Quantcast

Становиште Православне Цркве о човековом стању после смрти?

Шта се догађа после смрти, а пре свеопштег Васкрсења?

• Душа наставља да живи (рај/пакао), док је тело у земљи

• Душа спава заједно са телом

• Човек васкрсава у духовном телу

• Нешто четврто (описати)

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.856
1. tela svetih, nesveti nisu ustali kada Hristos vaskrsnu - cek, cek, ni ne pise da su oni vaskrsnuli
Stvarno?

Zaista, zaista vam kažem, da dolazi čas, i već je nastao, kada će mrtvi čuti glas Sina Božijega, i čuvši ga oživjeće ... Ne čudite se tome, jer dolazi čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijega, I izići će oni koji su činili dobro u vaskrsenje života, a oni koji su činili zlo u vaskrsenje suda.

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.235
Stvarno?

Zaista, zaista vam kažem, da dolazi čas, i već je nastao, kada će mrtvi čuti glas Sina Božijega, i čuvši ga oživjeće ... Ne čudite se tome, jer dolazi čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijega, I izići će oni koji su činili dobro u vaskrsenje života, a oni koji su činili zlo u vaskrsenje suda.
jel ti mene zasmejavas? ja kao da ne pisem srpski... ja tvoje stanoviste o 1 casu razumem, ali da li ti razumes moje o 2 razlicita casa?
da se tekst slozio tako da ti mislis da si u pravu, ali da tvoje predubedjenje te sprecava i da promislis sta bre ovaj vcvcvb trtlja
1. ti razumes gde se ne slazemo
2. tek onda kazes da se ne slazemo
imas tela SAMO svetih, imas SVE, i nesvete, 2 casa RAZLICITA, JEDAN BI, DRUGI CEKAMO, ako verujes svedocanstvu apostola, a jeste pitanje ostalo otvoreno i simvolom vere.

Poslednja izmena:

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.856
jel ti mene zasmejavas? ja kao da ne pisem srpski... ja tvoje stanoviste o 1 casu razumem, ali da li ti razumes moje o 2 razlicita casa?
da se tekst slozio tako da ti mislis da si u pravu, ali da tvoje predubedjenje te sprecava i da promislis sta bre ovaj vcvcvb trtlja
1. ti razumes gde se ne slazemo
2. tek onda kazes da se ne slazemo
Nema odvojenog vaskrsavanja dobrih od zlih. Hristos to kaže.

Jedina "dva časa" koja postoje, jeste kad umre svako od nas koji je živeo, živi ili će živeti nakon Golgote i Vaskrsenja.
Mi, takvi, kada umremo, budimo se, tj. rađamo, nastavljamo bitisanje postrojeni pred Hristom u njegovom Drugom Dolasku.

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.235
poa i nema, ali kada apostol posvedoci da je Hristos vaskrsao, tela svetih ustadose, to nije sveopste vaskrsenje, vec za taj prosli cas citiram, kaze - vec je nastao [sto znaci da ga ne cekamo, kao onaj drugi... pogledaj moju temu ako stignes, kako se racuna 2. dolazak, vremenski markeri, pre i posle ovde ]
Jedina "dva časa" koja postoje, jeste kad umre svako od nas koji je živeo, živi ili će živeti nakon Golgote i Vaskrsenja.
Mi, takvi, kada umremo, budimo se, tj. rađamo, nastavljamo bitisanje postrojeni pred Hristom u njegovom Drugom Dolasku.
ne slazemo se, bar smo to ustanovili gde se ne slazemo, kako hoces, imas link za PRE i posle, 2 su razlicita casa, a ovu temu smo mislim, iscrpli, sto se mene tice, jer se ponavljam, pa ...mozda se neko drugi nastavi

Poslednja izmena:

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.856
poa i nema, ali kada apostol posvedoci da je Hristos vaskrsao, tela svetih ustadose, to nije sveopste vaskrsenje, vec za taj prosli cas citiram, kaze - vec je nastao [sto znaci da ga ne cekamo, kao onaj drugi... pogledaj moju temu ako stignes, kako se racuna 2. dolazak, vremenski markeri, pre i posle ovde ]
ne slazemo se, bar smo to ustanovili gde se ne slazemo, kako hoces, imas link za PRE i posle, 2 su razlicita casa, a ovu temu smo mislim, iscrpli, sto se mene tice, jer se ponavljam, pa ...mozda se neko drugi nastavi
Pomozi mi još jednom da razumem to "2 časa".
Šta podrazumevaš pod tim?

Glasnik.

Elita
Poruka
22.219

Citirao si ovaj tekst:

Zanima me kada je to vaskrsenje zivota a kada vaskrsenje suda.

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.856
Citirao si ovaj tekst:

Zaista, zaista vam kažem, da dolazi čas, i već je nastao, kada će mrtvi čuti glas Sina Božijega, i čuvši ga oživjeće ... Ne čudite se tome, jer dolazi čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijega, I izići će oni koji su činili dobro u vaskrsenje života, a oni koji su činili zlo u vaskrsenje suda
Zanima me kada je to vaskrsenje zivota a kada vaskrsenje suda.
Iz rečenog, ja vidim da je to JEDAN čas.
TO znači, nema odvojenih vaskrsenja

Glasnik.

Elita
Poruka
22.219
Off 2:11 Ko ima uho da čuje neka čuje šta govori Duh crkvama: Koji pobedi neće mu nauditi druga smrt.
Off 20:6 Blažen je i svet onaj koji ima deo u prvom vaskrsenju; nad njima druga smrt nema oblasti, nego će biti sveštenici Bogu i Hristu, i carovaće s Njim hiljadu godina.
Off 20:14 I smrt i pakao bačeni biše u jezero ognjeno. I ovo je druga smrt.
Off 21:8 A strašljivima i nevernima i poganima i krvnicima, i kurvarima, i vračarima, i idolopoklonicima, i svima lažama, njima je deo u jezeru što gori ognjem.

Prvo i drugo vaskrsenje, prva i druga smrt.

Glasnik.

Elita
Poruka
22.219
Otrk 20:4 I videh prestole, i seđahu na njima, i dade im se sud, i duše isečenih za svedočanstvo Isusovo i za reč Božiju, koji se ne pokloniše zveri ni ikoni njenoj, i ne primiše žig na čelima svojim i ruci svojoj; i oživeše i carovaše s Hristom hiljadu godina.

Sotona i demoni ostaju na zemlji, nemaju koga da varaju, gresnici su unisteni.

2 I uhvati aždahu, staru zmiju, koja je đavo i sotona, i sveza je na hiljadu godina, 3 I u bezdan baci je, i zatvori je, i zapečati nad njom, da više ne prelašćuje narode, dok se ne navrši hiljadu godina; i potom valja da bude odrešena na malo vremena.
Otrkivenje 20.

Na kraju 1000 godina desava se vaskrsenje zlih:

Off 20:5 A ostali mrtvaci ne oživeše, dokle se ne svrši hiljada godina. Ovo je prvo vaskrsenje.
Drugo vaskrsenje ce biti posle 1000 god da gresnici prime sud.
Vecni sud.
Vecnu smrt.

N a pocetku 1000 godina prilikom drugog Isusovog dolaska vaskrsli su samo pravedni umrli iz svih vekova i to je prvo vaskrsenje.

1.Solunjanima 4:16 Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhanđelovim, i s trubom Božjom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre;

Na kraju 1000 godina vaskrsavaju ostali mrtvaci, to jest svi zli iz svih vekova i to je drugo vaskrsenje, Jovan govri o tome::

Joh 5:29 I izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda.

Tada kada se desi drugo vaskrsenje, kada zli vaskrsavaju posle 1000 godina, sotona je onda prakticno oslobodjen iz svoje tamnice jer sada ima ponovo koga da vara:

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.235
Pomozi mi još jednom da razumem to "2 časa".
Šta podrazumevaš pod tim?
Doslovce za 1 cas kaze da ide [buduci, cas sveopsteg vaskrsenja] a za drugi kaze da ide, ali i da je vec nastao [cas u koji On onda treba da vaskrsne, jer je znao da da ce poloziti svoj zivot i uzeti ga nazad, znao je na koji cas je i dosao poslan od Oca].
U cas koji je vec nastao su ustala tela mnogih, svetih, kada sidje u ad i propoveda im, a cas sveopsteg vaskrsenja cekamo o Drugom Dolasku. Znaci, moras da razlikujes prvi i drugi dolazak. Prvi i poslednji cas. U prvom nas nije bilo, mene i tebe, ne znam ni da li si ti bio u Jerusalimu, ja nisam. HEH, ne razlikujes dva casa, probaj da navedes razlike prvog i drugog dolaska, to je tek tema.
p.s. citah i ovo sa glasnikom, njemu su ta dva casa oba u buducnosti, moje stanoviste sad bar znas jasno, Hristov cas je bio onda, a cas buduceg veka tek dolazi. To su ti vremenski markeri koje ja imam, a glasnik nema.
p.p.s. ti si sintagmu ''i vec je nastao'' shvatio kao da taj cas uvek postoji, hehe, njima 1000 godsinje traje li traje, a tebi taj cas traje li traje li traje, i duze od 1000 godisnjeg c. Obojica na svoje nacine obesmisljavate vreme, jer ne razumete moju temu ''racunanje drugog dolaska, vremenski markeri''.

Poslednja izmena:

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.856
Doslovce za 1 cas kaze da ide [buduci, cas sveopsteg vaskrsenja] a za drugi kaze da ide, ali i da je vec nastao [cas u koji On onda treba da vaskrsne, jer je znao da da ce poloziti svoj zivot i uzeti ga nazad, znao je na koji cas je i dosao poslan od Oca].
U cas koji je vec nastao su ustala tela mnogih, svetih, kada sidje u ad i propoveda im, a cas sveopsteg vaskrsenja cekamo o Drugom Dolasku. Znaci, moras da razlikujes prvi i drugi dolazak. Prvi i poslednji cas. U prvom nas nije bilo, mene i tebe, ne znam ni da li si ti bio u Jerusalimu, ja nisam. HEH, ne razlikujes dva casa, probaj da navedes razlike prvog i drugog dolaska, to je tek tema.
p.s. citah i ovo sa glasnikom, njemu su ta dva casa oba u buducnosti, moje stanoviste sad bar znas jasno, Hristov cas je bio onda, a cas buduceg veka tek dolazi. To su ti vremenski markeri koje ja imam, a glasnik nema.
p.p.s. ti si sintagmu ''i vec je nastao'' shvatio kao da taj cas uvek postoji, hehe, njima 1000 godsinje traje li traje, a tebi taj cas traje li traje li traje, i duze od 1000 godisnjeg c. Obojica na svoje nacine obesmisljavate vreme, jer ne razumete moju temu ''racunanje drugog dolaska, vremenski markeri''.
Dobro, sad mi je nešto jasnije tvoje razmišljanje.
Mada, potrebno mi je još?

1. Šta se dogodilo sa tim koji mnogim svetima koji su u telu ustali i "pokazaše se mnogima u Jerusalimu"? Vratili se nazad ili su vaskrsli za večnost?
Takođe, to "ide čas i već je nastao" Hristos je prvenstveno govorio za "sve mrtve" koji će "čuti glas Sina Čovečijega"

2. Ako su "mnogi sveti" već tada ustali tj vaskrsli za večnost, zašto ostali, koji žive nakon toga, treba da čekaju na neki dan u budućnosti?

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.235
Dobro, sad mi je nešto jasnije tvoje razmišljanje.
Mada, potrebno mi je još?

1. Šta se dogodilo sa tim koji mnogim svetima koji su u telu ustali i "pokazaše se mnogima u Jerusalimu"? Vratili se nazad ili su vaskrsli za večnost?
Takođe, to "ide čas i već je nastao" Hristos je prvenstveno govorio za "sve mrtve" koji će "čuti glas Sina Čovečijega"

2. Ako su "mnogi sveti" već tada ustali tj vaskrsli za večnost, zašto ostali, koji žive nakon toga, treba da čekaju na neki dan u budućnosti?
1. ces da usmeris na glasnika koji veruje u dva zasebna ustajanja iz mrtvih, svetih/pravednih, pa kroz 1000 imaginarnih godina zlih, ali sta biva u tom periodu, i gde je odbijanje ziga kao uslov za prvo? ili, sta biva u periodu od kada je Hristos vaskrsnuo i izveo svete iz adske tamnice? pitanje nije kako ce vaskrsnuti, jer na to pitanje i ap. Pavle se ljuti
35. Али ће вам рећи ко: Како ће устати мртви? И у каквом ће телу доћи?
36. Безумниче!...
ljuti se jer pitaju neki KAKO, U KAKVOM, umesto ZASTO, pitaju za nacin, a ne za razlog.
Tako i Hristos, On koji je sam vaskrsenje nije mogao da ostavi svete u adu, vec ih je izveo i oni se pokazase mnogima. Ja ti priznajem ovde da sam se i sam pitao, ali ne KAKO, vec ZASTO [znajuci da su neki rusili veru, govoreci da je vaskrsenje bilo], jer na pitanje KAKO, uvek ces dobiti odgovor denominacija - na nebu, duhovno, ali onda koja je svrha... imamo ovde, kaze lepo vaskrsavaju TELESA, pa objasnjava dalje za Lazara, pa za Hrista da nije utvara itd https://svetosavlje.org/tacno-izlozenje-pravoslavne-vere/101/?pismo=lat#note28 Prestao sam da se pitam da li se tim pokazivanjem svetih rusi vera u vaskrsenje da je ono vec bilo, jer ne bi bilo pravedno da ih je Hristos ostavio u adu da cekaju sveopste vaskrsenje. Ja stalno imam na umu da je Bogu sve moguce, kako - ne zanima me, a zasto - mogu da saznam.

Podpitanje kud odose ti sveti iz 1. veka, u prostor ili vreme. Bojim se da ne mogu da ti kazem. Kud ode Hristos, kud odvede razbojnika na krstu, kud ode Enoh svojevremeno itd?

2. Oni koji zive i mru nakon toga trebaju da cekaju na neki dan u buducnosti, jer nece Hristos svaki cas da silazi nad ad, i izvodi mrtve - tada je bio mrtav, pa je zato to uradio, a sada kada je vise svih nebesa, nema ko drugi da mrtve izvede, pa moraju da cekaju buduci, DRUGI cas.

----------
u tome i jeste prevara laznog otkrivenja sto sveti ustase, a ziga nema.

Poslednja izmena:

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.856
1. ces da usmeris na glasnika koji veruje u dva zasebna ustajanja iz mrtvih, svetih/pravednih, pa kroz 1000 imaginarnih godina zlih, ali sta biva u tom periodu? ili, sta biva u periodu od kada je Hristos vaskrsnuo i izveo svete iz adske tamnice? pitanje nije kako ce vaskrsnuti, jer na to pitanje i ap. Pavle se ljuti
35. Али ће вам рећи ко: Како ће устати мртви? И у каквом ће телу доћи?
36. Безумниче!...
ljuti se jer pitaju neki KAKO, U KAKVOM, umesto ZASTO, pitaju za nacin, a ne za razlog.
Tako i Hristos, On koji je sam vaskrsenje nije mogao da ostavi svete u adu, vec ih je izveo i oni se pokazase mnogima. Ja ti priznajem ovde da sam se i sam pitao, ali ne KAKO, vec ZASTO [znajuci da su neki rusili veru, govoreci da je vaskrsenje bilo], jer na pitanje KAKO, uvek ces dobiti odgovor denominacija - na nebu, duhovno, ali onda koja je svrha... imamo ovde, kaze lepo vaskrsavaju TELESA, pa objasnjava dalje za Lazara, pa za Hrista da nije utvara itd https://svetosavlje.org/tacno-izlozenje-pravoslavne-vere/101/?pismo=lat#note28 Prestao sam da se pitam da li se tim pokazivanjem svetih rusi vera u vaskrsenje da je ono vec bilo, jer ne bi bilo pravedno da ih je Hristos ostavio u adu da cekaju sveopste vaskrsenje. Ja stalno imam na umu da je Bogu sve moguce, kako - ne zanima me, a zasto - mogu da saznam.
To je ono što i ja naglašavam u razgovoru.

Podpitanje kud odose ti sveti iz 1. veka, u prostor ili vreme. Bojim se da ne mogu da ti kazem. Kud ode Hristos, kud odvede razbojnika na krstu, kud ode Enoh svojevremeno itd?
U Eshaton, u kraj vremena, konačnost.

2. Oni koji zive i mru nakon toga trebaju da cekaju na neki dan u buducnosri, jer nece Hristos svaki cas da silazi nad ad, i izvodi mrtve - tada je bio mrtav, pa je zato to uradio, a sada kada je vise svih nebesa, nema ko drugi da mrtve izvede, pa moraju da cekaju buduci, DRUGI cas.
Zašto bi se razlikovali ti ljudi, recimo sveti Justin Filosof? On da čeka, a neki bezimeni sveti već vaskrsli? ;)

Ovde ću uključiti i @Glasnik.

Jer odgovor na oba pitanja i na dileme zavisi od odgovora na pitanje koje svemu tome prethodi, a to je:
Da li je Carstvo Božije već sada tu ili tek treba da dođe nekog trenutka u budućnosti?

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.235
1.To je ono što i ja naglašavam u razgovoru.

2.U Eshaton, u kraj vremena, konačnost.

3.Zašto bi se razlikovali ti ljudi, recimo sveti Justin Filosof? On da čeka, a neki bezimeni sveti već vaskrsli? ;)

4.Ovde ću uključiti i @Glasnik.

Jer odgovor na oba pitanja i na dileme zavisi od odgovora na pitanje koje svemu tome prethodi, a to je:
Da li je Carstvo Božije već sada tu ili tek treba da dođe nekog trenutka u budućnosti?
1. zato ja licno ocekujem od tebe diskusiju, a ne od glasnika
2. ne znam grcki - poslednji, kraj vremena? ja znam samo za vecna vremena, po ap. PAVLU, koja kada nastupe onda vaskrsenje, vecni zivot ili vecna osuda - upravo jer su vremena VECNA
3. Kako mislis ZASTO? zar nisam odgovorio da je Hristos sisao nad ad, a da je sada vise svih nebesa? Ali ti opet postavljas tzv. autoritet vs bezimeni [vraticemo se opet]
4. gde da dodje? receno je UNUTRASNJE, ali ima i ono drugo carstvo

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.856
1. zato ja licno ocekujem od tebe diskusiju, a ne od glasnika
2. ne znam grcki - poslednji, kraj vremena? ja znam samo za vecna vremena, po ap. PAVLU, koja kada nastupe onda vaskrsenje, vecni zivot ili vecna osuda - upravo jer su vremena VECNA
3. Kako mislis ZASTO? zar nisam odgovorio da je Hristos sisao nad ad, a da je sada vise svih nebesa? Ali ti opet postavljas tzv. autoritet vs bezimeni [vraticemo se opet]
4. gde da dodje? receno je UNUTRASNJE, ali ima i ono drugo carstvo
1. Oket, nisam rekao u tom kontekstu, ali nebitno
2. Da, kraj ovog vremena.
3. Moje pitanje jeste zašto bi svi umrli do tog Strašnog Petka 33. godine N.E vaskrsli, a svi ostali umrli nakon tog dana morali da čekaju kraj vremena.
4. Carstvo Božije je tamo gde je Hristos. Ako je Hristos u srcu, onda je tu. Ako je na gori Tavor, onda je tu. Gde god se projavi ta stvarnost Carstva. Stvarnost koja će postati jedina postojeća stvarnost u poslednji dan.

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.235
1. Oket, nisam rekao u tom kontekstu, ali nebitno
2. Da, kraj ovog vremena.
3. Moje pitanje jeste zašto bi svi umrli do tog Strašnog Petka 33. godine N.E vaskrsli, a svi ostali umrli nakon tog dana morali da čekaju kraj vremena.
4. Carstvo Božije je tamo gde je Hristos. Ako je Hristos u srcu, onda je tu. Ako je na gori Tavor, onda je tu. Gde god se projavi ta stvarnost Carstva. Stvarnost koja će postati jedina postojeća stvarnost u poslednji dan.
1. pa, meni je bitno da kvalitetno diskutujemo, ako smo nesto presli da se ne vracamo... npr.1914. da idemo napred, kad vec ne idemo nazad u raj, drvo zivota i ona druga, zivotinje, itd
2. ja ne mislim da vremenu postoji kraj, vec samo se samo uvodi vecnost, rekoh vec, ap. Pavle, Titu i Timoteju... nisu to kao beskonacni produzeci koji traju, vec se radi o izviranju vecnosti
2. За наду вечног живота, који обећа нелажни Бог пре времена вечних,
9. Који нас спасе и призва звањем светим, не по делима нашим, него по својој наредби и благодати, која нам је дана у Христу Исусу пре времена вечних;

3. Ja stvarno tesko mogu da vidim gde se ne razumemo...
Ne svi, samo sveti, jer su Boziji. Njih je Hristos vaskrsao, jer je bio na licu mesta, u carstvu mrtvih, secas On za sebe rece da je vaskrsenje... Ko je umro posle Hrista mora da ceka, jer i mi cekamo PARUSIJU, DRUGI DOLAZAK. Nema ko da vaskrsne te mrtve koji umiru od 33 N.E., PA DO SUDNJEGA DANA. Ali mislim da razumem
sta ti isprobavas da verujes, a to je automatizam, autopilot, sta ima ljudi da idu u ad, odmah po smrti treba da vaskrsavaju... Problem je samo sto se onda POKAZASE, a danas to tvoje probavanje je samo u masti, NIKO SE NIKOM NE POKAZUJE. U masti je i sektasko na nebu, trebaju koske za TELESA, a na nebu toga nema i ne treba da bude. Poenta je da ovde dodje carstvo Bozije/nebesko, da se preobrazimo i saobrazimo nebeskom, to je smisao religije, tj. njena definicija kada se spoji onostrano i ovostrano. Ali onaj ce da se odsece bez ruke Bozije. Ne trebaju nikakva cuda, samo ce da se izgazi, znas ko

p.s. vidis, sad si me naterao da kazem da su onda sveti vaskrsli, jer ih je sam vaskrsavajuci Hristos vaskrsao

dela koja ja tvorim, i vi cete, i jos veca, jer ja idem k Ocu - to rece Gospod... on je samo otisao da nam pripremi stanove nebeske, da i mi budemo gde je On...

Poslednja izmena:

Glasnik.

Elita
Poruka
22.219
To je ono što i ja naglašavam u razgovoru.

U Eshaton, u kraj vremena, konačnost.

Zašto bi se razlikovali ti ljudi, recimo sveti Justin Filosof? On da čeka, a neki bezimeni sveti već vaskrsli? ;)

Ovde ću uključiti i @Glasnik.

Sada tu u vama..
Rece Hristos.
Pocelo je.

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.235
ovde se nazire DATOST vs zasluge/plata itd
na jednoj strani znamo da niko ne dolazi k Bogu Ocu osim krioz Hrista, a na drugoj da trebamo i veca dela od Njegovih da cinimo, jer On ide k Ocu [prethodni moj post, sledi citat iz Јован, глава 14, gde pominje i stanove nebeske]
12. Заиста, заиста вам кажем: који верује мене, дела која ја творим и он ће творити, и већа ће од ових творити; јер ја идем к Оцу свом;
13. И шта год заиштете у Оца у име моје, оно ћу вам учинити, да се прослави Отац у Сину.
Nema tu filozofije, vec mi imamo problem tj. vi tj. oni koji su prihvatili lazno otkrivenje od antihrista.
  • Matej 12,50 Jer ko izvrši volju Oca mojega koji je na nebesima, taj je brat moj i sestra i mati.

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.856
ovde se nazire DATOST vs zasluge/plata itd
na jednoj strani znamo da niko ne dolazi k Bogu Ocu osim krioz Hrista, a na drugoj da trebamo i veca dela od Njegovih da cinimo, jer On ide k Ocu [prethodni moj post, sledi citat iz Јован, глава 14, gde pominje i stanove nebeske]
12. Заиста, заиста вам кажем: који верује мене, дела која ја творим и он ће творити, и већа ће од ових творити; јер ја идем к Оцу свом;
13. И шта год заиштете у Оца у име моје, оно ћу вам учинити, да се прослави Отац у Сину.
Nema tu filozofije, vec mi imamo problem tj. vi tj. oni koji su prihvatili lazno otkrivenje od antihrista.
  • Matej 12,50 Jer ko izvrši volju Oca mojega koji je na nebesima, taj je brat moj i sestra i mati.
O čemu ti? :lol: