Сто хиљада јефтиних станова (месечна рата 130 евра, без учешћа)

Najveca je pljacka bla kada su se stanovi otkupjivali za 5 marke, a samo nekoliko godina kasnije prodavali za 150.000 evra.

Рецимо да ниси баш у потпуности у праву. У време социјализма и друштвене својине када су станови дељени радницима, а који су после били откупљивани редовно се одбијало 3 % од зарада намењених стамбеној изградњи. Ако су супружници радили током 20 година им је од плата одбијена солидна свота пара.

Увек су постојали изузетци од правила или они који су били оштећени, али ствари не треба увек посматрати само из једног угла
 
Рецимо да ниси баш у потпуности у праву. У време социјализма и друштвене својине када су станови дељени радницима, а који су после били откупљивани редовно се одбијало 3 % од зарада намењених стамбеној изградњи. Ако су супружници радили током 20 година им је од плата одбијена солидна свота пара.

Увек су постојали изузетци од правила или они који су били оштећени, али ствари не треба увек посматрати само из једног угла
Svako to posmatra iz svog licnog ugla pa tako i ja. Valjda je to tako i pirodno, normalno.
I mojim je roditeljima oduzimano tih 3% barem po cetrdeset godina, a nikada nisu dobili nista.
A opet , bilo je slucajeva ( opet licno iskustvo) gde su ljudi dobijali stanove po zasluzi pa je onda mladjoj porodici ostalo u amanet i nekoliko takvih stanova
pa su skupili prodajom i pola miliona evra.
 
Svako to posmatra iz svog licnog ugla pa tako i ja. Valjda je to tako i pirodno, normalno.
I mojim je roditeljima oduzimano tih 3% barem po cetrdeset godina, a nikada nisu dobili nista.
A opet , bilo je slucajeva ( opet licno iskustvo) gde su ljudi dobijali stanove po zasluzi pa je onda mladjoj porodici ostalo u amanet i nekoliko takvih stanova
pa su skupili prodajom i pola miliona evra.

Кажем, то спада у изуетке од правила, јер оних који су добијали станове партијским линијама, на муфте или фиктивним разводима је било, као и оних који су били оштећени у смислу да им се проценат одбијао, а да до стана нису дошли. И мени су моји причали шта се све дешавало, али генерално људима нису баш тако лако поклоњени станови деведесетих кроз откуп. Иза тога стоји доста новца издојеног од плата током година
 
Najveca je pljacka bla kada su se stanovi otkupjivali za 5 marke, a samo nekoliko godina kasnije prodavali za 150.000 evra.

Tih '5 marke' se moze nazvati i pravdom, na neki nacin. Ti stanovi jesu bili placeni, gradjevinske firme ih nisu poklanjale.
Sistem je bio da cela firma placa, pa neko dobije. Ali u svakom slucaju, sa po 20-30 godina staza, bracni par bi uspeo da otplati svoj stan.

Mozda je nepravedno prema onima koji su placali ali nisu dospeli na vrh liste, ali to je bila odlika tadasnjeg sistema: svi placaju, neki koriste.
 
zahebo se vučić.nije 100.000 već 300.000,
1. dok se ti stanovi izgrade pomreće jedno 200.000 hiljada penzionera i osloboditi dodatnih 100.000 stanova.
2. smanjiće se izdaci za penzije pa će se moći izgraditi još 100.000 stanova.
3. zlobnici već danas vide pitanje viška stambenog prostora. mali problem viška stambenog prostora srbija će rešiti izdavajući ga za velike pare šeikovoj deci.
 
Реално, зашто земљи са негативним прираштајем и огромним емиграционим одливом младог становништва треба 100,000 нових станова?

Не бих да умањим прегалаштво и заслуге ових способних СНС-оваца, само питам.
 
Реално, зашто земљи са негативним прираштајем и огромним емиграционим одливом младог становништва треба 100,000 нових станова?

Не бих да умањим прегалаштво и заслуге ових способних СНС-оваца, само питам.
dobro zamjećivanje. porast homoseksualizma smanjuje i natalitet i potrebu za uvećanjem stambenog prostora. u govoru vučić očito ne uzima u obzir homoseksualne aspekte.
 
Bk45Z2dIIAAkMp8.jpg:large
 

Back
Top