Šta ste danas jeli?

vinogradska-20breskva-jpg.80042
 
Kako pravis to socivo sa mesom.. kao pasulj ili ?.

Сочиво треба да бубри у води неколико сати. Прва вода (након кључања) се баца а затим налива врелом водом, соли, бибери и ставља се лист ловора. Кува се на тихој ватри док не омекша. Пре тога сам у другој шерпи издинстала месо (било које) са зачинима и пуно белог лука. Кад је сочиво скоро готово, ја само спојим те две ствари. Мера за троје је тачно 350 грама сочива.
 
Сочиво треба да бубри у води неколико сати. Прва вода (након кључања) се баца а затим налива врелом водом, соли, бибери и ставља се лист ловора. Кува се на тихој ватри док не омекша. Пре тога сам у другој шерпи издинстала месо (било које) са зачинима и пуно белог лука. Кад је сочиво скоро готово, ја само спојим те две ствари. Мера за троје је тачно 350 грама сочива.
A koliko dugo (dana) može sočivo da stoji u frižideru?
 
Сочиво треба да бубри у води неколико сати. Прва вода (након кључања) се баца а затим налива врелом водом, соли, бибери и ставља се лист ловора. Кува се на тихој ватри док не омекша. Пре тога сам у другој шерпи издинстала месо (било које) са зачинима и пуно белог лука. Кад је сочиво скоро готово, ја само спојим те две ствари. Мера за троје је тачно 350 грама сочива.
Samo beli luk..a crni da li ide ?

Socivo volim i pravila sam ga kao salatu ali ovo mi se svidja pa cu napraviti
 
Ja koliko sam videla iđa raznih recepata.
Ali ide svuda crni luk, uprži se sa šargarepom.

Црни може али врло мало, мора да доминира бели.
Шаргарепа? Не.

И ништа се не 'упржава', у шерпу се налије уље да покрије дно, додају се комадићи меса по избору, бели лук, зачини по избору и одмах сипа пола чашице воде.
Дакле, динста се.

Онда се то само улије у скоро готово сочиво и још мало на тихој ватри са искљученом ринглом.
 

Back
Top