strašno nizak pritisak

Taman posla.
Vrednost pritiska se kod nas meri u milimetrima zivinog stuba, takodje postoje i meraci pritiska koji ocitavaju vrednosti u kilopaskalima, ono sto mi kazemo 120/80 mm Hg ,to je u tim drugim vrednostima recimo 16/11 KP..ili tako nesto slicno.Ne znam napamet, ima tablica, pa kad se sretnem s tim vrednostima pogledam u tablicu i prebacim u vrednosti koje svakodnevno koristim.
 
Poznato je da su lekari uglavnom losi matematicari.Moram da dopunim dr-ov odgovor na pitanje koje je postavio hanibal77.Jedinica za pritisak u SI sistemu je Pa (paskal), stara jedinica za pritisak je mmHg (milimetar zivinog stuba).Pretvaranje jedne jedinice u drugu je prilicno jednostavno, i moze se izvesti pomocu digitrona, bez ikakvih tabela. 1 mmHg=133.3 Pa.Dakle 120mmHg je 120x133,3 Pa, a to je 15996 Pa, tj.15,996 kPa (oko 16 kPa).

Dakle Hanibal77, vrednost koju ti kazu u fr podeli sa 1,333 i znace koliki je tvoj pritisak izrazen u mmHg.
 
forumas:
Poznato je da su lekari uglavnom losi matematicari.Moram da dopunim dr-ov odgovor na pitanje koje je postavio hanibal77.Jedinica za pritisak u SI sistemu je Pa (paskal), stara jedinica za pritisak je mmHg (milimetar zivinog stuba).Pretvaranje jedne jedinice u drugu je prilicno jednostavno, i moze se izvesti pomocu digitrona, bez ikakvih tabela. 1 mmHg=133.3 Pa.Dakle 120mmHg je 120x133,3 Pa, a to je 15996 Pa, tj.15,996 kPa (oko 16 kPa).

Dakle Hanibal77, vrednost koju ti kazu u fr podeli sa 1,333 i znace koliki je tvoj pritisak izrazen u mmHg.


Jaooooo, kako si ti pameeeeeetaaannnnnn....! :):):)
("Bravo, bravo - stojis pravo!").
Sedi, pet.

:roll: :roll: :roll:
 
Mala ispravka: ne kaze se tim, nego time, i nije reko, nego rekao.Misim da bi doktori trebalo da povedu racuna i o drugim stvarima osim onih usko vezanih za svoju profesiju.Mozda, posle toga vise ne bi bili prototip i skolski primer "fah-idiota".
 
Ja se ne razumeme u te pritiske, a imam neki skupoceni aparat iz Nemacke.Evo malopre sam izmerio i pokazlo mi je da imam 154 sa 93 /79 otkucaja. Da li je to normalan pritisak. Imam 29 godina. Inace zadnjih par meseci (pa i godina dana) je u nijansi manje ili visi isti pritisak. Pozdrav.
 
drinjaca:
Ja se ne razumeme u te pritiske, a imam neki skupoceni aparat iz Nemacke.Evo malopre sam izmerio i pokazlo mi je da imam 154 sa 93 /79 otkucaja. Da li je to normalan pritisak. Imam 29 godina. Inace zadnjih par meseci (pa i godina dana) je u nijansi manje ili visi isti pritisak. Pozdrav.

Nije normalan, daleko je iznad normalnog, posebno obzirom na to koliko imas godiona. Obrati se lekaru.
 
forumas:
Mala ispravka: ne kaze se tim, nego time, i nije reko, nego rekao.Misim da bi doktori trebalo da povedu racuna i o drugim stvarima osim onih usko vezanih za svoju profesiju.Mozda, posle toga vise ne bi bili prototip i skolski primer "fah-idiota".

Vidi ovako: prvo moras da odlucis da li si ti ON, ili si ti ONA:

forumas:
Predhosni post sam slucajno poslao pod tudjim pseudonimom.Didi1703, sledeci put kada odlucis da odes sa foruma, odjavi se, narocito ako si u internet centru.

Kad to jednom odlucis, moras da savladas sledece:

forumas:
Engleski jezik sigurno nije ni najlepsi a i jedan je od ....

dakle, 'ni' u gornjoj recenici moze ici u kombinaciji jedino sa 'niti' a nikako sa 'a i'.
Posto ovladas tim(e), prelazimo na upotrebu zareza u recenici, osobitio (narocito) nakon licnih zamenica na pocetku recenice:

forumas:
Od juce izlazi besplatni dnevni list "24 sata".Ja, licno mislim da je posredi neka spletka, ili je cilj smanjiti tiraz drugim novinama....

Sem u slucaju da zelis da kazes "Ja, Klaudije...!" ("ja, forumas, zaklinjem se da necu koristiti vise razlicitih nickova....."), zarez nakon licne zamenice na pocetku recenice je izraz pravopisne analfabetije. Ako uspesno prodjes i ovu prepreku (kad smo vec kod zareza, isto vazi i za prethodni post na ovoj temi, samo sto se ne radi o licnoj zamenici nego o reci "Mozda"), onda ti jos preostaje da porazmislis o sledecem:

forumas:
...Dakle Hanibal77, vrednost koju ti kazu u fr podeli sa 1,333 i znace koliki je tvoj pritisak izrazen u mmHg.

prosto zato sto se skracenice zemalja kao i sama imena zemalja pisu velikim slovom.
No to bi ti se jos moglo i oprostiti kao omaska u brzini i slobodna forma izrazavanja u virtuelnom prostoru, no:


forumas:
…nikada ne koristite penicilin ili druge antibioteke jer su pronadjeni zahvaljujuci zivotinjama a u krajnjem slucaju i ubijaju zivotinje ( i bakterije su zivotinje).

je flagrantni primer gluposti nekoga ko se izdaje za studenta medicine, i ipak ti ne mogu prastati bas toliko, ispod casti esnafa je: osnovnoskolsko je znanje da bakterije nisu zivotinje (kao sto ni gljive nisu biljke).

I jos: (nemam pri ruci prigodan citata za ovaj komentar ali da se proveriti) svako ko dovoljno vlada engleskim jezikom zna da se i na engleskom jeziku moze reci da kisa lije, sipi, pada...i to na vise nacina nego sto se moze reci na srpskom. No treba znati i umeti (i na strasnom mestu postojati!)

Kad smo vec kod svega ovoga, jos bi se moglo popricati i o::


forumas:
Jelena Bacic Alimpic nije zavrsila filozovski nego filoloski fakultet .

na kojem se verovatno skoluju buduci filozoVi...?

Znas - tesko je biti kalif umesto kalifa, taj koji to silno zeli zove se Iznogud sa razlogom (Is-No-Good). Ti nikad neces pripadati esnafu medicinskom jer to prosto svojim ponasanjem ni umecem ne zasluzujes. Ne zato sto si nepismen/a vec zato sto nemas ni malo ljudske pristojnosti, a tvoje ponasanje u ovom prostoru neminovno te svrstava upravo u u onaj prototip koji si sam/a pomenuo/la na kraju svog posta.... :-?


Sedi, jedan (1).... :roll:

 
dr:
Sta doktori?Veliki deo populacije pati od niskog pritiska,istina je da postoje efortil tablete ali doktori preporucuju puuuuuuno tecnosti(kisela voda,caj,koncentrovane supe iz kesice,slana jela)sklanjanje od vrucine(posto je sad zima manja je takva problematika),izbegavanje kafe(jer obara pritisak!),podizanje nogu pri sedenju i lezanju.I to je to!
tacno. a i prilicno je logicno. ako pijes tecnost, a ona se zadrzava u organizmu, povecace ti se krvni pritisak. kao pritisak vode u cevovodu. sto je vise vode, veci je pritisak. a kazu da so zadrzava vodu u organizmu.
znaci unositi sve sto je navedeno (kisela voda,caj,koncentrovane supe iz kesice,slana jela)
 
ja celo leto nisam mrdnula iz kuce jer su mi smetale vrucine 8) i pritisak mi je bio 70/50,nisam mogla da ustanem.Tecnost skoro da nisam ni unosila u organizam! :oops: Pila sam efortil i ditamin i nista...A da naglasim da sam merila pritisak 10 puta dnevno! I...pocela sam da pijem 2-3l vode,slanija hrana,cim ustanem obavezno dorucak i casa soka od narandze,prestala sam da pusim,smanjila kafu,vise boravka napolju i vise svetlosti... :wink: i naravno bacila sam aparat za pritisak!!! :wink:
 
Koliko su mjerachi pritiska uopshte precizni? Meni se deshava kada mjerim u kratkim intervalima, da pokazuje apsurdne razlike. U vecini sluchajeva imam pretjerano nizak pritisak. Mislila sam da je problem do mjeracha koji ja koristim, ali nije. Bila sam u hitnoj prije nekih mjesec dana, okvirno. Prvo su mi mjerili pritisak, 90/60, klasika za mene. Dali su mi infuziju, neke injekcije pa nakon kompletne procedure, izmjerili su mi opet pritisak, 80/50. Tu su se i oni malo zabrinuli, ali onda je druga doktorica uzela mjerach, kojim mi je mjerila pritisak na pochetku priche i bio je 110/70.
Mjerachi nisu bili digitalni.
 
Pussycat: Ne mora biti ni ukakvoj vezi jedno sa drugim. Inace puls 90 nije ubrzan, to je gornja granica. Najbolje bi bilo da obavis jedan detaljan kardioloski pregled, a pre toga krvnu sliku i biohemiju krvi.

della: meraci pritiska su pouzdani u zavisnosti kolko je pouzdano znanje i uho onoga ko meri pritisak (govorim o zivinim meracima a ne digitalnim). Takodje, rezultat zavisi i od toga na kojoj se ruci meri, u koje vreme i u kom je polozaju ruka, ali te razlike su minimalne. Ukoliko je aparat ispravan, sve zavisi od onoga ko meri.
 
Zavisi od konstitucije, malo je ispod ocekivanja za tvoj uzrast, ali ukoliko je to tvoj stalan pritisak na kome tvoje dtelo dobro funkcionise i na koji si adaptirana - onda je to to. Inace, najverovatnoje postoji u poroidici sklonost ka hipotenziji: ko ima nizi pritisak sa mamine ili tatine strane?
 
WithdrawnWater:
Zavisi od konstitucije, malo je ispod ocekivanja za tvoj uzrast, ali ukoliko je to tvoj stalan pritisak na kome tvoje dtelo dobro funkcionise i na koji si adaptirana - onda je to to. Inace, najverovatnoje postoji u poroidici sklonost ka hipotenziji: ko ima nizi pritisak sa mamine ili tatine strane?
SA MAMINE....A I CESTO MI SE VRTI U GLAVI.......JEL TO MOZDA ZBOG PRITISKA?? :(
 

Back
Top