Šta ste danas jeli?

За мене горко значи само нешто типа горка семенска од кајсије или бадема, када се деси таква. Рукола нипошто није горка, она једноставно има укус који није лако описати.
 
Jesu li to veganske, ili vegetarijanske kobaje? Od čega su? Nikad nisam to probala...
Nisu za preporuku :mrgreen:
Ove su vegetarijske jer sadrže jaja, imaš i veganske bez jaja. Tu je sojaprotein osnova.
Usvakom slučaju su za izbegavati, sadrže puno hemijskih dodataka i duplo su masnije od običnih mesnatih kobasica.

Ja ih jedem vrlo rijetko, jedino kad bas nemam izbora, kao ni ostale substitut za meso već pokušavam nadoknatiti protein kroz druge biljne namirnice.
 
За мене горко значи само нешто типа горка семенска од кајсије или бадема, када се деси таква. Рукола нипошто није горка, она једноставно има укус који није лако описати.
Ume rukola da bude gorka i to kada je matora...kupila sam i bacila 3 veze (prosle godine..... Mislim da ima divan, pun ukus plemenitog bilja sa mirisom orashastih plodova... obozavam je u paradajz salati sa domacim maslinovim uljem
 
574560


Cezar
 
Da ne ispadne da sam dosadan, ali...recept? :mrgreen::ok: :heart:

---

@topic : Breskve. Oljuštene, naseckane, rashlađene i nestale.
Niste ni najmanje dosadni, naprotiv, milo mi je da pitate...
Salata od pasulja je obed koji može da se jede kao predjelo, jelo, salata... u bilo koje doba dana, ili doba godine...
Bezbrojne varijante salate su u pitanju, vaša mašta može doći do izražaja kada je začinjavate, a može se upotrebiti kao začin i samo ono šta nam je pri ruci u kući... Veoma zahvalna salata, odličan i bogat obed...
Koristim samo onaj braonkasti, šaren pasulj, zato što ima jaču kožicu, pa kada je kuvan zadržava formu zrna...
Obariti pasulj u slanoj vodi ( prvu vodu bacite )... Procediti i isprati pasulj pod mlazom hladne dode... (vodu u kojoj se kuvao pasulj sačuvajte za osnovu čorbice od povrća)... Dok je topao, pasulj se prelije bogato sa domaćim maslinovim uljem... dosoli se, pobiberi...

I sada nastupa mašta:

U pasulj dodati:

- na rebarca sečen crveni luk , koji ste odmah po sečenju posuli suvim začinom i šakom "izgnjavili"
- sitno sečeni beli luk
- komade tunjevine
- rukola i čeri paradajz
- barenu i nasečenu hobotnicu
- bosiljak, seckani ruzmarin, kečap
- barena govedina i sekani crveni luk...
- sveža, ili ljuta paprika
- limun, domaće vinsko sirće, ili balzamiko

Sigurna sam da ste vi maštovitiji od mene, pa ćete pasulju dodati ono što še obradovati vaša čula, a to zavisi i od vašeg ukusa i navika...

Pozdrav i prijatno!
 

Back
Top