Svet bez religija i verskih organizacija?

A reci ti meni, da te pitam, da biblije nema, mislis da bi se svi poubijali?
verovatno bi se neko dosetio pa uveo zabrane onima koji ne mogu videti posledice besmislenog ubijanja drugog. pa bi tako sto stariji pretvorili u zapavest mladjima. i eto biblije.
Sta bi bilo da ja sada napisem jos bolje i kvalitetnije zapovesti, i bude ih daleko vise?
Da li to znaci da imam bolji moral od boga?
Posto i dete od 5 godina bi moglo da napise i bolje i preciznije zapovesti, koje bi vazile i sada i za trilion godina i bile moralne.
a ti nisi jos do sada.
 
to svako moze znati. naprimer prebrojavanje 2 i 2 daje 4. ko kaze drugacije ne ume da prebroji .
Ne uvek je 2+2=4 istinit izraz, ali to u drugoj prilici. A+B=C, sta je A, B, C. Ja ne vidim gde je 4ka.
sto bi se zamlacivo sporednim i pogresnim u razvoju ljudske misli. nisam psiholog. mnostvo nebitnih informacija kao da ima za cilj zatrpavanje bisera govnima.
Od hriscana nisam ni ocekivao bolji recnik. Svakako da je za vas sve g.... sto nije hriscansko. Toliko ste i vi g..... za sve ostale.
hteo ti ili ne mnogo sta hriscansko je ugradjeno vec u tebe. sto epigenetski od predaka pa progovara kroz inituitivno-samu stvar, te nesvesno, sto preko drugih ucenja proisteklih iz njega ukljucujuci i samu nauku. osim toga postoji i logos i saznanje da je sve uzrocnoposledicno povezano. da svako zasto ima svoje zato. pa se moze i svojom glavom sto zakljuciti. a tek sa drugima?
Hteo ti ili ne hteo, covek je tabila rasa, kakva god g.... te hrane, takav ces i g....... postati. Zato ja odbijam da mi daju g..... kao sto je hriscanstvo
 
previdjas.zajebavas.ne razumes....manje bitno.

radi se o sabiranju celih prirodinih brojeva. to je nista drugo do prebrojavanje clanova bez ponavljanja i preskakanja.

4 loptice podeljenje u dve grupe po dve.
Ti si poceo s nekom veselom matematikom. Isus+JHVH =/=4. E to je matematika.

Evo jedne hriscanske matematike. Zove se 3 u jedno (kao neskafe)
1 Otac + 1 Sin +1 Sveti duh = 1 Bog. uhhhh.... 1+1+1=1 Izem ti matematiku.
 
Poslednja izmena:
Snowdene znas li da si ti u stvari ateista :lol: (agnostik)
odakle pa sad to.

jedan svestenik, koga sam pak čtao za razliku od biblije, nazvao je Boga imenom LOGOS. što će reći vera-ljubav za žive je najviša logika. logika nerazumljiva mnogima, - ali logika...

i sad ako sam ja tu kadar što povezati.. pa ispada da ne verujem u Boga. bez veze.

sve moje bice ljubi drage pretke moje.
 
odakle pa sad to.

jedan svestenik, koga sam pak čtao za razliku od biblije, nazvao je Boga imenom LOGOS. što će reći vera-ljubav za žive je najviša logika. logika nerazumljiva mnogima, - ali logika...

i sad ako sam ja tu kadar što povezati.. pa ispada da ne verujem u Boga. bez veze.

sve moje bice ljubi drage pretke moje.

Mislio sam na Eda Snowdena. On se u vojsci izjasnio kad budista, jer nije imala opcija ateista/agnostik. :)
 
A koju to knjigu nisi procitao?
Onda se drzi toga.

Поштен и разуман човек на твом месту би признао грешку коју је направио, ако не јавно, а онда бар себи.
Такав човек себи не би дозволио да на своју грешку још додаје терање шеге.
Штета што ти ниси такав човек.

- - - - - - - - - -

Ne uvek je 2+2=4 istinit izraz, ali to u drugoj prilici. A+B=C, sta je A, B, C. Ja ne vidim gde je 4ka.

Od hriscana nisam ni ocekivao bolji recnik. Svakako da je za vas sve g.... sto nije hriscansko. Toliko ste i vi g..... za sve ostale.

Hteo ti ili ne hteo, covek je tabila rasa, kakva god g.... te hrane, takav ces i g....... postati. Zato ja odbijam da mi daju g..... kao sto je hriscanstvo

Кудиш његов речник, а твој је још грђи.
Ја мислим да није ни корисно ни разумно приписивати мане једног човека свим људима које деле његова верска уверења, јер би се у супротном и о атеистима и њиховој вероисповести могло рећи много тога лошег, а на основу примера који даје неколицина.
 
Поштен и разуман човек на твом месту би признао грешку коју је направио, ако не јавно, а онда бар себи.
Такав човек себи не би дозволио да на своју грешку још додаје терање шеге.
Штета што ти ниси такав човек.
Uopste nije bila shala. Postoje zlatno i srebrno pravilo. Zlatno pravilo, poreklom iz egipatske religije koje kaze, radi ono sto i tebi drugi rade (parafraziram jer ne bi mogao da doslovce prevedem) koje je 2000 god. pre hrista. I to bas nije srecno resenje jer bi moglo lose da se primeni (primer ti meni samar onda i ja tebi, ili oko za oko zub za zub). Srebrno pravilo koje glasi ne radi drugima ono sto ne zelis da ti rade, oko 500 god pre Hrista, koje pripada konfucijanizmu, tacnije Konfuciju.
E sad se ti izvini burazeru posto nisi citao.
Кудиш његов речник, а твој је још грђи.
Ја мислим да није ни корисно ни разумно приписивати мане једног човека свим људима које деле његова верска уверења, јер би се у супротном и о атеистима и њиховој вероисповести могло рећи много тога лошег, а на основу примера који даје неколицина.
Kad drugo resenje ne postoji onda je tu zlatno pravilo. Ja priznajem i pravo da svako veruje u sta hoce, ali kuditi sve ostalo a velicati svoje, pre svega nije ljudski. Sve dok je vase verovanje vase i ne namecete ga drugima boli mene (znas sta) u sta cete verovati.
 
Poslednja izmena:
Uopste nije bila shala. Postoje zlatno i srebrno pravilo. Zlatno pravilo, poreklom iz egipatske religije koje kaze, radi ono sto i tebi drugi rade (parafraziram jer ne bi mogao da doslovce prevedem) koje je 2000 god. pre hrista. I to bas nije srecno resenje jer bi moglo lose da se primeni (primer ti meni samar onda i ja tebi, ili oko za oko zub za zub). Srebrno pravilo koje glasi ne radi drugima ono sto ne zelis da ti rade, oko 500 god pre Hrista, koje pripada konfucijanizmu, tacnije Konfuciju.
E sad se ti izvini burazeru posto nisi citao.

Kad drugo resenje ne postoji onda je tu zlatno pravilo. Ja priznajem i pravo da svako veruje u sta hoce, ali kuditi sve ostalo a velicati svoje, pre svega nije ljudski. Sve dok je vase verovanje vase i ne namecete ga drugima boli mene (znas sta) u sta cete verovati.

Ти каза да у Светом писму нема правила која помињеш, ја ти наведох цитате који показују да се појављују на бар два места.
Мени делује као да би да се ишчупаш из грешке, али не иде ти нешто.

Твоја претходна порука и ова садашња нису у сагласју, јер би сада да некако ублажиш шта прошли пут каза.
Нажалост, твој прави став према другим вероисповестима се јасно показао да га сви виде.
Таква нетрпељивост постоји и код многих хришћана, не само код многих атеиста, не спорим.
 
Кудиш његов речник, а твој је још грђи.
meni je bitnije da pogrešno grdi. sledujući grešno učenje stradaju sledovatelju pa sam trebao i grdje od ovoga :
sto bi se zamlacivo sporednim i pogresnim u razvoju ljudske misli. nisam psiholog. mnostvo nebitnih informacija kao da ima za cilj zatrpavanje bisera govnima.
 
Ти каза да у Светом писму нема правила која помињеш, ја ти наведох цитате који показују да се појављују на бар два места.
Мени делује као да би да се ишчупаш из грешке, али не иде ти нешто.

Твоја претходна порука и ова садашња нису у сагласју, јер би сада да некако ублажиш шта прошли пут каза.
Нажалост, твој прави став према другим вероисповестима се јасно показао да га сви виде.
Таква нетрпељивост постоји и код многих хришћана, не само код многих атеиста, не спорим.
Ja sam rekao "Ne cini ono sto ne zelis da ti cine" ne pise u bibliji i to je fakat i ti si sam to potvrdio. To sto pise nesto koje ti mislis da je isto, a nije isto. Sad mozes da vrdas kolo oces Zlatno i srebrno pravilo nije isto. Zalosno je sto pokusavate da vase verovanje pretstavite kao originalno. A cak ni zlatno pravilo nit je orignnalno nit jedino.

- - - - - - - - - -

meni je bitnije da pogrešno grdi. sledujući grešno učenje stradaju sledovatelju pa sam trebao i grdje od ovoga :
Pa onda grdi hriscanstvo jer je pogresno.
 
Pa onda grdi hriscanstvo jer je pogresno.
tebi je pogrešno a ne meni. pa ga ti kritikuj. samo nemoj u načelu i sa nedokazivim stvarima. izaberi stav crkve ili ucenja pa kritikuj zasto isti ne valja.

da pomognem. evo primera.

katolicka crkva zabranjuje svecenstvu da se zeni. tako cega nema u osnovu Hristovih i ranijih Bozjiih reci. mogli bi reci obrnuto. ocito se ima neko uvrnuto shvatanje.
"Radjajte se i mnozite se" (1. Moj. 1, 28). "Plodite se i razmnozavajte se i napunite zemlju" (1. Moj. 9, 1).
e sad to ne znaci da ljudi moraju da se zene i da imaju decu. pa bi mozda i bilo u redu ako je takva odluka vlastiti i krajnji sud.

a ne sakacenje koje se namece mladom i neiskusnom svesteniku. ovako grdno crkveno pravilo ostatak zajednice nebi smeo precutivati.
 

Back
Top