to nije nikakav srbijanski info nego tekst prenet sa wikipedie, sajta koji uredjuju citaoci. evo i ti mozes tamo nesto da napises, mogu i ja, moze bilo ko.
genocid u srebrenici se nije desio, a dzaba muslimanima sve zrtve rata u bosni, dzaba i oni koji su kasnije pomrli, koje svake godine dovoze u srebrenicu.
istina ce izaci na videlo kad tad, a ono pseto obama moze da laje koliko hoce.
Haški optuženik Ratko Mladić je optužen po više tačaka:jedna od njih je i GENOCID
Optužnica protiv Mladića podignuta je 25. jula 1995. godine. Druga optužnica, 16. novembra 1995, a izmijenjena optužnica donesena je 8. novembra 2002. godine pod nazivom Predmet Ratko Mladić (IT-95-5/18-I) - "Bosna i Hercegovina" i "Srebrenica". Izmjenjena optužnica [1] sastoji se od slijedećih tačaka:
1. Genocid
2. Učestvovanje u genocidu
3. Progoni na političkoj, vjerskoj i nacionalnoj osnovi kao zločini protiv čovječnosti
4. Istrebljenje kao zločin prema čovječnosti
5. Ubistvo, kao zločin protiv čovječnosti
6. Ubistvo, kao kršenje ratnih zakona i običaja
7. Deportacija ljudi, kao zločin protiv čovječnosti
8. Nehumana dijela (prisilna premještanja), kao zločin protiv čovječnosti
9-14. Protivpravno terorisanje civila, ubistvo, okrutno postupanje, nehumana dijela, napadi na civile.
15. Uzimanje talaca
Uhapšen je 26.maja 2011. godine.