Suljagić: Srpska kao Vermaht

Ни Србија неће ући у ЕУ следећих 20 година, а да не причамо о БиХ...

Tako je! Dotle treba revnosno raditi na slabljenju i rastakanju BIH. Braca preko Drine moraju biti slobodna od turskog zuluma!:D

- - - - - - - - - -

Srbija će u EU ući za otprilike 10 godina, BiH za 20tak.

Pod uslovom da EU izdrzi toliko....
 
Srbija će u EU ući za otprilike 10 godina, BiH za 20tak.

Рецимо да тако буде.
И шта онда, хоће се одједном Срби, Муслимани и Хрвати у Босни заволети и заиграти песму о братству и јединству ?
Неће, Босна ће и даље бити држава из које ће сва 3 народа да се исељавају, док ће они који остану и даље да се свађају.
 
Pod uslovom da EU izdrzi toliko....

EU će opstati, o tome nema govora, a Srbija i BiH bi trebali raditi na tome da dostignu njihov standard. Bio sam po cijeloj Europi i to je kad uspoređuješ sa nama ovdje razlika nebo i zemlja. Hrvatska se od 2003. kad je aplicirala za članstvo jako puno promijenila (na bolje) raformirajući se sukladno poglavljima pristupnih pregovora.
 
Рецимо да тако буде.
И шта онда, хоће се одједном Срби, Муслимани и Хрвати у Босни заволети и заиграти песму о братству и јединству ?
Неће, Босна ће и даље бити држава из које ће сва 3 народа да се исељавају, док ће они који остану и даље да се свађају.

Neće, nemojmo se zavaravati, ali će biti mnogo bliži nego što su to bili prije. Kada ljudima u BiH poraste standard onda će odj.ebat nacionalizam. Bogat, zaposlen i sretan čovjek nema razloga biti nacionalist. Tako će i narodi tamo kad/ako im poraste standard shvatit da je život mnogo više i ljepše od getoizacije i podjele na nacionalnoj osnovi. Tada više neće strahovati jedni od drugih i inzistirati na podjelama. Dug je put do toga ali nije neostvarivo.
 
EU će opstati, o tome nema govora, a Srbija i BiH bi trebali raditi na tome da dostignu njihov standard. Bio sam po cijeloj Europi i to je kad uspoređuješ sa nama ovdje razlika nebo i zemlja. Hrvatska se od 2003. kad je aplicirala za članstvo jako puno promijenila (na bolje) raformirajući se sukladno poglavljima pristupnih pregovora.

Апсолутно, само је важно напоменути да то може и без ЕУ и да улазак у ЕУ неће искоренити корупцију и страначко запошљавање.
То је све до менталитета људи. Норвешка и Швајцарска би биле такве какве су и ван ЕУ и као члан ЕУ.
Србија и БиХ ће и даље бити хаос од држава биле оне у ЕУ или ван ЕУ...

- - - - - - - - - -

Neće, nemojmo se zavaravati, ali će biti mnogo bliži nego što su to bili prije. Kada ljudima u BiH poraste standard onda će odj.ebat nacionalizam. Bogat, zaposlen i sretan čovjek nema razloga biti nacionalist. Tako će i narodi tamo kad/ako im poraste standard shvatit da je život mnogo više i ljepše od getoizacije i podjele na nacionalnoj osnovi. Tada više neće strahovati jedni od drugih i inzistirati na podjelama. Dug je put do toga ali nije neostvarivo.

Лепо је то што си оптимиста и што мислиш да ће стање бити боље :)
Не знам колико имаш година, али ја који имам 20 година видим свет много реалније од тебе :)
 
Neće, nemojmo se zavaravati, ali će biti mnogo bliži nego što su to bili prije. Kada ljudima u BiH poraste standard onda će odj.ebat nacionalizam. Bogat, zaposlen i sretan čovjek nema razloga biti nacionalist. Tako će i narodi tamo kad/ako im poraste standard shvatit da je život mnogo više i ljepše od getoizacije i podjele na nacionalnoj osnovi. Tada više neće strahovati jedni od drugih i inzistirati na podjelama. Dug je put do toga ali nije neostvarivo.

Да додам, ово да је повећање стандарда једнако смањивању национализма је истина.
На западу су се одлично слагали са странцима и разним муџахединима, сад кад је криза одмах би да их протерају.
 
Лепо је то што си оптимиста и што мислиш да ће стање бити боље :)
Не знам колико имаш година, али ја који имам 20 година видим свет много реалније од тебе :)

Možda sam optimist jer sam tvojih godina (zapravo kao par godina stariji) bio u ratu i znam dobro šta je rat i što su nacionalne podjele. Od tada do danas po tom pitanju sve ide na bolje! Znam da je to proces koji će trajati desetljećima ali želim vjerovati da će se jednog dana ljudi na ovim prostorima konačno okrenuti sebi, svom boljitku i svojim obiteljima, a ne nacionalizmu i mržnji. Zbog toga se zalažem da se narodi u BiH zbliže, da svi uđemo u EU i živimo visokim standardom jer ovo što neki zagovaraju suprotnih stavova od mene (getoizacija, razdvajanje gdje god je to moguće, politička i nacionalna pokoravanja, osvećivanje) će od nas napraviti Bliski Istok. Želiš li ti da ti se država i regija u kojoj živiš pretvori u Bliski Istok i da ratovi budu u prosjeku svakih 4-5 godina? Ja ne želim i nikad neću prihvatit da je to dobar put. Pogotovo zato jer sam sve to prošao kao mladić.
 
Možda sam optimist jer sam tvojih godina (zapravo kao par godina stariji) bio u ratu i znam dobro šta je rat i što su nacionalne podjele. Od tada do danas po tom pitanju sve ide na bolje! Znam da je to proces koji će trajati desetljećima ali želim vjerovati da će se jednog dana ljudi na ovim prostorima konačno okrenuti sebi, svom boljitku i svojim obiteljima, a ne nacionalizmu i mržnji. Zbog toga se zalažem da se narodi u BiH zbliže, da svi uđemo u EU i živimo visokim standardom jer ovo što neki zagovaraju suprotnih stavova od mene (getoizacija, razdvajanje gdje god je to moguće, politička i nacionalna pokoravanja, osvećivanje) će od nas napraviti Bliski Istok. Želiš li ti da ti se država i regija u kojoj živiš pretvori u Bliski Istok i da ratovi budu u prosjeku svakih 4-5 godina? Ja ne želim i nikad neću prihvatit da je to dobar put. Pogotovo zato jer sam sve to prošao kao mladić.

Већина људи на овим просторима жели да ми овде живимо у миру и једини начин да се то среди би био поправљање економске ситуације, а ја не видим да ће се то десити.
Баш супротно, све је горе и горе...
По неким истраживањима млади се све више мрзе, чак више него 90-их... Да ли је то истина, не знам... Ја ипак живим у региону који је увек био толерантнији.
Али не мора да значи да ако неко неког мрзи да ће то трајати заувек.
И ја сам до пре пар година мрзео и Хрвате и Муслимане и све народе око себе (а најбољи пријатељи су ми Хрвати), али сам онда увидео да то није баш тако па сам се опаметио...
 
Da budem isakren i ja sam se ovome smijao al eto Dodik kaze da je tako i mnogi Srbi su za to :hahaha:

Pricali su i ubjedjivali u mnogo gluplje pa ste mnogi vjerovali da je to tako ;)

Sjeti se samo onoga da su Srbi nebeski narod i da je Bog Srbin pa odredio Srbe na zemlji da mogu raditi najgore zlocine a da ovozemaljskim sudovima nece odgovarati sto su mnoki Srbi i iskoristili pa ih taj zajebotako da sad ti poslusnici trunu u svjetskim kazamatima ;)

Једва да си писмен несретниче.

Јасна ми је твоја мржња према Србима али никада нећеш промијенити чињеницу да си потомак потурчених Срба који су продали "вјеру за вечеру".
 
Да додам, ово да је повећање стандарда једнако смањивању национализма је истина.
На западу су се одлично слагали са странцима и разним муџахединима, сад кад је криза одмах би да их протерају.

nije tacno, prosperitet je cesto usko povezan sa nacionalizmom, primjera radi u Svajcarskoj na svakom cosku isticu svoje zastave i ponose se sopstvenom kulturom i tradicijom.
 
Možda sam optimist jer sam tvojih godina (zapravo kao par godina stariji) bio u ratu i znam dobro šta je rat i što su nacionalne podjele. Od tada do danas po tom pitanju sve ide na bolje! Znam da je to proces koji će trajati desetljećima ali želim vjerovati da će se jednog dana ljudi na ovim prostorima konačno okrenuti sebi, svom boljitku i svojim obiteljima, a ne nacionalizmu i mržnji. Zbog toga se zalažem da se narodi u BiH zbliže, da svi uđemo u EU i živimo visokim standardom jer ovo što neki zagovaraju suprotnih stavova od mene (getoizacija, razdvajanje gdje god je to moguće, politička i nacionalna pokoravanja, osvećivanje) će od nas napraviti Bliski Istok. Želiš li ti da ti se država i regija u kojoj živiš pretvori u Bliski Istok i da ratovi budu u prosjeku svakih 4-5 godina? Ja ne želim i nikad neću prihvatit da je to dobar put. Pogotovo zato jer sam sve to prošao kao mladić.

усташа о моралу када се сецесија хрватске десила 90-тих то је било у реду а сада када Р.СРПСКА иде према незавсности онда је то гетоизација ...-море ко вас не зна скупо би вас платио
 
усташа о моралу када се сецесија хрватске десила 90-тих то је било у реду а сада када Р.СРПСКА иде према незавсности онда је то гетоизација ...-море ко вас не зна скупо би вас платио

Velika je to bagra...

Ja ih znam jako, jako dobro... Samo pod nogama su dobri :)
 

Back
Top