Kotromanicev sin
Aktivan član
- Poruka
- 1.395
Jeste. Nebrojano puta smo citirali anonima Dragutinovog savremenika
Није никада владао Босном. Самим тим јер је Босна је увијек имала свог бана доказ је да он никада није њом владао.
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Jeste. Nebrojano puta smo citirali anonima Dragutinovog savremenika
Драгутин није владао Босном. Стипан други је наравно владао, јер су Котроманићи врхбосанска властела. Стипан је чроширио ту своју централну власт припојивши Успру, Доли и Хум својој босанској држави.
Поента приче је да су Усора и Соли сматране одвојеним земљама у идносу на Босну чак и од самих Котроманића.
Нпр. пуна титула Стефана Твртка би гласила:
,,Стефан Твртко, по милости Господа Бога краљ Срба, Босне, Приморја, Хумске земље, Доњих Крајева, Западних страна, Усоре, Соли и Подриња и осталим"
Добро где му је престоница Србреник из које је владао као престоницом?
Добро зашто се позивао на сродство са са Драгутином на однову чега јд Твртко добио круну на основу ког сродства су птетрндовали Шубићи и птотерали Степана Котромана у Угарску код Драгутина?
Милутин јесте био краљ Хрватске и Далмације далеко од тога да Босна није постојала тад.На основу дежевског споразума. Не знам у чему је проблем?
Драгутин није владао Босном из једноставног разлога јер то тада није била Босна. То је исто да кажеш да је Милутин владао Хрватском јер је, забога, данас Стон (и та сва област) у Хрватској.
Можемо рећи да је Драгутин владао територијем који је у будућности постао дио босанске државе.
Каква свађа?! Чуј свађа. Па ево и у линку којег си поставио каже ти Радаковић да је владао данашњим дијеловима БиХ и Хрватске.
Милутин јесте био краљ Хрватске и Далмације далеко од тога да Босна није постојала тад.
Назначили смо деловима Босне. Главно је питање на основу чега су Угари сматрали да је тако.(Драгутин)
Зашто је Стефан Дечански морао негде да се одрекне Хума.
Заправо читава историја касније до Твртка се врти око тога наслеђа на Хум и друге области грубо речено.
Исцрпно је понављати једно те исто. Није владао ни педљом те Босне из ДАИ-а, нити земљом за коју сама босанска властела (барем 14 вијека) сматра да потпада под појам земља Босна.
Исцрпно је понављати једно те исто. Није владао ни педљом те Босне из ДАИ-а, нити земљом за коју сама босанска властела (барем 14 вијека) сматра да потпада под појам земља Босна.
Милутин се прозвао краљем Хрватске и Далмацију у надркавању са Шубићима и то тако историографија сматра. Далеко од тога да је стварно владао тим дијеливима.
Није била престоница Стјепану 2 Котроманићу?У Босни није била дефинитивно, а нити ми је Сребреник била пријестолница.
Није никада владао Босном. Самим тим јер је Босна је увијек имала свог бана доказ је да он никада није њом владао.
Овде долазимо до тога да би према оваквом мишљењу титулисање краља Стефана Твртка била пренадувана јер Србијом никад није ни владао и постојао је кнез Лазар и Вук Бранковић и гомила одметните властеле која није била подложна никоме.
Неки историчари сматеају да је то и разлог зашто се титулисао краљ Србљем не краљ Србије!
Jeste vladao prilično glomaznim delom kraljevstva Stefana Prvovenčanog. Koji je uključivao i manastir Mileševu, sa moštima Svetog Save.
Владао је из Дебрца близу Шапца.Добро где му је престоница Србреник из које је владао као престоницом?
Ко?Владао је из Дебрца близу Шапца.
Реч је о Стјепану 2 Котроманићу ти си овде навео за Драгутина ок свакако.Владао је из Дебрца близу Шапца.
Стефан Драгутин.
Стефан Котроманић је владао из Бобовца.Реч је о Стјепану 2 Котроманићу ти си овде навео за Драгутина ок свакако.
Стефан Котроманић је владао из Бобовца.
Стефан Котроманић је владао из Бобовца.
Ово ти није баш сигурно. То за Десу као оца Немањиног грешиш сигурно. Он не би могао ни због година да буде Немањин отац.Зато је наметнуто да је Немањин отац Завида, а не Деса јер Деса је био владар Хума - преко Дрине, а Завида није владао преко Дрине
Sad i ti malo ulaziš u neke čudne vode. Očigledno je da se to smatralo severnom Bosnom, inače ni ne bi u DEO stajalo da je Bosna jedan od tri dela iz kojeg se sastoji Srbija.
Ово ти није баш сигурно. То за Десу као оца Немањиног грешиш сигурно. Он не би могао ни због година да буде Немањин отац.
Што се тиче владања, питање је да ли је Завида уопште владао и у Рашкој, у смислу да је био велики жупан.