Све о бебама 0-12 месеци

Moram da pitam, ako neko moze da mi pomogne - decko vec 2 dana nije kakio a i pre toga je dva dana kakio samo 1x dnevno. Inace mu je do tada stolica bila uvek redovna - nekoliko puta dnevno.
Je l mogu nesto da mu dam ili nije zabrinjavajuce jos uvek?

Nije zabrinjavajuce.
Prati njegovo opsto stanje. Ako je sve ok, iskakice se.
Bitno je da lepo piski, siki, place itd...
 
Izgleda da je bilo do espumisana, kako smo ga smanjilj istovario se do zuba :lol:
Al su se bolovi u stomaku vratili, lepo da svisnem više, a gde su zubi, gde je puženje, gde je čupanje Remusa za rep i naletanje na nameštaj, o izlascima da ni ne počinjem :))))))))))

korak po korak.
Svakim danom sve je lakse... posle ti cak bude zao kako brzo rastu... evo moje slavi peti rodjus sa drugarima :rida:
 
Hej mame da vas pitam...moje nežno dete ima grčeve pa je naučilo da spava na meni...I tako danju i noću, spustim ga i za deset minuta, ih deset, tri minuta plafon "kme, kme, kme", uzmem, namestim i manje više se smiri...
E sada, nevolja je šta će biti kasnije, meni za sada ne smeta, naprotiv, jeste ne jedem, ne spavam i ne idem u toalet ali mi prija njegova toplina i volim da mu pomognem zbog grcica ali me svi plaše da će takav ostati i daju savete koji se svode na spuštaj ga, spuštaj ga...mislim, spustila bih ja njega kada bi hteo bar 15 minuta da bude spušten...cak je i moj muž rešio da zavodi red i vraćao ga u krevetac jedne noći pa ujutru umalo nije pao u nesvest od umora, od tada nam dopušta spavanje u zagrljaju sve dok smo mirni ali uz komentar kako on mora da ide u krevetac:lol:...elem, moje pitanje je - hocu li moći balavca da odlepim kasnije od sebe i pružim zadovoljstvo ručka, toaleta a možda čak i pranja kose:lol:?
Kako je moguće da sam ga razmazila ovom brzinom...ili se naprosto mazi jer ga muči pupica...a stvarno mi je gre'ota da ga nešto surovo vaspitavam sada kada nije u stanju ni da trtne bez da se uvija, plače i crveni...
 
inece nista bit kasnije
osim sto ce odrast u dijete sa puno vise samopouzdanja
mi smo Iku nosali, uspavljivali do jucer tako sto neko od nas legne pored nje
pa citamo pricu i ona zaspi...ima mjesec, dva
samo joj kazemo ide mama/tata/baka ti spavaj
ona kaze - dobro, idi ti, pokusacu ja sama spavat
zagrli svog trenutnog plisanog miljenima i zaspi
poenta je, sto se mene tice, da ako vec mozes ne uskracujes bepcu svoju blizinu
sve to ionako brzo prodje
al, navodno, taj osjecaj uskracenosti ostaje u vidu nekog balasta citav zivot
ne znam dal je to tako stvarno, odrastu ljudi i ovako i onako...al moglo nam se pa smo
joj to dali i ne zalimo zbog toga
i nije odrasla u neko razmazeno malo cudovistance zbog toga
naprotiv
 
jesu
iz moje perspektive tzv sleep training je obicno izivljavanje
njima u tom dobu osim hrane i blizine nista drugo bitno i ne treba
i ti sad uzmes i uskratis im tu vrstu podrske zasto...zbog dva sata ispred tva
a pricamo o periodu od max godinu dana
znas sta, ebes dva sata gledanja glupog filma ili lakiranja noktiju
ja njenu prvu godinu zivota ne mogu premotat unatrag
film mogu
 
jesu
iz moje perspektive tzv sleep training je obicno izivljavanje
njima u tom dobu osim hrane i blizine nista drugo bitno i ne treba
i ti sad uzmes i uskratis im tu vrstu podrske zasto...zbog dva sata ispred tva
a pricamo o periodu od max godinu dana
znas sta, ebes dva sata gledanja glupog filma ili lakiranja noktiju
ja njenu prvu godinu zivota ne mogu premotat unatrag
film mogu

Не мислим да је ствар само у слободном времену или размажености детета.
Многе жене не раде од куће и сутра кад треба да крену на посао, дете не могу да ''одлепе'' од себе, ни дању ни ноћу.
Дете навикне на количину пажње коју у једном тренутку сасвим изгуби. мајка буде одсутна од 7-16 сати.
Не кажем да дете треба држати на дистанци, учити га самосталности на груб начин али сваки човек треба да процени услове у којима живи.

Ја сам била дете које је имало мајку уз себе до 5 године. Била сам јој као прилепак и ако она није нека претерана нежница.
Није могла од мене да уђе у воду на мору, да се исплива.
Тако да...
 
Не мислим да је ствар само у слободном времену или размажености детета.
Многе жене не раде од куће и сутра кад треба да крену на посао, дете не могу да ''одлепе'' од себе, ни дању ни ноћу.
Дете навикне на количину пажње коју у једном тренутку сасвим изгуби. мајка буде одсутна од 7-16 сати.
Не кажем да дете треба држати на дистанци, учити га самосталности на груб начин али сваки човек треба да процени услове у којима живи.

Ја сам била дете које је имало мајку уз себе до 5 године. Била сам јој као прилепак и ако она није нека претерана нежница.
Није могла од мене да уђе у воду на мору, да се исплива.
Тако да...

velika je razlika izmedju bebe i starijeg djeteta mentalna, emotivna...
Iskra je bila sa mnom non stop bukvalno u tom periodu
i sta, nista
eno i veceras spava kod babe, na spavanje ide sama, jede uglavnom samostalno...
sve je samostalnija, sve joj manje fizicki trebam
al to je, sklona sam vjerovat, i zato sto je puna samopouzdanja, nije nikad emotivno ucjenjivana
nine uslovaljavana na taj nacin...
kapiram ja to sa moram jer radit se mora, al ako vec moze i zeli ( a kapiram i ne zelim)
sto da mu uskrati to? zato sto kazu babe da ce ga razmazit tako?
nece.

- - - - - - - - - -

ono sto je kljucno, djeluje mi, jest da roditelj ne bude u tom smislu samo mama
od prvog dana
Iskru kupa tata
uspavljujemo je naizmjenicno
ostaje otkako ne sisa, ali i ranije
s mamom ili tatom, bez razlike
nekad i s bakama
i sve je to njoj tako normalno jer je tako od pocetka
s izuzetkom onog perioda kad je samo sisala
al kasnije je sve super prihvatila
ona prosto zna da smo mi uvijek tu za nju
 
Па добро, то је твоје мишљење и искуство. ;)
Али као што рекох, свако треба да процени на дуже стазе, спрам сопственог детета.
Ближа сам веровању да је дете онакво како га навикнеш и научиш.
Хоћу да кежем да не можемо своје искуство пријектовати на неки просечни образац.

- - - - - - - - - -

И сама кажеш :''i sve je to njoj tako normalno jer je tako od pocetka''.
Наравно, тако сте је научили.
 
Hej mame da vas pitam...moje nežno dete ima grčeve pa je naučilo da spava na meni...I tako danju i noću, spustim ga i za deset minuta, ih deset, tri minuta plafon "kme, kme, kme", uzmem, namestim i manje više se smiri...
E sada, nevolja je šta će biti kasnije, meni za sada ne smeta, naprotiv, jeste ne jedem, ne spavam i ne idem u toalet ali mi prija njegova toplina i volim da mu pomognem zbog grcica ali me svi plaše da će takav ostati i daju savete koji se svode na spuštaj ga, spuštaj ga...mislim, spustila bih ja njega kada bi hteo bar 15 minuta da bude spušten...cak je i moj muž rešio da zavodi red i vraćao ga u krevetac jedne noći pa ujutru umalo nije pao u nesvest od umora, od tada nam dopušta spavanje u zagrljaju sve dok smo mirni ali uz komentar kako on mora da ide u krevetac:lol:...elem, moje pitanje je - hocu li moći balavca da odlepim kasnije od sebe i pružim zadovoljstvo ručka, toaleta a možda čak i pranja kose:lol:?
Kako je moguće da sam ga razmazila ovom brzinom...ili se naprosto mazi jer ga muči pupica...a stvarno mi je gre'ota da ga nešto surovo vaspitavam sada kada nije u stanju ni da trtne bez da se uvija, plače i crveni...

jesu
iz moje perspektive tzv sleep training je obicno izivljavanje
njima u tom dobu osim hrane i blizine nista drugo bitno i ne treba
i ti sad uzmes i uskratis im tu vrstu podrske zasto...zbog dva sata ispred tva
a pricamo o periodu od max godinu dana
znas sta, ebes dva sata gledanja glupog filma ili lakiranja noktiju
ja njenu prvu godinu zivota ne mogu premotat unatrag
film mogu

Slažem se sa vraganom :aha:
Uživaj u maloj žabi dok možeš, mnogo bre brzo porastu i onda više neće u naš zagrljaj...
Nema štete u tome što sad radiš, i ja sam tako sa Majom prvih 3 meseca :heart: Evo ništa joj ne fali, nije "naučena na ruke" što bi rekli ;)
 
Ето шта је форум.
Очас посла се нечије речи изврну.
По овоме што пишете испада сам сам саветовала жени, малтене, да шутне ногом дете од себе. :lol:
То, наравно, нема везе с истином.


nisi joj nista tako savjetovala i nisi nista ruzno rekla
ja to uopce nisam tako dozivjela
samo znam, iz iskustva, da je to siroko rasprostranjen koncept
to sad pusti da se isplace, ne navikavaj ga na ruke...bice ti razmazeno...
sve to smo i mi odslusali; naplasili se najstrasnije...:lol:
i to od ljudi koje volimo i postujemo
jednostavno, tako se radilo...uglavnom nikom nista ne fali, svi smo odrasli
al da mi je neko rekao na pocetku e, ne primaj se na te price, radi kako mislis da treba, neces dijete upropastiti :lol:
bilo bi mi puno lakse
i znas sta, neces
vidjet ces vec da to zapravo nista ne mora kako su nam rekli, moze i mekse
s druge strane - neke stvari su bas kao sto nam je baba rekla, pokazalo se...recimo oko uvodjenja klope i slicno
pa ja ne bih odmah odbacivala sve sto nam babe savjetuju <3
 
Не мислим да је ствар само у слободном времену или размажености детета.
Многе жене не раде од куће и сутра кад треба да крену на посао, дете не могу да ''одлепе'' од себе, ни дању ни ноћу.
Дете навикне на количину пажње коју у једном тренутку сасвим изгуби. мајка буде одсутна од 7-16 сати.
Не кажем да дете треба држати на дистанци, учити га самосталности на груб начин али сваки човек треба да процени услове у којима живи.

Ја сам била дете које је имало мајку уз себе до 5 године. Била сам јој као прилепак и ако она није нека претерана нежница.
Није могла од мене да уђе у воду на мору, да се исплива.
Тако да...

To "sutra" je za godinu dana.
I svaki iole razuman roditelj svoje dete postepeno navikne na to da je odsutan.
 

Back
Top