Суботари-adventisti

freewill:
Anonymous:
freewill:
Anonymous:
:idea: Hvala na lepim recima.
-Ja sam odista bio ocaran kad sam sve ovo saznao, jer nisam imao o tome ni pojma. :?
pOzDrAv! :wink:

ako meni imputiras cinizam, a sta je ova tvoja ocaranost ako ne cinizam? freewill, bljutav si mi.

:idea: Ma jel moguce da sve kontas tako crno :shock:
:idea: Sta je lose kada ti mene nazoves pametnjakovicem i ja ti se lepo zahvalim, i to ne samo zbog toga vec sto si me uputio na drugi forum, vidim sada da je kod tebe sve ovo samo profesionalna deformacija, jer kako kazes bezboznike treba izgonit, ti u svakome vidis bezboznika, izgleda mi(nisam bas siguran) slicnost je ogromna izmedju tebe i lika koji je glumeo palog andjla u istoimenom filmu.
pOzDrAv!

pa meni je cinizam crn. ti mene ocrni cinizmom, a sam si zapravo bio ironican, kao imas meru pa ...
ja uoste nisam bio cinican, nego mi je ovaj Ljutic tako delovao, a on se ne izjasnjava, jos.
Da bezboznike treba izgoniti, gde sam ja to rekao? Na drugoj strani ti si rekao da je Pavle prvi proglasio Hrista Sina Bozijim, pa si zbrisao od da se ne bi videlo koje je to nipodastavnje celokupnog hriscanstva.
Sad mi muljas tu neke nebuloze, pale andjele, a zasto? Samo da bi dezavuisao. Ti si freewill najlukaviji ovde, i ne samo to, nego upravo i znas da mene ne mozes da smeksas svojom sladunjavoscu, kad osetis da ti podilazenje prodju ima, ili pak imputacijama, ili cime vec.

:idea: Zbrisao(zanimljivo)jos mi samo reci na kojoj temi da svi vide, drugo nisi nigde rekao da bezboznike treba izgoniti, i trece da te cika nauci. ..kad izgovaras nesto sto nije istina ti vremenom poverujes u tu svoju laz.
Nisam ja kriv sto ti srcu ne prijaju reci koje propovedaju ljubav i dobrocinstvo. ..ajde da sam samo ja u pitanju . ..pa da se stvarno zapitam. ..sta to nije u redu samnom. ..zbog cega ovaj covek ovako govori i sl.
Nego ti se srce stegne i kada se Biblija citira, da si veliki vernik pa da strepis pri svakom pomenu Boga i Biblije, ne tebe to nagoni na smeh.
Podsecas me na tvrdice, koji nisu tvrdi samo u pitanju novca, nego i u pitanju prijateljstva i dobrote. Oni su sitnicari i zavidljivci, i kao sto tesko nekom pruze zlatnu monetu, isto su tako uzdrzljivi i da drugima ucine uslugu, makar i recju.
pOzDrAv!
 
Anonymous:
ne mogu da verujem...
znaci hoces da te potsetim tvojih reci kada si ti pljuvao po apostolu Pavlu, a kada sam ja citirao Bibliju gde se jasno vidi ko si i sta si?

:idea: Da(da vidimo da li sam. ..), ali ne da bi me podsetio vec da bi svi ljudi mogli videti, jer ja stojim iza svake svoje reci, i za svaku znam zasto sam je i zbog cega rekao(napisao).
pOzDrAv! :wink:
 
freewill:
Anonymous:
ne mogu da verujem...
znaci hoces da te potsetim tvojih reci kada si ti pljuvao po apostolu Pavlu, a kada sam ja citirao Bibliju gde se jasno vidi ko si i sta si?

STA SAD OVO ZNACI ISPOD STO KAZES:
DA JE MENI CILJ TEBE DA OCRNIM?
DA TI STOJIS IZA SVOJIH RECI O PLJUVANJU APOSTOLA PAVLA? DA SI SE KONACNO SETI DA SI REKAO JUCE:"PROGLASIO", A NE KAO DANAS "NAUCAVAO"?
MULJARA SI TI VELIKA.

:idea: Da(da vidimo da li sam. ..), ali ne da bi me podsetio vec da bi svi ljudi mogli videti, jer ja stojim iza svake svoje reci, i za svaku znam zasto sam je i zbog cega rekao(napisao).
pOzDrAv! :wink:
 
DA BI POSLE PRICAO O SVOME MISLJENJU?
PRVO ME PRAVIS LAZOVOM, A SAM LAZES, POTOM ME PRETSTAVLJAS TI KOJI LUKAVO OCRNJUJSE CELOKUPNO HRISCANSTVO, KAO NEKIM KOJI TEBE ZDLI DA OCRNI, A NA KRAJU CES MI PRICATI KAKO JOS JA TREBAM DA TE PITAM ZA TVOJE MISLJENJE?
 
Anonymous:
Nikodim Ljutic:
Mozda poverujes ovim recima, ako neces meni.


И тако, ми који смо хришћани обећали смо: молити се Богу своме свагда, (држећи заповести Његове и увек творећи вољу Његову).
...
Жичка беседа Светога Саве о правој вери
у преводу владике Атанасија (Јевтића)

A NA KOJU RECENICU, DVE NADOVEZUJE RECI O ZAPOVESTI:

"I TAKO..."???

EVO;

"zapovedi učenicima Svojim Apostolima govoreći: " Idite i naučite sve krajeve krsteći ih u ime Oca i Sina i Svetoga Duha, učeći ih da sve drže što sam vam zapovedio". I opet: "Propovedajte Jevanđelje svakom stvorenju; ko poveruje i krsti se, spašće se; a ko ne veruje, osudiće se". Ovo je dakle prava vera: krstiti se u ime Oca i Sina i Svetoga Duha."

PA ONDA SLEDI ODMAH ZATIM:
"I tako, mi koji smo hrišćani obećali smo: moliti se Bogu svome svagda, (držeći zapovesti Njegove i uvek tvoreći volju Njegovu)"


A TI SI JEDNOSTAVNO ISTRGNUO IZ KONTEKSTA U NAMERI DA IZVRNES RECI SVETOGA SAVE!!!



Ja jednostavno nisam istrgao nista iz konteksta jer tim recima pocinje 12. poglavlje ove besede.

Жичка беседа Светога Саве о правој вери
у преводу владике Атанасија (Јевтића)


(1) Браћо и пријатељи и оци и чеда богозванога, приклоните богољубива срца ваша да чујете божанске догмате. И чувши ове свете речи ставите их, браћо, у срца ваша и у савести душа [ваших] и пред очи ума [вашег], и разумите их.
(2) Премилосрдни и човекољубиви Бог, имајући неизмерну милост према роду људском, приклони небеса и сиђе на земљу, и Својим божанским домостројем и добровољним подношењем многоврсних страдања божанског тела [Свог], просвети род наш; и посла у сав свет Свете Апостоле, рекавши им: "Идите и научите све народе крстећи их у име Оца и Сина и Светога Духа". Али пошто они сами до нас не дођоше, то оци наши, чувши у истини речи њихове, повероваше им. И преблаги Бог, Који има бескрајну милост и не жели да погине ниједан од нас, по истој тој првој заповести и истим начином по науци и проповеди Светих Апостола уздиже мене на ово светитељство хотећи да преко мене "испуни недостатке" отаца наших; и Духом Својим Светим заповеди ми да вам објавим ову реч своју о вашем спасењу, коју вичувши са љубављу је сачувајте, да бисмо и ми били заједничари реда светих.
(3) Стога вас, браћо и чеда, ово прво молим да, положивши сву наду своју на Бога, држимо се пре свега праве вере његове. Јер, као што рече Апостол, "темеље другога нико не може поставити осим онога којега постави" Дух Свети преко Светих Апостола и богоносних Отаца, а то је -- права вера која је на светих седам васељенских сабора потврђена и проповедана. И зато на овом темељу свете вере треба нам зидати злато и сребро и драго камење, то јест добра дела. Јер нити користи исправност живота без праве и просвећене вере у Бога, нити нас право исповедање [вере] без добрих дела може извести пред Господа, него треба имати обоје, да "савршен буде човек Божји", а не да због недостатка [једнога] храмље живот наш. Јер, као што рече Апостол: "Спасава вера, која кроз љубав дела".
(4) Верујемо, дакле, у Оца и Сина и Светога Духа, певајући Тројицу Божанску, Узрок и Саздатеља свега проузрокованога, видљивога и невидљивога. [Тројицу] Која је једне суштине, то јест природе, и у три Лица, то јест говоримо Ипостаси и Личности, чиме нећемо да подразумевамо обличјем или разликом три Бога или три природе или суштине, него исповедамо једнога Бога и једну просту и бестелесну природу и суштину, а разликом Лица различитост Ипостаси означавамо; клањајући се [на тај начин] Тројици у Јединици и Јединици у Тројици, Јединици Триипостасној и Тројици Једносуштној и једномоћној и сабеспочетној. Њу једину познајемо вечнопостојећу, беспочетну, нестворену, бесмртну, непропадљиву, нестрадалну, свезадтељну и [све]држећу и [све]промислитељну.
(5) И једнога од Тројице, не Оца ни Светога Духа, но од Бога Оца рођенога Сина и Бога, Логоса, надвремено и од Њега Родитеља нераздељиво рођенога, а не створенога, једносуштног Родитељу и увекпостојећег са Њим; Који је [Логос] добротом [Својом] све привео из небића у биће, и Који је у последње дане ради нашега спасења сишао са небеса и уселио се у утробу Дјеве и сјединио Се с телом одушевљеним, и душу разумну и умну суштински примио од те исте Пречисте Дјеве Марије (Богородице). Он, од Бога Оца једносуштни Њему Бог Логос, због премногог човекољубља [Свог] изволео је, вољом Оца и Духа [Светог], да спасе Своје створење; сишавши из Очевог наручја, одакле се није одвојио, (и ушавши у утробу Пречисте Дјеве) и узевши на себе не раније зачето тело одушевљено душом разумном и умом, произиђе [из Дјеве] Бог оваплоћен, родивши се неизрециво и са и сачувавши неповређеним девство Оне која је родила; не претрпевши ни сливање нити промену, него остаде оно што беше а постаде оно што не беше; узевши на Себе обличје слуге, истински а не привиђењем уподоби се нама у свему осим греха.
(6) Њега знамо као савршенога Бога и савршенога Човека, не другога и другога, него једнога и истога пре оваплоћења и по оваплоћењу, једну сложену Ипостас; Њега једног истог у двема савршеним природама и својствима, и у двема природним вољама и дејствима, обома сједињеним по Ипостаси неизменљиво. Исповедамо Њега једног истог вољом хотећег и делајућег божанска [дела] као Бог, и Њега једног истог вољом хотећег и делајућег човечанска [дела] као човек. Јер Он не беше подложан природним нуждама, него се по вољи [Својој] родио, по вољи гладнео, по вољи жеднео, по вољи био уморан, по вољи се бојао, по вољи умро, истински, а не привидно, претрпео сва природна и беспрекорна страдања човечанска. И Он, Безгрешни, би распет и смрт окуси, и трећи дан васкрсе телом не видећи трулежност, и људску суштину неповређену и неосмрћену васкрсе, и узвевши је на небеса седе с десне стране Оца; и опет ће доћи да суди живима и мртвима; као што се узнесе телом Својим тако ће доћи и дати свакоме по делу његовом. Јер вели: "Васкрснуће мртви и устаће који су у гробовима, и они који чинили добро" са правом вером "отићи ће у живот вечни, а који су чинили зло -- у васкрсење суда."
(7) Уз то, ми се клањамо и поштујемо и целивамо свечесну икону човечанског оваплоћења Бога Логоса помазаног Божанством и оставшег непромењено, тако да онај који је помазан вером сматра да види самога Бога Који се јавио у телу и с људима поживео. Клањамо се и дрвету Часнога крста и светим часним сасудима и божанским црквама и светим местима . Клањамо се и част одајемо икони Пресвете Богородице и иконама свечесних Божјих угодника, уздижући очи душе (наше) ка првообразном лику и ум узносећи на оно што је несхватљиво.
(8) Ово је богољубиви (моји), догмат православних Отачких предања. Следујући њима, и ми тако верујемо и тако исповедамо, а све јеретике и сваку јерес њихову проклињемо.
(9) Примамо свих седам Васељенских сабора: први, који је био у Никеји, 318 Светих Отаца; други, у Константиновом граду, 150 Светих Отаца; трећи, ранији, у Ефесу, 200 Светих Отаца; четврти у Халкидону, 630 Светих Отаца; пети, опет у Константиновом граду, 164 Светих Отаца; шести, опет у Константиновом граду граду, 170 Светих Отаца. И још онај, мало касније бивши у Никејској митрополији, седми Сабор 350 Светих Отаца, против оних који се одричу часних икона и не изображавају их и не поклањају им се, безбожно клеветајући хришћане. А примамо и све Свете саборе који су се Божјом благодаћу у разна времен а и места сабирали ради утврђивања православног јеванђеоског учења, које прима Саборна Црква. А оних којих се одрекоше ови Свети Оци, одричемо се и ми; и које проклеше они, проклињемо и ми.
(10) Јер многу јерес у разна времена и раздобља ђаво измисли, и многи кукољ зловерја кроз слуге његове јересеначелнике посеја у васељени ради кварења и смућивања праве вере, које ми проклињемо, и с њима оне који измислише зле догмате, и гнушамо се сваке нечастиве јереси.
(11) Ми пак стремимо се већма ка свакој побожности којој нас уче богомудре слуге Божје: Пророци, Апостоли и Светитељи, као што и сам Господ Исус Христос Син Божији рече, када од Оца дође на земљу оваплотивши се и роди се по други пут, од пречисте присно дјеве, и догмате домостроја Очевог и Свог изврши дивно, и заиста неизрециво разапе се на крсту, и трећи дан васкрсе, и по васкрсењу Своме остаде овде на земљи четрдесет дана; и када хтеде узићи на небо ка Оцу [Своме], заповеди ученицима Својим Апостолима говорећи: " Идите и научите све крајеве крстећи их у име Оца и Сина и Светога Духа, учећи их да све држе што сам вам заповедио". И опет: "Проповедајте Јеванђеље сваком створењу; ко поверује и крсти се, спашће се; а ко не верује, осудиће се". Ово је дакле права вера: крстити се у име Оца и Сина и Светога Духа.
(12) И тако, ми који смо хришћани обећали смо: молити се Богу своме свагда, (држећи заповести Његове и увек творећи вољу Његову). Јер је "вера без дела мртва", по речи Јаковљевој. Но, браћо и чеда моја љубљена, као што и напред рекох, обоје [треба] да са страхом и трепетом држимо [и чувамо]. Држите (стога) реч Божју и свету веру Христову, и призивајте чистим срцем пресвето Име Његово, и не ленећи се у светим молитвама припадајте к Њему исповедајући грехе своје, плачући са сузама пред Њим и Њему певајући и припевајући у срцима вашим свагда му певајући и припевајући у срцима вашим свагда дан и ноћ непрестано. Јер Бог, када Га људи исповедају и моле Му се, сам уверава људе и духовно улази вером у срца оних који добро слушају науку Његову. Јер духовна наука није игра, нити речи безумља мисли људских, него је то проповедана света вера Божја на којој су основани свети чинови у Христу Исусу Господу нашем, о Коме Пророци Светим Духом Божјим прорекоше, и Апостоли научише, и Мученици исповедише, и сви Свети сачуваше, и Преподобни оци беспрекорно одржаше као на недељивом крајеугаоном Камену црквеном Христу Који је Премудрост и Сила Очева [и то сачуваше] светодуховски и силно и крепко и чврсто и поуздано у вери --, Који [Христос] и до сада многе уверава и утврђује и свима потврђује Своју веру божанску. Он, Преблаги Човекољубац, и до нас достиже Својом богатом милошћу, исправљајући наше недостатке, хотећи као Пастир истинити да нас, заблуделе овце, сакупи у небески тор (Свој). Досежући до тога тора мисаоним и душевним очима (нашим), ми Му се свагда молимо припадајући Му у сваки час, и исповедајући Му се, како Он сам дарује исказати то или помислити и неизречено сачувати. И ми, сатворивши вољу Његову, добићемо од Њега спасење у овом веку и у будућем, ако верно сачувамо заповести Његове које нам је сам Господ заповедио да држимо и обећао нам за то небеску награду, рекавши: "Заиста вам кажем: Ко одржи реч Моју неће видјети смрти вавијек".(13) Да, чеда моја љубљена, шта је поузданије и праведније од ове речи коју Христос сам посведочава и потврђује истином? Шта је боље од овога: не окусити смрти довека? Јер само то неокушање смрти већ је далеко од греха, јер је окушањем греха укус смрти ушао у сав род људски до Христа. Ради тога окуси смрт Он, Који је безгрешан и бесмртан по [Свом] првом рођењу од Оца, но окуси је ради нас, и пострада, да и ми вером у Њега окусимо бесмртност, као што рече Пророк: "Окусите и видите како је добар Господ". Веома је дакле добар [Господ] и праведна и веран и свима речима Својим, и сва су дела Његова у вери. Зато чеда моја богољубљена, ми који Га љубимо треба да чинимо дела вере у Христу Исусу Господу нашем, ми који смо примили од Њега бесмртну веру, толики дар -- да не умремо никада!
(14) Зато, ако ово сачувате, бићете блажени (од Бога у векове, и блажена биће срца ваша, и блажене биће душе ваше, и бићете блажени) ви који сте примили веру Божју и сачували је у чистоти. Гледајући на бесмртни дар Христов, творите свагда бесмртна дела у Христу: веру чисту и молитву честу, имајући према Њему љубав и наду, и савест чисту пред Богом и људима, пост и бдење, на земљи лежање, истину у свему, чистоту телесну и душевно уздржање, чувајући разум светог крштења -- просвећења Божјег, којим се одрекосмо Сатане и свих дела његових. И свагда љубити покајање и исповедање грехова својих и плакање над њима; умиљење, смирење, праведност, поучење, исправљање живота свога, мржњу на грех; не опијање, не блудничење, него, напротив, чист живот какав је Божјим очима угодно гледати.
(15) Јер Бог је један од почетка и у бесконачне векове. И ово је прва заповест речена онима који Га љубе: да сваки од вас "љубите Господа Бога свога свим срцем својим, свим умом својим, и свом душом својом, и свом снагом својом". И нека буду речи ове, које вам ја данас заповедам, написане на срцима вашим и у душама вашим, да се бојите Господа Бога Сведржитеља, и у Њему јединоме да служите са страхом и трепетом, и Њему јединоме да служите са страхом и трепетом, и Њему јединоме узносите част и славу, и Њему јединоме приљубљујте се, и Именом Његовим не куните се, него нека је ваша реч по Апостолу: да да, и не не. И уопште, нека се никако не спомиње међу вама други Бог, осим Онога Који је створио небо и земљу; ничему "од онога што је на небу горе и што је на земљи доле и што је у води под земљом, да се не поклоните нити му послужите", осим Господу Богу вашем, у Кога се крстисте и поверовасте, и одрекосте се тајнога срама, и постадосте заједничари добре вере Његове и саучесници бесмртности Његове. Њега јединога неодступно се држите, јер је "пред очима Његовим све откривено", као Што рече Апостол", и "јер је Бог наш огањ који спаљује"; и "узвраћа за грехе очева на деци до трећега и четвртога колена, онима који Га не љубе и не творе вољу Његову, а чини милост на хиљаде и десетине хиљада онима који Га љубе и држе заповести Његове". Јер је он "Бог над боговима и Господар над господарима, Бог Велики и Силини и Страшни". Да "држите заповести Његове, и да извршујете пре очима Његовим све речи које вам заповедих", "да буде добро вама и синовима вашим после вас, и живи будете довека, ако чините добро и угодно пред Господом Богом вашим", Коме (нека је) слава и беспочетност у бесконачне векове, амин.


To je cela beseda, pa neka svi vide ko ovde menja kontekst!!! Samo sam hteo da izbegnem da stavljam ovoliki tekst koji niko nece citati.
 
STA OCES DA KAZES? DA ONAJ KOJI JE PODELIO NA POGLAVLJA, KO JE RAZDVOJIO NA POGLAVLJA - 11. I 12., ON JE KRIV? AJDE NEMOJ DA ME ZASMEJAVAS, LEPO SE VIDI DA SI PERFIDNO HTEO DA IZMANIPULISES DA JE SVETI SAVA MALTE NE BIO SUBOTAR. TREBA DA SE STIDIS, MATOR COVEK, A POKVARENJAK.
 
Anonymous:
STA OCES DA KAZES? DA ONAJ KOJI JE PODELIO NA POGLAVLJA, KO JE RAZDVOJIO NA POGLAVLJA - 11. I 12., ON JE KRIV? AJDE NEMOJ DA ME ZASMEJAVAS, LEPO SE VIDI DA SI PERFIDNO HTEO DA IZMANIPULISES DA JE SVETI SAVA MALTE NE BIO SUBOTAR. TREBA DA SE STIDIS, MATOR COVEK, A POKVARENJAK.

Mlad covek i fin, a tako nervozan kad se sretne sa istinom. To mora da je jako tesko. Vise puta sam ti rekao da si ti izmanipulisan i nedovoljno obavesten o temi koju si sam zapoceo. Mozda si ti mislo da ces me uvredama ucutkati. Tvoje me uvrede uopste ne doticu, pa bi ti bilo bolje da, sebe radi, to ne radis!

Da li je to Sveti Sava rekao da su Zpovesti ukinute? Ja to ne vidim? Meni je to bilo jasno i ranije, ali ti to ne vidis, i zao mi te je. U stvari to niko nikad iz Pravoslavne crkve nije rekao. Deset Zapovesti u Pravoslavnoj crkvi jos uvek vaze, samo je jedna izmenjena (cetvrta), a jedna se ne postuje iako stoji medju Deset (druga). To je cinjenica. A ljudi koji su isfrustrirani toga radi napadaju sve okolo, guseci pri tom svoju savest koja im govori nesto sasvim drugo. Samo da napomenem da je savest Bozji glas u coveku.
 
Anonymous:
freewill:
i trece da te cika nauci. ..kad izgovaras nesto sto nije istina ti vremenom poverujes u tu svoju laz.
Nisam ja kriv sto ti srcu ne prijaju reci koje propovedaju ljubav i dobrocinstvo. ..ajde da sam samo ja u pitanju . ..pa da se stvarno zapitam. ..sta to nije u redu samnom. ..zbog cega ovaj covek ovako govori i sl.
Nego ti se srce stegne i kada se Biblija citira, da si veliki vernik pa da strepis pri svakom pomenu Boga i Biblije, ne tebe to nagoni na smeh.
!

"CIKO", EVO DANAS SI KOLIKO PUTA PONAVLJAO LAZ USKACUCI SAMOME SEBI U USTA, JER SI TOLIKO PUTA LAGAO DA SI SAM POVEROVAO U SVOJU LAZ, A SRCE SE VEROVATNO TEBI STEGLO KADA SI NA MOJE CITIRANJE BIBLIJE SVAKAKVE GADOSTI NATRPAO DA SE NE BI VIDELO KAKO SI PLJUVAO PO APOSTOLU PAVLU. DANAS SI KRENUO DA LAZES KAKO NIJE
"PROGLASIO" NEGO -
N A U C A V A O

SAMOGA SEBE SI NAPRAVIO LAZOVOM KOME SE SRCE STEGLO NA BIBLIJSKE NAVODE, EVO DOKAZA:
http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=10061&postdays=0&postorder=asc&start=15
P.S. NE ZNAM SAMO ZASTO SI A MORAS DA BUDES SVESTAN DA SI LAZOV TOLIKO BIO SIGURAN U SEBE DA CE TI LAZ PROCI.

:idea: Pazi dobro sada, ko izvre i pravi se blesav:
:arrow:
freewill:
...:
freewill:
Anonymous:
Ne, taj stih potvrdjuje jedan drugi stih u jevandjelju po Jovanu da: Bog je DUH. Hristos je morao da ima i telesnu prirodu, jer drugacije ne bi mogao ni da bude raspet za grehe svih.

-Sta pise u Mateju, 21:26: ?-.. .i da vidim kako to tumacis


Anonymous:
Prosto objasnjenje. :)
p.s. isto sto rekoh kristicu, Sin Coveciji i Sin Boziji, ali pogledaj jevandjelje (cini mi se da si ga dosta citao, ako se ne varam, rekao si).

Citam i usporedjujem, da li je greh traziti istinu od Boga i uceci od Boga?
poz

Matej 21,26, odnosno 21,25?
Pa vidis da su i prvosvestenici i staresine znali da je krstenje Jovana Pretece s neba, cak nisu smeli da kazu da je od ljudi. Sve je jasno, samo tu treba nadovezati i da je za Njega Hristos rekao: Matej 11,10 i 11,14!

Pitanje poslednje nisam razumeo, jeer nije greh ni jedno ni drugo, samo je pitanje (parafraziram ap. Pavla) onih koji se svagda uce, ali nikad ne dodju u poznanje istine (pozivali se ili ne na Boga).

-Mislimo li na onog istog Pavla koji nikada nije video Isusa, onaj koji je sam priznao da je raspece, i samo ga je on od apostola poucavao, u kako je sam naveo u njegovom evandjelju.
-Onaj isti Pavle koji je prvi proglasio Isusa Hrista Bozijim sinom.(Dela Apostolska, 9:20)
-razmisli 8) pa mi odgovori-
poz :wink:

:idea: Dobro obrati paznju na ovu rec podvucenu(plave boje) :idea:
pOzDrAv! :wink:
 
:idea: Kome ces se Brate,sada, ako si lazi umesto istine govorio sem Bogu dragom obratiti i traziti oprost.
Ja Brate, stvarno ne znam odakle ta tvoja tolika arogancija i odbijanje da pogledas istini u oci, jer cinjenica je da je Bog dragi Milostiv i da je uz one(i podrzava one) koji istinu govore, zasto nisi na ovom forumu pod istim nicom?. ..zasto se ne predstavljas odmah, ko si i sta si, ako istinu govoris?. ..i uporno povrh svega pricas o lukavstvu koje Gospod dragi prezire.
pOzDrAv!
 
freewill:
-Mislimo li na onog istog Pavla koji nikada nije video Isusa, onaj koji je sam priznao da je raspece, i samo ga je on od apostola poucavao, u kako je sam naveo u njegovom evandjelju.
-Onaj isti Pavle koji je prvi proglasio Isusa Hrista Bozijim sinom.(Dela Apostolska, 9:20)
-razmisli 8) pa mi odgovori-
poz :wink:

:idea: Dobro obrati paznju na ovu rec podvucenu(plave boje) :idea:
pOzDrAv! :wink:[/quote]


Freewill,

mozes li da objasnis zasto lazes iz dana u dan, i cak prepravljas vlastite reci da bi sakrio to, a istovremeno mene pretstavio lazovom?
Da li sam ja mogao da ispravljam na ovom forumu ako sam samo GOST (BEZ REGISTRACIJE GOST NE MOZE DA ISPRAVLJA!)? Nisam, a ti sta radis???
Ti naprosto LAZES DA SI TO NAPISAO, PRAVIS SE BLESAV, JER SE VIDI IZ TVOJIH RECI.

POGLEDAJ NA OVOJ STRANI KAKO TI SAMOME SEBI SKACES U USTA MENJAJUCI SVOJE RECI I JOS SE NASLADJUJES SVOJOM PREVAROM, LAZIMA, POKVARENLUKOM, JER SE VIDI DA NIJE BILO NI PLAVO NITI SI TI NAPISAO TO STO SADA TVRDIS:
http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=10061&postdays=0&postorder=asc&start=15
Anonymous:
freewill:
Mislimo li na onog istog Pavla koji nikada nije video Isusa, onaj koji je sam priznao da je raspece u njegovom evandjelju.
Onaj isti Pavle koji je prvi proglasio Isusa Hrista Bozijim sinom.(Dela Apostolska, 9:20)
-razmisli 8) pa mi odgovori-
poz :wink:
Bice da ti ne poznajes jevandjelje, jer bi znao da je apostol Petar rekao Gospodu Isusu:
Ti si Hristos, sin Boga zivoga (Matej 16,16).
Ili:
I mi smo poverovali i poznali da si ti Hristos Sin Boga zivoga (Jovan 6,69).
P.S. Druge falsifikate moras isto tako precizirati da bih ih ti temeljno rastvorio.
 
Anonymous:
freewill:
-Mislimo li na onog istog Pavla koji nikada nije video Isusa, onaj koji je sam priznao da je raspece, i samo ga je on od apostola poucavao, u kako je sam naveo u njegovom evandjelju.
-Onaj isti Pavle koji je prvi proglasio Isusa Hrista Bozijim sinom.(Dela Apostolska, 9:20)
-razmisli 8) pa mi odgovori-
poz :wink:

:idea: Dobro obrati paznju na ovu rec podvucenu(plave boje) :idea:
pOzDrAv! :wink:


Freewill,

mozes li da objasnis zasto lazes iz dana u dan, i cak prepravljas vlastite reci da bi sakrio to, a istovremeno mene pretstavio lazovom?
Da li sam ja mogao da ispravljam na ovom forumu ako sam samo GOST (BEZ REGISTRACIJE GOST NE MOZE DA ISPRAVLJA!)? Nisam, a ti sta radis???
Ti naprosto LAZES DA SI TO NAPISAO, PRAVIS SE BLESAV, JER SE VIDI IZ TVOJIH RECI.

POGLEDAJ NA OVOJ STRANI KAKO TI SAMOME SEBI SKACES U USTA MENJAJUCI SVOJE RECI I JOS SE NASLADJUJES SVOJOM PREVAROM, LAZIMA, POKVARENLUKOM, JER SE VIDI DA NIJE BILO NI PLAVO NITI SI TI NAPISAO TO STO SADA TVRDIS:
http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=10061&postdays=0&postorder=asc&start=15
Anonymous:
freewill:
Mislimo li na onog istog Pavla koji nikada nije video Isusa, onaj koji je sam priznao da je raspece u njegovom evandjelju.
Onaj isti Pavle koji je prvi proglasio Isusa Hrista Bozijim sinom.(Dela Apostolska, 9:20)
-razmisli 8) pa mi odgovori-
poz :wink:
Bice da ti ne poznajes jevandjelje, jer bi znao da je apostol Petar rekao Gospodu Isusu:
Ti si Hristos, sin Boga zivoga (Matej 16,16).
Ili:
I mi smo poverovali i poznali da si ti Hristos Sin Boga zivoga (Jovan 6,69).
P.S. Druge falsifikate moras isto tako precizirati da bih ih ti temeljno rastvorio.
[/quote]

:idea: Znao sam Brate, da ces se uhvatiti za to, kao davljenik za slamku, ali Bog dragi, ako sam to sa razlogom prepravio ostavio je ovo sto sam tada napisao a to je ". ..koji je sam priznao da je raspece u njegovom evandjelju."(da prepravku tada tog dana nisam ucinio koja proizilazi iz ovoga sto sam napisao, ne bi me mogao shvatiti na sta mislim, zato Brate lepo pogledaj dalje, kada si trazio objasnjenje sta sam ti odgovorio!-.. .i na sta sam mislio!)
Zato ako koza laze rog ne laze!
pOzDrAv!
 
Ti mene vec dva dana pravis lazovom, cak recima da ako ja uporno ponavlajm laz poverovacu da je istina, a u stvari govorio si o samome sebi lazljivcu, svoje ogrezlost si naprosto hteo da reflektuejs na mene cak recima da ce mene Bog suditi zbog toga, a radilo se o tvojoj bezocnost lazljivosti. I jos mi pricas da se meni srce stegne kada se citira Biblija, a upravo sam te Biblijom i onda ispravio. Posle cega, si ti naprostoi okrenuo na ruganje. I sada ti meni kazes da si znao da cu se ja uhvatiti kao davljenik za slamku?
Zaista, takvi kao ti se nasladjuju u svojim prevarama, lukavstvu, lazima, svemu onome cega se normalan gnusa. Ovo vise nije doktrinaran sukob, ovo je cisto razdvajanje istine od lazi. Ti si patoloski lazov kakav se retko srece.
 
Anonymous:
Ti mene vec dva dana pravis lazovom, cak recima da ako ja uporno ponavlajm laz poverovacu da je istina, a u stvari govorio si o samome sebi lazljivcu, svoje ogrezlost si naprosto hteo da reflektuejs na mene cak recima da ce mene Bog suditi zbog toga, a radilo se o tvojoj bezocnost lazljivosti. I jos mi pricas da se meni srce stegne kada se citira Biblija, a upravo sam te Biblijom i onda ispravio. Posle cega, si ti naprostoi okrenuo na ruganje. I sada ti meni kazes da si znao da cu se ja uhvatiti kao davljenik za slamku?
Zaista, takvi kao ti se nasladjuju u svojim prevarama, lukavstvu, lazima, svemu onome cega se normalan gnusa. Ovo vise nije doktrinaran sukob, ovo je cisto razdvajanje istine od lazi. Ti si patoloski lazov kakav se retko srece.

:idea: Ovo moze da traje do u vecnost, kazes dva dana, pa da li si ti normalan ili si tako prirodno tezak covek, koji mora da je u pravu po svaku cenu
:idea: Prijatelju ne dva dana, vec neka tri sata, odmah posle tvoje poruke kada sam video da me ne kontas i zbog cega, da nisam bio konkretan u pitanju!
Kako ti ovo nije jasno, odakle dva dana?
Mir Boziji s'tobom Brate!
 
freewill:
, i trece da te cika nauci. ..kad izgovaras nesto sto nije istina ti vremenom poverujes u tu svoju laz.

Nego ti se srce stegne i kada se Biblija citira, da si veliki vernik pa da strepis pri svakom pomenu Boga i Biblije, ne tebe to nagoni na smeh.

znaci sada ti tvrdis da ja tebe nisam razumeo, a koliko juce su tvrdio meni koji sam te Biblijom ispravio sta? da sam ja poverovao u vlastitu laz, ti koji si uporno ponavljao, FALSIFIKUJUCI VLASTITE RECI, LAZUCI DA NISI NAPISAO "PRVI PROGLASIO":
prvo razdvajajuci slova: nije proglasio nego n-a-u-c-v-a-o (i citaj sta pise);
drugo, plavim podebljavao rec NAUCAVAO, u identicnom svom postu (cak su i smajliji isti) gde si samo tu jednu rec falsifikovao?

da li se ovde radi o pogresnom razumevanju, ili si ti meni rekao da ja ponavljam lazi dok ne poverujem da su istina, dok si istovremeno manipulisao najpodlije falsifikujuci kako bi podrazo vlastite lazi protiv mene?

odgovori: da li si upravo ti lagao i lagao, a ovamo mene lazno optuzio, i cak mi se i rugao?
 
Anonymous:
freewill:
, i trece da te cika nauci. ..kad izgovaras nesto sto nije istina ti vremenom poverujes u tu svoju laz.

Nego ti se srce stegne i kada se Biblija citira, da si veliki vernik pa da strepis pri svakom pomenu Boga i Biblije, ne tebe to nagoni na smeh.

znaci sada ti tvrdis da ja tebe nisam razumeo, a koliko juce su tvrdio meni koji sam te Biblijom ispravio sta? da sam ja poverovao u vlastitu laz, ti koji si uporno ponavljao, FALSIFIKUJUCI VLASTITE RECI, LAZUCI DA NISI NAPISAO "PRVI PROGLASIO":
prvo razdvajajuci slova: nije proglasio nego n-a-u-c-v-a-o (i citaj sta pise);
drugo, plavim podebljavao rec NAUCAVAO, u identicnom svom postu (cak su i smajliji isti) gde si samo tu jednu rec falsifikovao?

da li se ovde radi o pogresnom razumevanju, ili si ti meni rekao da ja ponavljam lazi dok ne poverujem da su istina, dok si istovremeno manipulisao najpodlije falsifikujuci kako bi podrazo vlastite lazi protiv mene?

odgovori: da li si upravo ti lagao i lagao, a ovamo mene lazno optuzio, i cak mi se i rugao?


:idea: Nisam!
Ako te je ono sto sam napisao uvredilo toliko, onda stvarno izvini, jer nisam svesno imao nameru da to ucinim!
Po tebi je opet velika razlika izmedju reci poucavao i naucavao(s'obzirom da je bilo u kasne sate nisam se mogao tacno setiti reci, koja u osnovi govori isto).
Ali neka, jedna izreka kaze:
"Previse dokazujuci nista se ne dokazuje."

Mir Boziji Brate!
 
Malocas, na drugom postu me nazivas magarcem i kazes da vise neces da pases travu. Evo ti pa popasi tvojen reci, jer kao da si govorio, ne o meni, nego o samome sebi:

freewill:
, i trece da te cika nauci. ..kad izgovaras nesto sto nije istina ti vremenom poverujes u tu svoju laz.

Nego ti se srce stegne i kada se Biblija citira, da si veliki vernik pa da strepis pri svakom pomenu Boga i Biblije, ne tebe to nagoni na smeh.
 
MaranAta:
Субота је постала суботарски бог након што је њихова "пророчица" имала "визију" у којој јој је Христос лично показао камене плоче, на којој је 4. заповест "чудесно" светлела !!! 8)


ПС: "Пророчица" је иначе боловала од каталепсије.
 
Vidim ja isto pljuvanje, a navodno razliciti pljuvaci. Nemam iskustva sa prevarama i lazima, mada me je za takvo sto taj, koji se stalno razlicito predstavlja, optuzivao mnogo puta. Sada cu bas da vidim pod kojim se sve imenima predstavlja, veliki borac za istinu. Sramota. Ako si u pravu cega se plasis? Zasto se krijes?
 
Гуру суботарске секте - Вајтова је у својој књизи тврдила да је носилац људских греха - Сатана.

Библија каже:
(Jovan 1,29) A sjutradan vidje Jovan Isusa gdje ide k njemu, i reče: gle, jagnje Božije koje uze na se grijehe svijeta.

Како суботари могу да прогутају толику и очигледну лаж и јерес гуруа секте ? :shock:
 
MaranAta:
Гуру суботарске секте - Вајтова је у својој књизи тврдила да је носилац људских греха - Сатана.

Библија каже:
(Jovan 1,29) A sjutradan vidje Jovan Isusa gdje ide k njemu, i reče: gle, jagnje Božije koje uze na se grijehe svijeta.

Како суботари могу да прогутају толику и очигледну лаж и јерес гуруа секте ? :shock:

Voleo bih da vidim reference za taj tekst. Gde je to napisala? Vise ti ne verujem uopste, sad moras da dokazujes sve svoje tvrdnje. Mislis da mozes tako da kazes... napisala... i svi ti veruju... izdao si se prijatelju moj... mnogo si zaglibio... sada vise ne znas sta ces pa samo izbacujes pausalne optuzbe, u koje ce mozda neko i da poveruje, ali gde ce tvoja dusa na kraju... ti znas da se sve belezi u nebeske knjige... radis ovo kao da si placen najboljom platom... ali plata je na nebu i Onaj koji daje platu znace sta je istina, a sta ne... na tebi je odluka... molim te da citiras i das reference za taj tekst... koja knjiga i stranica... ili mislis da je dovoljna tvoja rec...
 
Не видим разлог за такво неповерење... Али, ево ти тражена референца:

The Great Controversy, page 422, paragraph 2
"... When Christ, by virtue of His own blood, removes the sins of His people from the heavenly sanctuary at the close of His ministration, He will place them upon Satan..."


Библија:
----------
(1 Пет. 2,24) Koji grijehe naše sam iznese na tijelu svojemu na drvo, da za grijehe umremo, i za pravdu živimo; kojega se ranom iscijeliste.


Дакле ? :shock:
 
MaranAta:
Не видим разлог за такво неповерење... Али, ево ти тражена референца:

The Great Controversy, page 422, paragraph 2
"... When Christ, by virtue of His own blood, removes the sins of His people from the heavenly sanctuary at the close of His ministration, He will place them upon Satan..."


Библија:
----------
(1 Пет. 2,24) Koji grijehe naše sam iznese na tijelu svojemu na drvo, da za grijehe umremo, i za pravdu živimo; kojega se ranom iscijeliste.


Дакле ? :shock:

"Када Христос, на крају своје службе буде својом крвљу одстранио грехе свога народа из небеске светиње, положиће их на сотону, који при изврешењу суда мора сносити коначну казну."

Ово је превод текста који си цитирао. Сад размисли, не мислећи о томе ко је то написао, да ли је то неистина. Говори се о коначној казни, како то пише у овом тексту, а ради се о Христовој служби у Небеској Светињи о којој пише Јеврејима посланица подробно. Ко мора примити коначан терет греха? Наравно онај који је и донео грех на овај свет и ко је одговоран за грех. Отац лажи и преваре, отац безакоња. Како је по Мојсијевом закону, који беше сен од онога што шћаше да дође, првосвештеник у земаљској светињи преносио грех народа на главу јарца за Азазела, који је потом одвођен у пустињу.

3МОј 16:21 И метнувши Арон обје руке своје на главу јарцу живому, нека исповједи над њим сва безакоња синова Израиљевих и све пријеступе њихове у свијем гријесима њиховијем, и метнувши их на главу јарцу нека га да човјеку спремном да га истјера у пустињу. 3МОј 16:22 И јарац ће однијети на себи сва безакоња њихова у пустињу; и пустиће онога јарца у пустињу.
Тако ће и Христос, у коначном суду као наш првосвештеник, пренети све грехе на главу сотоне, који мора коначно понети сав терет онога што је започео.

ЈЕВ 8:1 А ово је глава од тога што говоримо: имамо таковога поглавара свештеничкога који сједи с десне стране пријестола величине на небесима; ЈЕВ 8:2 Који је слуга светињама и истинитој скинији, коју начини Господ, а не човјек.

Дакле, ти си дао текст о томе, како је Христос преузео неше грехе и понео их на крст, плативши тиме откуп својом крвљу за нас, који смо заслужили ту смрт. Међутим овде се говори о коначном суду и ономе ко ће коначно платити за грех, а то је сасвим сигурно сотона.
 

Back
Top