"To nam vaspitačica radi kad nismo dobri"

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
344.550
Grčku potresa skandal zbog zlostavljanja dece u vrtiću.

Otac se kod kuće igrao sa svojom ćerkom kada je u jednom, trenutku devojčica uzela lutku,
počela da viče na nju, a onda je zatvorila u ostavu i ugasila svetlo.
Kada je otac upitao žašto je to uradila , odgovorila mu je "Tata, to nama vaspitačica radi u vrtiću".
Jedna od vaspitačica je priznala da je to radila ali da deca nisu ostajala u mraku više od minut ili dva
i uputila je izvinjenje roditeljima, kojima izvinjenje nije bilo dovoljno pa su podneli tužbu zbog zlostavljanja dece.

Nisam ni sumnjao da je otac cuo tako nesto od svoje cerke.

Jos ako je neki radnik u Drzavnoj Sluzbi, po mogucstvu neki pandur ili profesor na faksu, to je to.
Šta to uopšte znači?
Evo, pre neki dan mi se majka jedne devojčice požalila da je na privatnim časovima dete doživelo da predavačica ima običaj da prevrće oči, povisi ton, omalovaži verbalno... Plus, takva jedna osoba aktivno radi u prosveti. Nisam u Državnoj Službi, a nije ni ta majka. Nismo panduri. Jednostavno smo razmenjivale saznanja o doživljajima jedne devojčice na privatnim časovima. Pomaka nema, ali ima neprijatnosti, i plus se to sve plaća.
Svakakav svet ima bliske i važne kontakte sa decom!

Šta to uopšte znači?
Evo, pre neki dan mi se majka jedne devojčice požalila da je na privatnim časovima dete doživelo da predavačica ima običaj da prevrće oči, povisi ton, omalovaži verbalno... Plus, takva jedna osoba aktivno radi u prosveti. Nisam u Državnoj Službi, a nije ni ta majka. Nismo panduri. Jednostavno smo razmenjivale saznanja o doživljajima jedne devojčice na privatnim časovima. Pomaka nema, ali ima neprijatnosti, i plus se to sve plaća.
Svakakav svet ima bliske i važne kontakte sa decom!

Najbolje je da decu zatvorimo u stakleno zvono.
U realnom svetu, ne postoje ti sto prevrcu ocima, povisavaju ton i omalovazavaju ljude verbalno, pa je bolje da se ne sretnu nikad sa time.
Ono, nije kao da ce to ikada sresti u real life, nije kao da takvo ponasanje medju decom postoji stalno medju njihovim peer grupama.
Treba sve to raspraviti na skolskom odboru, nema nista bolje za decu nego kada roditelj bije njihove bitke.

nema nista bolje za decu nego kada roditelj bije njihove bitke
Znam, jeste to sve, ali od prosvetnih radnika se očekuje malo više, to su drugi roditelji. Život ih (decu) hoće namučiti, susretaće se sa nepravdom i zlom, ali vaspitač, učitelj, nastavnik itd., ne bi trebalo da je taj koji ih upoznaje sa time na ličnim primerima. Kao prosvetari, oni treba da ih upozoravaju, a ne da im daju pun ukus tih strašnih stvari koje su deo života.

Trebali su u staklenu kuglu da ih stave.
Npr. nekom prilikom dok sam radila specifičan posao online, devojčica sa drugog kontinenta mi se požalila da im nastavnik toga i toga pušta scene iz horor filmova povremeno-potpuno nevezano za predmet koji predaje. Kontaktirala sam njene roditelje kako sam znala i umela i izložila stvar.
Apsolutno me ne zanima šta se desilo nakon toga, i nisam nikad obaveštena o epilogu priče jer nam veze nisu bile baš tako jake, ali se nadam da taj nastavnik to više ne radi, a u najboljem slučaju da više nije nastavnik.

ŠTA JE TO? Nedopustivo!
Sa decom je najbolje vreme ikad provedeno.
Ima posla oko njih, ali ta lepa i mila lica... kako bi zdravorazuman čovek o njima pomislio išta ovakvo?
Na ovom svetu nalazim da je voleti decu najbolje stanje od svih.
Nemam svoju, ali tuđu-ne ostavljam bez utiska da su veoma važna, poštovana i voljena.
Ne bih bila ta koja ih podučava nekim glupim i lošim stvarima.
Na deci je budućnost sveta, kako bih sa tim da se igram?
Prijatelj sam im, neću da im otežavam. Dete je... pa, šta da mislim, da je mladunče mačke, mečke, vuka, leptira neka bolja i vrednija stvar?
Dete je u mom fokusu zauvek.

zbog takvog stava te sitne duse izrastaju u debile koji su sa 15-18 godina neupotrebljivi
Ако си родитељ,разумем да си попиииздео...не можеш баш све исхендловати...попусти мало.
Не бригај бригу какви ће бити када порасту...примером их својим васпитавај и надам се најбољем.
Нови свет, нови људи...не може све бити као када си ти био мали...

Ако си родитељ,разумем да си попиииздео...не можеш баш све исхендловати...попусти мало.
Не бригај бригу какви ће бити када порасту...примером их својим васпитавај и надам се најбољем.
Нови свет, нови људи...не може све бити као када си ти био мали...
ja samo vidim mog prosvetara sto ne moze pojmiti kako neko sa 15-18 godina moze biti ONOLIKO u paralelnoj dimenziji

naravno ima i dece koja valjaju a to je 2-3 u razredu. ovo ostalo nije ni za poljoprivrednu, a ne za gimnaziju i posle za fakultet. ali svaki zavrsi. bitno je samo da se pojavljuje na casu redovno. pa makar i bio nepismen

Back