Quantcast

Stazama Leptira

LUSJE

Stara legenda
Poruka
76.069
Pokušaj, videćeš :)
Pre i posle Tibetanaca uradi Plank, pa koliko izdržiš. Srećno
Pokušaj, videćeš :)
Pre i posle Tibetanaca uradi Plank, pa koliko izdržiš. Srećno
Za Plank,cu da razmislimMozda neki trbusnjak. .Mislim da nisu za mene .Tibetance povremeno gledam na Nova S,rano su za moj pojam da ustanem.
Vezbe radim kasno nocu,tus,pa krevet

Duki Lu

Veoma poznat
Poruka
10.574
Dan sunčan. Pijem kafu, pravim kolutove od dima, gledam u daljinu, slušam ptičice.
Ne volim ovaj kraj gde živim, nikada ga nisam ni volela, pogotovo ga sada ne volim.
Ima ovo mesto i svojih prednosti - ko zna da ih ceni.
Odlutam ponekada, odem, ipak, jedva čekam da se vratim.
Volim putovanja autobusom, još kada je duplo sedište samo moje, uživam.
Avionom retko putujem.Volim mesto do prozora, volim oblake, njihove oblike i belinu kada sam iznad njih.

I talase volim. Uživam da gledam kako pramac seče more satvarajući penu.

Nedavno sam se ukrcala na brod kojim sam i ranije plovila. Nisam planirala. Bilo mi je dosadno a brod naišao, ustvari ja sam ga potražila i ponovo se udobno smestila.
Prijalo mi je putovanje. Imala sam utisak da je sve drugačije. Ne znam, možda je to samo utisak, a možda je moje raspoloženje bilo takvo da mi je plovidba bila udobna i prijatna.
Na brodu su ljudi koji su bili i na ranijim plovidbama. Bilo je nekoliko novih likova. Nisam sigurna da li su zaista novi ili su se samo presvukli u druga odela. A, kao je to važno sada.
Zabava je dobro organizovana, što mi je i najvažnije. Brod je veliki, napravili su više bina za slušanje muzike.
Po običaju, biram stejdž za r'n'r'.
Često sam išla na mesta za zabavu putnika do kojih je dopirala muzika sa obližnje bine.

Na spavanje idem sve kasnije i kasnije. Pomalo me grizle savest što sam zapostavila svoje svakodnevne aktivnosti. Plašim sam se da ću postati povratnik.To nikako ne želim!
Karta je preskupa. Skoro 10 hiljada.Nemam da platim, i neću da platim toliko! Putovaću sa ovim što imam u đžepu, a to nije dovoljno za dugotrajnije putovanje.Imaću do prvog prstaništa koje se nazire, ustvari, vidim ga jasno.

Ovo je bilo još jedno moje putovanje.

Jan Hus

Domaćin
Poruka
3.632
Dan je otpočeo zbrda-zdola. A to baš ne volim!
Nisam imala poseban plan za danas. Smenjuju se oblaci i sunce. Sparina. U glavi lelujanje. Ni ovako ni onako.
Ne 'drži me mesto' ali nisam nervozna. Muzika mi, po občaju, prija.
Kada nesvesno biram Bluz za današnju plej listu, znam da je to ono moje 'ni ovako ni onako'. E, sada, hoće li prevagnuti Ovako, ili Onako, to ni sama ne znam do kraja dana.
Pokušavam da kontrolišem misli. Selektujem i dajem prvo na opstanak samo lepim mislima. One druge, pri prvom naletu u moju glavu, ubijam. Ne dam im da se roje!

Kasno popodne. Samo jakom voljom teram sebe da se provozam biciklom.
Spremila sam biciklo, obukla se sportski, uzela flašicu vode, telefon (mada ga izbegavam).E, da, setih se zelene mreže za hvatanje leptira. Pre neki dan sam je držala u rukama , a danas je nema.
Izgubila sam dosta vremena tražeći mrežu za leptire, ali kao da je propala u zemlju. Nema je!
Malo mi je falilo da me sve to izbaci iz takta, ali 'znam za jadac', odbacih i tu pomisao. I kao da se ništa desilo nije, otisnuh se u sunčano popodne!

Sunčano, topao vetar duva, kosa mi leluja na sve strane. Vetar mi miluje lice, prija mi sunce u kosi, prija mi...

Kada sam podosta odmakla od kuće prema izletištu i vodi, osetih dobro poznat miris. Miris bagrema.
Kraj tog bagremara sam prolazila i ranije ali ga nikad nisam zapazalila na ovaj način . Ni rascvetale bulke (moje oniljeno poljsko cveće)

Nisam mogla da odolim, slikala sam bulke, žito koje leluja na vetru, golo šiblje prepuno cvetova divljeg šipka. Mreže se više nisam sećala.
Ustvari, šta bih danas radila sa tom mrežom? Jurila leptira?!
Ponekada imam utisak da sam leptir ulovljen u mreži života, da mi je mreža tesna. Srećom, taj osećaj je samo ponekad!

Sunce na zalasku boji nebo iza moje kuće. Sve je ružičasto, crveno, ne znam - možda purpurno.U grudima još osećam bagremov miomiris, u glavi ono jutrošnje 'niovakonionako', ali, znam, spasiće me mojih pet tibetanaca. Oni uvek donose mir, jasne misli i dobar san.

Na zelenu mrežu za hvatnje leptira više ne mislim, ostajemo samo ovo purpurno predvečerje, ja i staze leptira...
leptir.jpg

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.