Stradanja Srba u BiH

Foca, Foca, Foca, Foca..
Dosadan si sa tom Focom..

Kad si vec navalio na Focu, da mi kao velikobosanski srbin odgovoris na sledece:

Da li je neko optuzen, osudjen, makar i prozvan za stradanje 72 civila u selu Josanica upravo u Focanskoj opstini 19.12.1992 godine, na Sv. Nikolu..

U pitanju su civili, ne vojnici.. cijela porodica Visnjic je zaklana...

Deder, boga ti napisi mi nesto o tome, za pocetak, i ne pricaj bajke vise, matere ti..

Poslednja izmena:
ZLOCIN-OZREN1.gif

Филм: Говори о голготи Срба – Заробљеника, које су на Озренском ратишту мучили страни плаћеници.
Филм садржи потресне сцене и сведочења.

Реализовао ауторски тим:
Милан Кнежевић и Далибор Јосиповић

Преглед видео записа: Овде

sarajevologor.gif

Филм садржи потресне приче преживелих логораша, те видео-записе о страшним облицима мучењима Срба у Сарајеву у којем је било 126 логора и у којем је убијено 6.635 Срба.

Преглед видео записа: Овде

Ако желите да сачувате филмове додаћу вам линкове одакле можете скинути.​

Sta je "Foca"? Jel' to bese Srbinje?
Случајно знам да је и према Србима у Фочи( тј. у њеној околини али опет то је била територија Општине Фоча) спровођен терор са Бошњачке стране. Конкретно, покољ и паљење кућа. Обе стране тамо имају бројних жртава и изгубили су и пуно материјалне имовине, тако да сматрам да није културно то што онај господин говори само о злочинима српске стране.

Evo u Sarajevu je multinacionalna IDC sastavila spisak svih ubijenih građana BiH. Od toga je 21.000 Srba, 16.000 vojnika i 5.000 civila!
Bošnjačkih civila 42.000, a 18.000 vojnika!

Ono što je karakteristično jeste da ove podatke i političari iz reda srpskog naroda uzimaju za vaildno.

Ne znam za ove podatke,ja sam imao podatke SFOR-a,gdje su brojke iste,ali vojnika 42 000,a 18 000 civila,sto mi je puno realnije

Ne znam za ove podatke,ja sam imao podatke SFOR-a,gdje su brojke iste,ali vojnika 42 000,a 18 000 civila,sto mi je puno realnije

Uzmeš broj ubijenih bošnjačkih civila iz Prijedora, Srebrenice, Sarajeva i Višegrada i već imaš broj koji je iznad 20 000.

Da ne brojim Foču, Brčko, Bratunac, Sanski Most, Ključ, Vlasenicu, Zvornik i ostala mjesta bošnjačkog stradanja iz samo 1992.

Uzmeš broj ubijenih bošnjačkih civila iz Prijedora, Srebrenice, Sarajeva i Višegrada i već imaš broj koji je iznad 20 000.

Da ne brojim Foču, Brčko, Bratunac, Sanski Most, Ključ, Vlasenicu, Zvornik i ostala mjesta bošnjačkog stradanja iz samo 1992.

Pa kad sve to saberes dobijes cifru koju sam ja naveo,ruzno zvuci,ali par hiljada gore dole

Znaš šta "Srbine"?
Kad prestanete da podmećete srpsku djecu koju su ubili muslimani, kao žrtve "Mladićeve vojske", možda vam neko i povjeruje, do tada nemoj da seresh ovdje.:rtfm:

Znaš šta "Srbine"?
Kad prestanete da podmećete srpsku djecu koju su ubili muslimani, kao žrtve "Mladićeve vojske", možda vam neko i povjeruje, do tada nemoj da seresh ovdje.:rtfm:
Фочу није смео помињати само говорећи о једној страни.
Бруталност која је задесила српске жртве у околини Фоче се могла мерити бруталношћу нацистичких официра у време другог светског рата. То нимало не оправдава то што су неки Срби учинили Бошњацима у Фочи и њеној околини.
Оба злочина су за сваку осуду.

Фочу није смео помињати само говорећи о једној страни.
Бруталност која је задесила српске жртве у околини Фоче се могла мерити бруталношћу нацистичких официра у време другог светског рата. То нимало не оправдава то што су неки Срби учинили Бошњацима у Фочи и њеној околини.
Оба злочина су за сваку осуду.

Tačno.

Međutim, zna on vrlo dobro o čemu govorim. Ubiti šest članova srpske porodice u Sarajevu, za vrijeme ručka, za stolom, pa onda srpskog dječaka koji je ubijen tu predstavljati ovdje kao žrtvu "Mladićeve vojske" govori dovoljno o objektivnosti muslimanske strane kada su ratni zločini u pitanju.

ono sto je zanimljivo je geografski raspored srpskih zrtava...masovno su stradali tamo gde su teritoriju kontrolisale muslimanske i hrvatske snage..dok stradanja u predelima gde su srbi bili naoruzani i spremni da se brane gotovo da nije ni bilo..tj mahom ginula vojska

drugo skoro 6 000 srba ubijeno u sarajevu?:eek: znaci mozemo govoriti samo o civilima..u tom slucaju mozemo govoriti i o genocidu nad srbima u sarajevu zar ne? samo sto to niko ne spominje
Geografski raspored neSrpskih žrtava.... masovno su stradali tamo gdje su Srbi bili spremni da se "brane".
U skoro svim opštinama pod kontrolom Armije BiH se ratovalo i stradali su svi.
U Banja luci, Čajniču, Bileći, Gackom, Prnjavoru, Čelincu i ..... stradali su samo neSrbi.
O Stradanju 5-6.000 Srba u Sarajevu je propaganda gebelsovog tipa.
Srba u Sarajevu je stradao mnogo i treba žrtve poštovat bez obzira na naciju i nije korektno prema žrtvama iste uveličavat po bilo kom osnovu.
Ako je ukupno stradalo u Sarajevu oko 10.000 građana, samo budala može napisat i povjerovat da je više od 50% Srba.

1: Srba u Sarajevu je stradao mnogo i treba žrtve poštovat bez obzira na naciju i nije korektno prema žrtvama iste uveličavat po bilo kom osnovu.
2: Ako je ukupno stradalo u Sarajevu oko 10.000 građana, samo budala može napisat i povjerovat da je više od 50% Srba.

Ти тачно не знаш о чему причаш пријатељу.

Poslednja izmena:
Tačno.

Međutim, zna on vrlo dobro o čemu govorim. Ubiti šest članova srpske porodice u Sarajevu, za vrijeme ručka, za stolom, pa onda srpskog dječaka koji je ubijen tu predstavljati ovdje kao žrtvu "Mladićeve vojske" govori dovoljno o objektivnosti muslimanske strane kada su ratni zločini u pitanju.

Najjveci problem sto nepostoji volja za procesuiranje zlocinaca koji su cinili zlocine nad Srbima.

Vidiš da ti troluje temu.Za njega su poginuli i ubijeni samo njegovi muslimani.

Ali,kolektivno su se uziveli u ulogu zrtve da je to vec postalo degutantno.

Mislim da nisu ni svesni cinjenice koliko je lose za njih same to sto pokusavaju da izgrade oreol "zrtve" iznad sebe. To ce im doneti samo jos vece frustracije u buducnosti.

Vec sam i ranije pisala o slicnim stvarima. Mi,Srbi imamo tu nesrecu da stradavamo vekovima i na to smo donekle i navikli (strasno,ali istinito). Svoje muke stoicki podnosimo i nastavljamo dalje.

Njima je ovo prvo stradanje (postedjeni od doba Turaka do ww2 ) i jednostavno ne umeju da se dotojanstveno nose sa tim.

Mi treba da objektivno prebrojimo nase zrtve i da ne dozvolimo da se cifra omalovazava ili umanjuje. A, njihove podatke treba potpuno ignorisati.

I hajmo opet , ucite djecu da se mrze ... Stalno ih podsjecajte ko je koga i koliko je ko koga zaklao, ubio, lazite ih kako su im svi neprijatelji, ucite ih teorijama svjetske zavjere i dalje, zamlacujte se i dalje sa tim ko je koga vise, i dalje gledajte samo stradanja svog naroda, a drugi kao da nisu ni postojali ... Bolesno ...

I hajmo opet , ucite djecu da se mrze ... Stalno ih podsjecajte ko je koga i koliko je ko koga zaklao, ubio, lazite ih kako su im svi neprijatelji, ucite ih teorijama svjetske zavjere i dalje, zamlacujte se i dalje sa tim ko je koga vise, i dalje gledajte samo stradanja svog naroda, a drugi kao da nisu ni postojali ... Bolesno ...

Pa vi to radite evo vec skoro petnaest godina,vrlo cesto bez valjanih dokaza (sjeti se samo Harisa i 200 000 silovanih muslimanki),kao i prozivanja citavog naroda da je genocidan,gladan krvi,...a umanjujuci svoje zlocine maksimalno

Back