Када преузимамо неки чланак, посебно ако тим чланком отварамо тему (што на птф историја за разлику од птф политика не би требали радити) неопходно је дати неки свој осврт, мишљење, не само копирани текст пренијети. Таквим односом срозавамо ниво птф историја на овом српском форуму.

Е сад, сам чланак је прокомотно тумачење издајника, разводњавање иза којег не знамо да ли стоји неразумијевање материје аутора чланка или је могуће у питању наручено мишљење.

Елем, Лубурић и Мајсторовић илити Филиповић, без обзира на поријекло, и што је другом мајка била Српкиња, нису себе доживљавали Србима, припадницима српског корпуса, ако је код истих некад у идентитету и имало важности поријекло, направили су отклон који је прерастао у мржњу ових ниткова према православним Србима, феномен (гдје се и злочињењима над неким етницитетом нарочито доказују они који су поријеком повезани са тим етницитетом) који је присутан код конвертита и потомакла конвертита свих народа, не само код оних који су се одродили од српског корпуса.

Друга ситуација је са Боројевићем, Узелцем, овим Дивјаком и иним битангама, они су декларативно припадали српском корпуса и ставили су се у службу непријатеља свог народа и постали слугама злочинаца над властитим родом. Наравно да такви, какве год могуће заслуге имали прије него ли су се ставили у службу српских непријатеља, не би смјели имати ни улицу нити на било који начин вити величани међу Србљем.

Такође, појам издајника је задњих деценија (смишљено) проституисан, на тај начин и обесмишљен. Олако неки, а ту предњачи малоумници који су постали жртвом антисрпске пропаганде, посежу за квалификацијом издајници. Тако смо током фарсе о наводној (и измишљеној) крађи задњих избора у Србији неки (а ту богами и неки лидери у овој дружини СПН) оптужили Србе из Српске да су издали Србију јер су кроз "инвазију" десетина хиљада (наравно фантомских и измишљених) бирача из Српске прекројилчи изборну вољу грађана Србије.

У сваком случају, ко год се стави у службу или ради за интересе српских непријатеља, посебно ако су ту укључена злочињења према нашем, роду, ко год учествује у пропаганди, било да је то преко антисрпских медија (кешираних преко УСАИД-а и сличних испостава) или преко роварења разних невладинића, дјелује на штету нашег народа и у корист непријатеља Срба, ко год посредно или непосредно амнестира злодјела над нашим народом, "са поносом" може понијети етикету издајника и изрода.
 
А Том Круз и Брус Вилис.. Ништа за Отаџбину нису урадили. Прстом мрднули нису!
92E84689-83CF-48AE-A01A-5DFCA5F3EAFB.jpeg
 
Razlika izmedju Bele knjige i Sive knjige

Bela knjiga je naziv za skupljene informacije o krimosima uz mnostvo dokaza ali se nista o njima ne pokrece zbog raznih razloga...

A siva knjiga je bar 5x deblja i donosi svasta nesto , od lokalnih smradova koji kasnije postanu veci krimosi do lokalnih probisveta koji postanu , nestanu , prestanu, smrduckaju , pobiju par ljudi , ostete 30tak i neki smrde ceo svoj zivot..

Mozda se cak moze reci da ne postoji pojedinac gradjanin Srbije koji nije na udaru bar jednog smrada iz Sive knjige u 3 koraka ili nekoliko puta u zivotu...


Tolika kriminalizacija drustva je nenormalna, ali je nevidljiva, zacudo...ili mozda i nije cudno..

Koja je veza tog kriminala i istorije?

Istorija nije moguca...
Uz toliko odreda smrti i pretnji nije moguce imati javnost koja je informisana..
Primer Sloba....I dan danas ljudi ne znaju niti ce ikad moci da cuju tacne informacije o Slobi..

Mozda , ali samo mozda ce neko sabrati koliko je sociopatoloski slucaj, verovatno i psihopatoloski slucaj, pokrivan do kraja u svojoj nenormalnosti ....Surova i neodgovorna greska koja ce kostati ovaj narod mentalne degradacije....jer se ono sto je dozvoljeno da bukne pod njegovim mentalnim stanjem i dan danas ugradjuje u mentalno zdravlje celog naroda, koji ocigledno tone pod kopijama takvih psihologija...

Da ne govorim o detaljima....ili da govorim
Ko je instalirao prljavu DB?
Razlika izmedju kontrole kriminala od strane DB koji postoji u svakoj drzavi a bio je izuzetno dobro resen u SFRJ, osim u BG, do koriscenja kriminala za licne interese odredjenih clanova DB koji time postaju kriminalni bosovi je velika razlika...

Vojno strateski ciljevi...
Sloba je od starta krenuo u destrukciju SFRJ, sto mu je i cilj preko CIA i tima koji mu je dodeljen , ukljucujuci i tih 4,6 ili 4,3 milijarde dolara koje je dobio za operativno razbijanje i logistiku timova na Srpskom delu....
Tom opusu Istorija ne moze prici...

Cuveni miting kontramiting, gde je ploaniran mnogo veci pokolj i gradjanski sukobi , bio je delimicno prepusten spontanoj havariji , ali se scenario nije dogodio, zbog nekih detalja koje necu da opisujem ovde, ali mogu reci da je CIA , CNN pokrivala reporterima kljucne delove gde se ocekivalo najvece krvoprolice ali do koga nije doslo.
Nije slucajno tim kamermana i novinara iz rumunije , bugarske, CNN , bio bas na odredjenim tackama..
Nije slucajno sto je policija bila dovoljno daleko da nema uticaja niti na bezbednost niti da im se moze pripisati odgovornost za krvavi pir ako se desi i kad se desi...


Istorija ne moze prici ni delu kad je izdaja bila u zavrsnoj fazi , tj u toku rata 1999.
Iako je Bezbednost kontrolisala ili bolje receno pruzala uslugu net saobracaja za Slobinu vlast, postojali su kanali komunikacije koji nisu bili zasticeni i vodili su izmedju CIA u USA i Slobinog kabineta u Srbiji..
Tu je donoseno niz odluka koje su sinhronizovane sa CIA strategijom u tom trenutku...
Jedan od tih trenutaka je cuveni trojni pakt Rusija Belorusija Srbija gde je bilo jasno da Sloba saradjuje i prati direktive iz USA , CIA stab a ne washington...mada je bio ukljucen i NATO , jer su bili sinhronizovani i Britanci...tj MI sluzba..

Stoji podatak kome mozda Istorija moze prici a to je da je Norveski tim koji je vodio CIA za CEE, koji je jedno vreme bio u Sofiji a posle vracen u BG, stvarno organizovala posle 2000 pripreme opozicije i neko vrstu logistike za smenu Slobe, ali ne i za uklanjanje Slobe...
Agentura je tako naivno i otvoreno lobirala po Srbiji protiv Slobe da je to vise izgledalo kao PR angazman protiv Slobe nego kao akciju u stilu CIA...Ali stoji istina da to postoji, tj postoji angazman CIA da organizuje smenu vlasti, to je bilo stvarno potrebno CIA planoviam da bi se preslo u sledecu etapu, e sad da li je Sloba bio malo neposlusan ili i posle 1999 bio vrlo poslusan cekajuci evakuaciju preko Haga, dok bi ostali bili zrtvovani u Hagu kao ovcice, to ce biti tajna Slobe i Seselja...kao dva saborca na nekom nivou..

Istorija onda ne moze ni blizu doneti nikakav validan zakljucak jer ce uzimati u obzir lokal patriotsko delovanje rezervnog sastava, sto je apsurdno. Zasto je apsurdno?
Pa recimo ja licno znam izuzetne patriote, moje drugare, koji su do koske i danonocno bili u odbrani BG i Srbije u tim danima, a istovremeno znam i za ovo busenje nase DB i VB od strane bliskih Slobi i samog Slobe gde su sve sto je na visem nivou vojnog angazovanja gledali da kao i u prethodnom periodu sabotiraju...
Samo su bili oprezniji jer su u ovim okolnostima bile ociglednije akcije izdaje...

Da li je u redu da istorija ostane tako poremecena, lazna i okrenuta naopako..?
Da Sloba ostane kao najveci patriota, iako je realno gledano ekonomski i vojni razbijac SFRJ, cak i genocidan za Srpski narod...
Tu se mesaju neki drugi politicki interesi , tj kao i u trenutku tih dogadjanja, postoji interes da se ocrni npr socijalizam SFRJ , kontraefektima se dobija promocija cetnistva ili prosrpskog nacionalizma, totalno debilan ali uspesna strategija zloupotrebe neke negativnosti kao pozitivnosti za suprotnu opciju, belo crna kontra ....

Taj sistem do dan danas se razvija i na kraju imamo totalno shizofrenu degradaciju licnosti ove Srpske drzave...
Da je organizam , bila bi dodeljena shizofrena dijagnozda raspad licnosti.....ne znam sifru, ali to postoji kao bolest i na kraju osoba zavrsi gledajuci kroz prozor ne znajuci ko je sta hoce i sta je...
 
Poslednja izmena:
Danas sam imao čast da posetim manastir Studenicu. Po prvi put u životu sam imao priliku da se poklonim pred moštima velikih srpskih vladara.
Takodje sam video tvrdjavu Maglič.

IMG_20240310_091126.jpg



IMG-17288f3cc6bdf65721d8a4573dea36f8-V.jpg


IMG_20240310_120937.jpg



Zanimljivo (možda čak i tužno) je to da prelaz skelom preko reke Ibar (da bi se došlo do Magliča) reguliše jedan Francuz, koji tu volontira i zna 2 reči srpskog jezika.
Srbija 2024.
 
Danas sam imao čast da posetim manastir Studenicu. Po prvi put u životu sam imao priliku da se poklonim pred moštima velikih srpskih vladara.
Takodje sam video tvrdjavu Maglič.

Pogledajte prilog 1512472


Pogledajte prilog 1512473

Pogledajte prilog 1512475


Zanimljivo (možda čak i tužno) je to da prelaz skelom preko reke Ibar (da bi se došlo do Magliča) reguliše jedan Francuz, koji tu volontira i zna 2 reči srpskog jezika.
Srbija 2024.
Скелеђија је био Колумбијац када сам ја био тамо.Долазе из неког међународног кампа, док се коначно не направи мост.
 
Скелеђија је био Колумбијац када сам ја био тамо.Долазе из неког међународног кампа, док се коначно не направи мост.
Da, čuo sam za tog Kolumbijca. Ovaj lik kaže da je sa Korzike i da je ovde 2 sedmice. Fino se ispričah sa njim, zna solidno našu srednjovekovnu istoriju.
 
Danas sam imao čast da posetim manastir Studenicu. Po prvi put u životu sam imao priliku da se poklonim pred moštima velikih srpskih vladara.
Takodje sam video tvrdjavu Maglič.

Pogledajte prilog 1512472


Pogledajte prilog 1512473

Pogledajte prilog 1512475


Zanimljivo (možda čak i tužno) je to da prelaz skelom preko reke Ibar (da bi se došlo do Magliča) reguliše jedan Francuz, koji tu volontira i zna 2 reči srpskog jezika.
Srbija 2024.
Ја сам био за 800 година Жиче, још је било каквог таквог моста ако се то на Ибру уопште могло назвати мостом.
У сваком случају, свака част за избор.
 

Када ће до средњовековне тврђаве Маглич у Ибарској клисури бити изграђен нови мост​


Средњовековна тврђава Маглич у Ибарској клисури, недалеко од Краљева - до краја ове године биће поново доступна туристима. На месту старог висећег моста, који је пре 4 године однела река, гради се нови пешачки мост.
Пројектно техничка документација моста подно тврђаве Маглич који ће спојити обале Ибра у Долини Јоргована, приведена је крају. У наредна три месеца биће завршени сви припремни радови за изградњу овог капиталног објекта.
Untitled.jpg

Припремили: Вера Аксентијевић и Никола Санадер
Untitled1.jpg


“Новац је пребачен Граду Краљеву, они су спровели тендер, и када извођач буде ушао у посао потребно је шест месеци да заврши тај мост, тако да ако све буде како треба, мислим да ћемо завршити до краја године, почетком следеће године. То значи да за следеће пролеће сви који желе да посете Маглич имаће прави мост”, наводи Горан Весић, министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре.

Осим моста преко Ибра, с десне стране пута Краљево-Рашка, предвиђен је и паркинг, плато и пасареле која ће омогућити туристима да безбедно пређу Ибарску магистралу.
Untitled12.jpg

“И данас када нема моста, помоћу скеле, свакога дана преко 200 туриста дневно посети овај средњовековни град, очекујемо да ће након изградње ове комплетне инфраструктуре, тај број на дневном нивоу мерити хиљадама”, каже Игор Тешић, из ТО Краљево.

Са прилазима Магличу настављају се и радови на рестаурацији и конзервацији Цркве Светог Ђорђа, палате и осталим објектима унутар тврђаве.

„Завод за заштиту споменика културе Краљево је у претходне четири године реализовало део пројекта конзерваторско- рестаураторских радова на средњовековном утврђењу Маглич, тако да град полако добија изглед какав заслужује и какав је имао у средњем веку“, истиче Катарина Грујовић Брковић, директор Завода за заштиту споменика културе Краљево.

Једина спона са овом средњовековном тврђавом је скела. Висећи мост однела је река у јуну 2019. године.
https://rts.rs/vesti/srbija-danas/5...XmvBsZIMZdyZURXujK_d8jNoAQVzXSMuWPlHI4-G70LL8
 
Štrosmajer nije bio Pavelićev šef avijacije, a Teodor Hercl je bio sa suprotne strane.
Штросмајер је био заговорник хрватских права и покатоличавања Срба и муслимана у БиХ.
"Штросмајерови људи у Босни су сабирали онамо српске народне песме и исте послали Матици Хрватској, која их је издала у 12 књига, као „Хрватске Народне Пјесме“.[4] Српски песник Јован Дучић сматра да је ово био несумњиво међу највећим и најружнијим плагијатима који су икад учињени у европској литератури."

А Херцл је био оснивач ционистичког покрета.
Тако да не знам шта је тачно позитивно у томе.

Али ето, у Земуну иману своје улице.
Ајд', за Херцла би могли неки да тврде да ционизам није проблем али Штросмајерово скривено/нескривено делујуће хрватство, било је проблем. Тачније један континуум у парчању српског корпуса.
 
Poslednja izmena:
Него, је л има неко неки сервис за "аплоуд" снимака дужих од 10 мин., а да није јутуб?
Možda streamable.com? Nzm koja je maksimalna dužina klipa koji možeš da uploaduješ.

Onda na primer https://odysee.com/
 
Možda streamable.com? Nzm koja je maksimalna dužina klipa koji možeš da uploaduješ.

Onda na primer https://odysee.com/
Први не може тј. може али краће од 10 мин. Имам један занимљив снимак који бих поделила.
 
Штросмајер је био заговорник хрватских права и покатоличавања Срба и муслимана у БиХ.
"Штросмајерови људи у Босни су сабирали онамо српске народне песме и исте послали Матици Хрватској, која их је издала у 12 књига, као „Хрватске Народне Пјесме“.[4] Српски песник Јован Дучић сматра да је ово био несумњиво међу највећим и најружнијим плагијатима који су икад учињени у европској литератури."

А Херцл је био оснивач ционистичког покрета.
Тако да не знам шта је тачно позитивно у томе.

Али ето, у Земуну иману своје улице.
Ајд', за Херцла би могли неки да тврде да ционизам није проблем али Штросмајерово скривено/нескривено делујуће хрватство, било је проблем. Тачније један континуум у парчању српског корпуса.
Hvala što si mi skrenula paźnju:

Василије Ђ. Крестић, БИСКУП ШТРОСМАЈЕР У СВЕТЛУ НОВИХ ИЗВОРА


https://dzonson.files.wordpress.com...c-biskup-strosmajer-u-svetlu-novih-izvora.pdf
 
Синоћ налетех на РТС1 на емисију Квадратура круга о бици на Мачковом Камену који припада општини Крупањ.
Историчар (не запамтих човеку име) је говорио о бици, о слому друге ау офанзиве, о броју жртава српске војске и о учешћу Тита у тој бици у саставу 10. вражије дивизије.
Ако нисте знали, као што ја нисам, улица у којој је спомен костурница палим борцима те битке у којој се Тито борио против Срба се зове Јосипа Броза Тита и дан данас. А пре тога се звала ул. Арчибалда Рајса.
А на њу се наставља улица Владе Зечевића, распопа који је забранио повратак избеглим Србима на Космет, а и заслужан је за убијање 185 свештеника у ЦГ, укључујући и митрополита Јоаникија Липовца.

Оно што ме је изненадило је тон којим се о томе говорило. Негативан тон и колико сам схватила ускоро заседа комисија која одлучује о променама имена улицама те се искрено надам да ће ова вишедеценијска бизарија бити исправљена.
 

Back
Top