Quantcast

Све о бебама 0-12 месеци

Lúnasa

Buduća legenda
Poruka
34.350
Ovsenu kašu sa nekim voćem možda?
Mislim, nemam pojma, ali kapiram da sme to već da jede.

Frejo, ja se slažem sa Vraganom, ovih prvih godinu dana će tako brzo proleteti da treba uživati u svakom momentu i pružiti im što je više ljubavi moguće.
Nikoga ljubav nije pokvarila.

- - - - - - - - - -

Inače, moj debeljko upravo liže sopstvenu ruku, neće dojku, neće lažu, samo svoju ruku, nije je čak ni zaglavio u usta već je licka kao neku kuglu sladoleda :lol:

• Podržavam
Reactions: Em.

Mali čičak

Legenda
Poruka
67.498
Ovsenu kašu sa nekim voćem možda?
Mislim, nemam pojma, ali kapiram da sme to već da jede.

Frejo, ja se slažem sa Vraganom, ovih prvih godinu dana će tako brzo proleteti da treba uživati u svakom momentu i pružiti im što je više ljubavi moguće.
Nikoga ljubav nije pokvarila.

- - - - - - - - - -

Inače, moj debeljko upravo liže sopstvenu ruku, neće dojku, neće lažu, samo svoju ruku, nije je čak ni zaglavio u usta već je licka kao neku kuglu sladoleda :lol:
Otkrio je ruke :heart: sad izucava

- - - - - - - - - -

Ajd dajte mi ideje šta da dajem ovoj mojoj maloj šmizli od 10 meseci ujutru za doručak, osim griza ili čokolina :think:
vec sam zaboravila... mozda neki hleb i pavlaku... jel zvace? ima zube? domacu pastetu? jaje? sir? jogurt? kiselo mleko?

Софија

Buduća legenda
Poruka
38.038
Sta pretrpeti kod bebe koja nema mesec dana? :lol:
Не знам ја колико месеци има Ферјин синчић, нисим пропратила, само се сећам да је била трудна.

Шта претрпети? Плач. Свака мајка реагује на плач и кад треба и кад не треба. Сасвим природно.

Mali čičak

Legenda
Poruka
67.498
Не знам ја колико месеци има Ферјин синчић, нисим пропратила, само се сећам да је била трудна.

Шта претрпети? Плач. Свака мајка реагује на плач и кад треба и кад не треба. Сасвим природно.
Ne postoji reagovanje "kad ne treba" u tom uzrastu.
To je nacin komunikacije

gost 15307

Legenda
Poruka
56.214
Ajd dajte mi ideje šta da dajem ovoj mojoj maloj šmizli od 10 meseci ujutru za doručak, osim griza ili čokolina :think:
kajganu
mi svaki treci dan pichimo kajganu
sad sa slaninicom

kacamak s vrhnjem i sirom ili mlijekom
isto voli
to rado i vecera

- - - - - - - - - -

kuvaj joj palentu, kacamak, poparu, sutlijas, ovsene, kad uvedete jaja, onda neke pitice, projice, mada mozes i sada omlet od zumanca npr...
moji taj cokolino jeli nisu, dobili u ng paketicu i nece deca...
Iskra nece cokolino, al ljesnjak cokolino voli

Mali čičak

Legenda
Poruka
67.498

Kad dete place, bilo da ono ima 2 dana, 2 meseca, 2 godine, 22 godine, 52 godine, prirodno i instiktivno je da ces ga zagrliti da se smiri i tako uvek treba uraditi. Tek kad plac prestane i dete se smiri, razgovarati.

Placem se iskazuje nemoc, a kad je neko nemocan, treba mu pomoci.

kichbran

Iskusan
Poruka
5.979
Hej mame da vas pitam...moje nežno dete ima grčeve pa je naučilo da spava na meni...I tako danju i noću, spustim ga i za deset minuta, ih deset, tri minuta plafon "kme, kme, kme", uzmem, namestim i manje više se smiri...
E sada, nevolja je šta će biti kasnije, meni za sada ne smeta, naprotiv, jeste ne jedem, ne spavam i ne idem u toalet ali mi prija njegova toplina i volim da mu pomognem zbog grcica ali me svi plaše da će takav ostati i daju savete koji se svode na spuštaj ga, spuštaj ga...mislim, spustila bih ja njega kada bi hteo bar 15 minuta da bude spušten...cak je i moj muž rešio da zavodi red i vraćao ga u krevetac jedne noći pa ujutru umalo nije pao u nesvest od umora, od tada nam dopušta spavanje u zagrljaju sve dok smo mirni ali uz komentar kako on mora da ide u krevetac:lol:...elem, moje pitanje je - hocu li moći balavca da odlepim kasnije od sebe i pružim zadovoljstvo ručka, toaleta a možda čak i pranja kose:lol:?
Kako je moguće da sam ga razmazila ovom brzinom...ili se naprosto mazi jer ga muči pupica...a stvarno mi je gre'ota da ga nešto surovo vaspitavam sada kada nije u stanju ni da trtne bez da se uvija, plače i crveni...
Ja sam se uzdala u knjige i one kažu da do šest meseci dete ne možeš da razmaziš nošenjem i maženjem, da je stvar upravo obrnuta, što je više u početku nosiš imaće manju potrebu da se nosi kasnije, da iz tog inicijalnog nezadovoljenja potreba proističe kasnija nesigurnost. Kod mene se to nije potvrdilo, :lol: užasno je vezana za mene, stalno traži da je nosim, kukala sam i ovde, ali ja mislim da je to do samog deteta, do genetike, ja sam bila preosetljia, i ona je takva,tipično high need baby i svakako ništa ne bih postigla čuvenim cry out metodama osim što bih produbila nesigurnost. Opet iznenađujuće dobro je prihvatila vrtić i odvajanje još u najgorem uzrastu koji se uopšte ne savetuje, oko druge godine. Samopouzdanje svakako stiču postepeno kroz samostalne korake.
Mislim da treba pratiti potrebe svog deteta koliko si u mogućnosti, sve te priče kojima zastrašuju roditelje baciti u vodu. A svakako ćemo ih na ovaj ili onaj upropastiti. :)

kichbran

Iskusan
Poruka
5.979
Deset meseci, ako si po onom rasporedu uvela samo žumance, ovsene kašice sa jabukom i malo cimeta, palenta sa jogurtom, projice, pite i peciva, po mogućstvu integralna pravljena sa žumancima, može i popara,onaj sirni namaz abc i hleb, palačinke od dozvoljenih namirnica sa voćnim nadevom... Imaš ovu fb grupu sa raznim receptima, oni se vode tabelom koju je propagira SZO, ima raznih recepata... Samo da je nađem..

- - - - - - - - - -

https://m.facebook.com/groups/193964350785351

Poslednja izmena:

DamaBezBlama

Elita
Poruka
20.655
kuvaj joj palentu, kacamak, poparu, sutlijas, ovsene, kad uvedete jaja, onda neke pitice, projice, mada mozes i sada omlet od zumanca npr...
moji taj cokolino jeli nisu, dobili u ng paketicu i nece deca...
Zar nisu palenta i kačamak isto? :think:
Sutlijaš, ovsene kašice, griz jedemo :D
A kako se popara pravi? :rumenka:

Baš sutra planiram da joj dam jaje prvi put, tj. 1/4 žumanceta ću pomešati u njen ručak :ok:
Kad se navikne za mesec dana, nadam se, moći ću joj praviti i omlet...

A to pitice, projice, hleb i namaz mi je nekako mala za to :think: ili ja grešim :lol:
Ova moja, brate mili, sve voli i sve jede, ta ništa ne pljuje, ljubi je majka :flert: :zcepanje:

- - - - - - - - - -

Deset meseci, ako si po onom rasporedu uvela samo žumance, ovsene kašice sa jabukom i malo cimeta, palenta sa jogurtom, projice, pite i peciva, po mogućstvu integralna pravljena sa žumancima, može i popara,onaj sirni namaz abc i hleb, palačinke od dozvoljenih namirnica sa voćnim nadevom... Imaš ovu fb grupu sa raznim receptima, oni se vode tabelom koju je propagira SZO, ima raznih recepata... Samo da je nađem..

- - - - - - - - - -

https://m.facebook.com/groups/193964350785351
Hvala na ovome, poslala sam zahtev za grupu :D :ok: :zag:

- - - - - - - - - -

a je, je...evo me razmazena upravo izbacila iz sobe;
da joj ne smetam dok spava
rekla mi je - idi ti okupaj se, ja cu pokusati da spavam...:lol:
Ljubica :lol: :heart:

- - - - - - - - - -

Ja sam se uzdala u knjige i one kažu da do šest meseci dete ne možeš da razmaziš nošenjem i maženjem, da je stvar upravo obrnuta, što je više u početku nosiš imaće manju potrebu da se nosi kasnije, da iz tog inicijalnog nezadovoljenja potreba proističe kasnija nesigurnost. Kod mene se to nije potvrdilo, :lol: užasno je vezana za mene, stalno traži da je nosim, kukala sam i ovde, ali ja mislim da je to do samog deteta, do genetike, ja sam bila preosetljia, i ona je takva,tipično high need baby i svakako ništa ne bih postigla čuvenim cry out metodama osim što bih produbila nesigurnost. Opet iznenađujuće dobro je prihvatila vrtić i odvajanje još u najgorem uzrastu koji se uopšte ne savetuje, oko druge godine. Samopouzdanje svakako stiču postepeno kroz samostalne korake.
Mislim da treba pratiti potrebe svog deteta koliko si u mogućnosti, sve te priče kojima zastrašuju roditelje baciti u vodu. A svakako ćemo ih na ovaj ili onaj upropastiti. :)
Namerno sam ga boldovala i povećala iiiiii ucrvenila, jer je ovo najbitnije što je iko rekao... prosto kao što smo mi svi različiti, tako su i deca... genetika, ličnost, kako god to želite da nazovete, ali svako dete je svoja priča :aha: A i majka može uticati malo na sve to svojim ponašanjem, ja sam UŽASNO ležerna i opuštena sa majom, smejem joj se i pevam non stop od rođenja i ona je isto takva :heart:

kichbran

Iskusan
Poruka
5.979
Mogla si da ispraviš greške u postu pa onda da zacrveniš. :lol:
Sve utiče, mislim da je greška prenaglasiti jednu stvar i očekivati da će nekim merama oblikovati dete po želji. Genetika, okruženje šarenoliko, opuštena majka, plus što više dece... ko može.

Pogledaj pinned iliti označeni post kad uđeš u grupu, tu imaš odmah njihovu tabelu uvođenja namirnica i linkove do recepata za bebe različitog uzrasta. Koristi i search opciju, pitaj tamo za ideje...

Anemone

Iskusan
Poruka
5.775
pa se setih nekih odraslih koji su jos pupcanom vrpcom vezani za mamu, a mama sve cveta

- - - - - - - - - -

mislim naravno da se svoje dete voli dok smo zivi, i da bi svaka majka uradila relativno sve da vidi svoju decu srecnu i zdravu
ali ono.... ne mozes da koristis isti pristup nad bebom koja ispoljava nezadovoljstvo, nad tinejdzerom i nad formiranom odraslom osobom od 5o godina :mrgreen::lol:
msm meni je to bolesno :D niti mislim da je ok i normalno da odrasla osoba ispoljava nezadovoljstvo poput jednog trogodinsjaka npr

gost 15307

Legenda
Poruka
56.214
pa se setih nekih odraslih koji su jos pupcanom vrpcom vezani za mamu, a mama sve cveta

- - - - - - - - - -

mislim naravno da se svoje dete voli dok smo zivi, i da bi svaka majka uradila relativno sve da vidi svoju decu srecnu i zdravu
ali ono.... ne mozes da koristis isti pristup nad bebom koja ispoljava nezadovoljstvo, nad tinejdzerom i nad formiranom odraslom osobom od 5o godina :mrgreen::lol:
msm meni je to bolesno :D niti mislim da je ok i normalno da odrasla osoba ispoljava nezadovoljstvo poput jednog trogodinsjaka npr
to je samo vid kontrole
izmedju toga i recimo sumanute strogoce i shatro discipline uopce ne vidim sustinsku razliku ni u motivaciji, ni u "rezultatu"
kapiram da je najteze pustiti ih da odrastu i misle svojom glavom, al stvarno ne vidim drugi nacin da prezive zivot samostalno