Шта урадити кад "пукне" брак

Lep savet samo mi idealisticno to o najboljem prijatelju za ceo zivot kad medju njima godinama postoji netrpeljivost,sto bi sad ona bila kad su se rasturili njegov najbolji prijatelj ako to nije bila u braku.
Dovoljno je da sa njom odrzi korektan odnos radi sina, i nista vise.

zasto idealisticno?
samo je racionalno..
ne radjaju se deca svakome..onaj sa kime odlucimo da napravimo dete je poseban za nas..
emocija nije konstantna, nego promenljiva vrednost..
to sto su prosle emocije koje su ih vezivale kao partnere, ne znaci da ako ih lepo kanalisu ne mogu da budu formirane kao najbolje prijateljstvo..
svaki brak se raspada jer su odnosi poremeceni..
ja posle svog ex kad nam je brak bio u fazi raspadanja, nisam mogla da dodirnem rukama volan od zajednickog automobila ako ga je on pre toga vozio..
i danas ne podnosim parfeme koje je on tada koristio..
ali kad stvari u glavi stavis na mesto i pocnes racionalno da razmisljas, ko je taj ko ce vasem detetu zeleti vise dobro od vas dvoje?
onda racionalno izdvojis osobine ex partnera za koje smatras da su dovele do stanja u kome ste i jednostavno to prihvatis tako bez zelje da bilo sta menjas..
ja se i dan danas unervozim na neke njegove rezone, ali se ne ubedjujem..to je on..
zato znam da ne bi nikad uradio nista sto bi naskodilo njegovom detetu ili meni..a to ne mogu da tvrdim i za druge osobe oko sebe..
 
Молим само добронамерне да кажу шта мисле или да саветују шта урадити у ситуацији кад дође до изнедног пуцања брака.
Десило ми се управо то и не могу да се опасуљим. Не знам гд ћу, не знам шта ћу.... Већ трећи дан сам сам....

Izvini,ja sam razvedena,ali moj prvi brak nije "puko"bas tako iznenada,tako da ne razumem da ti nista nisi primetio!?Sve bilo ok,i ona samo otisla?
A na tvoje pitanje,da dam odgovor,nista ne treba konkretno da radis vec nastavi da zivis.Ima cura i zena,koloko ti dusa oce!
 
Молим само добронамерне да кажу шта мисле или да саветују шта урадити у ситуацији кад дође до изнедног пуцања брака.
Десило ми се управо то и не могу да се опасуљим. Не знам гд ћу, не знам шта ћу.... Већ трећи дан сам сам....

Na pogresnom mestu trazis savete sta da radis.
Posle soka a ti i jesi i dalje u soku ,postavljas pitanja a na koje sigurno neces dobiti pravi odgovor.

Za traumu a jeste trauma tvoja licna, nezavisno od toga da li je doslo do naglog prekida bez takozvane " najave" ili tihim dugotrajnim zahladjivanja vaseg odnosa u braku, Ti moras da se obratis licu koja je edukovana za ovakve stvari.

Obrati se svom lekaru koji ce ti preporuciti profesionalca gde mozes da kroz terapiju, ne samo da sagledas koji su bili uzroci u prekidu ,vec istovremeno da se smanji tvoje anksiozno stanje koje moze dovesti i do depresije.

Sto pre potrazi pomoc a Krsta , veruj mi nije to.
Izvrsio bih preporuku da ni u kom slucaju ne pricas sa "takozvanim"prijateljima intimne detalje iz vaseg odnosa a ponajmanje uz casicu pica. To je moja preporuka.
 
zasto idealisticno?
samo je racionalno..
ne radjaju se deca svakome..onaj sa kime odlucimo da napravimo dete je poseban za nas..
emocija nije konstantna, nego promenljiva vrednost..
to sto su prosle emocije koje su ih vezivale kao partnere, ne znaci da ako ih lepo kanalisu ne mogu da budu formirane kao najbolje prijateljstvo..
svaki brak se raspada jer su odnosi poremeceni..
ja posle svog ex kad nam je brak bio u fazi raspadanja, nisam mogla da dodirnem rukama volan od zajednickog automobila ako ga je on pre toga vozio..
i danas ne podnosim parfeme koje je on tada koristio..
ali kad stvari u glavi stavis na mesto i pocnes racionalno da razmisljas, ko je taj ko ce vasem detetu zeleti vise dobro od vas dvoje?
onda racionalno izdvojis osobine ex partnera za koje smatras da su dovele do stanja u kome ste i jednostavno to prihvatis tako bez zelje da bilo sta menjas..
ja se i dan danas unervozim na neke njegove rezone, ali se ne ubedjujem..to je on..
zato znam da ne bi nikad uradio nista sto bi naskodilo njegovom detetu ili meni..a to ne mogu da tvrdim i za druge osobe oko sebe..

Licna iskustva su licna, Mi i ne znamo sta je i koji su cinioci koji su doveli do Separacije.
On trazi i pita i to Jasno: A sta sada da uradi, Jedino lo moze da njemu pomogne su Obrazovane osobe koje mogu kroz razgovor, omoguciti njemu da se oslobodi tenzije.
U ovakvim prilikama ne postoji univerzalnog recepta koji se moze primenjivati za sve. On najbolje zna sta je i koji su to stresori bili u njihovom braku.

Nedostatak komuniciranja je i jedan od razloga a zasigurno postoje jos mnogo vise,
Vec sam postavio odgovor gde i kako da dobija najbolju pomoc za njegov problem.

Sa druge strane se kaze da vreme leci sve, sto je i tacno ali i nije, sve zavisi od same licnosti.

Vi ste to lepo rekli da cak niste mogli Volan da drzite u rukama, posle njega? A sa vremenom ste i prihvatili stvari koje su vas ranije dovodile do............
 
Licna iskustva su licna, Mi i ne znamo sta je i koji su cinioci koji su doveli do Separacije.
On trazi i pita i to Jasno: A sta sada da uradi, Jedino lo moze da njemu pomogne su Obrazovane osobe koje mogu kroz razgovor, omoguciti njemu da se oslobodi tenzije.
U ovakvim prilikama ne postoji univerzalnog recepta koji se moze primenjivati za sve. On najbolje zna sta je i koji su to stresori bili u njihovom braku.

Nedostatak komuniciranja je i jedan od razloga a zasigurno postoje jos mnogo vise,
Vec sam postavio odgovor gde i kako da dobija najbolju pomoc za njegov problem.

Sa druge strane se kaze da vreme leci sve, sto je i tacno ali i nije, sve zavisi od same licnosti.

Vi ste to lepo rekli da cak niste mogli Volan da drzite u rukama, posle njega? A sa vremenom ste i prihvatili stvari koje su vas ranije dovodile do............

slazem se potpuno..
potrebno je vreme da emocije legnu na svoje mesto..
kad odlucimo da sa nekim delimo zivot, vezuje nas lepa emocija..
ako je nismo negovali, pretvori se u ono sto dovodi samo do razlaza..
najgore je sada ostati ostrascen i sa besom reagovati na sve sto ex uradi ili kaze..
treba pustiti da vreme prodje i ako ne mozemo sami da stavimo stvari tamo gde im je mesto, onda to uraditi uz pomoc savetnika..
najgori izbor je imati savetodavce ‚‚prijatelje‚‚..
zbog takvih prijatelja, u fazi razvoda tri puta sam isla na adresu na koju se ex preselio da ga vozim u urgentni, jer je bio ‚‚prijateljski‚‚ savetovan od svog kuma..
to je faza gde su emocije uzburkane i mnogo jake..
i caskom nedobronamerna osoba moze da ih usmeri u pogresnom pravcu..
tog istog kuma sam ja distancirala potpuno iz svog i zivota svog deteta..
i skoro mi je ex rekao za njegov ponovni ‚‚dobronamerni‚‚ komentar pre nekoliko dana, a od naseg razvoda je proslo punih osam godina..
i sad se mislim, da li da ga pozovem i ‚‚dobronamerno‚‚ mu kazem sve sto zasluzuje ili samo da nastavim da ga ignorisem i dalje..
 
Ako sam pravilno shatila ti si jedan od onih tipova muskaraca koji su radili "donosili pare u kucu" a ona je bila domacica, ti si imao zivot a ona samo tebe i djete, posle vise godina negodovanja i ukazivanja na nezadovoljstvo u takvom braku resila je da napravi poslednji korak i da se razidjete sad da li je ona nasla nekog ili nije mislim da je nebitno ali da joj je pukao film to je iz tvojih postova ocigledno, ne shvatam zasto bi tvoj odnos sa "djetetom" bio pokvaren, jedino ako nikad i nije bio dobar pa sada nema na cemu da se pocne graditi, mozda on podrzava majku a vjerovatno samo vi znate zasto je to tako.. vase "djete" nije djete to je odrasla osoba koja ce jos malo imati svoju porodicu... i moj vam je savjet da se prema njemu postavite kao prema ravnopravnoj osobi a ne kao prema djetetu....
i jos nestio iz vaseg obracanja ljudima tako mi zvuci da ste policajac, vojno lice ili neki direktor... previse nadmenosti u tako malo reci, svi smo mi ovdje neutralni kazemo svoje misljenje, niti vas volimo niti mrzimo, ali neko postovanej mora da postoji.
 
daj sebi fore bar godinu dana da dodjes sebi...nema tu navrat-nanos, vreme treba da odradi svoje....gledaj svoj posao, gledaj svog sina i ne kvari vam odnos a sve ce to polako doci na svoje ako budes pametan i promisljen....a da se razumemo, muskarac je taj koji iz braka izlazi kao momak a zena kao samohrana majka, tako da si u prednosti sto se tice nalazenja nove partnerke....a do tada, pregrupisi svoje redove i u borbu sa svakodnevicom....
 
daj sebi fore bar godinu dana da dodjes sebi...nema tu navrat-nanos, vreme treba da odradi svoje....gledaj svoj posao, gledaj svog sina i ne kvari vam odnos a sve ce to polako doci na svoje ako budes pametan i promisljen....a da se razumemo, muskarac je taj koji iz braka izlazi kao momak a zena kao samohrana majka, tako da si u prednosti sto se tice nalazenja nove partnerke....a do tada, pregrupisi svoje redove i u borbu sa svakodnevicom....


Да, овај човек се баш похвалио тиме што се осећа као момчић након више од 18 година брака..
 
Молим само добронамерне да кажу шта мисле или да саветују шта урадити у ситуацији кад дође до изнедног пуцања брака.
Десило ми се управо то и не могу да се опасуљим. Не знам гд ћу, не знам шта ћу.... Већ трећи дан сам сам....
Što pre u društvo. Nađi sebi zanimacije, idi malko skitaj tamo-vamo... Hajde na planine...

Da bi se opasuljio mora da prođe malo vremena, a najgore što možeš da uradiš je da sediš kući i oplakuješ svoju sudbinu.
 
Да, овај човек се баш похвалио тиме што се осећа као момчић након више од 18 година брака..

on je sad u fazi navikavanja na nove uslove, tesko mu je bez sina ali uskoro, kad se navikne, shvatice i prednosti ovog zivota....sina nece izgubiti ako odradi sa njim tu promenu na valjan nacin a slobodu ce u ruke da dobije...i ne vidim zasto treba da se ulepsava, on jeste u prednosti i to treba da iskoristi kako njemu odgovara....a da ce sam ostati, pa nece.....retko koji razveden muskarac ostane sam, pati najstrasnije kratko vreme i ubrzo se nekoj drugoj zeni odomaci....navika je to, komotan porodicni zivot se tesko ispusta iz ruke....
 
on je sad u fazi navikavanja na nove uslove, tesko mu je bez sina ali uskoro, kad se navikne, shvatice i prednosti ovog zivota....sina nece izgubiti ako odradi sa njim tu promenu na valjan nacin a slobodu ce u ruke da dobije...i ne vidim zasto treba da se ulepsava, on jeste u prednosti i to treba da iskoristi kako njemu odgovara....a da ce sam ostati, pa nece.....retko koji razveden muskarac ostane sam, pati najstrasnije kratko vreme i ubrzo se nekoj drugoj zeni odomaci....navika je to, komotan porodicni zivot se tesko ispusta iz ruke....

Па, не знам које су предности, ако нешто у шта си веровао скоро 2 деценије пропадне. Наравно да се не дешава преко ноћи, нарочито у овим сл. кад се људи растану када је дете пунолетно. Мене би поразило што је сав тај период или већина тог периода била фарса и осећао бих се губитником, а не слободним човеком. Предности могу да буду само за оног партнера који има већ неког другог или ако су, свесни да ће се растастати, о томе разговарали, обоје мирно поднели...али не видим баш да то има превелике везе са тим да ли је мушкарац или жена у питању, па је одређено да се подразумева да ће мушкарац, за кога стереотипно важи у неким главама да мање брине, одједном уживати након неког периода прилагођавања. Мислим да је ипак развод мало више од селидбе (немам искуства, ал мени би било ужасно...)
 
Prvih meseci ce ti biti tesko, ja sam prvih 5-6 meseci plakala svaku drugu noc, i on znam provereno,
ali sta je tu je, ako ste se vec odaljili i ako je otisla probaj da sredis odnos sa njom,
moj bivsi muz i ja smo imali probleme prvih par meseci dok emocije nisu slegle,sada je sve ok,
danas smo se konacno razveli:( , i posle toga zajedno otisli na sahranu naseg vencanog kuma..eto potrefilo se tako

u pocetku i ja sam mislila da se nikada necemo sloziti, ali vreme cini svoje i ako je Vama najbitnija sreca Vaseg deteta, sredicete odnos.
i ja danas progutam mnogo toga, verujem da ni mom bivsem nije uvek sve pravo, ali precutis i ides dalje..kako drugacije

nama je socijalna radnica na razgovoru rekla : "Meni nije jasno sto se vi razvodite ,kad odlicno funkcionisete i komunicirate" ..da sad kad vise ne zivimo zajedno..eto potrebno je vreme, ali sve dodje na svoje, ako su ljudi normalni i ako zele najbole svom detetu...
 
Poslednja izmena:
Па, не знам које су предности, ако нешто у шта си веровао скоро 2 деценије пропадне. Наравно да се не дешава преко ноћи, нарочито у овим сл. кад се људи растану када је дете пунолетно. Мене би поразило што је сав тај период или већина тог периода била фарса и осећао бих се губитником, а не слободним човеком. Предности могу да буду само за оног партнера који има већ неког другог или ако су, свесни да ће се растастати, о томе разговарали, обоје мирно поднели...али не видим баш да то има превелике везе са тим да ли је мушкарац или жена у питању, па је одређено да се подразумева да ће мушкарац, за кога стереотипно важи у неким главама да мање брине, одједном уживати након неког периода прилагођавања. Мислим да је ипак развод мало више од селидбе (немам искуства, ал мени би било ужасно...)

razvod jeste neuspeh ali on je trazio savet za to kako dalje....a posto ja imam iskustva, na zalost, rekoh moj savet....i naravno da je ogromna razlika u situaciji nakon razvoda....sad on pati i tesko mu je ali kad se navikne i preradi situaciju ima dovoljno slobode da zapocne novi i kvalitetniji zivot....zeni je teze jer i dalje ima dete i ne moze toliko da se posveti sebi....meni licno nije smetalo i uzivala sam kao samohrana majka nekih 7 godina ali npr. moj bivsi je za to vreme usao u brak i napravio dvoje dece....a to je i najcesci scenario....
 
90% razvedenih muskaraca se brze bolje opet zene ili traze partnekru koja ce brinuti o njemu, prosto su nesposobni da zive sami ... samo oni iz stvarno losih brakova se ne zene opet tj. ako su muskarac ili zena patili u braku neznam kako moraju biti ludi da bi se ponovo vjencavali a oni koji su "uzivali" zele opet taj osjecaj.
 
Дете има 18 година, законски и није дете, завршио је школу, а жена је напустила мужа у овом случају.
Она је та која је сигурна да је дете обезбеђено и брак је вероватно трајао само због њене калкулације. Не улазећи сад у разлоге који су довели до удаљавања, овде ми изгледа да је лузер само он тренутно.
Прича о "бољем сналажењу" мушкараца је исто варијабилна јер то је слично причи када бисмо тврдили да је "права" мајка само она која се одлучи да се након развода посвети искључиво детету, без уплитања њених партнера, новог брака, нове деце из тих бракова у живот деце из првог брака...
 
Дете има 18 година, законски и није дете, завршио је школу, а жена је напустила мужа у овом случају.
Она је та која је сигурна да је дете обезбеђено и брак је вероватно трајао само због њене калкулације. Не улазећи сад у разлоге који су довели до удаљавања, овде ми изгледа да је лузер само он тренутно.
Прича о "бољем сналажењу" мушкараца је исто варијабилна јер то је слично причи када бисмо тврдили да је "права" мајка само она која се одлучи да се након развода посвети искључиво детету, без уплитања њених партнера, новог брака, нове деце из тих бракова у живот деце из првог брака...

neznam za druge ali ja ako bi se ikada razvela znam sigurno da se nikad vise nebi udala, tj nikad se vise nebi potpisala i nebi dovela drugog muskarca u kucu tu ne iskljucujem mogucnost postojanja muskaraca u mom zivotu ali znam da nebi dopustila da neko ko nije otac mom djetetu da se izivljava nad njim radi malo sexa koji bi ja dobila... to mi je tako fuj... djeca nisu kriva ako se roditelji razidju i ne treba da trpe greske roditelja...
 
neznam za druge ali ja ako bi se ikada razvela znam sigurno da se nikad vise nebi udala, tj nikad se vise nebi potpisala i nebi dovela drugog muskarca u kucu tu ne iskljucujem mogucnost postojanja muskaraca u mom zivotu ali znam da nebi dopustila da neko ko nije otac mom djetetu da se izivljava nad njim radi malo sexa koji bi ja dobila... to mi je tako fuj... djeca nisu kriva ako se roditelji razidju i ne treba da trpe greske roditelja...

:think: ajde ovako da ti postavim stvar....a ako je situacija da se zena razvela zato sto je taj otac samo otac na papiru i detetu i zeni je bolje ako on nije sa njima....i zeni se pojavi u zivotu muskarac koji je dovoljno sirokih shvatanja da prihvati na zdrav i normalan nacin to dete....ko je tu gubitnik???....biologija je slaba karika, deca vole i postuju one ljude oko sebe koji ulazu u njih ljubav i vreme a uostalom mnogo je zdravije za dete da zivi u zdravoj zajednici i sa ocuhom nego da zivi samo sa majkom....
 
Дете има 18 година, законски и није дете, завршио је школу, а жена је напустила мужа у овом случају.
Она је та која је сигурна да је дете обезбеђено и брак је вероватно трајао само због њене калкулације. Не улазећи сад у разлоге који су довели до удаљавања, овде ми изгледа да је лузер само он тренутно.
Прича о "бољем сналажењу" мушкараца је исто варијабилна јер то је слично причи када бисмо тврдили да је "права" мајка само она која се одлучи да се након развода посвети искључиво детету, без уплитања њених партнера, новог брака, нове деце из тих бракова у живот деце из првог брака...

pa normalno je da se oseca kao luzer, sve je to jos sveze.....ali, ima sanse da se oseca dobro, cak bolje nego u promasenom braku koji se drzao na detetu ali ako da sebi vremena da se oporavi i usput ne napravi klasicne propuste: da zapusti sina zbog svoje tuge i jada, da lose prica o zeni pred detetom, da napravi sebi problema na poslu i itd....razvod je kao da ti je neko blizak umro, jednostavno treba vreme da budes opet svoj....
 
:think: ajde ovako da ti postavim stvar....a ako je situacija da se zena razvela zato sto je taj otac samo otac na papiru i detetu i zeni je bolje ako on nije sa njima....i zeni se pojavi u zivotu muskarac koji je dovoljno sirokih shvatanja da prihvati na zdrav i normalan nacin to dete....ko je tu gubitnik???....biologija je slaba karika, deca vole i postuju one ljude oko sebe koji ulazu u njih ljubav i vreme a uostalom mnogo je zdravije za dete da zivi u zdravoj zajednici i sa ocuhom nego da zivi samo sa majkom....

teske su to teme ali vjerujem da postoje i normalni muskarci koji bi prihvatili i tudje djete, cak jednog i poznajem i dan danas je korektan prema pastorku ali svog sina obozava a bas to ja ne zelim, jer starijem je dovoljno tesko sto nema svog oca ( u ovom slucaju cak ni na papiru, ne ulazim u to zasto.) a tek kad vidi kako mazi maloga...., ne kazem da njega terorise i da materijalno nema sve sto i mladji ali ljudi smo i normalno je da svoju krv voli vise od tudje. a ja bas to ne zelim svojoj djeci... i kazem JA se nebi vise udavali i JA nebi vise radjala djece a svako zivi svoj zivot kako misli da je najbolje.
 
zasto idealisticno?
samo je racionalno..
ne radjaju se deca svakome..onaj sa kime odlucimo da napravimo dete je poseban za nas..
emocija nije konstantna, nego promenljiva vrednost..
to sto su prosle emocije koje su ih vezivale kao partnere, ne znaci da ako ih lepo kanalisu ne mogu da budu formirane kao najbolje prijateljstvo..
svaki brak se raspada jer su odnosi poremeceni..
ja posle svog ex kad nam je brak bio u fazi raspadanja, nisam mogla da dodirnem rukama volan od zajednickog automobila ako ga je on pre toga vozio..
i danas ne podnosim parfeme koje je on tada koristio..
ali kad stvari u glavi stavis na mesto i pocnes racionalno da razmisljas, ko je taj ko ce vasem detetu zeleti vise dobro od vas dvoje?
onda racionalno izdvojis osobine ex partnera za koje smatras da su dovele do stanja u kome ste i jednostavno to prihvatis tako bez zelje da bilo sta menjas..
ja se i dan danas unervozim na neke njegove rezone, ali se ne ubedjujem..to je on..
zato znam da ne bi nikad uradio nista sto bi naskodilo njegovom detetu ili meni..a to ne mogu da tvrdim i za druge osobe oko sebe..
To sto on tebi ne bi naskodio i sto imate zajednicko dete ne znaci i to da ti je on najbolji prijatelj, brak vam je puko jer nesto debelo nije stimalo, ne pretvara se tek tako leptir iz larve.
Pa ti cak ni njegov parfem ne mozes da mirises a kamoli da mu budes najbolji prijatelj.
 
pa normalno je da se oseca kao luzer, sve je to jos sveze.....ali, ima sanse da se oseca dobro, cak bolje nego u promasenom braku koji se drzao na detetu ali ako da sebi vremena da se oporavi i usput ne napravi klasicne propuste: da zapusti sina zbog svoje tuge i jada, da lose prica o zeni pred detetom, da napravi sebi problema na poslu i itd....razvod je kao da ti je neko blizak umro, jednostavno treba vreme da budes opet svoj....
То сигурно.
Слажем се и за пропусте које родитељи најчешће праве приликом развода и то јесте сада овом човеку и најважније да зна.
Мој брат се оженио буквално девојком која му је била морска авантура и, наравно, тај брак се распао после неколико година. То му је прва љубав, а кад се женио имао је 22. (није битно за причу, али ја сам му говорио да срља...)Има дивну ћеркицу, једно време су били нетрпељиви и она и екс, он је тешко поднео развод, знам да га је болело, али иако смо блиски ја га нисам испитивао да му не бих подгревао ране.
Тек после неких 5 година се средио, сада је пред новим браком, упознао је девојку са ћером, а односи са бившом женом су одлични.
Недавно је био код мене (живи у иностранству) и звала га је бивша жена да пита како је, а не зашто није платио алиментацију.
Могу да ствари и након развода функционишу ако људи схвате да децу боли и да озбиљно могу да им нанесу штету међусобном нетрпељивошћу..Е, то је оно кад кажемо одговорно родитељство јер оно не престаје разводом брака.
 
To sto on tebi ne bi naskodio i sto imate zajednicko dete ne znaci i to da ti je on najbolji prijatelj, brak vam je puko jer nesto debelo nije stimalo, ne pretvara se tek tako leptir iz larve.
Pa ti cak ni njegov parfem ne mozes da mirises a kamoli da mu budes najbolji prijatelj.

koliko imas porodica u kojima se misljenja roditelja ne slazu sa stavom koje ima odraslo dete koje su oni vaspitali?
da li se ti sa svojim roditeljima slazes bas u svemu?
i to sto se ne slazes ne znaci da ih ne volis..
mi smo prosli jednu jako napornu fazu u zajednickom zivotu gde nismo uspeli da kanalisemo emocije na pravi nacin..jednostavno se nismo snasli jer oboje imamo jake licnosti..
moja emocije prema njemu se promenila da nikad vise ne bih mogla da delim intimnosti sa njim, ali ljubav nije nestala nego se se samo transformisala..
oca svog deteta ne mrzim..naprotiv..
ali to ne znaci da sebe do kraja zivota treba da silim na nesto samo da bih zadrzala formu braka..
a najbolji prijatelji jedan drugom jesmo jer ni sa kim nemam iskreniji odnos nego sa njim..
koliko god da se nesto od recenog meni ili njemu ne svidja, jedno drugom kazemo..i kroz postupke to prijateljstvo potvrdjujemo..
kafu uvek imam sa kim da popijem..i samo lepe trenutke uvem imam sa kim da podelim..
ali on i ja smo delili i one najteze koji su bili u nasim zivotima..i ostali tu gde smo..zato i jesmo prijatelji.
 
teske su to teme ali vjerujem da postoje i normalni muskarci koji bi prihvatili i tudje djete, cak jednog i poznajem i dan danas je korektan prema pastorku ali svog sina obozava a bas to ja ne zelim, jer starijem je dovoljno tesko sto nema svog oca ( u ovom slucaju cak ni na papiru, ne ulazim u to zasto.) a tek kad vidi kako mazi maloga...., ne kazem da njega terorise i da materijalno nema sve sto i mladji ali ljudi smo i normalno je da svoju krv voli vise od tudje. a ja bas to ne zelim svojoj djeci... i kazem JA se nebi vise udavali i JA nebi vise radjala djece a svako zivi svoj zivot kako misli da je najbolje.

ok, shvatam i ja taj stav....malo mi je i dalje cudna ta kategoricnost, nikad covek ne zna sta zivot nosi a nije upitanju neki zlocin ili slicno da bi bili bas tako kategoricni :))))
 

Back
Top