"Strah od vezivanja"

Poruka
15.196
Mislim na emocionalno vezivanje i ozbiljne veze i na ljude nesposobne da ih ostvare.;) Ako to uopste postoji :roll:
Cesto cujem da od zena muskarci 'nisu spremni da se vezu' a da se iza toga ustvari krije strah i emocionalna nezrelost. Sa druge strane moje vrsnjakinje i devojke par godina starije od mene ( 22+ ) nece da se udaju sigurno 'jos 5 god' (ko da to moze da se planira). Pa se ja sad pitam ko tu ima strah od vezivanja, da li je to uopste strah ili samo postavljanje prioriteta ( karijera , posao, brak.. ) ?
I ako jeste strah, kako ga se resiti? ;)
 
Evo, ja sam emocionalno i svakako ostalo nezrela i neću da se udam bar još pet godina (i da, to može da se planira, barem se nadam :neutral:) i ne, neću da se vežem, i da, bojim se... heh, bar da se bojim.. prestravljena sam i imam prave napade panike sa sve gušenjima od same pomisli na brak ili neku obavezujuću vezu ili tako nešto...
I da, spadam u kategoriju 22++ :mrgreen:
 
Evo, ja sam emocionalno i svakako ostalo nezrela i neću da se udam bar još pet godina (i da, to može da se planira, barem se nadam :neutral:) i ne, neću da se vežem, i da, bojim se... heh, bar da se bojim.. prestravljena sam i imam prave napade panike sa sve gušenjima od same pomisli na brak ili neku obavezujuću vezu ili tako nešto...
I da, spadam u kategoriju 22++ :mrgreen:
Pa moze i ne moze da se planira ;)
Mozes da sretnes tipa u roku od tih 5 god za koga ces zeleti da se udas :) Bezobzira na sve planove ;)
 
Pa moze i ne moze da se planira ;)
Mozes da sretnes tipa u roku od tih 5 god za koga ces zeleti da se udas :) Bezobzira na sve planove ;)

Mogu, ali ne mora da znači da ću da se udam za njega.
A ne mora da znači ni da ću da ostanem sa njim u vezi, ako je njemu više do braka nego meni... ako bi on baš baš da se ženi, a ja baš ne želim da se udajem...:)
Samo kažem da, trenutno, ne želim brak ni porodicu ni ništa. Mnogo mi se sviđa da budem sama, i zato me i nerviraju sad tako neke stvari koje se dešavaju... meh, nije ni bitno...
Htedoh reći da smo svi mi različiti i da imamo različite strahove i uzroke strahova, i želje i nadanja i htenja i sve...
I ne mogu nikoga da okrivim zato što ne želi da se veže... jer prva imam izuzetnih problema sa tim, trenutno. :)
 
pa ako si ti ta koji ima strah od vezivanja, onda treba da se zapitas.
nije zdravo imati strah od vezivanja. samo sto vezivanje za mene nije oma burma..vezivanje je svaka ostvarena emotivna i duhovna veza sa drugim covekom, svaki kompletan i odnos..kakva ce btii forma tog odnosa, zavisi od mnogo faktora. to sto neko ne zeli klasicne forme, ne znaci da ima strah od vezivanja..
a ako ti neko kaze da ima strah od vezivanja, onda ne treba da se zapitas..tj, sta te zabole dal je istina il samo hoce da te otkaci na finjaka..koji ce ti da mozgas o nekom ko te nece. jel tako? tako je.
 
Klasičan način za otkačinjanje je "neću da se vezujem". Okreni, obrni, suština te rečenice je da sa tobom ta osoba neće ništa osim sexa, a ponekad neće ni sex, ali ne zna kako drugačije to da kaže, a da te ne povredi.

Neće da ima ozbiljnu vezu, neće da izgubi slobodu i sl- prestanite da se zavaravate! Da mu se zaista sviđate, ne bi imao/la "strah od vezivanja" i jedva bi čekao/la da ostvarite ozbiljnu vezu.
 
Ako neko nece da se udaje pre 25 ili 30 ne znaci da ne moze da bude vezan za nekog, u dugoj ozbiljnoj vezi. To znaci da nece da formira porodicu i ima porodicnih obaveza. To nisu strahovi, nego stvar zelja.
 
Mislim na emocionalno vezivanje i ozbiljne veze i na ljude nesposobne da ih ostvare.;) Ako to uopste postoji :roll:
Cesto cujem da od zena muskarci 'nisu spremni da se vezu' a da se iza toga ustvari krije strah i emocionalna nezrelost. Sa druge strane moje vrsnjakinje i devojke par godina starije od mene ( 22+ ) nece da se udaju sigurno 'jos 5 god' (ko da to moze da se planira). Pa se ja sad pitam ko tu ima strah od vezivanja, da li je to uopste strah ili samo postavljanje prioriteta ( karijera , posao, brak.. ) ?
I ako jeste strah, kako ga se resiti? ;)

nije tu reč samo o nezrelosti, nego i o svesti da je suviše rano za takve korake, što je po meni pametno...
...missim...pred nekim sa 22 god tek predstoji život...a brak je obaveza...
...što se tiče duge veze, tj. vezivanja...zašto bi čovek koji je tek sazreo svoju mladost učinio monotonom i jednoličnom, što duga veza vremenom postane...
 
nego, jako je interesantno kako neki, nakon godina i godina veze sa jednom djevojkom
koja je tukla glavu o zid jer on ima "strah od vezivanja" ili je "veliki protivnik formalnosti", "osjeca da nije spreman"
u sledecih godinu dana od prekida kada je rekao da "nije dovoljno dobar za nju", odjednom postane ogromna pristalica vezivanja i svega, i zavrsi u braku sa drugom i sa djetetom na putu :mrgreen:

iliti, price o pravom vremenu i sl. su samo izgovori, stvar je u tome da ti nisi ta osoba koju zeli, nista vise
 
Klasičan način za otkačinjanje je "neću da se vezujem". Okreni, obrni, suština te rečenice je da sa tobom ta osoba neće ništa osim sexa, a ponekad neće ni sex, ali ne zna kako drugačije to da kaže, a da te ne povredi.

Neće da ima ozbiljnu vezu, neće da izgubi slobodu i sl- prestanite da se zavaravate! Da mu se zaista sviđate, ne bi imao/la "strah od vezivanja" i jedva bi čekao/la da ostvarite ozbiljnu vezu.

moz` da bidne ne mora da znaci...
 
Poslednja izmena:
Ja spadam u kategoriju 22-, ali sam u ozbiljnoj vezi. S druge strane, zvucace nelogicno, generalno imam strah od vezivanja (stavise, ne samo kada je ljubav u pitanju, vec i prijateljstvo). U temi sam se prepoznala medju onim devojkama koje ne zele da se udaju pre 27-28... Nameravam da istrajem u tome, ne zato sto mislim da je rano ili nesto tome slicno, vec zato sto za sebe u narednom periodu imam druge planove tipa fax i posao, da prvo ostavim neki pristojan utisak u svojoj buducoj profesiji, dobre temelje za dalje. Jednog dana svakako zelim da se vencam, ali mislim da je najvaznija ljubav, a ne papirologija. Kad se dvoje vole, imaju svo vreme ovog sveta da vezu krunisu brakom :heart:
 

Back
Top