Sta ste poslednje gledali u pozoristu?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Narodno pozoriste ..Izbiračica

001.jpg


Glavnu ulogu - Malčiku igrala je Anastasia Mandić, a u ansamblu su Dragan Nikolić Gidža, Aleksandra Nikolić, Sena Đorović, Zoran Ćosić, Ivana Šćepanović, Tamara Stošić, Ivan Bosiljčić, Darko Tomović, Milorad Mandić.

Poznati srpski komad iz 19. veka dobio je novu verziju kao začudna groteska. Stilizovana i vizuelno raskošna predstava urađena je kao melanholični vodvilj o našim naravima i, kako kaže reditelj, "našem silnom izbiranju koje nas na kraju nikuda ne odvede".

Glavni glumci su stariji od likova iz Trifkovićevog komada, jer ih je reditelj video kao "zombije", kao ostatke nekog drugog vremena, karikature koje već 150 godina ponavljaju iste greške.
 
Upravo odgledala Zonu Zamfirovu u Pozorištu na Terazijama :)

Ko voli mjuzikl kao žanr, ko voli muziku i ples pre svega, treba da pogleda.Niš na prekretnici posle odlaska Turaka, okrenut Evropi..Predstava mi se dopala mada mi je na momente padao tempo(posebno što ne volim kad predstava ima pauzu), ali ima par izuzetnih momenata u masovnim scenama.Kao opera. Kostimi su recimo izvrsni.

Što se tiče glumaca Nebojša Dugalić je neverovatan, Danica Maksimović ume da preigra, ali ona ima tu veliku energiju koja nekada nekontrolisano izleće, Ivana Popović je odlična kao Zona . Ovde bih ipak o Ivanu Bosiljčiću kao Manetu. Rekla sam sebi da ne čitam komentare predstave pre no što pogledam , ali ipak sam pročitala neki maliciozan komentar o njegovom lošem pevanju u predstavi.To me je naterlo da čekam falševe i da ne mogu da se opustim, a na kraju sam shvatila da je to sindrom Titanika. Kada je Titanik osvojio 11 oskara tu nije bilo mesta za Di Kapria iako je realno izneo film na svojim plećima .Tako je i sa ovom predstavom i Bosiljčićem :) Kokan Mladenović je osvojio Sterijinu nagradu za ovu predstavu, postala je hit i uvek je puna sala tako da je svakako treba pogledati.
 
„ Sokin i Bosina" - komedija o svakodnevnici, savremenosti i vremenu koje neposredno živimo. Ko je muško, ko ženko, peripetije tašte i svekrve. Apsurd u svakom smislu, žena kamiondzija i muž baletan. Ljilja Blagojević apsoultuno nosi predstavu u liku seljanke sa Romanije koja tu svoju ruralnost donosi u Beli grad i na osnovu koje se grade scene komike, njenog (ne)prilagođavanja. Kalina Kovačević u nekim momentima se previše unosi u lik muškobanjaste žene, da to ne izgleda smešno, više isforsirano, mada je ok. Baletan Marko Đorđević me prijatno iznenadio, trebalo je valjda da glumi Viktor Savić, koga inače ne gotivim, uglavnom se pojavljuje u kretenskim ulogama i još ništa vredno pomena nije snimio. I na kraju tašta Soka u izvedbi Sonje Knežević isto solidna, ništa sada memorabilno, ali zapravo sud o njenoj glumi je jeako težak, njen rad se svodi uglavnom na situacije koje nju prave smešnom, tako da se ona ne pojavljuje kao kreatura već kao posledica tih situacija.

Nije odlična, ali svakako je simpatična, pogotovo što je komediju jako nezahvalno raditi, bar onu koji iziskuje bar neko predznanje o predmetu koji nagoni na smeh. Očekivanja mi behu mala, tako da sam prilično zadovoljan.
Sokin-i-bosina-plakat-468x468.jpg
 
plakat-azdahafinal.jpg


“Свети Георгије убива аждаху” је узбудљива, помало бизарна прича са самог почетка Првог светског рата, о оклеветаним мачванским сељацима осакаћеним у балканским ратовима, трагичним богаљима и ратним инвалидима ветеранима, који су наводно искоришћавали одсуство способних војника и представљали “опасност” за њихове жене и сестре. Да би спречила побуну, српска Команда одлучује да мобилише и пошаље инвалиде на прву линију фронта, у прве борбене редове у Церску битку и тако реши проблем. Србија у којој је рат “пето годишње доба” и српски менталитет у коме се меша поганлук и доброта – само су позадина настанка љубавног троугла између згодног младог ратног инвалида и шверцера Гаврила (Маринко Маџгаљ), локалног полицајца Ðорђа (Бојан Жировић) и његове жене, заводљиве и слободоумне Катарине (Софија Јуричан), који има своју мелодрамску, трагичну завршницу. (http://www.atelje212.rs/velika-scena/sveti-georgije-ubiva-azdahu-d-kovacevic/)

Svako ko je gledao film zna o čemu se radi, a i oni koji nisu su ponešto načuli. Priča o stradanju, ljubavi, kulturi i prirodi čoveka iz Mačve.

Širok glumački personal je zaista kvalitetan, dosta mladih glumaca koji su svoje glumačko krštenje već prebacili preko glave u popularnim ostvarenjima novijeg datuma. Jezdić u ulozi poručnika Tasića je već zadobio pažnju kritike i ako se ne varam priznanje je stiglo..Glupo je izdvajati, jer su svi odreda vrlo dobri, mada ću ispasti glup i izdvojiti Bojana Dimitijevića (Pikac) i Mladena Andrejevića u liku Žoje.

Da, da, da...da ne zaboravim biser. Neko je nekada davno probesedio da je ćutanje zlatno, da je bolje ćutati i biti smatran budalom, nego otvoriti usta i otkloniti svaku sumnju..Ali palančki duh je to, pa moš jebaat kolko ti volja, ne ide..Vode dijalog Đorđe i Tasić, i pošto se Tasić uhvati za bolno mesto, Đorđe mu dobaci da je to sigurno od žuči, na šta ovaj odgovori da je to od Bregalnice..i sada neka mustra koja je sedela iza mene je upitala a šta je to Bregalnica? Žena je došla na ideju da je Bregalnica jelte boles. No dobro.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top