Struka i religija..

Kakav kredibilitet imas uopste da pricas s nekim koji je javno rekao
da je teolog i to "na papiru" ?


Ovo si rekao. Šta god da je. Rekao si da ja nemam kredibilitet da sa njim
pričam. Fariseji su se isto tako gordo držali.
Kredibilitet da pricas s nekim koji ima neki strucni nivo mozes imati jedino ako imas istu strucnu spremu na papiru ili ukoliko kojim slucajem zaista dobro vladas tu materiju ali kao sto sam do sada imao prilike videti - ti nemas ni jedno ni drugo.
Naravno to ne znaci da ne trebas ili ne smes pricati s njim vec da trebas pokazati elementarno postovanje a ne da s njim pokusavas obrisati patos i to bezveznim sprdanjem.
 
Kredibilitet da pricas s nekim koji ima neki strucni nivo mozes imati jedino ako imas istu strucnu spremu na papiru ili ukoliko kojim slucajem zaista dobro vladas tu materiju ali kao sto sam do sada imao prilike videti - ti nemas ni jedno ni drugo.
Naravno to ne znaci da ne trebas ili ne smes pricati s njim vec da trebas pokazati elementarno postovanje a ne da s njim pokusavas obrisati patos i to bezveznim sprdanjem.
Fariseji.. :aha:
 
Sve je u redu, ne morate mene više spominjati. Ne radim ja kao propovjednik, a dosta toga sa teologije sam zaboravio :)
Sad kad si osporio moju kompetetnost da razgovaram sa tobom, možeš reči
i da si sve zaboravio, a samo papir ostao.. :rotf:

Što si uopšte pominjao da si strudirao četiri godine? Koja je poenta bila?
 
A znanje koje nije primenjovo u svakodnevnom
životu baš i nije neko znanje.
Da, teologija može biti suhoparna. To su većinom doktrine i razglabanja. Naravno da je veza sa Isusom najvažnija, molitva, čitanje Biblije, primjenjivanje tih istina u život. Teologija je samo teologiziranje. Naravno da u raspravama svi koriste teologiju - npr. kad raspravljamo o doktrinama suboota ili nedjelja, besmrtnost duše, pakao, čista i nečista hrana.
 
Teologija je za mene nula.

Tamo gde je Božija reč lektira, tu nauke o Bogu nema.
Dobro si rekla, Bog se živi srcem. Ne jezikom, znanjem a još manje diplomom...

Za mene je stručan onaj ko je na tom nivou da bratu po veri opere noge.
Jer ko hoće da bude prvi, treba da bude poslednji...
Значи уместо дипломе предлажеш Библијски курс ?
Da, teologija može biti suhoparna. To su većinom doktrine i razglabanja.
Не мора. Ти не разликујеш схоластику од теологије.
 
Значи неко ради четири године, изгара на студијама теологије.и упише мастер. Још годину дана то је пет укупно. Докторске студије трају три године.
Укупно девет година труда и рада.
И онда таква особа држи шестомесечни курс неком.
Или можда не, ако су и професори курсисти...
Ако нису, управо си пљунуо на њихов дугогодишњи рад и рекао да је довољан курс. Па ко да учи људе на курсу ?
Курсисте смо одбацили. Имаш неки предлог ?
Па знаш ли да је Правни факултет у Београду одбацио све приватне правне факултете осим једног.
Не можеш ни преко приватног факултета да будеш правник, а ти предлажеш да се историја, библистика, догматика, канонско, литургика итд. стави у краћи курс ?
Не може то да стане у курс. У томе је проблем
 
Значи неко ради четири године, изгара на студијама теологије.и упише мастер. Још годину дана то је пет укупно. Докторске студије трају три године.
Укупно девет година труда и рада.
И онда таква особа држи шестомесечни курс неком.
Или можда не, ако су и професори курсисти...
Ако нису, управо си пљунуо на њихов дугогодишњи рад и рекао да је довољан курс. Па ко да учи људе на курсу ?
Курсисте смо одбацили. Имаш неки предлог ?
Uči ih sveti 👻
 
Ja sam zahebala i tebe. Ni na kurs nisam išla, nego sam instalirala program,
tražila skripte po internetu i sve naučila sama. :ztongue:
Posle sam pitala one kursažije jel mogu samo da dođem da polažem, da bih
dobila diplomu i dali su mi neki popust.
e ja kad sam morao da imam diplomu na netu nije ništa bilo o autokedu. pljuneš lovu, kurs, polaganje i imam ćagu . ko jehovini svedoci za bibliju.
sad sam diplomirani autokedista. čak i u radnoj knjižici mi piše.
 

Back
Top