Šta ti je ovo i zašto pitaš
Почетни лист Душановог закона - Призренски препис из прве четвртине 16-ог века. Сматра се за најлепши препис Душановог закона.
Отприлике наслућујем шта пише, али треба ми тачан превод.
 
Noz je iz SSSR, vidi se cena utisnuta (1 rublj i 90 kopejki). Serijska proizvodnja, verovatno nije nesto star a sigurno nije vredan kao antikvitet, bas zbog masovne proizvodnje.
Браво. Дршка је од пластике, чини ми се с ћирилично бројном ознаком и ценом у рубљама. СССР производња, највероватније купљен на некој пијаци крајем 80-их ( уколико је купљен у Србији).
@Milos Prodanovic
 
Иначе челик је пристојан, лако оштрив и може ненормално оштар да буде. Што се тиче вредности, готово да је безвредан али за коришћење и више него пристојан. Мало га пустиш на камен или шмирглу и за сланиницу, парадајз и пецање, врх.
 
Иначе челик је пристојан, лако оштрив и може ненормално оштар да буде. Што се тиче вредности, готово да је безвредан али за коришћење и више него пристојан. Мало га пустиш на камен или шмирглу и за сланиницу, парадајз и пецање, врх.
Da, vidi se da je malo zardjao, to znaci da se lako ostri i da je super za sporadicno koriscenje. Mene izludjuju nozevi koji su tvrdi, nocna mora kad treba da se naostri.
 
Da, vidi se da je malo zardjao, to znaci da se lako ostri i da je super za sporadicno koriscenje. Mene izludjuju nozevi koji su tvrdi, nocna mora kad treba da se naostri.
Само шмиргла и добар угао, 2-3 градације и само звижди. За те тврде камење је незгодно јер је већином кинеско и меко за такве ножеве. Ти 'љути' челици се исплате ако поред те тврдоће држе дуго оштрину, у супротном су тешко смарање. У суштини, тврд челик је обично рђајући.
 
Само шмиргла и добар угао, 2-3 градације и само звижди. За те тврде камење је незгодно јер је већином кинеско и меко за такве ножеве. Ти 'љути' челици се исплате ако поред те тврдоће држе дуго оштрину, у супротном су тешко смарање. У суштини, тврд челик је обично рђајући.
Ja sam se napatio da naostrim JNA noz iz kompleta sa viljuskom i kasikom, ali stari, iz 80ih. Nisam ni imao neko kamenje kvalitetno, osim zavrsnog koji je bio komad od slomljenog starog kamena za tocilo :) Ali da, bas dugo je ostao ostar.
 
Ja sam se napatio da naostrim JNA noz iz kompleta sa viljuskom i kasikom, ali stari, iz 80ih. Nisam ni imao neko kamenje kvalitetno, osim zavrsnog koji je bio komad od slomljenog starog kamena za tocilo :) Ali da, bas dugo je ostao ostar.
Знам који је то нож, из војне мањерке. Не знам каквог је квалитета, али ето кажеш дуго држи оштрину . Најлакше ти је оштрење шмирглом, 400, па 1000, а за бријање може и 2000😂. Испод шмиргле стави само неке старе новине или нешто слично, да не буде много тврда површина испод шмиргле.
 
Знам који је то нож, из војне мањерке. Не знам каквог је квалитета, али ето кажеш дуго држи оштрину .
Da, on je. Noviji su bas losi, tanki i mekani, mozes rukom da ga savijes. Ovaj je bio susta suprotnost...
 
278823029_3101717196810937_3185364830785230326_n.jpg
 

"Све што тема није​

и информације"​


ako je informacija da se pise lazna istorija, i to ne lazna sa izmisljenim dokazima, nego lazna bez dokaza, pisu se bajke i svakako spadaju u ovu temu. Cak je beezobrazluk koristiti mogucnosti da bi se lazi opravdale.
Ako ti se ne sviđa, izgubi se u vidu lastinog repa.
 
Ok, znaci ovo je privatni site i moze da se radi protivno pravilniku po cefu gazde?
Pa da to objavimo i ostalo o ovom forumu?
Dogovoreno....
Мени само није јасно како те не мрзи више да спамујеш теме овде и деградираш сваку расправу.

Имаш одгворајајуће теме, или ако нема можеш да отвориш сам, па ако имаш нешто да кажем на ту тему, или искажеш неко своје мишљење о томе, увек можеш то да урадиш тамо и да образложиш због чега то мислиш.Нема потребе да нам држиш лекције овде а једну смислену објаву ниси написао још увек, или бар ја не видим да си било шта паметно написао од оволико коментара.
Ако хоћеш да било ко поштује то што пишеш мораш да промениш приступ у потпуности, много више аргумената а много мање демагогије јер ово што радиш нема никаквог смисла.
Толико.
 
Poslednja izmena:
Мени само није јасно како те не мрзи више да спамујеш теме овде и деградираш сваку расправу.

Имаш одгворајајуће теме, или ако нема можеш да отвориш сам, па ако имаш нешто да кажем на ту тему, или искажеш неко своје мишљење о томе, увек можеш то да урадиш тамо и да образложиш због чега то мислиш.Нема потребе да нам држиш лекције овде а једну смислену објаву ниси написао још увек, или бар ја не видим да си било шта паметно написао од оволико коментара.
Ако хоћеш да било ко поштује то што пишеш мораш да промениш приступ у потпуности, много више аргумената а много мање демагогије јер ово што радиш нема никаквог смисла.
Толико.
Meni je sve jasno, trolcina naziva spamom sve sto se ne uklapa u njegov smisao za bezobrazluk.
Napisi 10 puta sta je spam i kako se zove tema....da naucis pravilnik po kome brises postove.
 

Back
Top