Šta trenutno čitate - utisci i preporuke

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala Radda. Jesi li ti pročitala Grozdanu? Pitam jer sam naišla na veoma oprečne kritike, od hvalospeva koji idu dotle da je treba predložiti za Nobelovu nagradu, do pljuvanja totalnog... (uzela sam Grozdanu, by the way)

Kupila sam Grozdanu, ali je još nisam pročitala. Gomila knjiga čeka na red. Poslednje što sam čitala je Ubiti pticu rugalicu. Trenutno čitam Hroniku palanačkog groblja, sledeća će biti Molitva moje majke. Grozdanu ću posle toga. Eh, kad bih manje vremena provodila na krsti...
 
Završila sam sa čitanjem Ne daj mi nikada da odem, Kazuo Išiguro. Po meni, kad piše o ljudima specijalno odgajanim da bi jednog dana bili davaoci organa, knjiga treba da ima jaču poruku, poentu... Više se posvetio osećanjima i odnosima njihove grupe, prvo ka školarci, pa zatim kao mladi zaljubljeni parovi... Ali knjiga može da se ćita, stil je lep i poenta se shvata, iako nije onoliko dramatična koliko bih ja volela da bude.:)
 
sad čitam Tamno skeniranje od Filipa Dika..prvo sam odgledala film, pa mi je sad teže da sve uklopim jer su tamo naravno neke scene preskočene, ali generalno su ga iznenađujuće dobro uradili.

prethodno sam završila Poa i Lavkrafta, i sinoć sam imala malo problema da zaspim jer sam previše razmišljala o njihovim knjigama :S skoro mi se nije desilo da se tako uživim u nečije delo...
 
Niče mi je dosta težak a u pojedinim segmentima i nečitljiv...Višpe volim Evolu al on samo na engleskom,ne znam da l je išta prevedeno...
@ tema Gustav Švab Priče Iz Klasične Starine:D:D:D O starogrčkim mitovima,preporučujem:D

Ne znam, meni je do sada leglo ono što sam pročitao (a malo je toga), mada zaista moraš biti usredsređen, dosta naravno zavisi i od prevoda.
Ni ja stilove nekih od najvećih pisaca sveta ne mogu da svarim, iako im ne odričem nesumnjivu vrednost. :cool:
 
Reci mi, molim te, da li je Tajna magneta srca slična Tajni Ronde Bern?

Izgleda slično,ali ne,nije ni najmanje slična kada kreneš da čitaš...Citala sam i "Tajnu"..po meni je ova "Tajna magneta srca" ubedljivo najbolja."Tajna" je uopštena ali je ova za koju si me pitala,izuzetno dobro napisana i poučna po meni.Zaista vredi je pročitati.:heart:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top