuju.

Koliko istorija kaze u Ameriku su vernici stigli odavno i verujuci u Boziju rec,radili do besvesti,a danas je sve to okrenuto naglavacke,danas im je dolar bog,stradace gadno,dobice racun na vreme.

Njihov ustav je sekularan, i bili su na konju, dok god vera nije usla u okvire drzavnih institucija.
Dok god verujes u boga, a radis po zakonu i ne pokusavas proizvoljno da tumacis taj zakon, sve je ok.
Tamo negde od neke 1956, i Ajzenhauera, mozda cak i pre njega, uhvatili su diskurs, lagano ali sigurno.
Sada gledamo Kinu, tamo gde je amerika bila pre nekih 30-40 godina.

 
Poslednja izmena:
Zamislite svet gde nema religija i verskih organizacija.
Gde svako veruje u sta zeli bez da javno iznosi svoju veru!
Da niko ne dosadjuje drugome u sta treba da veruje ili da govori nekome da je na pogresnom putu!
Da svaki pojedinac vidi Boga u svakome i da mu tako sluzi...

IMAGINE!

IDEJA POSTOJI, IDEJA ZIVI!

Sta vi mislite o tome?

Malo naivno. Čak i da nema religija ljudi uvek nameću svoje mišljenje kao ispravno. Svi vole da ti kažu kako šta da uradiš i ako ne znaju svoje šnirove da vežu. Svet bez religija bi bio isti kao što je i sad.
 
Bicete iznenadjeni ali u UN-u postoji document koji ce doci na dnevni red a to je ukidanje svetskih religija.
Kad se to desi pocinje velika nevolja I tu je kraj.
Da, to ce se dogoditi pred kraj sveta, tj. sa dolaskom antihrista na vlast. Svi ce morati da se odreknu svoje vere , narocito Hriscanstva i da se poklone antihristu. Ko to ne uradi, kazu propagatori NWO da ce biti eliminisan.
 
Malo naivno. Čak i da nema religija ljudi uvek nameću svoje mišljenje kao ispravno. Svi vole da ti kažu kako šta da uradiš i ako ne znaju svoje šnirove da vežu. Svet bez religija bi bio isti kao što je i sad.

Potpuno je nebitno sta ljudi namecu. Ispravan stav je biti skeptik prema svemu sto ti je receno.
Svet bez religija bi bio isti? Kako uopste prevaljujes tako nesto preko usta :lol:
 
Potpuno je nebitno sta ljudi namecu. Ispravan stav je biti skeptik prema svemu sto ti je receno.
Svet bez religija bi bio isti? Kako uopste prevaljujes tako nesto preko usta :lol:

Idi na forum politika pa vidi... rasprava je ista kao i na religiji. Ljudi religiju kao i sve ostalo nose u sebi. Da nije religije bilo bi nešto drugo.

Ateizam vs Religija
Religija vs Religija
Politika vs Politika
Politika vs zdrav razum

Ako se skoloni samo religija ne menja se ništa, i dalje bi bilo pedofila ali bi ih štitila država a ne crkva itd itd. Tema bi trebalo da glasi "svet bez čoveka" e tada bi bilo neke razlike.
 
Idi na forum politika pa vidi...

Link bi pomogao, da ne tumaram satima trazeci to...

Ljudi religiju kao i sve ostalo nose u sebi.

:lol: heheh, ovo je nesto najsmesnije sto sam cuo. PA zamenis religiju obrazovanjem, vrlo jednostavno. Ne punis ljudima glavu neobrazovanjem i retardiranim idejama i gledas u potpuno drugaciju ukupnu svest.

Da nije religije bilo bi nešto drugo.

Da, kad zamenis neznanje, znanjem, dobijes izlazak iz ere mracnog doba, cvetanje nauke, slanje coveka na mesec, dobijas SVE sto koristis danas. Svaki najmanji aparatic, svu hranu, lekove, ma, sve sto vidis, kuce, zgrade, masine, automobile. Svega. Sve to ne potice od religije, vec od znanja.

Ako se skoloni samo religija ne menja se ništa, i dalje bi bilo pedofila ali bi ih štitila država a ne crkva itd itd.

Naravno da ne bi mogla drzava da ih stiti, posto niko i nista ne stoji iza njih. Ovako kada stoji crkvena sila iza njih, lako je sakriti Kacavendu. To je ko da si rekao da ti je isto dal imao zaklon ili ne, metak te nece pogoditi. :roll:
 
Link bi pomogao, da ne tumaram satima trazeci to...



:lol: heheh, ovo je nesto najsmesnije sto sam cuo. PA zamenis religiju obrazovanjem, vrlo jednostavno. Ne punis ljudima glavu neobrazovanjem i retardiranim idejama i gledas u potpuno drugaciju ukupnu svest.



Da, kad zamenis neznanje, znanjem, dobijes izlazak iz ere mracnog doba, cvetanje nauke, slanje coveka na mesec, dobijas SVE sto koristis danas. Svaki najmanji aparatic, svu hranu, lekove, ma, sve sto vidis, kuce, zgrade, masine, automobile. Svega. Sve to ne potice od religije, vec od znanja.



Naravno da ne bi mogla drzava da ih stiti, posto niko i nista ne stoji iza njih. Ovako kada stoji crkvena sila iza njih, lako je sakriti Kacavendu. To je ko da si rekao da ti je isto dal imao zaklon ili ne, metak te nece pogoditi. :roll:

Kako si naivan, kao dete od 10 godina. "zameniš religiju sa obrazovanjem". Zar zaista veruješ da je za uništavanje obrazovanja danas odgovorna religija? NE odgovorna je politika i interes ljudi kojima treba zatupljena nacija. Kroz istoriju se samo menja sredstvo dok je cilj isti, moć i gomilanje bogatstva. To je bolest koju ljudi nose u sebi bili obrazovani ili ne. Možeš završiti 5 fakulteta i dalje biti libertarijanac.

Religija je takođe znanje, to što nije dostupno tebi šta da se radi.

Besmisleno je raspravljati jer vidiš svet crno belo. Možda misliš da si mnogo poseban ali potpuno si isti kao i verski fanatici samo si sa druge strane. Tip ljudi koji veruje da ukljanjanjem jedne stvari rešavaš sve probleme. Tip roditelja koji misli da su igrice odgovorne za nasilje itd itd. Kada bi mislio kao ti mogao bi reći da je nauka uništila prirodu i stvorila oružija koja mogu da hiljade ljudi pretvori u paru u deliću sekunde (molim te uhvati se za ovo kao pijan plota i predstavi kao moj stav)
 

Back
Top