Погледајте спот за песму "Једина Српска" Београдски синдикат и Даница Црногорчевић певају о РС и њеном народу!

Sa tim raspadom Jugoslavije je i nastao taj ekstremniji Srbijacentrizam, gde gradjani Srbije nemaju nikakav osecaj prema onome sto je u BiH.
Велика је то мањина вјеруј ми...увјек је на форуму било комшија фазон, истина Де Систи није био тај, сматрао сам га довољно образованим да се не упушта у историјске расправе давно дефинисане али ето људи се мијењају па и он.Све је то легитимно, поготово имати свој став, мишљење.Ја признајем први када ме неко разбије аргументима, често коригујем свој став, ако ми неко отвори видике.Али у овој причи око Принципа, БИХ, Срба који нису прави устаници чак напротив пуцају на Србе Мачве и сличне небулозе, то је просто промашена теза и није природно стање.А најбоље ће ти потврдити Срби који живе уз границу са обе стране Дрине.Ја нисам на тој граници али солидно познајем те крајеве.Знам како ту ствари функционишу, нема ни секунд непријатељства, напротив.Ја сам ближи граници са Хрватском па знам како сам прошао, поготово моји преци.Тако да мени не мора неко цртати са које стране долази опаснот.:lol: И онда човјек постави питање што твоји долазе код нас?Па гдје ће Сунце ти пољубим?У Загреб, у Мостар, у Љубљану?
 
Nesnalaženjem usled zbunjenosti.Ferdinand i kolona otišli su do gradske uprave gde su se zadržali određeno vreme i odlučili su da ne idu trasom koja je najavljena nego da je promene ali su propustili da o tome blagovremeno upoznaju vozača koji je sledio ranije date instrukcije.
Umešanost CR odao je austrougarskoj polciiji zarobljeni ili uhapšeni Ilić a u suočavanju s njim mislim da su i svi drugi priznali tu činjenicu.
Да ли би ти донео одлуку за наставак шпацирунга да штитиш једну такву значајну личност?
Или би здраворазумски сачекао оклопна возила за дискокацију значајне личности?
Црна рука је обучавала све спремне на борбу, нема ту ништа лоше ни наопако.
 
Па није ни ушла побогу.
Да, сами сте се борили против змајева
После распада СФРЈ нема регуларних војника из Србије у БИХ за разлику од Хрватске.
Из ове перспективе гледајући како је прошао Слобо боље да је ушао и поравнао границу како одговара интересима Срба.
То је, заправо, очекивање од Србије? Да потури главу на пањ, да би Прњавор отишао у Беч?
Свеједно је имао тешке санкције против себе и СРЈ за исто.
Био је преварен од стране НАТО алијансе, САД пре свега, глумио миротворца и добио Хаг.
Дневник II.
Уопште није морало да буде.
Србија и Црна Гора могле су проћи многоструко боље да је договорен миран републички разлаз СФРЈ или њена транзиција конфедерацију / асиметричну федерацију. И било би боље и Србима по свим републикама.
Но, тад су превладали вриштећи гласови "нејач, огњишта, вековна, голорука". Баш као што су и сада упадљиво гласни и агресивни (овај пут према Србима за које умисли да су усташе)
 
Krele,nisi mogao imati republičko bez državljanstva SFRJ.
Немаш ти појма. За држављанство ти се уписивало она република у којој си рођен. Па су тако многе твоје старије колеге избеглице из Хрватске и Босне имале проблем када су побегли у СРЈ, па онда овде кренули да ваде нови пасош тј пасош СРЈ. Имали су проблем, јер се, опет понављам, КАДА СИ ВАДИО НЕКИ ДОКУМЕНТ У СФРЈ, у држављанство ти се уписивало име републике у којој си рођен, а како је СРЈ била састављена од Србије и ЦГ, а теби у старом пасошу пише држављанство СР БиХ или СР Хрватска, морао си да вадиш држављанство што је ишло мало теже него сада и то је била једна од ретких добрих ствари код Балканског касапина што вам није давао држављанства на извол`те - то је почело тек са мрским вам "досманлијама."

Btw, Југословени у СФРЈ/ СРЈ нису званично постојали ни као народ ни као народност, већ су се званично сматрани "неопредељенима", исто као и они који су се из зезања изјашњавали као, на пример, Индијанци. Толерисани су, али нису званично постојали као народност или народ без обзира на број тако изјашњених на попису становништа. То је зато што су републике биле дефинисане као државе, па је било и логично да ти као држљављанство упишу републику, а не савезну државу.
 
Да ли би ти донео одлуку за наставак шпацирунга да штитиш једну такву значајну личност?
Или би здраворазумски сачекао оклопна возила за дискокацију значајне личности?
Црна рука је обучавала све спремне на борбу, нема ту ништа лоше ни наопако.
Možemo samo da nagađamo ali pretpostavka koja deluje osnovano jeste da su Ferdi i njegovi bezbednjaci zaključuli da je bacač bombe slobodni strelac to jeste da se radi o pojedincu a ne o zaveri i da nema razloga za odustajanje od obilaska Sarajeva jer bi to izgedalo kukavički i sramotno.Na taj zaključak moguće ih je navela okolnost da je pokušaj ubistva bombom sam po sebi nespretan i da je nespretno izveden.
Oni u tom momentu nisu znali koliko ima potencjalnih atentatora.U tako napetom ambijentu napravili su propust sa vozačem i sreća se osmehnula mladom Gavrilu.
Nisu ih crnorukci obučavali za borbu nego za atentat.
 
Велика је то мањина вјеруј ми...увјек је на форуму било комшија фазон, истина Де Систи није био тај, сматрао сам га довољно образованим да се не упушта у историјске расправе давно дефинисане али ето људи се мијењају па и он.Све је то легитимно, поготово имати свој став, мишљење.Ја признајем први када ме неко разбије аргументима, често коригујем свој став, ако ми неко отвори видике.Али у овој причи око Принципа, БИХ, Срба који нису прави устаници чак напротив пуцају на Србе Мачве и сличне небулозе, то је просто промашена теза и није природно стање.А најбоље ће ти потврдити Срби који живе уз границу са обе стране Дрине.Ја нисам на тој граници али солидно познајем те крајеве.Знам како ту ствари функционишу, нема ни секунд непријатељства, напротив.Ја сам ближи граници са Хрватском па знам како сам прошао, поготово моји преци.Тако да мени не мора неко цртати са које стране долази опаснот.:lol: И онда човјек постави питање што твоји долазе код нас?Па гдје ће Сунце ти пољубим?У Загреб, у Мостар, у Љубљану?
U real life, realni ljudi se ne hejtuju zbog ovih vasih prica po forumu. Hejt u realnom zivotu dolazi zbog realnih konrketnih stvari. Cak i negativne predrasude uglavnom nisu neki konkretni hejt, vec verbalni pokusaj da uokviris nesto sto ti smeta kod konkretnih pojedinca koje poznajes.

Postoji karakterna razlika koja je uzrokovana lokalnom kulturom, isto i to dovodi do nekog kao 'hejta'. Meni je karakter ljudi koji su iz mog kraja Srbije, cak i ljudi koji su preko granice koje su blizi mojem kraju Srbije, cesto blizi od karaktera od nekog Srbina iz Bih ili Crne gore, ali to sve nisu neki pravi hejtevi, vec verbalne doskocice. U stvarnom zivotu su samo bitni individualni ljudski izbori.
 
Немаш ти појма. За држављанство ти се уписивало она република у којој си рођен. Па су тако многе твоје старије колеге избеглице из Хрватске и Босне имале проблем када су побегли у СРЈ, па онда овде кренули да ваде нови пасош тј пасош СРЈ. Имали су проблем, јер се, опет понављам, КАДА СИ ВАДИО НЕКИ ДОКУМЕНТ У СФРЈ, у држављанство ти се уписивало име републике у којој си рођен, а како је СРЈ била састављена од Србије и ЦГ, а теби у старом пасошу пише држављанство СР БиХ или СР Хрватска, морао си да вадиш држављанство што је ишло мало теже него сада и то је била једна од ретких добрих ствари код Балканског касапина што вам није давао држављанства на извол`те - то је почело тек са мрским вам "досманлијама."

Btw, Југословени у СФРЈ/ СРЈ нису званично постојали ни као народ ни као народност, већ су се званично сматрани "неопредељенима", исто као и они који су се из зезања изјашњавали као, на пример, Индијанци. Толерисани су, али нису званично постојали као народност или народ без обзира на број тако изјашњених на попису становништа. То је зато што су републике биле дефинисане као државе, па је било и логично да ти као држљављанство упишу републику, а не савезну државу.
Važi :rotf:
 
Како се само позивају на АВНОЈ сада...:roll:
И Бадинтерова комисија се позвала на АВНОЈ-а као на de facto оснивачки документ по коме је настала послератна Југославија. Границе између република нису по АВНОЈ-у била административне већ ДРЖАВНЕ.

Наравно да важи. Иначе да те обавестим још и то да је оно шта сам ти горе написао био је један од главних аргумената оних који су се за време СФРЈ осећали као Југословени, гурали југословенство које је било режимска идеологија пре рата, и били тзв. реакција јер су причали како су Тито и комунисти "разбили Југославију".
 
Да, сами сте се борили против змајева

То је, заправо, очекивање од Србије? Да потури главу на пањ, да би Прњавор отишао у Беч?

Дневник II.
Уопште није морало да буде.
Србија и Црна Гора могле су проћи многоструко боље да је договорен миран републички разлаз СФРЈ или њена транзиција конфедерацију / асиметричну федерацију. И било би боље и Србима по свим републикама.
Но, тад су превладали вриштећи гласови "нејач, огњишта, вековна, голорука". Баш као што су и сада упадљиво гласни и агресивни (овај пут према Србима за које умисли да су усташе)

Једни се одселили са Косова у Војводину, други из Војводине у Книн, Лику,
трећи из Пећи на Цетиње, четврти у Макарску, након пар векова четврти се
вратили у Ваљево, други у Краљево и тако редом.
Ти ћеш сад да тај народ учиш како нису једно и како немају иста права у слободном
делу српске државе?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Мало чињеница- факт је да је Црна Рука била у вези да Младом Босном.
Факт је да је Црна Рука и њена идеја уједињења свих Срба, као етапа ка уједињењу свих Јужних Словена, инспирисала идеологију Младе Босне.
Факт је да су младобосанци ступали у вези са црнорукцима и тражили оружје.
Али исто тако је и факт да никада организација као таква, чак ни сам Апис, није дала одобрење за тај атентат.
Апис је чак упозорио да је тако нешто опасно и у погрешном тренутку. Сем појединих људи, Црна Рука као организација нема везе са атентатом.
Као ни држава Србија

Подсећам те да је измишљотина о умешаности Црне Руке био део пропагандног оружја Беча да оптужи Србији за атентат.
CR je delovala često suprotno stavovima srpske vlade .Ovaj čovek ih je lično obučavao u pripremama za atentat https://sr.wikipedia.org/wiki/Војислав_Танкосић
 
Па легендо није Србија почела те ратове већ илегална сецесија Словеније и Хрватске.
Проглашења независности нису била нелегална, јер су по Уставу СФРЈ републике, имале право на референдуме о самосталности, и све републике, осим Србије јер нас Србијанце тј праве Србе који смо неупоредиво највећу жртву дали за стварање Југославије, нико ништа није питао и зато смо кивни (можда бисмо се и ми 1991. на поштеном референдуму изјаснили за независност?), одржале су своје референдуме на које су имале право по Уставу и закону.
 
Без обзира, наратив му је на нивоу усташке идеологије а било је и њих у усташама.
Da.Čak je i šef ustaške tajne policije bio Eugen Kvaternik
Eugen_Dido_Kvaternik.jpg

Sa tri četvtine žid a jednom četvtinom Hrvat.
 
Ne, jednostrana secesija nije bila dozvoljena po Ustavu iz 1974.
Устав СФРЈ је свакој републици гарантовао право на самоопредељење до отцепљења. Није било дозвољено отцепљење без референдума. Међутим, све републике које су се одвојиле од Београда су уредно одржале своје референдуме онако како је било прописано - један човек један глас, пошто су републике биле уставно организоване као федералне грађанске државе - и свуда су грађани тих република већином гласали за самосталност.

Tо је истина и нема друге истине.

А ти ако хоћеш настави да слушаш шта о томе причају лажу стари еспеесовци и јуловци у Ćirilici.
 
U real life, realni ljudi se ne hejtuju zbog ovih vasih prica po forumu. Hejt u realnom zivotu dolazi zbog realnih konrketnih stvari. Cak i negativne predrasude uglavnom nisu neki konkretni hejt, vec verbalni pokusaj da uokviris nesto sto ti smeta kod konkretnih pojedinca koje poznajes.

Postoji karakterna razlika koja je uzrokovana lokalnom kulturom, isto i to dovodi do nekog kao 'hejta'. Meni je karakter ljudi koji su iz mog kraja Srbije, cak i ljudi koji su preko granice koje su blizi mojem kraju Srbije, cesto blizi od karaktera od nekog Srbina iz Bih ili Crne gore, ali to sve nisu neki pravi hejtevi, vec verbalne doskocice. U stvarnom zivotu su samo bitni individualni ljudski izbori.
Испашће друже да само ти живиш овде у реалном свету, а ми сви остали у игрицама... :lol:
 
Испашће друже да само ти живиш овде у реалном свету, а ми сви остали у игрицама... :lol:
Pa Krsta je uvek bila nesto kao neka vrsta imaginarnog sveta- igrice. :per:
 
Устав СФРЈ је свакој републици гарантовао право на самоопредељење до отцепљења. Није било дозвољено отцепљење без референдума. Међутим, све републике које су се одвојиле од Београда су уредно одржале своје референдуме онако како је било прописано - један човек један глас, пошто су републике биле уставно организоване као федералне грађанске државе - и свуда су грађани тих република већином гласали за самосталност.

Tо је истина и нема друге истине.

А ти ако хоћеш настави да слушаш шта о томе причају лажу стари еспеесовци и јуловци у Ćirilici.
Postoji razlika između prava na samoopredijeljenje i JEDNOSTRANE secesije.
 
Postoji razlika između prava na samoopredijeljenje i JEDNOSTRANE secesije.
Takozvani ustav SFRJ nije uopšte propisao pravo republika na samopredeljenje.Savezni ustavni sud je i slovenačku i hrvatsku deklaraciju o nezavnosti proglasio neustavnom.
 
CR je delovala često suprotno stavovima srpske vlade .Ovaj čovek ih je lično obučavao u pripremama za atentat https://sr.wikipedia.org/wiki/Војислав_Танкосић
Као што и данашње тајне службе раде многе пројекте мимо знања својих влада?
Па није баш тако, увек је неко близак влади, био министар или саветник, упућен од почетка
до краја у предметни пројекат.
Сад чекамо @Dе Sisti -ја да нам испостави доказе о Танкосићевом бошњаштву.
Воја је гарант дођош, прекодрински или пречански исти рацку, то је терет који
оптерећује Србију и не дозвољава јој да постане Хрватска.
Није Воја 'прави Србијанац!

Сад мало озбиљно. Србија је знала да ће АУ-а кад тад да је нападне, још од скадарског ултиматума
то нам је висило над главом. Два балканска рата су прилично исцрпили Србију, којој нема шансе да је одговарао
рат у таквом односу снага. Са друге стране шта ако је постојала струја, виђење, да одуговлачењем почетка рата
може доћи до реконструкције постојећих савезништава и да би Србија у том случају горе прошла?
Данас имамо сва историјска сазнања да су се савезнички ставови вековима приближавали немачким агресорским
политикама на Балкану. На крају смо добили и бомбардовање од удружених сила осовине и савезника из ДСР-а.
Балансирање Италије и Бугарске, чекање свих да се изјасне поводом понуде територијалног проширења у случају
савезништва, јасно одсликава карактер тога рата. Ко је тај ко нуди територије другима да приступе савезу?
Француска и Енглеска? Немачка, Бугарима су они обећали Македонију?
Одакле њима право да располажу туђим територијама и да их уступају трећем лицу по свом нахођењу?
Страх од раволуције у Русији и губитка њене подршке можда је био покретач идеје о убрзању почетка дешавања, од
стране Танкосића и Срне Руке. Ко зна? А можда су били само корисни идиоти у свету шпијунских интрига и циљева
'дубоке државе'. Водити државу, поготово кроз такве кризе великих ратова, није мала заебанција.
 
Da.Čak je i šef ustaške tajne policije bio Eugen Kvaternik
Eugen_Dido_Kvaternik.jpg

Sa tri četvtine žid a jednom četvtinom Hrvat.
И вођа праваша неки Франко, чини ми се и он беше Јудеј?
 
Postoji razlika između prava na samoopredijeljenje i JEDNOSTRANE secesije.
Јел има "двострана сецесија"?
Pa piše msm u članu 5 da se granice SFRJ mogu mijenjati samo uz saglasnost svih republika i pokrajina.
Па, нису се ни мењале спољне границе, тј. нисмо Неготин уступили Бугарима, а Мурску Соботу Мађарима ;)
 

Back
Top