Quantcast

Све о бебама 0-12 месеци

gost 345877

Veoma poznat
Poruka
11.539
nama su grcevi poceli cim smo kuci dosli, ja mislim peti dan da je imala toliko jake grceve da je bane u pola novi trcao do apoteke...
a od tada tri meseca smo svaki dan se borili i sa njima, i nista joj nije pomagalo sem vezbica, i tek kada se dobro ispruducka i ikaki, muke su prestajale bar za kratko
nije umela da podrigne ko covek, a jela je uzasno halapljivo, naguta se vazduha i onda zurka...

DamaBezBlama

Elita
Poruka
20.655
Ćaos ženske, nije me bilo duže... :sad2:
Elem drage mame, znate i same da od kad sam se porodila Maja, koja će sad skoro 9 meseci, je bila u 90% vremena sa mnom. Samo ponekad, retko, sa mojom majkom i u biti joj je sa bakom super i vole se. Starija ćerka je puno više bila sa bakom i dedom, za nju to nije bio problem niti sam se brinula. Pre 2 nedelje sam morala na operaciju, trebala je da bude 1 operacija (otišla sam u bolnicu 11.1.) i da posle max. 6 dana budem kući ali avaj napravio se hematom, koji je pukao 5 dana posle prve operacije, pa sam dobila sepsu, sva krv otišla u stomak, pa opet pod nož, pa 7 dana intenzivne i šok sobe, drenaža, bolova i ludila... ma haos :rida: Tako da decu nisam videla svo vreme jer nisu nikoga puštali a i bolnica u kojoj sam ležala je bila 350km daleko od Beča, bukvalno 3h autom :dash:. Vratila sam se kući u sredu (potpisala da preveremeno izađem, sa sve rupom i drenom još jednim u stomaku o kojem sad sama brinem!), ali deca moraju da ostanu kod mojih i dalje, jer ne smem ni teško da dižem, itd. Kad sam došla Marta zaplakala i grlila me samo, a beba me prvo 5sek gledala, ipak me nije videla 2 nedelje, pa je onda došao osmeh i euforija. Ali čim je provalila da je ne dižem, nego se samo mazimo žalila se i htela kod svih drugih ali joj ja nisam bila zanimljiva više... dala mi par poljubaca i smejala se mom zasmejavanju i eto... Hoće da ih povedu i u Srbiju tokom raspusta koji uskoro počinje, tj. od 3. do 12.2.2017 sad. A ja samo plačem i brinem se da li će me beba zaboraviti, da posle toga neće više hteti kod mene itd... jel sam luda ili je neko prošao nešto slično?! Ovo me stvarno muči... :sad2: Hvala! :heart:

gost 15307

Legenda
Poruka
56.186
Ćaos ženske, nije me bilo duže... :sad2:
Elem drage mame, znate i same da od kad sam se porodila Maja, koja će sad skoro 9 meseci, je bila u 90% vremena sa mnom. Samo ponekad, retko, sa mojom majkom i u biti joj je sa bakom super i vole se. Starija ćerka je puno više bila sa bakom i dedom, za nju to nije bio problem niti sam se brinula. Pre 2 nedelje sam morala na operaciju, trebala je da bude 1 operacija (otišla sam u bolnicu 11.1.) i da posle max. 6 dana budem kući ali avaj napravio se hematom, koji je pukao 5 dana posle prve operacije, pa sam dobila sepsu, sva krv otišla u stomak, pa opet pod nož, pa 7 dana intenzivne i šok sobe, drenaža, bolova i ludila... ma haos :rida: Tako da decu nisam videla svo vreme jer nisu nikoga puštali a i bolnica u kojoj sam ležala je bila 350km daleko od Beča, bukvalno 3h autom :dash:. Vratila sam se kući u sredu (potpisala da preveremeno izađem, sa sve rupom i drenom još jednim u stomaku o kojem sad sama brinem!), ali deca moraju da ostanu kod mojih i dalje, jer ne smem ni teško da dižem, itd. Kad sam došla Marta zaplakala i grlila me samo, a beba me prvo 5sek gledala, ipak me nije videla 2 nedelje, pa je onda došao osmeh i euforija. Ali čim je provalila da je ne dižem, nego se samo mazimo žalila se i htela kod svih drugih ali joj ja nisam bila zanimljiva više... dala mi par poljubaca i smejala se mom zasmejavanju i eto... Hoće da ih povedu i u Srbiju tokom raspusta koji uskoro počinje, tj. od 3. do 12.2.2017 sad. A ja samo plačem i brinem se da li će me beba zaboraviti, da posle toga neće više hteti kod mene itd... jel sam luda ili je neko prošao nešto slično?! Ovo me stvarno muči... :sad2: Hvala! :heart:
nece te zaboraviti
Iskra je tako bila od oca odvojena pa ga nije zaboravila
radi kako moras i oporavi se brzo <3

Zuji Zolja

Domaćin
Poruka
3.646
@DamaBezBlama - nemoj muciti sebe tako! Niko, ni mali ni veliki, se ne seca sta se desavalo u njegovom zivotu kad je bio beba! Nisi jedini roditelj koji mora na kratko da se odvoji od dece! I sve da te zaboravi i da se javi naka nesigurnost kod ponovnog susreta, znas koliko treba vremena da se ponovo javi prava ljubav? Nekoliko sati, a mozda i manje! Deca prate svoja osecanja i osecanja onih koji brinu o njima!!! Ne muci se svakakvim pitanjima, vec usmeri snagu da se oporavis i uzivas sa svojom decom!!! Deci ce sa bakom biti dobro i cekaju da te vide zdravu i srecnu! Glavu gore!!! :zag:

Affro*

Stara legenda
Poruka
99.392
@DamaBezBlama - nemoj muciti sebe tako! Niko, ni mali ni veliki, se ne seca sta se desavalo u njegovom zivotu kad je bio beba! Nisi jedini roditelj koji mora na kratko da se odvoji od dece! I sve da te zaboravi i da se javi naka nesigurnost kod ponovnog susreta, znas koliko treba vremena da se ponovo javi prava ljubav? Nekoliko sati, a mozda i manje! Deca prate svoja osecanja i osecanja onih koji brinu o njima!!! Ne muci se svakakvim pitanjima, vec usmeri snagu da se oporavis i uzivas sa svojom decom!!! Deci ce sa bakom biti dobro i cekaju da te vide zdravu i srecnu! Glavu gore!!! :zag:
...slazem se potpuno, kad je zdravlja majke u pitanju onda je to odlicno resenje, deca ce biti zbrinuta sto je jako vazno, a i da se secaju uvek im se moze objasniti kad budu vece zasto je nesto moralo
bas tako....:ok:

Lúnasa

Buduća legenda
Poruka
36.731
Na koliko je normalno da se budi beba koja doji?
Uspostavila se laktacija, lepo piski i kaki, proveravam mokre pelene kao kreten obavezno.
On sisa na oko 3 sata danju, a nocas je odvalio od ponoci do 6 ujutro pa sam se pomalo zabrinula.
Kazu mi mama i svekrva da je to sve ok, on je zivahan i veseo kao i uvek, al meni je to nesto dugo.
I prethodnih noci je preskakao jedan podoj tj pomerao ga sam na 4-5 sati razlike, pa nemam pojma sta da mislim o svemu tome.

Poruka
19.728
Uspostavila se laktacija, lepo piski i kaki, proveravam mokre pelene kao kreten obavezno.
On sisa na oko 3 sata danju, a nocas je odvalio od ponoci do 6 ujutro pa sam se pomalo zabrinula.
Kazu mi mama i svekrva da je to sve ok, on je zivahan i veseo kao i uvek, al meni je to nesto dugo.
I prethodnih noci je preskakao jedan podoj tj pomerao ga sam na 4-5 sati razlike, pa nemam pojma sta da mislim o svemu tome.

Misli o tome kako si srećna što ti je dete spavalica. :) Ne diraj ga noću, neka spava, samo kad hoće.

Zuji Zolja

Domaćin
Poruka
3.646
da je gladan ili da mu bilo sta drugo fali budio bi se! ne brini, bebe samo na svoju udobnost misle :heart:

bokaruki

Domaćin
Poruka
4.964
veliki je od rodjenja pa moze da posisa dovoljno da se ne budi do ujutru, moj sin je vrlo brzo ukinuo taj nocni podoj, mozda je imao dve ili tri nedelje, bio velika beba, snazan I narucka se lepo uvece oko, ne secam se,deset recimo, pa sledeci u 6 ujutru, gde spavamo i on I ja,ali odradimo...bas je bio divna i zahvalna beba...a onda je prohodao...:)sad ima 25 godina...uzivaj, to sve tako brzo prodje...

elem, nema pravila, prati svoje dete, osluskuj ga bez straha i znaces sta treba da uradis

e da, preskocila sam...cestitam I zelim vam svu srecu ovog sveta...

Lúnasa

Buduća legenda
Poruka
36.731
Hvala boko <333
Ma ja sam se bas bila zabrinula, puno mi je to bilo nesto.
Brizna mama kvocka, samo da pile ne gladuje :))))
Juce sam jela paradajz corbu, nije bilo nikakvih propratnih efekata.
Ne znam vise sta da jedem, ishrana mi se svede na meso, krompir, sargarepu, pirinac, testeninu, jogurt, sireve i jaja.
Fali mi povrce uzasno, kapirala sam da pocnem da uvodim jednu po jednu namirnicu i da pratim reakciju, jer mi se stomak bez povrca zacementira :|

bokaruki

Domaćin
Poruka
4.964
e za ishranu nisam bas neki strucnjak, a ne secam se da sam nesto izbegavala, osim pasulja i alkohola, kafe,"ne" mi je bilo za ono sto nadima i sto je stetno, a jela sam normalno,sta mi organizam trazi, secam se ogromnih kolicina voca...

uvodi postepeno, pa u svezem povrcu ima toliko korisnih stvari za bebu, zasto ga ne bi jela?

misljenja I stavovi strucnjaka su strasno razliciti,ja sam u trudnoci citala naseg starog Ruzicica i tada najnoviju americku knjigu tog tipa, pa poredila i uzimala ono sto se meni cinilo zdravorazumski, akoargumenti mogu da me ubede ok, ako ne mogu, preskacem savet. Ti si veterinar, prirodne nauke, biologija, fizika, hemija, anatomija, fiziologija.....koristi svoje znanje i prati i osluskuj svoje dete, toje sve sto treba da radis! Samo ne komplikuj i ne panici, za takve situacije smo tu!!!

gost 345877

Veoma poznat
Poruka
11.539
i ja sam tako, postepeno sebi uvodila nove namirnice , tako da samo napred :)
moja alavica je imala strahovite grceve sta god ja jela, ali ne zbog moje hrane nego jer je bila uzasno halapljiva, i sad tako jede veruj mi
ona nije sisala, ona je zdrala hehehehe, i onda pun stomak vazduha... dok to isprducka, podrigne, iskaki, umrem ja trista puta, i onda opet ogladni cim malo sabije ono u stomaku...
takva i sada, neverovatno
jela bi milion puta na dan, i kad jede, moras da joj vices polakoooo, da se ne udavi...

a on, kako je kilavio dok je sisao, tako i sada rucka... moras ga moliti, terati, ucenjivati....

Affro*

Stara legenda
Poruka
99.392
i ja sam tako, postepeno sebi uvodila nove namirnice , tako da samo napred :)
moja alavica je imala strahovite grceve sta god ja jela, ali ne zbog moje hrane nego jer je bila uzasno halapljiva, i sad tako jede veruj mi
ona nije sisala, ona je zdrala hehehehe, i onda pun stomak vazduha... dok to isprducka, podrigne, iskaki, umrem ja trista puta, i onda opet ogladni cim malo sabije ono u stomaku...
takva i sada, neverovatno
jela bi milion puta na dan, i kad jede, moras da joj vices polakoooo, da se ne udavi...

a on, kako je kilavio dok je sisao, tako i sada rucka... moras ga moliti, terati, ucenjivati....
....:hahaha: tako je moja mladja cerka, a tako sad i mladja unuka...to je sou kako to dete jede, pa kad vidi kasiku ta prosto poskakuje od srece..i cim vidi da neko nesto jede ona
pilji direktno u tog nekog i zine koliko moze sve u nadi da ce ta kasika zavrsiti u njenim ustima :hahaha: nije ni cudo sto sam nepunih 11 meseci ima 14kg...dunda nasa dundasta :heart:

kichbran

Poznat
Poruka
7.812
Hvala boko <333
Ma ja sam se bas bila zabrinula, puno mi je to bilo nesto.
Brizna mama kvocka, samo da pile ne gladuje :))))
Juce sam jela paradajz corbu, nije bilo nikakvih propratnih efekata.
Ne znam vise sta da jedem, ishrana mi se svede na meso, krompir, sargarepu, pirinac, testeninu, jogurt, sireve i jaja.
Fali mi povrce uzasno, kapirala sam da pocnem da uvodim jednu po jednu namirnicu i da pratim reakciju, jer mi se stomak bez povrca zacementira :|
Ja sam mesecima jela vrlo restriktivno zbog tih grčeva, grizla me savest, ali nisam uopšte verovala da postoji ta veza, moram da kažem.
Jer da postoji ona bi bila poznata i vrlo konkretna. Umesto toga sto izvora - sto različitih preporuka. Na kraju ne treba ništa jesti, jer se svaka namirnica spominje negde. Jedem tri namirnice u krug (a i njih sam našla na nekom od izvora kao namirnice koje prave bebama grčeve), a grčevi jaki svejedno. Ali strah se uvuče da će se još i pogoršati ako nešto promenim.
Najveći problem je u stvari verovatno bio progutani vazduh i to njeno nepodrigivanje.

gost 345877

Veoma poznat
Poruka
11.539
ma cini ti se, svima nam je tako bilo, bas lud zbunjenog sa prvim
sad da mi je ova pamet, svasta bih ja drugacije i sa trecim hehehe
al to je tako
brzo to sve prodje, a kad si nov u svemu, stalno u nekom grcu, svi pricaju drugacije, a stvarno treba malo da slusamo vise sebe i svoje dete
jel on bucko i piski i kaki, i lepo rucka i spava kad treba, i veseo izmedju, i place da se ori kad hoce... eto znaci sve radis kako treba hehehe

stevca

Iskusan
Poruka
5.141
Sally, on ima tri i po nedelje, ali je krupan i lepo jede, patronazna kaze da ga pustim slobodno nocu i da ga budim tek kroz 5 sati ako se ne probudi sam.
Lepo napreduje i kaze da nema nikakvih problema da preskoci obrok.
Lud zbunjenog, sve u svemu.
Ovaj moj je od tacno 2 mj poceo spavati po 8h u komadu. Jede u 22h i probudi se oko 6 ujutro.
Tad navali, lijepo napravi pauzu da se odmori :D
Nije mi padalo na pamet da ga budim.
Nece ti oni spavati gladi.
Pogotovo te debele guzice :D
Sergej je za 2.5mj dobio 3.300.

Za hranu nisam pametna. S Sofi sam pomalo birkala sta jedem snjim nista.
I kako napuni 2mj stadose grcevi

Poslednja izmena:

gost 15307

Legenda
Poruka
56.186
meni je to gatanje na temu hrane i grceva, alergija
svekrva odma upropastila
donijela zena ciz s jagodama...sjetila sam se sta radim tek negdje na pola parceta :lol:
kasnije sam nasla na vise mjesta da je u principu ok da jedem sve sto sam jela u trudnoci, a jagode i te fore ako
smo skloni alergijama sa uvodim postupno...samo, vec je bilo kasno za postupno
i da kucnem u drvo azdajica jede sve, alergija jos nema nikakvih
sad su i za to opet promijenili pricu pa kao treba sve uvodit odma kad se uvodi klopa, bez panicarenja...
sto se grceva tice - prestali su cim je naucila sisat i kad smo je poceli drzati na sebi cim pocnu
nije ni bitno ko; tata, mama...samo da je kod nas na stomaku
i nismo vise nista davali
a trajalo je mozda tjedan, dva...

inace, grcevi su sami po sebi diskutabilna prica
navodno kulture u kojima mame djecu stalno furaju sa sobom; fiz kontakt kontinuiran u toj dobi pojma nemaju sta su to grcevi...nemaju cak ni termin za to
eto, pa sad budi pametan

ja sam na kraju ukapirala da je najbolje slusat svog unutrasnjeg majmuna, da se tako duhovito odrazim :lol:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.